دشت ارغوان؛ زدن به دل طبیعت ناب مشهد

دشت ارغوان مشهد

دشت ارغوان یکی از زیباترین مناطق طبیعی مشهد است که بازدید از آن حال و هوای شما را به کلی متفاوت خواهد کرد.

کلان شهر مشهد یکی از مهم ترین قطب های توریستی در کشور است که سالانه بیش از سی میلیون گردشگر را مهمانان خود می کند. این شهر که همه آن را به نام شهری زیارتی می شناسیم علاوه بر این بسیاری از فرصت های سیاحتی را نیز در اختیار گردشگران قرار می دهد. یکی از این فرصت ها بازدید از مناطق بکر و طبیعی است که حضور در آنها جانی تازه در روح می دمد.

در دنیایی که حضور ما را همواره در سایه های ساختمان های بلند می خواهد و پای انواع تجهیزات مدرن می نشاند، دل به طبیعت زدن فرصتی بی نظیر است. فرصتی که باید مغتنم شمرد و همواره در فراهم آوردن آن کوشید.

مشهد شهری است که روز به روز مدرن شده و متناسب با حجم گردشگران خود امکاناتی جدید را در خود فراهم آورده. مجموعه هایی لوکس و سر به فلک کشیده با طرح هایی چشم نواز و پر زرق و برق جای جای این شهر را پر کرده اند.

در این میان مناطق طبیعی مانند یک گنج هستند که باید قدر آنها را دانست و از حضور در آنها نهایت استفاده را کرد. از جمله مزایای بازدید از این مناطق کم هزینه بودن آنهاست که در میان هزینه های سفر به مشهد به چشم نمی آید.

یکی از این مناطق زیبا و دوست داشتنی در مشهد دشت ارغوان است که همواره با حضور گردشگران پر هیاهو می شود. با ما همراه باشید تا با این منطقه و بهترین زمان حضور در آن آشنا شوید.

جاذبه های دیدنی دشت ارغوان

گل هایی بنفش و ریز که از دور  نگاه ها را به سمت خود خیره می کنند و در همان نگاه اول حس ناب طبیعت را به ارمغان می آورند. برگ هایی به شکل قلب که این درخت را به درخت عشق ملقب کرده و عاشقان طبیعت را به خود فرا خوانده.

دشت ارغوان تالابی کوچک و زیباست که دور و اطراف آن با درختچه های ارغوان زینت یافته. این زیبایی طبیعی در روزهای تعطیل مردم را به سمت خود جذب می کند تا به دل طبیعت بزنند و در زیر درختچه های ارغوان زیراندازی بیندازند و حالی خوب را نوش جان کنند. کوه ها و چشمه سارها و رودخانه های زیبا سراسر این دشت را گرفته اند و از این دشت یک مکان فوق العاده جذاب و دیدنی ساخته اند.

افراد زیادی تمایل دارند ناهار خود را در این مکان صرف کنند و خاطره ای خوب را برای خود بسازند. البته این منطقه بیشتر جایگاه اهالی خود مشهد است تا مسافران، ولی شمار گردشگرانی که برای ثبت خاطراتی خوب این منطقه از مشهد را هدف قرار داده اند نیز کم نیست. عکس های شما در این مکان زیبا و خوش رنگ می تواند به آلبوم خاطرات شما رنگ و نقشی خاص ببخشد.

بهترین زمان برای سیر و سیاحت

ارغوان یکی از درختان بومی مناطق شرق مدیترانه است که اغلب به صورت درختچه رشد می کند. گل های این درختچه تقریبا در سراسر آن پخش شده است که همین امر زیبایی خاصی به آن می بخشد. اگر می خواهید این دشت و این درخت را در زیباترین شکل خود ببینید، بهتر است از مسافران بهار مشهد باشید. بهار نه تنها زمانی خوب برای مشهد گردی است، بلکه برای بازدید از دشت ارغوان نیز یکی از مناسب ترین فصل هاست.

در واقع زمان گل دهی ارغوان شما شاهد زیباترین تصاویر در این دشت هستید. این زمان بسته به شرایط آب و هوایی معمولاً از اوایل تا اواسط فروردین ماه متغیر است.  البته این زمان گاهی به اوایل اردیبهشت نیز می کشد. به طور کلی شروع گل دادن درختچه ها تا زمان گل دهی کامل یک هفته زمان می برد.  مسافران تور بهاره مشهد می توانند یکی از روزهای خوب خود را در این مکان زیبا سپری کنند و از مشهد گردی خود لذت بیشتری ببرند.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.