بازار غدیر مشهد

بازار غدیر مشهد
0

بازار غدیر مشهد یکی از بازارهای نزدیک حرم مطهر رضوی بوده که مورد استقبال بسیاری از زائرین قرار می‌گیرید. مشهد شهری زیارتی و سیاحتی که در ایام مختلف سیلی از مسافرین گوناگون به آن روانه می‌شوند. با توجه به موقعیت زیارتی مشهد و همچنین توجه گردشگری به آن، بازارهای متنوع و گوناگونی در مشهد وجود دارد که هم  توجیه اقتصادی و درآمدی برای این شهر دارد.

هم مسافرین می‌توانند اجناس مورد نیاز خود را از اقلام مورد نیاز روزانه  و لازم در سفر گرفته تا  سوغاتی، هدیه و اجناس دیگر را تهیه نمایند. وجود بازارهای گوناگون و متنوع از یک طرف باعث گستردگی و فروانی اجناس و وجود بازار در هر گوشه مشهد شده و از طرفی گاها باعث گیج شدن افراد در انتخاب می‌شود که کدام بازار را برای گشت و گذار انتخاب نمایند.

از این رو مشخص بودن هدف خرید، نوع خرید و میزان هزینه برای خرید از  اولین کارهایی است که باید از قبل مشخص نمایید تا در حین سفر با خیالی راحت و انتخابی درست به خرید بپردازید. بازار غدیر مشهد یکی از بازارهای قدیمی و نزدیک به حرم امام رضا (ع) بوده که مورد استقبال زائرین گرامی است. این بازار به دلیل نزدیکی به حرم و همچنین قیمت مناسب اجناسش از بازارهای پرطرفدار بوده  که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

 مشخصات بازار غدیر مشهد

بازار غدیر مشهد یکی از بازارهای نسبتا قدیمی است. این بازار  شامل دو طبقه است که مساحتی بالغ بر 4750 متر مربع دارد و زیربنای کل آن 9100 متر مربع می‌باشد.  بازار غدیر مشهد که در جنب دارالشفا حرم مطهر قرار دارد  در سال 1371 واگذار شده است. این بازار شامل 237 واحد تجاری و مغازه است که همه روزه فعالیت دارند و به ارائه اجناس متفاوتی می‌پردازند. قیمت اجناس در این مرکز خرید مناسب بوده و  با توجه به تنوع اجناسی که در آن وجود دارد میتوانید با خیال راحت به خرید بپردازید و اقلام مورد نیاز خود را تهیه فرمایید.

این بازار در مقابل بازارهای جدید امروزی، از نمای ساده و قدیمی ای برخوردار است و به نسبت بازارهای جدید مشهد، از امکانات رفاهی کمتری برخوردار می‌باشد. بازار غدیر مشهد  از چند منظر مورد توجه مسافرین قرار دارد، اول اینه که از نظر مکانی در نزدیک حرم قرار دارد و مسافرینی که به قصد زیارت به شهر مقدس مشهد تشریف میاورند به راحتی قابل دسترس است. دوم اینکه بازار غدیر مشهد دارای محصولات متنوعی بوده  که قیمت های نسبتا مناسبی دارندو برای  کسانی که نمیخواهند برای خرید زیاد هزینه کنند،  بسیار مناسب است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

از بازار غدیر مشهد چه بخریم؟

بازار غدیر مشهد شامل غرفه های و مغازه های متعددی است که در آن ها اجناس متفاوتی به فروش می‌رسد. اغلب اجناس موجود در مرکز خرید الغدیر مشهد، شامل پوشاک از جمله لباس زنانه، مردانه و بچگانه است. همچنین محصولاتی چون کیف، کفش، اسباب بازی، ساعت و بدلیجات و…. به چشم می‌خورد.باید گفت اجناس موجود در این بازار، برند نبوده و اگر به دنبال اجناس برند و مارک هستید بهتر است سری به بازارهای برند مشهد بزنید.

بازارهای برند زیادی در مشهد وجود دارد که در آن ها می‌توانید انواع لباس، کیف وکفش  و …. را برندهای مارک و معروف وارداتی و ایرانی را خریداری نمایید. اما اگر برند نبودن اجناس برایتان مهم نیست، تنوع و گستردگی اجناس در این بازار بسیار زیاد بوده که کیفیت‌های متوسط و بالایی برخوردارند و به راحتی می‌توانید اقلام و اجناس مورد نظر خود را  با قیمت مناسب تهیه نمایید.

خرید سوغاتی در بازار غدیر مشهد

بازار غدیر مشهد
بازار غدیر مشهد

خرید سوغاتی یک از رسوماتی است که در بین ما ایرانیان بسیار رواج دارد، بسیاری از مسافرین و زائرین شهر مشهد، بعد از زیارت برای عزیزان و نزدیکان خود از مشهد سوغات می‌برند. از جمله سوغات مشهد، خشکبار، زعفران، نقره و انگشتر و تسبیح است. بازار غدیر مشهد با توجه به موقعیت مکانی اش که در نزدیک حرم قرار دارد و در دسترس بسیاری از زائرین بوده و از آنجا که هدف  بسیاری از مسافرین و زائرین خرید سوغات نیز می‌باشد،  غرفه های زیادی در این  بازار به ارائه انواع سوغات مشهد می‌پردازند و به راحتی می‌توانید با سر زدن به این بازار، سوغات و هدایای مد نظر خود را با قیمت مناسب تهیه نمایید.

مغازه های نقره فروشی و خشکبار از جمله مغازه های بازار غدیر مشهد است که سوغات مشهد محسوب می‌گردد. اگر به دنبال مرکز خریدی برای سوغات هستید تا بتوانید با قیمت مناسب، سوغات مشهد را تهیه نمایید، بازار غدیر مشهد یک گزینه بسیار مناسب است چرا که هم به حرم نزدیک بوده و هم از لحاظ قیمت بسیار مناسب است و می‌توانید با هزینه کم و مناسب برای عزیزان خود خریدی با کیفیت و رضایت بخش داشته باشید.

قیمت اجناس در بازار غدیر مشهد

بازار غدیر مشهد در دسته بازارهای ارزان و متوسط مشهد قرار دارد.  قیمت های بازار غدیر مشهد نسبتا مناسب بوده و اگر به دنبال خریدی با قیمت مناسب هستید و می‌خواهید در بازارهای نزدیک به حرم به گشت و گذار بپردازید، بازار غدیر مشهد یکی از بهترین بازارها است.یکی از گزینه‌های مهم در خرید و انتخاب نوع بازار هزینه و بودجه مورد نظر است. مشهد با گستردگی در انواع بازارها همه نوع جنس با قیمت‌های متنوع در آن یافت می‌شود.

بازارهایی ارزان و بازارهای برند و گران قیمت که در مقابل این بازار ها قرار دارد و بسته به نوع  خرید خود می‌توانید در بین بازارهای مشهد هدف خرید خود را انتخاب کنید. بازارهای بزرگ با امکانات بیشتر در مشهد وجود دارد که متناسب با نوع امکانات و فضا و همچنین موقعیت مکانی، قیمت اجناس متفاوت میباشد. بازرهای برند وگران قیمت در این بین وجود دارد که اگر به دنبال اجناسی با کیفیت بالا و مارک‌های خارجی هستید بایستی به سراغ ۀنها بروید.

بازارهای نزدیک به بازار غدیر مشهد

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

رستوران معلق مشهد

یکی از بازارهای نزدیک به بازار غدیر مشهد، بازار بزرگ مرکزی است. بازار مرکزی مشهد یکی دیگر از بازارهای قدیمی و نزدیک حرم محسوب می‌شود. این مجموعه 4 طبقه شامل دو فاز است. فاز قدیمی و فاز جدی آن. فاز قدیمی بازار مرکزی بافت سنتی خود را دارد و محیط آن یک محیط سنتی و قدیمی است. بازار مرکزی هم دارای اجناس متنوع و مختلفی بوده  که به دلیل نزدیکی به بازار غدیر مشهد میتوانید از آن هم دیدن فرمایید.

بازار مرکزی که در نزدیک بازار غدیر وجود دارد یکی از بزرگترین بازارهای مشهد است و اجناس متفاوتی چون انواع لباسها، اسباب بازی، زیور آلات، کیف و کفش و … در ان به فروش میرسد. همچنین به طور کلی بازار غدیر مشهد در نزدیکی رستوران  لیلی لبنان و هتل ولایت قرار دارد  علاوه بر بازار مرکزی مشهد به بازار رضا مشهد نیز نزدیک بوده و این امکان را به شما می‌دهد تا  از تمامی بازارها به راحتی دیدن فرمایید.

چگونه به بازار غدیر مشهد برویم؟

بازار غدیر مشهد در نزدیکی حرم قرار دارد. اگر بعد از زیارت بخواهید به سراغ خرید و گشتن در بازار غدیر مشهد بروید، کافیست از صحن الغدیر حرم خارج شوید و تنها با یک دقیقه پیاده روی به این بازار برسید. بازار غدیر مشهد در چهار راه شهدا قرار دارد. اگر بخواهید با وسیله نقلیه عمومی  به این بازار بروید میتوانید از مترو ایستگاه  شهدا و یا با خط واحد، ایستگاه اتوبوس حرم یا شیرازی استفاده نمایید. نزدیکی بازار غدیر مشهد  به حرم مطهر رضویف دسترسی به ان را آسان نموده است از این رو تمام وسیله نقلیه که  شما را به حرم می‌رساند  میتوانید به این بازار  برسید.

ساعات کاری بازار غدیر مشهد

بازار غدیر مشهد همه روزه از ساعت 8:30 الی 22:30  باز است و مغازه های آن فعالیت دارد. اگر میخواهید از بازار غدیر مشهد دیدن فرمایید  میتوانید در این ساعات به این بازار سر بزنید. در اطراف این بازار انواع رستورانها و کافه های متنوع وجود دارد که میتوانید برای استراحت و صرف غذا به آنها مراجعه نمایید.

نزدیک بودن بازار غدیر به حرم باعث شده که به انواع امکانات رفاهی از جمله رستوران‌ها، کافه‌ها، هتل‌ها نزدیک باشد ودر حین خرید و یا بعد از خرید برای استراحت و رفع خستگی به این رستوران و کافه های بروید چراکه خوردن یک غذای خوشمزه و با کیفیت بعد از خرید میتواند بسیار لذت بخش باشد و خستگی را از تن شما در بیاورد.    

در نتیجه

خرید کردن یک بخش جدا نشدنی از سفر است اما یک خرید خوب، مستلزم داشتن یک برنامه هدفمند است.  برای داشتن یک خرید خوب و رضایت بخش بایستی قبل از سفر برای خرید خود چه شخصی باشد و چه خرید سوغات باشد، برنامه ریزی نمایید تا در بین بازارهای متنوع مشهد سردرگم نشوید.

پیشنهاد میکنم مطلب معرفی مراکز خرید مشهد را هم مطالعه نمایید .

در برنامه خرید خود بایستی موضوعاتی از قبیل نوع خرید، هزینه و بودجه مورد نظر و همچنین مکان‌هایی که می‌توانید بروید و در مسیر شماست را مشخص کنید. اگر صرفا برای زیارت به مشهد میروید بازارهای نزدیک حرم بهترین گزینه برای خریدتان هستند.

بازارهای نزدیک حرم  بسیار متنوع و گسترده است. بازار غدیر مشهد یکی از این بازارهاست که  به چند دلیل یکی از بازارهای  مناسب است.  این بازار در نزدیکی حرم قرار دارد و دسترسی به آن آسان است. از لحاظ قیمت جزو بازارهای مناسب بوده و قیمت‌های این بازار نسبتا ارزان است. نزدیکی این بازار به حرم باعث میشود که به سایر امکانات رفاهی از جمله رستوران‌ها و غذاخوری ها نزدیک باشد. بازار غدیر در مشهد یک از بازارهای مناسب بوده که مسافرین و زائرین گرامی میتوانند از این بازار دیدن فرمایند.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.