بهترین مکان های دیدنی آنتالیا برای کمپرها

مکان های دیدنی در آنتالیا
0

شما می خواهید در خلیج های باشکوه، دریای زیبا و ساحل درخشان آنتالیا باشید. ما میدانیم.

دلت می خواهد گاهی در شن، گاهی در آب های گرم و گاهی در ریتم موسیقی غوطه ور شوی و لذت ببری. بله، ما می دانیم.

شما می خواهید در یک مکان کمپینگی باشید که کشف می کنید، نه در یک هتل یا خوابگاه. شما می خواهید با بسیاری از افراد کمپینگ وقت بگذرانید، با هم بخندید، خوش بگذرانید و اوقات عاطفی را در کنار آتش بگذرانید. ما هم این را می دانیم.

هنگام کمپینگ، نمی خواهید بدون دیدن مکان های دیدنی آنتالیا به خانه بازگردید. ما هم این را می دانیم. علاوه بر این، طراحان سفرهای محلی ما نیز برنامه های سفر با فعالیت های مختلف را برای کمپر ها آماده می کنند.

یکی از زیباترین جنبه‌های کمپینگ، گذراندن روزهای پر از قوانین و شب‌های پر از قوانین لباس در ساختمان‌های بتن آرمه نیست. تو آزادی! با این حال، برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، یادآوری می کنیم که باید موارد مهم لازم برای کمپینگ را با خود ببرید:

وقتی به منطقه ای می روید که در آن کمپ خواهید کرد، باید مکان مناسبی را که چادر خود را در آن برپا می کنید، انتخاب کنید، باید زمینی صاف باشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

می توانید با بودجه متوسط چادر بخرید، کافی است چادری بخرید که ضد آفتاب باشد و جریان هوای خوبی داشته باشد. (مراقب باشید چادر جشنواره نداشته باشید).

بسیار مهم است که تشک شما ضخیم باشد تا کمر شما درد نکند.

اگر در تابستان قصد کمپ دارید، کیسه خواب 10 درجه کافی است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

حتما چند کیسه زباله بزرگ همراه خود داشته باشید، هم برای زباله های خودتان و هم برای زباله های افرادی که قبلاً به آنجا آمده اند و زباله های خود را نبرده اند. حفاظت از طبیعت بزرگترین وظیفه ماست.

اگر تازه وارد کمپینگ هستید، می توانید به جای روشن کردن آتش، از اجاق های کوچک برای پختن غذا استفاده کنید. هم کاربردی و هم سازگار با محیط زیست است.

خرید کفش های راحت و لباس های فکر شده جداگانه را در روز و شب فراموش نکنید. چون هوای آنتالیا متغیر است. پس از غروب آفتاب، دمای هوا می تواند به طور ناگهانی کاهش یابد.

میانگین دمای سالانه آنتالیا 22 درجه سانتیگراد است. گرم ترین ماه سال جولای با میانگین دمای 32 درجه سانتیگراد است. به طور کلی ژانویه آنتالیا با میانگین دمای 11 درجه سانتیگراد سردترین ماه است. تفاوت بین گرم ترین ماه: جولای و سردترین ماه: ژانویه: 21 ℃. تفاوت بین بیشترین میزان بارش (دسامبر) و کم بارش (آگوست) 181 میلی متر است.

مکان های دیدنی در آنتالیا

کجا کمپ خواهید کرد؟

کمپینگ‌های آنتالیا مکان‌هایی ایده‌آل برای شنا در زیباترین خلیج‌ها و سفرهای جذاب هستند. مکان هایی وجود دارد که می توانید تعطیلات پر از ازدحام و جمعیت و کمی تفریح بیشتری را در آنها سپری کنید. جاهایی هم هست که هم آرام است و هم مفرح و شاد.

آیا کمپینگ در پارک های ملی مجاز است؟ مکان های دیدنی آنتالیا معمولا در پارک های ملی، در مناطقی که برای کمپینگ در نظر گرفته شده است. به همین دلیل، نمی توانید در کل پارک ملی کمپ بزنید، اما می توانید این کار را در مناطق تعیین شده انجام دهید. اگر بپرسید بهترین ساحل آنتالیا کدام است، می توانیم مکان های زیادی را به شما بگوییم. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

1.ساندنس

ساندنس، واقع در منطقه تکیرووا در منطقه کمر آنتالیا، در واقع مکانی است که می توانید رقص خورشید را روی دریا ببینید. فاصله بین ساندنس کمپینگ آنتالیا حدود 70 کیلومتر است.

امکان کمپ در منطقه ویژه ای که مخصوص کمپینگ ها و دوستداران کمپ کاروانی است وجود دارد. اگر بخواهید، خانه های ییلاقی و خانه های درختی نیز در ساندنس وجود دارد. فاصله این منطقه تا دریا 300 متر است. آیا رنگ سبز و آبی اینقدر زیبا با هم ترکیب می شوند؟ بله، هر روز در ساندنس اینگونه است.

2.کاس

منطقه کمپینگ آنتالیا کاس که بسیار نزدیک به مرکز قرار دارد، نوید آرامش خاطر را می دهد، کیلومترها دور از هرج و مرج شهر. میخوای چیکار کنی؟ بازی تخته نرد و نوشیدن چیزی در سایه، نگاه کردن به دریا، و مطالعه کتاب در فضای آرامش بخش؟ هر چی بخوای اینجا هست منظره دریایی که وقتی از خواب بیدار می‌شوید لبخند می‌زند و می‌گوید «صبح بخیر». در هر زمانی می توانید از زندگی در اینجا لذت ببرید.

3.سیرالی

سیرالی یکی از مکان های دیدنی آنتالیا است. منطقه کمپینگ سیرالی آنتالیا در پارک ملی المپوس بیداگلاری قرار دارد. ساحل 3 کیلومتری سیرالی محل پرورش لاک پشت های دریایی کارتا کارتا تحت حفاظت است. ساحل خلیجی است که از دو طرف با صخره ها محصور شده است. ماسه آن ریزدانه است.

در ماه های زمستان نهری از شمال جاری است. اسمش اولوپینار است. از طریق المپوس به روستا می گذرد و در انتهای جنوبی به دریا می رسد. این رودخانه ساحل را به المپوس و سیرالی تقسیم می کند. سیرالی مکانی عالی برای کمپ زدن در درختان کاج و نارنج همراه با طبیعت است.

این واقعیت که در پارک ملی قرار دارد نیز پناهگاه بودن آن را تضمین می کند. وقتی به سیرالی می‌آیید، می‌توانید شاهین را نیز ببینید. شما همچنین می توانید از المپوس باستانی دیدن کنید!

4.المپوس

المپوس که تقریباً 85 کیلومتر با مرکز آنتالیا فاصله دارد، یکی از قدیمی ترین شهرهای منطقه لیکیا بود. به همین دلیل، حتی زمانی که فقط برای شنا به ساحل می روید، از میان خرابه های شهر باستانی قدم می زنید. المپ کوهی است که در اساطیر یونانی گفته می شود خانه خدایان است. از آنجایی که ساحل مکانی است که کارتا کارتا در آن تخم ریزی می کند، منطقه کاملاً تحت حفاظت است. المپوس و سیرالی ساحل یکسانی دارند.

دریای هر دو با شکوه است. شفافیت آب آن به شما اجازه می دهد تا هر سایه آبی را ببینید. مثل آکواریوم است. شما با ماهی ها شنا می کنید، از دریا، هوا و شهر باستانی باشکوه لذت می برید. قبل از بالا رفتن از دیوارهای شهر باستانی المپ، عکاسی از خلیج، چشیدن غذاها و میوه های مختلف مخصوص این مکان و تماشای کف دریا با غواصی پوستی، اینجا را ترک نکنید.

5.آدرسان

خلیج آدرسان از مکان های دیدنی آنتالیا فوق العاده برای تعطیلات آرام در تماس با طبیعت است. این منطقه ای است که دریای آن بسیار تمیز است و خلیج های آن تقریباً باعث می شود احساس کنید برای شما خاص هستند.

آدراسان که در نزدیکی دماغه تاشلیک قرار دارد، جایی که فانوس دریایی گلیدونیا که غربی ترین انتهای خلیج آنتالیا است، با 450 کیلومتر طول یکی از زیباترین خلیج های خلیج آنتالیا است. در پارک ملی بیداگلری واقع شده است.

این شهر قدمتی 4 هزار ساله دارد. ساحل آدرسان 2 کیلومتر طول دارد. قسمت جنوبی ساحل کم عمق تر است، قسمت شمالی سنگی تر است و با سرعت بیشتری عمیق تر می شود. یک دریای کم عمق در وسط خلیج وجود دارد و یک ساحل قابل توجه وجود دارد. در ادرسان معمولاً دریا آرام است زیرا باد از خشکی به سمت دریا می وزد. می توانید از شنا با ماهی در دریای شفاف آن لذت ببرید.

6.لارا

ساحل لارا که در میان سواحل پرچم آبی آنتالیا قرار دارد، از جمله مکان هایی است که برای کسانی که می خواهند پیک نیک داشته باشند ترجیح می دهند. در ساحل لارا چه باید کرد؟ پس از لذت بردن در میان درختان، می توانید در آب های شفاف مدیترانه غوطه ور شوید. مهمترین مزیت ساحل لارا این است که ساحل وسیعی دارد. ساحل لارا 30 دقیقه با مرکز فاصله دارد. می توانید از طریق وسیله نقلیه اجاره ای خود بیایید یا به راحتی با اتوبوس به آن برسید.

کجا می توانید سفر کنید؟

کمپرهایی که تعطیلات خود را در آنتالیا می گذرانند در مورد مکان های زیادی که از آنها بازدید خواهند کرد صحبت می کنند. وقتی به آنچه که آنتالیا به آن معروف است فکر می کنیم، چیزهای زیادی به ذهنمان خطور می کند: خلیج های باشکوه، دریای صاف، پیاده روی در تماس با طبیعت، فعالیت های مختلف و خیلی چیزهای دیگر. دیدن خلیج ها با تورهای قایق، عبور از جاده لیسیا با مسیرهای پیاده روی، بازدید از شهرهای باستانی و شنا با ماهی با ورود به آن دریای باشکوه… کدام یک را انتخاب می کنید؟ در اینجا چندین گزینه وجود دارد:

1.یانارتاش

یانارتاش که با نام کیمرا نیز شناخته می شود، ۲۳۰ متر بالاتر از سیرالی و المپوس قرار دارد. دارای منبع طبیعی آتش است که به آتش ابدی معروف است. برای هرکسی که در سیرالی یا المپوس کمپینگ می کند باید حتما آن را ببیند. بر اساس متون هومر، کیمرا از شیر، بز و مار تشکیل شده است. سر شیر و سر بز در جلو و سر مار در پشت به عنوان دم است.

داستان: این هیولای سه سر با هر نفس از آتش بیرون می آید. پادشاه لیکیایی آن دوره، بلروفونتس جوان را که از سرزمین خود تبعید شده بود و توسط سایر پادشاهی ها پذیرفته نشد، می فرستد تا هیولا را بکشد. در واقع او این وظیفه را به او می دهد زیرا فکر می کند نمی تواند آن هیولا را بکشد و طعمه هیولا می شود.

بلروفونتس با اسب بالدار خود، پگاسوس، به راه می افتد. هنگامی که او به کیمرا می رسد، شروع به مبارزه با او می کند. وقتی کیمرا برای حمله حرکت می کند پگاسوس بلند می شود. بلروفونتس در حین پایین آمدن نیزه خود را به داخل کیمرا می زند و هیولا را هفت طبقه زیر زمین دفن می کند. در اینجا کیمرا همچنان به شلیک هفت طبقه زیر زمین ادامه می دهد.

2. فانوس دریایی گلیدونیا

فانوس دریایی گلیدونیا، بلندترین فانوس دریایی ترکیه، ۲۲۷ متر ارتفاع دارد. منظره فانوس دریایی بسیار زیباست. نام گلیدونیا از نام پرستوهایی که هر ساله در این منطقه لانه می کنند گرفته شده است. دماغه ای که فانوس در آن قرار دارد، دماغه کیرلانگیچ نام دارد.

ملوانان فانوس دریایی گلیدونیا را “پنج جزیره” می نامند. این فانوس دریایی که بین آدرسان و کوملوکا قرار دارد، در 8 کیلومتری مرکز آدرسان قرار دارد. فانوس دریایی گلیدونیا در مسیر روستای کارائوز – سیرالی قرار دارد که یکی از زیباترین اما چالش برانگیزترین مسیرهای راه لیکیا است. اگر در این مسیر قدم می‌زنید، بدون دیدن یاروی کورسان نروید.

3.سولوآدا

حتما باید سولوآدا که به مالدیو مدیترانه معروف است را ببینید. می توانید با تور قایق از آدرسان به اینجا بروید. این جزیره کاملاً دست نخورده است. این جزیره که یک منطقه صخره ای طبیعی است، دارای دو ساحل است. طول ساحل در شمال 50 متر است، امواج در اینجا کمتر است، بنابراین این مکان بیشتر ترجیح داده می شود. ساحل در غرب 120 متر طول دارد و مکانی ایده آل برای کسانی است که دریای مواج تر را دوست دارند.

دلفین ها و فوک ها بیشترین بازدیدکنندگان این جزیره هستند که سرشار از ماهی است. کپسول تنفس خود را همراه داشته باشید، زیرا در سولوادا غارهای زیادی هم در زیر و هم بالای دریا وجود دارد. به خصوص غار عشق توجه رمانتیک ها را به خود جلب می کند. در شمال شرقی جزیره چشمه آب شیرین وجود دارد و تا ساحل امتداد دارد. از اینجا می توانید آب بنوشید.

5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.