اطلاعات کامل رزرو و قیمت بلیط دبی 1402

0

با توجه به اینکه ما پروازهای خود را به دوی از سر گرفته ایم بسیاری از مسافران تمایل دارند تا قیمت بلیط دبی را بدانند. یکی از مهمترین فاکتورها در خرید بلیط دبی انتخاب ایرلاین می باشد که تاثیر چشمگیری در قیمت دارد.

انتخاب یک ایرلاین داخلی مانند قشم ایر و ماهان به شدت در کاهش قیمت بلیط دبی نقش دارد. در حال حاضر یعنی سال 1402 شمسی قیمت بلیط دبی با ایرلاین های داخلی چیزی حدود یک میلیون پانصد تا 3 میلیون تومان است و این مبلغ با توجه به شرایط جوی و ایام متفاوت می تواند متغییر باشد.

انتخاب ایرلاین خارجی و متعلق به این شهر موجب گران تر شدن بلیط دبی می شود. ایرلاین فلای با توجه به اینکه با ارز خارجی فعالیت می کند به طور طبیعی قیمت بیشتری نیز دارد. مبلغ بلیط این ایرلاین تقریبا چیزی حدود 6 تا 7 میلیون تومان است که باز هم با توجه به شرایط می تواند متغییر باشد.

بلیط هواپیما دبی رفت و برگشت

قیمت بلیط دبی

با توجه به اطلاعاتی که پیش از این گفتیم حال به راحتی می توان حدس زد که بلیط هواپیما دبی به صورت رفت و برگشت چه بودجه ای از مسافران می طلبد. بنابراین برنامه ریزی برای سفر و خرید بلیط هواپیما دبی آسان تر خواهد بود. اما باز هم راه حل هایی وجود دارد که مقداری از این هزینه بکاهیم.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

شما می توانید برای ارزان تر شدن هزینه بلیط هواپیما دبی تایم های مرده سفر را انتخاب کنید. زمان هایی همچون فصل تابستان که شدت گرمای هوا بسیار زیاد است و گردشگران کمتری تمایل به سفر دبی دارند. زمانی همچون ماه رمضان که گردشگران نمی توانند آزادانه در شهر به غذا خوردن بپردازند. خرید بلیط هواپیما دبی در این زمان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

بلیط هواپیما تهران دبی

فرض ما بر این است شما مسافری هستید که قصد سفر به این شهر از تهران را دارید. بنابراین احتیاج به خرید بلیط هواپیما تهران دبی دارید. همانطور که عنوان کردیم برای خرید ارزان بلیط هواپیما تهران دبی ابتدا فصل تابستان را چک می کنیم. سپس به بررسی ایرلاین های داخلی می پردازیم و قیمت ها را مقایسه می کنیم. تا اینجا متوجه شدیم که بلیط هواپیما تهران دبی در ماههای گرم سال ارزان تر است. بعد از آن ایرلاین های داخلی ارزان هستند و پس از بررسی این مورد نیز متوجه خواهید شد که پروازهایی که در طول شب فعال هستند کمی ارزان تر می باشند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

خب بنابراین در خوشبینانه ترین حالت خرید بلیط هواپیما تهران دبی مبلغی حدود یک میلیون و دویست هزار تومان است. اگر بلیط رفت را هم نزدیک به همین تاریخ رزرو نمایید مبلغ کلی رفت و برگشت شما چیزی حدود 3 میلیون تومان خواهد شد و این خارق العاده به نظر می رسد اما هنوز قیمت هتل های این شهر را نمی دانیم پس بهتر است به بررسی آنها نیز بپردازید.

فروردگاه دبی و هتل های آن

فرودگاه دبی

حالا بهتر است تصور کنیم پروازمان در فرودگاه دبی نشسته است. آیا هزینه های حمل و نقل درون شهری را می دانیم و فاصله فرودگاه با دیدنی های این شهر و هتل های آن را در نظر گرفته ایم؟ نزدیک ترین هتل به فرودگاه دبی کدام است؟ و چندین سوال دیگر که شاید بد نباشد قبل از سفر تمام آنها را بررسی کنیم.

فرودگاه دبی یک فرودگاه بین المللی است  (Dubai Airport) با کد DXB شناخته  می شود.  این فرودگاه یکی از پررفت و آمدترین فرودگاههای جهان از نظر جابجایی مسافران بین المللی محسوب می شود. فرودگاه دبی مساحتی حدود ۲۹۰۰ هکتار دارد و در ۴ کیلومتری این شهر قرار دارد بنابراین در نظر بگیرید پس رسیدن به فرودگاه احتیاج به تاکسی یا مترو یا کرایه خودرو دارید. فرودگاه دبی دارای ۳ ترمینال است ترمینال یک آن اصلی ترین ترمینال بوده و بیشتر ایرلاین های معتبر و پروازهای بین قاره ای در این ترمینال حضور دارند.

ترمینال دو در فرودگاه دبی بیشتر به پروازهای آسیایی اختصاص دارد و پروازهای منطقه خلیج فارس و جنوب آسیا را حمایت میکند پرواز فلای دبی و ایرلاین های ایرانی نیز در این ترمینال حضور دارند.

ترمینال سه به هواپیمایی امارت و و یک ایرلاین دیگر اختصاص دارد که بزرگترین ترمینال نیز در خدمت آنهاست.

ویزای دبی و بلیط تهران دبی چیست؟

با توجه به قوانین جدید ویزای بازدید این شهر، مسافران برخی از کشورها می توانند هنگام ورود ویزا دریافت کنند. همچنین با خرید بلیط تهران دبی همین قوانین حاکم است و باید ویزا دریافت نمایید.

هنگامی که با پرواز بعد از خرید بلیط تهران دبی به فرودگاه بین المللی این شهر می رسید، به دفاتر مهاجرت شرکت هواپیمایی خود مراجعه کنید و گذرنامه خود را با ویزای 30 روزه در بدو ورود یا 90 روز پس از ورود مهر کنید. بنابراین تفاوتی ندارد که بلیط مشهد دبی، یا بلیط تهران دبی را خریداری کرده اید.

چرا WhatsApp در دبی ممنوع است؟

واتساپ دبی

Whatsapp و Skype پروتکل Voice Over Internet (VoIP) سایر کشورها هستند. DU و Etisalat دو شرکت بزرگ مخابراتی در این شهر هستند. این شهر این خدمات را به دلایل امنیتی و برتری خود بر ارتباطات و امنیت سایبری در شهر ممنوع می کند. پس بخاطر داشته باشید ارتباطات شما با واتساپ و اسکایپ امکان پذیر نیست.

چه چیزی در دبی غیرقانونی است؟

استفاده از تاپ بدون آستین و لباس های کوتاه در مراکز خرید ممنوع است. لباس باید در طول سفر شما مناسب باشد. البته اشخاصی که بلیط تهران دبی تهیه می کنند به این روال عادت دارند. مهاجران و گردشگران مجاز به مصرف مشروبات الکلی در خارج از مکان های مجاز نیستند. ارتداد جنایتی است که در امارات مجازات اعدام دارد. اما در عمل این اتفاق هرگز به وقوع نپیوسته است. بنابراین بهتر است قوانین این شهر را رعایت کنید تا سفر دلچسبی داشته باشید.

همه افراد دبی ثروتمند هستند؟

بلیط تهران دبی

همه افراد و شهروندان در این شهر ثروتمند نیستند. تنها حدود 15 درصد از ساکنان آن بومی امارت هستند که وضعیت مالی خوبی دارند. درست است که این شهر بخشی از امارات متحده عربی است که یکی از ده کشور ثروتمند برتر جهان است، اما همه در امارات ثروتمند نیستند. تخمین زده می شود که نزدیک به 20 درصد از مردم در فقر زندگی می کنند و این درصد اغلب اماراتی نیستند.

اطلاعات بیشتر

اما چیزهایی که باید راجع به این شهر بدانید چیست؟ در زیر به برخی موارد که به عنوان مسافر باید درباره این شهر بدانید اشاره شده است. با ما همراه باشید:

بازدید در اکتبر و آوریل

این شهر فقط دو فصل دارد و هر دو گرم هستند.. ماههای بین اکتبر و آوریل، که به عنوان فصل زمستان شناخته می شوند زمان مناسبی برای خرید بلیط تهران دبی می باشد. آسمان آبی و آب و هوای ساحلی مناسب در این ماهها گردشگران را ترقیب می کند تا دوباره به این شهر بازگردند. این فصل اندکی بارانی نیز هست اما معمولاً باراش باران زیاد طول نمی کشد، بنابراین اجازه ندهید این عامل بر تاریخ سفر شما تأثیر بگذارد. بلیط دبی خود را هرچه سریعتر در این ماهها رزرو نمایید.

پروازهای شش ماه آینده

به طور کلی خطوط هوایی بین المللی ارزان ترین صندلی های خود را حدود شش ماه قبل از تاریخ عزیمت آزاد می کنند. این بدان معنا نیست که شما لزوماً باید بلیط دبی خود را خیلی زودتر خریداری کنید، اما ایده خوبی است که شروع به جستجو و مقایسه قیمت ها کنید. شما باید حداکثر یک ماه قبل بلیط دبی خود را خریداری کنید.

هتل

از آنجا که این شهر در حال تبدیل شدن به یک مکان بسیار محبوب برای تعطیلات است و از آنجایی که اکتبر تا آوریل بهترین زمان برای بازدید گردشگران است، بهتر است مطمئن باشید که مکان خوبی برای اقامت در اختیار دارید. هتل هایی مانند  IHG در این شهر قبل، از ورود خود به این شهر رزرو هتل را انجام دهید.

ماه رمضان

اگر در ماه مبارک رمضان، که در نهمین ماه از تقویم 12 ماهه اسلامی جشن گرفته می شود، به این شهر می روید، به مسلمانان و روزه داری آنها احترام بگذارید. این بدان معناست که نمی توانید بین طلوع و غروب آفتاب در حضور عموم مردم و در مقابل آنها غذا بخورید، بنوشید یا سیگار بکشید.

لباس های متواضعانه بپوشید

هنگام بسته بندی لباس برای تعطیلات در دبی، محافظه کارانه فکر کنید. لباس های زنانه در صورتی که خیلی کوتاه، تنگ یا شفاف باشد نامناسب تلقی می شود، در حالی که مردان هرگز نباید بدون پیراهن در اطراف گردش کنند. برای جلوگیری از بی احترامی ناخواسته و احترام به فرهنگ مسلمانان، لباس های متواضعانه بپوشید.

قبل از گرفتن عکس اجازه بگیرید

هرگز بدون اجازه یک فرد غریبه با او عکس نگیرید، مگر اینکه در یک منطقه توریستی مهم عکاسی کنید. همچنین هرگز از زن مسلمان بدون اجازه او عکس نگیرید و از هیچ ساختمان دولتی، فرودگاه، تاسیسات نظامی و غیره عکس نگیرید.

مراقب باشید کجا الکل مصرف می کنید

مشروبات الکلی در این شهر مجاز است با این حال، شما نمی توانید در مکان های عمومی بنوشید زیرا مستی عمومی و نوشیدن در هنگام رانندگی ممنوع است. همچنین شما نمی توانید مشروبات الکلی را برای استفاده شخصی خود بدون مجوز خریداری کنید و باید آن را از موسسه ای که دارای مجوز است خریداری کنید. خرید نوشیدنی در یک بار یا رستوران هیچ مشکلی ندارد، فقط سعی کنید مست وارد خیابان نشوید.

بوسیدن در اماکن عمومی ممنوع

ابراز محبت در مکان عمومی در امارات بسیار توهین آمیز است. بسیاری از بازدیدکنندگان این شهر به دلیل همین رفتار دستگیر و زندانی شده اند. برای ایمن ماندن از پلیس و پاسگاه، از گرفتن دست یا بوسیدن عزیزان خود در ملاء عام خودداری کنید.

حرف آخر

دبی

حرف آخر سفرآس 24 هم اینه که حتما حتما حتما به این شهر زیبا سر بزنید از دستش ندین غافل نشین فراموشش نکنین که دیر نشه که شاعر بگه دیره! دیگه دیره! اونکه میخوامش داره میره! خب شوخی کردم درواقع هروقت دلتون خواست می تونید که بلیط دبی رو از ما تهیه کنید و این افتخار رو نصیب ما کنید. اصلا عجله ای نیست!

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.