ساعت پرواز استانبول به تهران

0

حتما شما هم برای سفر به استانبول در تعطیلات کاری خود، برنامه‌ریزی‌های متفاوتی را انجام می‌دهید. از جمع کردن چمدان‌ها تا گرفتن بلیط و آماده کردن سایر جزئیات سفر، تا بتوانید خاطرات خوشی را در هنگام بازگشت و در پرواز استانبول به تهران همراه خود بیاورید. در این میان شاید برای شما هم سوال باشد که در چه ساعاتی پرواز به استانبول از تهران انجام می‌گیرید. علاوه بر آن، مدت پرواز چقدر طول می‌کشد. در ادامه به این دو سوال و چند سوال دیگر پاسخ می‌دهیم.

پرواز به استانبول در چه ساعاتی انجام می‌گیرد؟

در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی متعددی در زمینه حمل‌ونقل هوایی مسافران به شهر استانبول فعال هستند. هرکدام از این شرکت‌ها نیز، در ساعات مختلفی مسافران را به شهر استانبول می‌رسانند. با توجه به اینکه تعداد آژانس‌ها و شرکت‌های ناوگان هواپیمایی بسیار زیاد است و تقریبا بیشتر آن‌ها در این زمینه فعال هستند، به‌راحتی می‌توان گفت که در بیشتر ساعات شبانه‌روز سفر به استانبول از تهران امکان‌پذیر است. البته با توجه به اینکه کدام شرکت هوایی را انتخاب کنید، ساعت پرواز به استانبول متفاوت خواهد بود.

مدت زمان پرواز به استانبول چقدر است؟

به‌صورت معمول فاصله هوایی بین دو شهر استانبول و تهران چیزی حدود 2040 کیلومتر است. به همین دلیل از زمانی که سوار هواپیما می‌شوید و پرواز آغاز می‌شود، حدود 3 ساعت بعد از پرواز از فرودگاه تهران، در فرودگاه استانبول خواهید بود. به عبارتی دیگر این مدت در پرواز استانبول به تهران و برعکس مدتی حدود 2 ساعت و 50 دقیقه تا 3 ساعت و 10 دقیقه طول می‌کشد. البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که ممکن است این زمان به دلایل مختلفی مانند تغییرات شرایط آب و هوایی کمی بیشتر شود.
علاوه بر آن، عامل دیگری که در ساعت رسیدن به استانبول تاثیر می‌گذارد، میزان سرعت هواپیما است. هواپیماهای به‌روز دارای قدرت و امکانات بهتری هستند و با سرعت بیشتری این زمان را طی می‌کنند. اما هواپیماهای قدیمی ممکن است با سرعت کمتری این مسیر را طی نمایند. در عین حال اگر در ساعتی که قصد سفر به استانبول دارید، شرایط آب و هوایی در مسیر هوایی بین این دو شهر همراه با باد شدید در جهت مخالف باشد، روی سرعت هواپیما تاثیر منفی می‌گذارد و مدت رسیدن به استانبول بیشتر می‌شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پرواز به استانبول از شهرهای مختلف ایران

اگر قصد دارید از شهرهای دیگر به‌غیراز تهران به استانبول بروید، زمان آن متفاوت خواهد بود. به‌صورت کلی شهر تبریز نزدیک‌ترین شهر ایران به استانبول شناخته می‌شود و به همین دلیل ساعت رسیدن به استانبول از تبریز در کمترین زمان و حدود یک ساعت تا یک ساعت و 20 دقیقه است. اما هرچه شهر دورتر باشد، مدت زمان سفر نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تعداد پروازهای تهران به استانبول

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

به دلیل اینکه شهر تهران پایتخت است و استقبال زیادی برای پرواز به استانبول از این شهر وجود دارد، روزانه پروازهای متعددی انجام می‌گیرید. در عین حال ایرلاین‌های مختلفی مانند ماهان ایر، ایران ایر، قشم ایر و معراج بیشترین تعداد سفر را از تهران به استانبول انجام می‌دهند. بنابراین بیشترین تعداد حجم مسافران از تهران حرکت می‌کنند. همچنین در طول روز حدود 12 تا 15 پرواز بین این دو شهر انجام می‌گیرید که نشان‌دهنده استقبال مسافران برای سفر از این شهر به استانبول است.

پرواز تهران به استانبول از کدام فرودگاه انجام می‌گیرید؟

دو فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی در زمینه انتقال مسافران داخلی و خارجی در ایران فعال هستند. فرودگاه مهرآباد فقط در زمینه انتقال مسافران در شهرهای داخلی فعال است و فرودگاه امام خمینی برای انتقال مسافران به شهرهای خارجی مانند استانبول کار می‌کند.

پرواز تهران به استانبول در چه روزهای هفته انجام می‌شود؟

به‌طور معمول در هرروز هفته پروازهای متعدد به استانبول از تهران انجام می‌شود و معمولا هرروز هم تعداد پروازها حدود 10 تا 12 عدد است. بنابراین اگر برنامه خودتان را برای تعطیلات چیده باشید، کافی است چمدان‌ها را ببندید و برای سفر به استانبول آماده شوید.

کدام ایرلاین پرواز تهران به استانبول انجام می‌دهد؟

همان‌طور که بیان شد، خوشبختانه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی متعددی با امکانات به‌روز و پیشرفته در این زمینه فعال هستند. ازجمله این ایرلاین‌ها می‌توان به شرکت‌های هواپیمایی معراج، ایران ایر، ماهان، قشم ایر، آسمان، آتا، هواپیمایی ترکیش و پگاسوس اشاره کرد.

قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

با توجه به اینکه شرکت‌های هواپیمایی مختلفی در این مسیر هوایی فعالیت می‌کنند، هرکدام امکانات متفاوتی در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. به همین دلیل قیمت بلیط نیز متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن، نوع کلاس پروازی نیز در تعیین قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول یا پرواز استانبول به تهران موثر است.
در حال حاضر ایرلاین‌های ایرانی و ترکی مختلفی یا ارائه امکانات مختلف و کلاس‌های پروازی متفاوت فعال هستند. ازجمله آن‌ها شرکت‌های هواپیمایی آسترین ایرلاینز، پگاسوس ایرلاینز، اطلس گلوبال، ایر عربیا، هواپیمایی امارات، عمان ایر، لوفتهانزا، قطر ایرویز، بوتا ایرویز، هواپیمایی ماهان، قشم ایر، ترکیش ایرلاینز و هواپیمایی بین‌المللی اوکراین است.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.