چگونه از قشم به کیش برویم؟

چگونه از قشم به کیش برویم؟
0

چگونه از قشم به کیش برویم؟ جزایر کیش و قشم از زیباترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ایران هستند. این دو جزیره در خلیج فارس قرار دارند و فاصله‌ی نسبتاً کمی با یکدیگر دارند. اگر به یکی از این جزایر سفر کرده باشید، ممکن است بخواهید به جزیره‌ی دیگر هم سری بزنید. در این مقاله، به بررسی روش‌های مختلف رفت‌وآمد بین کیش و قشم می‌پردازیم. همین ابتدا لازم است که خدمات تور کیش و تور قشم سفرآس24 را به شما عزیزان معرفی کنیم.

چقدر طول می‌کشد تا فاصله قشم تا کیش تا طی کنیم؟

مسافت زیاد از جزیره کیش تا جزیره قشم و مسیر متنوع و جذاب آن امکان سفری فوق العاده و لذت بخش را فراهم می‌کند. امکانات مختلف حمل و نقل از جمله قایق‌های تندرو، کشتی‌ها، شناورهای مسافربری و لندینگ کرافت، انتخاب‌های متنوعی برای سفر ارائه می‌دهند. به طور کلی، زمان طی شده برای سفر از کیش تا قشم یا برعکس، تقریباً ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه می‌باشد. این زمان طولانی‌تر از سفرهای زمینی معمول است، اما از طرف دیگر، تجربه‌ای جذاب و فراموش ناپذیر را فراهم می‌کند. این زمان برای طی کردن مسافت زیاد از جزیره کیش تا جزیره قشم و انجام سفر های زمینی و دریایی، صرف می‌شود.

چطور با ماشین شخصی به قشم یا کیش سفر کنیم؟

برای سفر به جزیره قشم یا جزیره کیش با ماشین شخصی، ابتدا باید به بندرعباس بروید. سپس باید بلیط کشتی برای خود و ماشینتان تهیه کنید. سپس با کشتی به جزیره مورد نظر بروید. برای سفر از قشم به کیش یا بالعکس، باید ماشین خود را به بندر مربوطه ببرید و بلیط کشتی برای حمل ماشین تهیه کنید. در طول سفر با کشتی، می‌توانید درون ماشین خود نشینید و از مناظر زیبای دریا لذت ببرید.

خدمات سفرآس24 از مبادی و مقاصد مختلف: تور کیش از اصفهان

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

سفر از تهران به قشم و کیش با قطار

جزایر کیش و قشم از زیباترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ایران هستند. این دو جزیره در خلیج فارس قرار دارند و فاصله‌ی نسبتاً کمی با یکدیگر دارند. اگر از تهران قصد سفر به یکی از این جزایر را دارید، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از این روش‌ها، سفر با قطار است.

مزایا و معایب سفر با قطار از تهران به قشم و کیش

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
  • مزایا:
  1. سفر با قطار یکی از ارزان‌ترین روش‌های سفر به قشم و کیش است.
  2. سفر با قطار تجربه‌ای متفاوت و لذت‌بخش است.
  • معایب:
  1. مدت زمان سفر با قطار از تهران به بندرعباس طولانی است.
  2. باید از بندرعباس با کشتی یا لنج به قشم یا کیش سفر کنید.

نحوه‌ی سفر با قطار از تهران به قشم و کیش

برای سفر با قطار از تهران به قشم و کیش، باید ابتدا بلیط قطار خود را به مقصد بندرعباس تهیه کنید. سپس، از بندرعباس با کشتی یا لنج خود را به قشم یا کیش برسانید.

مدت زمان سفر با قطار از تهران به بندرعباس

مدت زمان سفر با قطار از تهران به بندرعباس، حدود 15 تا 20 ساعت است. این مدت زمان بسته به نوع قطار و شرکت ریلی انتخابی شما متفاوت است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

هزینه سفر با قطار از تهران به بندرعباس

هزینه سفر با قطار از تهران به بندرعباس، بسته به نوع قطار و شرکت ریلی انتخابی شما متفاوت است. قیمت بلیط قطار از تهران به بندرعباس در سال 1404، از 150 تا 300 هزار تومان متغیر است.

خدمات سفرآس24 از مبادی و مقاصد مختلف: تور کیش از تبریز

نحوه‌ی سفر با کشتی یا لنج از بندرعباس به قشم یا کیش

برای سفر با کشتی یا لنج از بندرعباس به قشم یا کیش، می‌توانید از یکی از شرکت‌های کشتیرانی یا لنج‌رانی فعال در این مسیر استفاده کنید. مدت زمان سفر با کشتی یا لنج از بندرعباس به قشم یا کیش، حدود 2 تا 3 ساعت است. هزینه سفر با کشتی یا لنج از بندرعباس به قشم یا کیش، بسته به نوع کشتی یا لنج و شرکت کشتیرانی یا لنج‌رانی انتخابی شما متفاوت است. قیمت بلیط کشتی یا لنج از بندرعباس به قشم یا کیش در سال 1404، از 50 تا 200 هزار تومان متغیر است.

چگونه از قشم به کیش برویم؟

سفر با قطار از تهران به قشم و کیش، یک روش ارزان‌قیمت و لذت‌بخش برای سفر به این دو جزیره زیبا است. با این حال، باید توجه داشته باشید که مدت زمان سفر با قطار طولانی است و باید از بندرعباس با کشتی یا لنج به قشم یا کیش سفر کنید.

حالا ببینیم چطور از بندرعباس به قشم و کیش برویم؟

بعد از ورود به بندرعباس، شما دو گزینه برای رفتن به جزیره قشم دارید. اولین گزینه خرید بلیط هواپیما به جزیره قشم است که از نظر زمانی بسیار سریع‌تر و کوتاه‌تر از دیگر روش‌ها است. روش دوم استفاده از قایق‌های تندرو است که علاقه‌مندان به دریا می‌توانند از این روش استفاده کنند. در این روش، شما باید به اسکله شهید حقانی بندرعباس بروید و از اینجا با قایق‌های تندرو به قشم سفر کنید. این اسکله از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب فعال است و قایق‌ها در این بازه زمانی در رفت و برگشت هستند.

برای سفر به جزیره کیش، شما باید از مسیر قشم به بندر پل با کشتی بروید. سپس از بندر پل تا بندر چارک مسافت را زمینی طی می‌کنید و سپس از بندر چارک با سفری دریایی به کیش می‌رسید.

خدمات سفرآس24 از مبادی و مقاصد مختلف: تور کیش از شیراز

سفر هوایی به کیش بر فراز ایران

مسافت بسیار بلند و عدم وجود پرواز مستقیم بین جزیره قشم و کیش باعث می‌شود که مسافران مجبور به استفاده از گزینه‌های دیگر برای رسیدن به مقصد خود شوند. پروازهای مستقیم بین این دو جزیره وجود ندارد و حتی اکثر شهرها نیز به این دو جزیره پرواز مستقیم ندارند.

بنابراین اگر از یک شهر دیگر به سمت قشم یا کیش می‌خواهید سفر کنید و پرواز مستقیم وجود ندارد، بهترین راه این است که از تهران به سمت بندرعباس بروید و سپس از اینجا با سفری دریایی به قشم و کیش بروید. در مراحل برگشت نیز، می‌توانید از قشم به تهران پرواز کنید. استفاده از روش ترکیبی از پرواز و سفر دریایی، مانند سفر از تهران به بندرعباس و سپس از آنجا به قشم و کیش، می‌تواند یک گزینه مناسب برای رسیدن به مقصد شما باشد.

شما نیز می‌توانید ابتدا پرواز خود را تا بندرعباس انجام داده و سپس از اینجا به کیش پرواز کنید. از کیش هم می‌توانید با سفر ترکیبی از دریایی و زمینی به قشم بروید یا از بندرعباس با کشتی به قشم سفر کنید. روش دیگر، این است که ابتدا از شهر محل زندگی یا از تهران به یکی از جزایر قشم یا کیش پرواز کنید، سپس برای سفر به جزیره دیگر از همان روش‌هایی که قبلاً گفته شد استفاده کنید.

به نظر من، استفاده از روش ترکیبی سفر هوایی، دریایی و زمینی بهترین گزینه است. با این روش، شما تجربه هر سه نوع سفر را در مسیر خود به قشم یا کیش خواهید داشت، که ممکن است باعث لذت بیشتری از سفر شما شود.

سفر از قشم به کیش با قایق تندرو چقدر طول می‌کشد؟

برای سفر دریایی از قشم به کیش دو راه دارید؛ از راه بندر چارک و بندر آفتاب. اما بیشتر سفرهای دریایی از بندر چارک انجام می‌شود، چون بندر چارک به بندرعباس نزدیک‌تر است. همچنین، بندر آفتاب اغلب مسیر تردد لندینگ کرافت‌ها است و شناورهای مسافربری کمتر از این مسیر عبور می‌کنند که باعث کاهش محبوبیت آن می‌شود.

بنابراین، اگر می‌خواهید برای سفر از قشم به کیش یکی از این دو روش را انتخاب کنید، ابتدا باید از مسیر دریایی به بندر آفتاب بروید، سپس از مسیر زمینی به بندر پل و در نهایت از مسیر دریایی به کیش سفر کنید.

از مسیر دریایی، این مسافت ۳۵ کیلومتر از قشم به بندر آفتاب است، سپس ۲۳۰ کیلومتر از بندر آفتاب تا بندر پل، و در نهایت ۱۴ کیلومتر از بندر پل تا کیش می‌باشد. از بندر چارک شروع می‌شود و به سمت بنر پل و در نهایت به سمت قشم می‌رود. از کیش تا بندر چارک فاصله‌ای بزرگتر از این دو مسیر حدوداً ۳۲۰ کیلومتر و از بندر چارک تا بندر پل و سپس به سمت قشم حدوداً ۲۷۷ کیلومتر است.

درباره زمان سفر دریایی با استفاده از شناورهای مسافربری، می‌تواند حدوداً ۱.۵ تا ۲.۵ ساعت طول بکشد. اما اگر این مسیر را با استفاده از لندینگ کرافت طی کنید، به ۲.۵ تا ۳ ساعت زمان نیاز دارید. با توجه به اینکه می‌توانید از ماشین شخصی خود برای طی کردن مسیر از کیش تا قشم استفاده کنید، می‌توانید این مسافت را به صورت زمینی طی کنید. اما لازم به ذکر است که توجه به شرایط جاده‌ها و مقررات مربوطه ضروری است.

در مورد هزینه انتقال ماشین نیز، می‌توانید با شرکت‌های اجاره خودرو محلی یا رانندگان محلی که این خدمات را ارائه می‌دهند، تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری در این خصوص دریافت کنید.

خدمات سفرآس24 از مبادی و مقاصد مختلف: تور کیش از مشهد

کدام مسیر در فاصله کیش تا قشم مناسب‌تر است؟

توصیه می‌کنم برای بخش دریایی سفر از بندر چارک به سمت کیش حرکت کنید، به جای بندر آفتاب. تعداد شناورهایی که از کیش به چارک و بالعکس حرکت می‌کنند، بیشتر است و همچنین این شناورها معمولاً سرعت بیشتری دارند که باعث می‌شود به سرعت‌تر به مقصد خود برسید. این امر می‌تواند زمان سفر را کاهش داده و تجربه‌ی راحت‌تری را برای شما فراهم بکند.

سفر دریایی از قشم به کیش

تنها راه رفتن از جزیره قشم به کیش، سفر دریایی است. دو مسیر اصلی برای سفر دریایی از قشم به کیش وجود دارد:

مسیر بندر چارک

این مسیر، نزدیک‌ترین مسیر برای سفر از قشم به کیش است. در این مسیر، مسافران ابتدا از قشم تا بندر پل را با قایق‌های تندرو طی می‌کنند. مدت زمان این سفر حدود 45 دقیقه تا یک ساعت است. سپس، از بندر پل به صورت زمینی خود را به بندر چارک می‌رسانند. مدت زمان این سفر نیز حدود 2.5 تا 3 ساعت است. در نهایت، از بندر چارک با قایق‌های تندرو خود را به کیش می‌رسانند. مدت زمان این سفر نیز حدود 1.5 تا 2 ساعت است.

مسیر بندر آفتاب

این مسیر کمی طولانی‌تر از مسیر بندر چارک است. در این مسیر، مسافران ابتدا از قشم تا بندر پل را با قایق‌های تندرو طی می‌کنند. مدت زمان این سفر حدود 45 دقیقه تا یک ساعت است. سپس، از بندر پل به صورت زمینی خود را به بندر آفتاب می‌رسانند. مدت زمان این سفر نیز حدود 2.5 تا 3 ساعت است. در نهایت، از بندر آفتاب با قایق‌های تندرو خود را به کیش می‌رسانند. مدت زمان این سفر نیز حدود 35 دقیقه تا یک ساعت است.

خدمات سفرآس24 از مبادی و مقاصد مختلف: تور قشم از مشهد

سفر هوایی از قشم به کیش

در حال حاضر، پرواز مستقیمی از قشم به کیش وجود ندارد. اگر قصد دارید از قشم به کیش با هواپیما سفر کنید، باید ابتدا به فرودگاه بندرعباس بروید و از آنجا با هواپیما به فرودگاه کیش پرواز کنید. مدت زمان پرواز بین بندرعباس و کیش، حدود 30 دقیقه است.

انتخاب روش مناسب برای سفر از قشم به کیش، به عوامل مختلفی از جمله زمان و بودجه شما بستگی دارد. اگر به دنبال سفری سریع و راحت هستید، می‌توانید از روش سفر هوایی استفاده کنید. اگر دوست دارید سفری با آرامش و لذت‌بخش داشته باشید، می‌توانید از روش سفر دریایی استفاده کنید.

بهترین مسیر از قشم به کیش

فاصله قشم تا کیش بر روی نقشه، تنها 195 کیلومتر است. اما اگر بخواهید از راه دریایی سفر کنید، این مسافت کمی بیشتر می‌شود. علت این اختلاف مسافت، این است که کشتی‌ها باید مسیری طولانی‌تر را طی کنند تا از جزیره‌های کوچک و صخره‌های موجود در خلیج فارس عبور کنند.

فاصله دریایی قشم تا کیش، حدود 280 کیلومتر است. این مسافت با قایق‌های تندرو، حدود 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد. بنابراین، اگر قصد دارید از قشم به کیش سفر کنید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که مسافت دریایی، کمی بیشتر از مسافت روی نقشه است

برای سفر از قشم به کیش، می‌توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید. از شهر خودتان به هر روشی که تمایل دارید به قشم برسید و سپس با سفر دریایی و زمینی به کیش بروید. به همین روش، از کیش به قشم نیز می‌توانید با لنج سفر کنید.

انتخاب مسیر و روش سفر بستگی به علایق و اولویت‌های شما دارد. اگر ترجیح می‌دهید کمترین زمان را در سفر صرف کنید، می‌توانید با خرید بلیط هواپیما به یکی از مقاصد کیش یا قشم بروید و سپس از آنجا با روش‌هایی که گفته شد، از یکی از این دو جزیره به دیگری بروید.

به عنوان مثال، برای سفر از قشم به کیش، بهترین روش سفر از راه بندر چارک است. در این مسیر، شناورهای بیشتری در مسیر کیش به قشم و برعکس حرکت می‌کنند و سرعت این شناورها نیز بیشتر است. اگر تصمیم دارید که از کیش به سمت دیگر جزیره‌ها مانند قشم سفر کنید، حتماً راهنمای سفر به کیش را مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی درباره این منطقه کسب کنید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.