مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا

مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا
1

مهاجرت به کانادا این روزها به یک چالش بزرگ تبدیل شده به خصوص در شرایط کرونا. به همین علت افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بدنبال یافتن بهترین و آسان‌ترین روش خواهند بود. افزایش تقاضا برای ورود به این کشور باعث شده تا دولت کانادا در شرایط کرونا قوانین جدید برای ورود به خاک خود وضع کند.

اگر به طور کامل علیه کرونا یا کووید-19 واکسینه شده‌اید و تصمیم به اخذ ویزای توریستی کانادا یا هر نوع دیگر از ویزای این کشور دارید: مشروط بر اینکه شرایط سفر ویژه برای مسافران واکسینه شده را رعایت کنید، واجد شرایط ورود به کانادا هستید.

برای اینکه طبق قوانین دولت کانادا «کاملاً واکسینه شده» در نظر گرفته شوید، باید سری کامل یکی از واکسن‌های COVID-19 تأیید شده برای ورود به کانادا (یا ترکیبی از واکسن‌های پذیرفته شده توسط این کشور) را دریافت کرده باشید. شما باید آخرین دوز از واکسن خود را حداقل 14 روز قبل از سفر دریافت کرده باشید. کانادا در حال حاضر هفت واکسن را می‌پذیرد:

 1. واکسن فایزر-بیون تک (Pfizer-BioNTech)
 2. واکسن مدرنا (Moderna)
 3. واکسن آسترازنکا (AstraZeneca/Covishield)
 4. واکسن جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson)
 5. واکسن سینوفارم (Sinopharm)
 6. واکسن سینوواک (Sinovac)
 7. واکسن کوواکسین (Covaxin)

بنابراین به یاد داشته باشید که اگر با استفاده از واکسن دیگری واکسینه شده‌اید، بنابراین تاییدیه لازم برای ورود به این کشور را نخواهید داشت. اگر علیه کووید-19 واکسینه نشده‌اید یا از واکسنی که در لیست تاییدیه این کشور نیست، واکسینه شده‌اید، تنها در صورتی می‌توانید وارد کانادا شوید که یکی از معافیت‌های محدودیت‌های سفر کانادا را داشته باشید و از الزامات ویژه سفر کانادا از جمله: آزمایش کرونا یا کووید-19 و قرنطینه اجباری 14 روزه پیروی کنید.

در این بین مستثنی نیز وجود داشته و گروه‌های زیر می‌توانند از مرز کانادا عبور کنند، حتی اگر واکسینه نشده باشند:

 • کسانی که از طریق کانادا به کشور دیگری ترانزیت می‌کنند.
 • مقیم دائم تایید شده (دارندگان COPR) که هنوز وارد کانادا نشده‌اند.
 • کودکان زیر 18 سال که مایل به ملاقات با خانواده یا حضور در موسسات تحصیلات تکمیلی هستند.
 • کارگران خارجی موقت که در کشاورزی یا فرآوری مواد غذایی کار می‌کنند (سایر مشاغل نیاز به واکسیناسیون دارند).
 • کسانی که به دلایل دلسوزانه وارد می‌شوند، کسانی که خدمات پزشکی ضروری دریافت می‌کنند، کسانی که در جوامع مرزی خاص زندگی می‌کنند، اعضای خدمه دریایی و انواع خاصی از دیپلمات‌ها.
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مسافران واکسینه نشده باید توجه داشته باشند که برای پروازهای داخلی در داخل کانادا و برای سفر با قطار در شبکه ملی راه آهن VIA کانادا، مدرک واکسیناسیون مورد نیاز است. علاوه‌بر این، اکثر استان‌های کانادا برای دسترسی به خدمات و فعالیت‌های غیرضروری مانند: رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی، کنسرت‌ها و غیره به مدرک واکسیناسیون نیاز دارند. اگر قصد سفر به کانادا را دارید، مطمئن شوید که پوشش بیمه درمانی مناسبی برای اقامت خود دارید.

شرایط مهاجرت به کانادا در دوران کرونا

اگر در زمان کرونا به کانادا سفر می‌کنید، شرایط سختی برای ورود وجود دارد. شرایط ورود برای مسافرانی که به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده‌اند و کسانی که به طور کامل واکسینه نشده‌اند متفاوت است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

شرایط ویژه مهاجران کاملاً واکسینه شده به کانادا

از 1 آوریل 2022، برای مسافران کاملاً واکسینه شده که از طریق زمین، هوا یا آب وارد کانادا می‌شوند، آزمایش قبل از ورود دیگر لازم نیست.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، برای اینکه از سمت دولت کانادا کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته شوید، باید سری کامل یکی از واکسن‌های COVID-19 تأیید شده برای ورود به کانادا (یا ترکیبی از واکسن‌های پذیرفته شده) را دریافت کرده باشید. شما باید آخرین دوز خود را حداقل 14 روز قبل از سفر دریافت کرده باشید.

مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا
 1. آزمایش کرونا یا کووید-19 قبل از ورود: این شرط در 1 آوریل 2022 به پایان رسید.
 2. اثبات واکسیناسیون ارائه شده از طریق برنامه یا اپلیکیشن ArriveCAN: افراد کاملاً واکسینه شده که به کانادا سفر می‌کنند، قویاً توصیه می‌شود قبل از ورود به کانادا از برنامه ArriveCAN استفاده کنند تا اطلاعات مربوط به مدرک واکسیناسیون و سایر جزئیات را ارسال کنند. اگر نمی‌توانید به این برنامه دسترسی پیدا کنید، یا فراموش کرده‌اید که آن را از قبل تکمیل کنید، ممکن است اطلاعات خود را در ورودی کانادا ارسال کنید.
 3. آزمایش تصادفی و جداسازی کرونا هنگام ورود: برخی از مسافران هوایی که از خارج کانادا می‌آیند به‌طور تصادفی برای تکمیل آزمایش کرونا در فرودگاهی که به آنجا می‌رسند، انتخاب می‌شوند. این شامل مسافران کاملاً واکسینه شده می‌شود. اگر مسافری کاملاً واکسینه شده به‌طور تصادفی برای آزمایش کووید-۱۹ هنگام ورود انتخاب شود، تا زمانی که نتایج آزمایش کووید-۱۹ خود را دریافت نکند، مجبور به ایزوله شدن نیست.
 4. کودکان زیر 12 سال: کودکان زیر 12 سال که با والدین یا سرپرستان کاملاً واکسینه شده سفر می‌کنند، می‌توانند وارد کانادا شوند و از شرایط سفر معاف هستند، حتی اگر کودک به طور کامل واکسینه نشده باشد. این بدان معنی است که کودکان می‌توانند بلافاصله به مدرسه، مهدکودک و سایر فعالیت‌ها بازگردند.

شرایط ویژه مهاجران واکسینه نشده یا واکسینه شده با واکسن تایید نشده توسط دولت کانادا

شرایط ویزا در شرایط کرونا به گونه‌ای ‌است که ابتدا مطمئن شوید که اجازه ورود به کانادا را دارید. اگر در این زمان واجد شرایط ورود به کانادا هستید، باید این اقدامات ویژه را دنبال کنید:

 1. تست کووید-19 قبل از ورود: همه مسافران بالای پنج سال که به کانادا می‌رسند باید نتایج آزمایش مولکولی کووید-19 منفی را نشان دهند (توجه داشته باشید: آزمایش‌های آنتی ژن، که اغلب «تست‌های سریع» نامیده می‌شوند، پذیرفته نمی‌شوند). بیش از 72 ساعت قبل از حرکت پرواز یا ورود برنامه‌ریزی شده آنها به مرز زمینی. مسافرانی که اخیراً از کرونا بهبود یافته‌اند ممکن است در عوض 11 تا 180 روز قبل از ورود نتیجه آزمایش کرونا مثبت نشان دهند.
 2. قرنطینه اجباری 14 روزه: مسافرانی که واکسینه نشده یا جزئی واکسینه شده‌اند که وارد کانادا می‌شوند مجبور به ورود به قرنطینه اجباری 14 روزه خواهند بود. شما باید قبل از ورود به کانادا یک برنامه تهیه کنید که در آن جزئیات چگونگی قرنطینه خود را کامل کنید. معافیت‌های خاصی برای کارگران ضروری و در شرایط خاص اعمال خواهد شد.
 3. تست‌های کرونا هنگام ورود و روز هشتم: همه مسافران هوایی واکسینه نشده یا جزئی واکسینه‌شده که وارد کانادا می‌شوند، باید در بدو ورود آزمایش PCR یا کرونا و یک آزمایش اضافی بعد از روز هشتم قرنطینه خود انجام دهند. صرف نظر از نتایج آزمایش، مسافران واکسینه نشده باید برای 14 روز کامل در قرنطینه بمانند.
 4. همه مسافران – برنامه ArriveCAN: همه کسانی که به کانادا سفر می‌کنند قویاً تشویق می‌شوند از برنامه ArriveCAN برای ارسال اطلاعات مربوط به اطلاعات سفر یا تماس، طرح قرنطینه و خود ارزیابی کرونا استفاده کنند.
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
3.9/5 - (7 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. مهناز رشیدی می گوید

  بسیار عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.