در آنتالیا منطقه بلک بهتره یا کمر؟ + مقایسه کامل

2

آنتالیا یکی از استان‌های کشور ترکیه است که سالانه گردشگران زیادی به آنجا می‌روند. این استان غیر از شهری با همین عنوان، یعنی آنتالیا، دارای چند شهر و منطقه دیگر هم هست که آن‌ها هم هر یک جذابیت‌های خود را دارند و برای گردشگران بسیار جالب توجه هستند. کِمِر و بِلِک هردو از همین مناطق و شهرها هستند که جاذبه‌های فراوانی دارند و مقصد بسیار جذابی برای گردشگران به حساب می‌آیند؛ اما سوال اینجاست که در آنتالیا منطقه بلک بهتر است یا کمر و کدام یک پتانسیل‌های گردشگری بیشتری را در خود جای داده است؟

رزرو تور آنتالیا
رزرو تور آنتالیا

در ادامه با مقایسه بلک و کمر در آنتالیا، به نتایجی خواهیم رسید که می‌توان با آن‌ها جواب مورد نظر را معین کرد تا اگر قصد سفر به هر یک از آن‌ها را داشتید و در تصمیم گیری مردد بودید، این مقاله به شما کمک کند.

موقعیت جغرافیایی منطقه بلک بهتر است یا کمر؟

اگر بخواهیم به معرفی کلی موقعیت جغرافیایی هر یک از این منطقه‌ها بپردازیم، باید ویژگی‌هایی را که مختص به هر کدام از آن‌ها هستند، به‌طور جداگانه بررسی کنیم:

 • منطقه کمر

این منطقه در غرب آنتالیا قرار دارد و اسم آن هم از دیواری بلند گرفته شده است که جلوی شهر قرار گرفته بوده و از آن در برابر موج‌ها و سیلاب‌ها محافظت می‌کرده است. در این منطقه هم کوهستان و هم سواحل بسیار دیدنی ترکیه وجود دارند که می‌توان آن‌ها را یکی از جذابیت‌های اصلی کمر دانست.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
 • منطقه بلک

منطقه بلک در شرق آنتالیا قرار گرفته و بیشتر به‌دلیل زمین‌های گلف بسیار خوبی که دارد معروف شده است. البته نزدیکی به جاذبه‌های تاریخی و باستانی، وجود سواحل زیبا و مواردی از این دست هم بر جذاب بودن این منطقه افزوده‌اند. بلک بهترین زمین‌های گلف ترکیه را دارد و حتی در آن چند دوره مسابقات جهانی گلف هم برگزار شده است و این زمین‌ها تجهیزات بین‌المللی هم دارند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
نمایی از زمین های گلف و فوتبال در بلک آنتالیا

جاذبه‌های کمر بهتر است یا بلک ؟

هر دوی این منطقه‌ها جاذبه‌های خاص خود را دارند و دیدنی هستند، اما اینکه جاهای دیدنی متفاوت کمر و بلک شامل چه مواردی می‌شوند، برای تصمیم‌گیری بسیار حائز اهمیت خواهند بود و همین موارد هستند که انتخاب تور آنتالیا و مقاصد آن را معین می‌کنند. پس در این قسمت جداگانه جاذبه‌های کمر و بلک را مطرح می‌کنیم تا کار مقایسه کمر و بلک در آنتالیا ساده‌تر شود.

جاهای دیدنی کمر:

 • سواحل: در رابطه با سواحل کمر، خیلی نمی‌توان گفت که کمر بهتر است یا بلک. با این حال در توضیح سواحل کمر باید به این موارد اشاره کرد. این منطقه تعدادی از زیباترین سواحل ترکیه را دارد و گفتنی است که تعدادی از آن‌ها پرچم آبی اتحادیه اروپا را دارند، به این معنا که در بالاترین استانداردهای زیست‌محیطی و بسیار تمیز هستند و زیبایی نیز از دیگر ویژگی‌های این سواحل است. در این سواحل امکان شنا وجود دارد و غیر از این، شما می‌توانید از تفریحاتی که در
  آن‌ها وجود دارند هم بهره‌مند شوید. غواصی، قایق‌سواری، ورزش‌ها و دیگر تفریحات آبی، از جمله مزیت‌های این سواحل هستند. برخی فستیوال‌های بین‌المللی غواصی و قایق‌رانی هم در سواحل کمر برگزار می‌شوند.
 • کوهستان تاهتالی (المپس): کوهستانتاهتالییکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کمر است که منظره‌ای زیبا را از طبیعت این منطقه برای شما به نمایش می‌گذارد. این کوهستان یکی از طولانی‌ترین تله‌کابین‌های دنیا را نیز دارد که به بیش از چهار هزار متر می‌رسد و شما را 2365 متر بالاتر از سطح دریا می‌برد که می‌توانید طی این مسیر، مناظری زیبا از دریا، جنگل، ساحل و غیره را ببینید. در مقایسه این که از ارتفاعات، بلک بهتر است یا کمر، می‌توان برتری کمر را دریافت. کوهستان المپس پیست اسکی هم دارد.
 • جاذبه‌های طبیعی: غیر از کوهستانی که به آن اشاره کردیم، جنگل‌های کاج، باغ‌های لیمو و غیره نیز از دیگر جاذبه‌های طبیعی منطقه کمر هستند.
 • جاذبه‌های تاریخی و باستانی: وجود شهرهای تاریخی و باستانی در این منطقه و حتی در نزدیکی آن، از دیگر مزیت‌هایی هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. در این رابطه نمی‌توان گفت که کدامیک از مناطق بلک یا کمر برتری دارند، چرا که بلک نیز جاذبه‌های تاریخی و باستانی و طبیعی خود را دارد.

جاهای دیدنی بلک:

 • زمین‌های گلف: همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، بهترین زمین‌های گلف ترکیه در این منطقه هستند و از این نظر، یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها محسوب می‌شوند. قطعا در مورد اینکه بازی گلف در بلک بهتر است یا کمر، باید با اطمینان، بلک را برای پاسخ انتخاب کرد.
 • زمین‌های ورزشی فوتبال، تنیس و غیره: منطقه بلک زمین‌های ورزشی مختلف دیگری را هم دارد که شامل زمین تنیس، فوتبال و غیره می‌شوند. کیفیت برخی از زمین‌های فوتبال بلک به‌قدری بالا هستند که توجه تعدادی از تیم‌های مطرح را به خود جلب کرده‌اند و از آن‌ها استفاده می‌کنند.
 • سواحل: حدود 17 کیلومتر از سواحل آنتالیا به منطقه بلک اختصاص یافته است. سواحلی که زیبایی و پاکیزگی آن‌ها بر جذابیت‌شان افزوده است. در این سواحل می‌توانید انواع تفریحات هیجان‌انگیز را تجربه کنید و اگر هم به‌دنبال ریلکس کردن و آرامش گرفتن باشید، باز هم این امکان برای شما مهیا است. پاراسل، غواصی، شنا، جت اسکی، پاراگلایدر و موارد دیگر از جمله تفریحات آبی سواحل بلک هستند.
 • جاذبه‌های طبیعی: وجود جنگل 36هزار هکتاری کاپروسی و امکان دیدن حیات وحش و حیوانات مختلف در آن از جاذبه‌هایی است که شاید بلک را نسبت به کمر برتر جلوه دهد، اما فراموش نکنید که کمر هم کوهستان تاهتالی را دارد. در این جنگل رودخانه خروشانی هم با همین نام کاپروسی هست که امکان رفتینگ در آن وجود دارد. البته این به فصلی که شما در آن به سفر رفته‌اید نیز بستگی دارد.
 • جاذبه‌های تاریخی و باستانی: آسپندوس نزدیک‌ترین جاذبه تاریخی و باستانی برای بلک است که بازدید از آن برای علاقه‌مندان به تاریخ بسیار جذاب است. در مورد جاذبه‌های تاریخی و باستانی، باید گفت که شاید کمر نسبت به بلک برتری داشته باشد؛ با این حال جذابیت هر منطقه متفاوت خواهد بود.
نمایی از آسپندوس از جاذبه های باستانی در بلک
نمایی از آسپندوس از جاذبه های باستانی در بلک
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مراکز خرید کمر بهتر است یا بلک؟

هردوی این مناطق، مراکز خرید دارند و می‌توانید وسایل و هر آنچه را که لازم دارید از آن‌ها تهیه کنید، از این نظر خیلی نمی‌توان گفت که بلک بهتر است یا کمر، پس در این مورد اختلاف چندانی وجود ندارد. مراکز خریدی مثل تراسیتی، دیپو و غیره از جمله مراکزی هستند که در این مناطق پیدا می‌شوند.

هتل های  کمر بهتر است یا بلک ؟

در زمینه هتل و اقامتگاه، هردو منطقه نمونه‌های بسیار خوب و قابل توجهی دارند، هم از نظر تعداد و هم از نظر امتیازاتی که برای هتل‌ها وجود دارند، می‌توان به این نتیجه رسید. در کمر هتل مختلفی وجود دارد و در بلک هم تعداد قابل توجهی هتل وجود دارند که اکثر آن‌ها هم پنج ستاره هستند. این هتل‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که مانند یک شهر کوچک هستند و هر آنچه را که بخواهید می‌توانید در آن‌ها پیدا کنید و نیازی نیست که حتما به مرکز شهر بروید.

رستوران های  بلک بهتر است یا بلک ؟

در رابطه با رستوران‌ها هم باید گفت که تعداد رستوران‌های بلک و کمر هردو قابل توجه است و می‌توان تنوع خوبی را در آن‌ها مشاهده کرد. در نتیجه به سلایق مختلف پاسخ داده خواهد شد.

سخن آخر

با بررسی هر کدام از شهرها و مناطق کمر و بلک، تا حدودی مشخص شد که در کدام منطقه، چه جاذبه‌ای انتظار شما را می‌کشد. در نهایت کمر بهتر است یا بلک، تصمیمی است که شما می‌توانید با این مطلب به آن پاسخ دهید و برای خود مشخص کنید که کدام‌یک برای شما جذابیت بیشتری را دارد.

گردآوری شده از :

درباره هتل های کمر
https://www.hotels.com/go/turkey/kemer

درباره تورهای آنتالیا و قیمت های آن و مناطق آنتالیا

https://lastsecond.ir/tours/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7

راهنمای سفر به مناطق مختلف آنتالیا و جاهای دیدنی آن
https://antalyatouristinformation.com/things-to-do/

3.2/5 - (5 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. مهدي می گوید

  همه شو که گفته بودین هردو. این چه مقایسه یی بود پس؟!

  1. زینب رمضانی می گوید

   سلام
   ما سعی کردیم در این مقاله این 2 بخش از آنتایا رو از نظر موقعیت جغرافیایی ، جاهای دیدنی و … مقایسه داشته باشیم .

   هر 2 بخش از آنتالیا دیدنی های خاص خودش رو داره ، پیشنهاد ما اینه که هر 2 جا رو ببینید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.