معرفی بازار های استانبول؛ بهشتی برای خرید اجناس درجه یک، در مرز اروپا و آسیا

بازار های استانبول
0

شهر استانبول یکی از شهرهایی است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا راهی آن می شوند. بازار استانبول از خاص ترین و قدیمی ترین بازار های جهان به حساب می‌آید و سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی به آن سفر می‌کنند.

جهت رزرو تور استانبول می توانید از کارشناسان سفرآس اطلاعات کسب کنید.

بازار های استانبول به دو دسته بازار های قدیمی و جدید تقسیم بندی می شوند و هر کدام از آن ها خوبی های خاص خود را دارند. از جمله قدیمی ترین بازارهای استانبول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازار بزرگ استانبول
 • بازار ادویه
 • دسته کیف و کفش
 • رسمی چندم پوست
 • راسته عتیقه‌جات
 • راسته قالی و قالیچه
 • راسته صنایع‌دستی
 • راسته طلافروشی‌ها
 • بازار آراستا ( arasta bazaar Istanbul )
 • بازار صحیفلار
 • بازار او لوس

بازار بزرگ استانبول، بازاریی قدیمی در دل خاورمیانه

یکی از خاص ترین بازار هایی که در خاورمیانه وجود دارد و جز بازار های بسیار خاص به حساب می‌آید، بازار بزرگ استانبول است. این بازار دارای سه هزار مغازه است؛ که به جرأت می‌توانیم بگوییم بزرگترین بازار استانبول به حساب می‌آید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

با وجود افزایش بازارهای استانبول، این بازار بزرگ و سرپوشیده جایگاه خود را حفظ کرده است و علاوه بر این که گردشگران از آن جا وسایل مورد نیاز خود را تهیه می‌کنند؛ در این بازار به گشت و گزار می پردازند و جالب است بدانید که این بازار فقط در سال ۲۰۱۴ ۹۱ میلیون بازدیدکننده داشته است و به یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان تبدیل شده است.

بازار بزرگ  استانبول بازار سرپوشیده است که بسیار محبوب است و سالانه مسافران بسیار زیادی به این بازار سر می زنند، سوغات و صنایع دستی را از آن خریداری می‌کنند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 بازار بزرگ استانبول و به یکی از مکان های تاریخی تبدیل شده است اگر اهل خرید کردن نیستید به عنوان منطقه تاریخی می توانید از این بازار دیدن کنید.

 بهترین زمان برای بازدید از این بازار بزرگ روزهای معمولی هفته است و یکشنبه ها و همچنین تعطیلات عمومی این بازار به صورت کلی بسته است؛ ولی در روزهای آخر هفته یعنی شنبه و جمعه بسیار شلوغ است و اگر به دنبال اجناس با قیمت مناسب هستید پیدا کردن اجناس هستید این بازار به شما پیشنهاد می شود.

یک بازار سرپوشیده است که آب و هوا بر روی آن تاثیر بسیار زیادی می گذرد و تابستان های استانبول بسیار گرم و مرطوب است و زمستان های آن برفی بارانی و سرد است.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر به این بازار به استانبول سفر کنید  و از دیدن آن لذت می‌برید.

 بازار بزرگ استانبول در سال ۱۴۵۵ به دستور سلطان مهمت دوم بعد از فتح استانبول به دست امپراتوری عثمانی ایجاد شده است.

 در ابتدا فقط کالاهای مهم مثل پارچه و جواهرات فروخته می‌شد این بازار یک سازه آجری و چوبی بود بعد و بعضی از قسمت های آن دارای گچکاری و آجر بودند  و ستون های قدرتمندی در آن وجود داشت و چند سال بعد سلطان مهمت دوم دستور ساخت بازاری بسیار زیبا و سرپوشیده را داد و  این بازار هم از نخی ایهام گرفته شد که در شهر بورسا بافته شده است و رنگ چوب صندل را داشته است  و بعد از ساخته شدن این بازار، یازار صندل به عنوان جای برای فروش کالاهای لوکس تبدیل شد.

 در ابتدای ایجاد این بازار کار و کاسبی برای بازاریان کساد شد، اما کم‌کم فروشنده مغازه های خود را در اطراف این بازار ایجاد کردند که روز به روز به  این فازها افزوده شد و به یکی از بازار  های مهم تبدیل شد.

 در قرن هفدهم این بازار به پختگی و رونق و شکوه خود رسیده بود و کاملا سروسامان گرفته بود. گستردگی امپراتوری عثمانی در قاره های اروپا آسیا و آفریقا باعث شد تا کاروانسرا های بسیار زیاد در اطراف کوچه پس کوچه های این بازار ساخته شود و به یکی از منحصر به فردترین بازارهای جهان تبدیل شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 بازار بزرگ استانبول از دو ساختمان بسیار نزدیک به هم ساخته شده است. این ساختمان ها از ۴۴ مخزن ساخته شده است که نقش  گاوصندوق کنونی را برای کسبه ایفا می کند و فقط از درون بازار  دسترسی دارد و هیچ دسترسی به آن از خارج وجود ندارد.

 پنجره هایی که در این بازار به کار رفته اند کاملا چوبی و زیبا هستند. در مجموعه نور بازار بسیار کم است.  بازار ها فقط در ساعت مختصر از روز فعالیت می کنند.

 جالب است بدانید ثبت جهانی بازار بزرگ استانبول باعث شد که این بازار را همه ببینند و به  یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده در دنیا مخصوصا در خاورمیانه به حساب می‌آید.

 در لیست میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده است و این موضوع نشان‌دهنده شاهکار زیبا و منحصر به فرد از انسان ها در آن زمان است و نشان از تمدن استانبول زیبا می دهد این بازار از قسمت های مختلفی ساخته شده است که عبارت است از:

 راسته کیف و کفش

  از مهمترین قسمت هایی که در این بازار وجود دارد راسته کیف و کفش است که در این بازار شما می توانید انواع کفش های چرمی سنتی را پیدا کنید.

اگر بگردید می‌توانید کفش های سنتی ترکیه که در دوره عثمانی و سلجوقی را که بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفتند را پیدا کنید و از ان  استفاده کنید.

 راسته پوشاک چرم و پوست

همانطور که می دانید کشور ترکیه به صورت کلی در زمینه دام داری و دام پروری به یکی از کشورهای بزرگ جهان تبدیل شده است. همه کسانی که در این قسمت فعالیت می کنند چرم  کاران ماهر هستند که در این بازار بزرگ وجود دارد.

راسته پوشاک چرم بسیار منحصر به فرد هستند و افراد زیادی از آن دیدن می‌کنند و روز به روز به قدمت آن افزوده می‌شود .

در این بازار شما می توانید انواع محصولات چرمی را پیدا کنید این محصولات ساخت دست هستند و ارزش بالایی دارند؛ البته باید گفت که قیمتشان هم به نسبت به دیگر محصولات اندکی گران است.

 بازار ادویه و گیاهان دارویی

 از زیباترین و قدیمی ترین راسته ها که در بازار سرپوشیده استانبول قرار دارد بازار ادویه و گیاهان دارویی است که شما می توانید انواع اقسام گیاهان دارویی را در آن پیدا کنید.

 قدمت این ادویه جات ها و گیاهان دارویی در استانبول به قرن پانزدهم و شانزدهم برمی گردد. انواع ادویه جات که از کشورهای اطراف مثل ایران هندوستان افغانستان تاجیکستان ارمنستان و حتی کشورهای اروپایی و… در  این بازار بزرگ وجود دارد.

 بازار عتیقه، بازاریی لوکس و گرانبها در دل بازاریی قدیمی

 معمولا هر کسی که به ترکیه و استانبول قدم می‌گذارد و به دنبال پیدا کردن وسیله گرانبها است می تواند در این راستا قدم بگذارد. در این راستا شما می توانید انواع وسایل عتیقه را پیدا کنید و وقتی  قدم در این بازار می گذارید هوش از سرتان می رود و در این بازار سرپوشیده انواع وسایل کوچک و بزرگ و قدیمی و گران  بها را می توانید پیدا کنید. اگر به دنبال خرید وسایل گران بها هستید می توانید در این بازار اقدام به خرید کنید.

راسته ی قالی و قالیچه، راسته ای با رنگ وبوی ایران

یکی از راسته  های بسیار قدیمی که قدمتش به هزار سال پیش برمی گردد راسته ی قالی و قالیچه است. این راسته یکی از زیباترین قسمت ها در ترکیه است که محل فروشی عمده قالی و قالیچه های دستی و ماشینی هستند در گذشته فرش فروشی ها در قسمت خارجی بازار قرار داشتند و جز مهمترین آثار صنایع دستی به حساب می‌آمدند. 

راسته صنایع دستی، راسته ای ارزشمند در دل ایران

 انواع سوغات و صنایع دستی را پیدا کنید. شما می توانید انواع گلیم، آثار مینیاتور، آثار چوبی و خوشنویسی و کاشی و دیگر محصولات صنایع دستی را پیدا کنید.

 اگر به دنبال سوغاتی برای عزیزانتان هستید حتما سری به این راسته بزنید و شما می توانید با توجه به بودجه ای  که دارید یک یادگاری برای آن ها بیاورید.

 آدرس بازار قدیمی

 دسترسی به بازار بزرگ استانبول بسیار راحت است و شما از هر یک از افراد بومی سوال کنید، شما را راهنمایی می‌کند. برای رفتن به این بازار باید به قلب منطقه تاریخی استانبول یعنی قسمت فاتح بروید.

 می توانید برای رسیدن به این منطقه از وسایلی مثل مترو اتوبوس و تاکسی و غیره استفاده کنید. توجه داشته باشید که بازار بزرگ استانبول ورودی های بسیاری دارد اما پر رفت و آمد و شلوغ‌ترین ورودی در کنار مسجد بایزید قرار دارد.

 ساعت بازدید از این بازار پر رمز و راز و قدیمی از ۹ صبح تا ۷ شب غروب است و در روزهای شنبه و روزهای تعطیلی بازدید  از این بازار تعطیل است.

 این بازار منحصر به فرد در سال ۱۴۵۵ در زمانی که امپراتوری بزرگ عثمانی زمانی که وی  کنترل شهر قسطنطنیه را در دستانش گرفت گسترش پیدا کرد و مرکز خرید آن ساختش  در قرن هفدهم بهمن به پایان رسید.

 این بازار بیشتر از ۳۰ هزار مغازه دارد و در ۶۰ خیابان و سالانه  بین ۲۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار نفر از آن دیدن می‌کنند.

 بعضی از افراد فکر می‌کنند که در این بازار  فقط می توانند کالاهای سنتی را پیدا کنند؛ اما اینگونه نیست شما هنگامی که قدم بر این بازار  می گذارید می توانید انواع محصولات مورد نظرتان  را پیدا کنید.

 جاذبه های دیدنی که در اطراف بازار بزرگ استانبول قرار گرفتن عبارتند از موارد زیر:

 • مسجد بایزید | Bayezid II Mosque
 • مسجد نوروسمانیه | Nuruosmaniye Mosque
 • باسیلیکا سیسترن | Basilica Cistern
 • مسجد سلطان احمد | Sultan Ahmed Mosque
 • موزه ایا صوفیه | Hagia Sophia Museum
 • کاخ موزه توپکاپی | Topkapi Palace Museum

بازار آراستا ( Arasta bazaar Istanbul )، بازاری پر رمز و راز در استانبول

اگر از شلوغی و ازدحامی که در بازار استانبول است خسته شده اید می توانید به بازار کوچکی که در آن اطراف است بروید.

 سوغات و اجناس زیادی را در خود  جای داده است شکوه و زیبایی بازار بزرگ را ندارد، اما نماینده ای از  این بازار بزرگ به حساب می‌آید.

 تمام وسایل و سوغات سنتی را می توانید در آن پیدا کنید در مجموع ۴۰ مغازه در این بازارچه وجود دارد انواع مغازه های کوچک را  شما می توانید بنیند و  در تمام این مغازه‌ها می توانید مایحتاجتان  را تهیه کنید و نحوه دسترسی بسیار راحتی دارد.

 در محله سلطان احمد استانبول قرار دارد .

ابتدا می توانید جاذبه های گردشگری را مشاهده کنید  سپس به سمت بازار راستا برروید و این بازار از ۹ صبح تا ۷ شب فعال است.

بازار صحیفلار، زیبا ترین مکان برای کتابخوانی

اگر به کتاب و مطالعه ی آن علاقه بسیار زیادی دارید و دوست دارید که کتاب های بیشتری را برای خود خریداری نمایید بهتر است به این بازار مراجعه کنید.

 این بازار پر از کتابفروشی است. وقتی که در شهر استانبول قدم میزنید، می توانید مغازه های مختلف را مشاهده کنید اگر به محله بایزید بروید در این بازار بازار کتاب  را مشاهده می‌کنید.

قدمت این بازار به قرن ۱۵ میلادی برمی‌گردد که ۲۳ مغازه کتاب و کتابخوانی را توانسته است در خود جای دهد. شما می توانید در این بازار  از محیط گرم و دیدن آن لذت ببرید.

 بازار اولوس، مرکزخرید ارزان

همه افراد دوست دارند  که خرید گرانبها اما ارزان را تجربه کنند. بهتر است در هنگام سفر به استانبول حتما  به این بازار سر بزنید. در  این بازار انواع برندهای آدیداس بربری و غیره را می توانید مشاهده کنید و شلوغی آن بسیار بیش از حد است.

 به دلیل شلوغ بیش از  حد ان  در سال ۲۰۱۵ میلادی کاملا تعطیل شد و این تعطیلی دوامی نداشت و دوباره شروع به فعالیت کرد.

در این  بازار شما می توانید انواع کالا  های گرانبها را پیدا کنید این بازار در منطقه اورتاکوی و در خیابان جایی رو خیابان دورو بویو قرار گرفته است و شما می توانید از ۸ صبح تا ۷ از این بازار دیدن کنید و مایحتاجتان  را از  آن تهیه کنید.

همانطور که می‌دانید استانبول به یکی از شهر های بسیار مهم گردشگری در منطقه خاورمیانه تبدیل شده است و در آن علاوه بر اینکه از جاذبه های گردشگری زیبای ان  دیدن می‌کنند، برخی از آن ها برای خرید جنس و کالا  راهی ان می شوند.

 در استانبول بازار های قدیمی و جدید بسیار زیادی وجود دارد که از جمله بازار های مدرن که در شهر زیبای استانبول قرار گرفته اند و می توان به موارد زیر اشاره کرد::

 • مرکز خرید اولیویوم استانبول
 • مرکز خرید بی اوغلو ایش استانبول
 • مرکز خرید اوت لت استارسیتی
 • مرکز  خرید وادی استانبول
 • مرکز خرید فروم استانبول
 • مرکز خرید جواهر استانبول
 • مرکز خرید آکباتی استانبول
 • مراکز خرید بشیکتاش استانبول

مرکز خرید اولیویوم استانبول، خاص ترین مرکز خرید استانبول

اگر از آن دسته از افراد هستید که می خواهید با  خدمات رفاهی گسترده‌ای روبرو شوید به این مرکز خرید استانبول بروید. در این منطقه خرید شما می توانید کالاهای ارزان و حراجی های زیادی را مشاهده کنید.

در این مرکز خرید  تمام آن ها با قیمت بسیار مناسب به فروش می رسد. در روزهای سه شنبه اگر به این مرکز خرید بروید تخفیفات بیشتری شامل حالتان می شود.

 از جمله امکانات این مرکز خرید می توان به:

 • رستوران فود کورت
 • سوپرمارکت
 • سرویس بهداشتی
 • سالن سینما
 • بازی بولینگ
 • وسیله بازی برای کودکان
 • پارکینگ دو طبقه

 اشاره کرد.

ادرس این  مرکز خرید آدرس در منطقه ی زیتین  برنو است.

مرکز خرید بی اوغلو ایش استانبول، با موقیعت عالی

از جمله مراکز خرید که موقعیت جغرافیایی آن را از سایر مراکز خرید جدا کرده است. این  مرکز خرید در میدان تکسیم است این مرکز خرید با موقعیت جغرافیایی بسیار عالی که دارد از محبوب ترین مرکز خرید به حساب می اید، که در میدان تکسیم در خیابان استقلال قرار گرفته است و افراد می‌توانند از آن دیدن کنند.

اگر قصد خرید لباس و پوشاک را دارید  حتماً به این منطقه گردشگری سر بزنید و در این مرکز خرید  انواع پوشاک بزرگسال کیف و کفش های مختلف بهداشتی آرایشی انواع اکسسوری وجود دارد.

ادری ایبن  مرکز خرید در میدان تکسیم استانبول خیابان استقلال است.

مرکز خرید وادی استانبول، مرکز خریدی با چشم انداز زیبا

یکی از منحصر به فرد ترین مراکز خرید است که چشم انداز فوق العاده در حین خرید به شما می دهد. شما می توانید در ناحیه آب و هوای خوش آب و هوا مشغول خرید کردن شوید و خستگی از تنتان بیرون برود.

 این مرکز خرید بسیار زیبا است و شما می توانید تجربه لاکچری و بیادماندنی داشته باشید اگر به استانبول رفتید آن را از دست ندهید در این مرکز خرید می توانید، انواع اکسسوری و کالاهای زینتی در ان وجود دارند.

 آدرس آن در منطقه ساریر استانبول است.

مرکز خرید جواهر استانبول، مرکز خرید مخصوصا بانوان شیک پسند

بهترین و محبوب ترین مراکز خریدی که در استانبول وجود دارد مرکز خرید جواهر استانبول است. این مرکز خرید بسیار بی نظیر است و شما می توانید انواع جواهر را در آن پیدا کنید بعضی  از اجناس را  به صورت خاص می توانید در آن پیدا کنید.

 از برندهای معتبر با قیمت گران و برند های معمولی گرفته تا بقیه موارد را می توانید در این مرکز خرید پیدا کنید.

 این مجتمع در پایان هر سال تابستان و زمستان اف های بسیار خوبی می گذارد اگر قصد خرید و فروش به صرفه دارید می توانید در این فصول به این مراکز مراجعه کنید از جمله امکانات منحصر به فرد آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سالن های سینمای مختلف
 • انواع فودکورت، رستوران و کافه
 • انواع پوشاک و لباس های پرطرفدار و ترند
 • امکان تبدیل پول در صرافی های جواهیرمال
 • تنوع بسیار در جنس، قیمت، برند و نوع کالا
 • انواع لباس ها و تجهیزات ورزشی
 • انواع لوازم بهداشتی و آرایشی معتبر مانند فلورمار
 • سالن بولینگ و شهربازی
 • امکان تماشای تئاتر و اجرا
 • پارکینگ

آدرس مرکز خرید جواهر استانبول: منطقه شیشلی استانبول، خیابان بویوک دره

مرکز خرید آکباتی استانبول، راحت ترین مرکز خرید استانبول

مرکز خرید اکباتی استانبول یکی از آسان‌ترین مرکزی است که می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد و حتی شهروندان ترکیه هم از این مرکز خرید، خرید می‌کند.

 مرکز خرید شکوهی بسیار منحصر به فرد دارد این مرکز خرید بسیار منحصر به فرد است در این مرکز خرید شما می توانید انواع غذاهای بی نظیر ترکی- استانبولی را میل کنید از جمله امکانات این مرکز خرید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انواع برندهای معروف با قیمت های مناسب
 • 9 سالن سینما
 • سالن بولینگ
 • رستوران، کافه و فودکورت
 • پارکینگ بزرگ با گنجایش بیش از 2 هزار خودرو
 • قابلیت برگزاری جشن ها، مراسم و کنسرت ها در پارک فستیوال اکباتی
 • معماری جذاب، دیدنی و پاکیزه بودن سالن ها
 • زمین بازی برای کودکان

آدرس مرکز خرید آکباتی استانبول: واقع در منطقه اسن یورت استانبول و باهچه شیر یا باشاک شهیر (Bahçeşehir) ، دسترسی آسان از میدان تکسیم (حداکثر 40 دقیقه با هر وسیله نقلیه)

مراکز خرید بشیکتاش استانبول

اگر میخواهید بعد از بازدید از مناطق شناخته شده استانبول به جاهای دیگری استانبول بروید این  مرکز خرید را  ما به شما پیشنهاد می کنیم به موارد زیر بسیار نزدیک است و شما می توانید در کمترین زمان به این مراکز خرید بروید و در یک روز تمام خرید های تان را انجام دهید از جمله این بازار ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مرکز خرید آکمرکز استانبول (Akmerkez Shopping Center)
 • مرکز خرید زورلو استانبول (Zorlu Center)
 • بازار بشیکتاش
 • مرکز خرید سینان استانبول یا پاساژ سینان استانبول (از مراکز خرید ارزان استانبول)

مرکز خریدی که فقط در روزهای شنبه وجود دارد و در آن می توانید انواع کلاه های قیمت مناسب را خریداری کنید به یکی از محبوب ترین بازار ها تبدیل شده است دارای سه طبقه است و اجناس آن بسیار منحصر به فرد هستند.

آدرس منطقه بشیکتاش استانبول: واقع در همسایگی تنگه بسفر از شرق، منطقه شیشلی استانبول و ساریر از شمال و بی اوغلو از جنوب.

با دانستن این بازار ها می توانید هنگامی که به استانبول سفر کردید از سفرتان نهایت استفاده را داشته باشید، اگر به قصد خرید به این شهر تاریخی سفر می کنید حتما به این بازار ها در روز های مخصوص خود سر بزنید تا سفری دل چسب و هیجان انگیز و پر خاطره را تجربه کنید.

این مراکز خرید به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می شوند و شما می توانید تمام مایحتاج و وسایل مد نظرتان را در کم ترین زمان با قیمتی استثنایی و بی نظیر تهیه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.