بازار عرب های کیش چگونه است؟

بازار عرب های کیش
0

بازار عرب های کیش مربوط به دوره تاریخی سلسله پهلوی است و سال ساخت 1972 می باشد. بازار عرب های کیش قدیمی ترین بازار کیش است که از گذشته تا کنون مرکز خرید بومیان و ساکن بوده است. بازار عرب کیش در یک طبقه قرار دارد و وسعت بسیار کمی دارد.

اکثر نمایندگی های آن می توانند فارسی به زبان عربی صحبت کنند. خرید از این بازار مطمئن به بودجه است زیرا نسبت به سایر مراکز خرید کیش با تنوع اجناس تقریباً مشابه بسیار ارزانتر است. بازار عرب کیش در نزدیکی مرکز خرید قرار خلیج قرار دارد و یکی از منحصر به فردترین سواحل و اسکله های کیش در مجاورت آن دارد.

گردشگران معمولاً به دلیل تاریخچه، معماری عربی، دفتر سنتی آن و همچنین ارزان بودن، بازدید از این بازار را دوست دارند. بازدید از بازار عرب در کیش حداقل یک بار برای هر مسافری جذاب خواهد بود. سفر آس 24 از همراهی شما در سفر به ایران قدردانی می کند.

تور کیش را همین حالا برای هر مبدا و با هر هتلی رزرو کنید.

بازارهای سنتی و قدیمی؛ بازار عرب های کیش

برای نسل‌ها، کیشوندها غذای خود را از بازارهای سنتی یا بازار عرب های کیش می‌خرند. اصطلاح پاسار می‌تواند به تجمع (فروشندگانی که گاری‌هایی را می‌فروشند که از مناطق مسکونی عبور می‌کنند)، یا یک سازه ناهموار و موقت که در آن صبح‌ها فروشنده‌ها جمع می‌شوند گفته شود.

در سراسر کیش، اقلام فروخته شده در پاساژ اساساً یکسان است – میوه، سبزیجات، گوشت و ماهی، ادویه جات، خشکبار و اقلام خانگی. انتخاب ممکن است کمی متفاوت باشد تا بهتر به نیازهای گروه های قومی ساکن در منطقه پاسخ دهد.

به عنوان مثال، اگر پاساژ در نزدیکی منطقه‌ای واقع شده است که هندی‌های نژاد زیادی در آن زندگی می‌کنند، ممکن است ادویه‌های هندی بیشتری داشته باشند یا اگر تعداد زیادی از مردم عرب در اطراف زندگی می‌کنند، ادویه‌های عربی بیشتری در دسترس خواهند بود.

سفر روزانه به بازار عرب های کیش

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
بازار عرب های کیش
بازار عرب های کیش

رفتن به بازار عرب های کیش یک فعالیت روزانه برای زنان کیشوندی یا مسافر یا کمک های خانگی آنهاست. در حالی که خرید در سوپرمارکت ها در میان طبقات متوسط و بالا محبوبیت دارد، قیمت سوپرمارکت ها معمولا برای افراد فقیر بسیار گران است.

خرید تنها کاری نیست که در بازار عرب های کیش انجام می شود. همچنین فرصتی برای بیرون آمدن از خانه و اطلاع از آخرین اخبار و شایعات با همسایگان و دوستان است.

چانه زنی در بازار عرب های کیش

 قیمت ها روی اقلام در بازارهای سنتی یا بازار عرب های کیش مشخص نشده است. بنابراین، هنر خوب چانه زنی به سطوح جدیدی کشیده می شود زیرا زنان خانه دار و کمک های خانواده سعی می کنند ارزان ترین قیمت ها را به دست آورند.

هوش واقعی خرید به این معنی است که شما قبل از شروع خرید می دانید که قیمت باید چقدر باشد. قیمت ها با هم مقایسه می شوند و اخبار قیمت های امروزی اقلام مختلف از دوستی به دوست دیگر مخابره می شود.

خارجی ها لزوماً از شبکه اطلاع رسانی قیمت در بازار عرب های کیش مطلع نیستند و برای دریافت بهترین قیمت باید سخت چانه بزنند. قبل از رفتن به بازار عرب های کیش از خانواده خود کمک بخواهید که چه قیمت هایی را می توانید برای اقلام مختلفی که می خواهید بخرید بپردازید. همچنین می توانید قیمت سوپرمارکت ها را بررسی کنید و متوجه شوید که اقلام در آنجا ارزان تر خواهند بود .

حفظ خونسردی خود در فرآیند چانه زنی بسیار مهم است. اگر اولین قیمت ارائه شده دو برابر چیزی است که می دانید، با ذکر قیمت امروز در سوپرمارکت یا قیمت دیروز از بازار عرب های کیش هوش خرید خود را نشان دهید. هنگامی که فروشنده متوجه می شود که شما می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید، قیمت ها به سرعت پایین می آیند.

برای صحبت با فروشنده وقت بگذارید و کنجکاوی و علاقه خود را به اقلام مختلف نشان دهید. هنگامی که با یک فروشنده رابطه برقرار می کنید با بازگشت به آن شخص در هر بار خرید، قیمت های بهتری دریافت خواهید کرد.

هر از چند گاهی، برای قدردانی از کسب و کار تکراری، فروشنده ممکن است کمک خانواده شما را با یک کالای اضافی برای استفاده خود “هدیه” کند. این یک روش کاری عادی در محله بازار عرب های کیش است.

قیمت و در دسترس بودن بسیاری از اقلام به فصل و موفقیت در برداشت بستگی دارد. افزایش روزافزون هزینه های زندگی، با افزایش قیمت سوخت و برق، بسیاری از قیمت ها را به سقف کشانده است. این نکات چانه زنی اضافی برای خرید در از بازار عرب های کیش را بخوانید

از تمامی مبادی برای کیش تور داریم مانند:  تور کیش از گرگان

بازدید شما از بازار عرب های کیش

یک بازار سنتی در مقایسه با یک سوپرمارکت متوسط، یک کندوی فعال است. سفر یک خارجی نادر است، اما بدون شک با لبخندهای فراوان و علاقه بسیار صمیمانه مورد استقبال قرار خواهد گرفت. کیشوندها و عرب ها عموماً  از علاقه یک خارجی به غذا و مواد غذایی خود قدردانی می کنند. پرسش‌ها و تلاش‌های شما برای صحبت در این بازار مطمئناً در میان چانه‌زنی با سایر مشتریان با لبخند همراه خواهد بود.

انتظار نداشته باشید که کسی در پاساژ انگلیسی صحبت کند. یک کتاب عبارات خوب، یک راهنمای عالی برای موارد مختلف موجود در پاسار همراه داشته باشید. از این کتاب ها برای کمک به شناسایی چیزهایی که می بینید استفاده کنید.

در بازار عرب های کیش چکاری انجام دهیم

گرفتن عکس به طور کلی مجاز است. اگر کسی مقاومت می کند، می تواند به این دلیل باشد که احساس می کند آنقدر لباس پوشیده نیست که بتواند عکسش را بگیرد. به آنها فرصت دهید تا پیراهن خود را عوض کنند. اگر کسی واقعاً نمی‌خواهد عکسش گرفته شود (معمولاً یک فرد مسن)، وی را مجبور نکنید.

فروشندگان در بازار عرب های کیش (بیشتر از سایر بازارها توسط خارجی ها رفت و آمد می کنند) ممکن است برای  گرفتن عکس از آنها پول بخواهند. به جای پرداخت، پیشنهاد دهید به جای آن یک کپی از عکسشان را برگردانید. یا بهتر است از بازار دیگری خرید کنید که به ندرت توسط خارجی ها از آن بازدید می شود. تصاویر تکراری بسازید و روزی دیگر برای توزیع آنها بازگردید. شما تبدیل به محبوب ترین فرد در بازار خواهید شد! در دیدار دوم، درخواست‌های زیادی برای «از من هم عکس بگیر» خواهید شنید.

به اندازه کافی اسکناس کوچک، اسکناس 500 و 1000 بردارید تا هزینه خرید خود را بپردازید. تعداد کمی از معامله گران برای اسکناس های بزرگ تر تغییر خواهند کرد. همچنین توصیه می شود پول زیادی همراه خود نداشته باشید و از جواهرات گران قیمت استفاده نکنید. این باور که همه خارجی ها ثروتمند هستند، بی معنی است.

در اولین نزدیک شدن به بازار، تاجران کوچکی را در مناطق اطراف می بینید که معمولا میوه می فروشند. این تجار معمولاً از عهده هزینه اجاره غرفه در داخل بازار برنمی آیند. آنها هدف گردآوری‌ها و کمپین‌های «انضباط» هستند تا سعی کنند تعداد فروشندگانی را که در اطراف منطقه بازار ایجاد می‌کنند، کاهش دهند.

مبدا سفر خودتو برای کیش پیدا کند مثلا : تور کیش از یزد

در بازار عرب های کیش چه چیزی می فروشند

بازار عرب های کیش
بازار عرب های کیش

در طبقه اول بازار عرب های کیش کیوسک ها و غرفه های دائمی فروش منسوجات، لوازم التحریر، پوشاک، کالاهای الکترونیکی، کفش، پلاستیک، لوازم خانگی، طب سنتی و مدرن، لوازم آرایشی، اسباب بازی، نیازهای خیاطی و البته بانک سنتی قرار دارد. طلافروشی این طبقه اساساً یک نسخه فشرده و شلوغ از یک فروشگاه بزرگ است. شعبه های بانک، آژانس های مسافرتی و سایر خدمات نیز در طبقه اول ساختمان های بازار یافت می شوند.

می بینید که همه چیز در بازار عرب های کیش یافت می شود و اینجا ضربان قلب بازار است. اینجا جایی است که گوشت و ماهی، میوه ها، سبزیجات و خشکبار فروخته می شود. خشکبار در یک انتهای طبقه فروخته می شود. میوه و سبزیجات در سراسر منطقه فروخته می شود.

 گوشت و ماهی در بازار عرب های کیش  در اتاق های کاشی کاری جداگانه فروخته می شود. اتاقی با علامت Los Ikan Hidup ماهی‌های آب شیرین زنده می‌فروشد و اتاق با علامت Los Ikan Basah ماهی‌های تازه صید شده اقیانوس و سایر غذاهای دریایی را می‌فروشد. گوشت مرغ، گاو و بز در اتاق دیگری فروخته می شود. به دلیل بی‌علاقگی تاجران کوچک به اشغال طبقات سوم یا چهارم اکثر ساختمان‌های کیش، این بازار یعنی بازار عرب های کیش اکنون توسط فروشگاه‌های بزرگی اشغال شده است که به طبقات پایین و متوسط پاسخ می‌دهند.

یکی از غرفه‌ها که حتماً باید در بازار عرب های کیش از آن دیدن کنید غرفه‌ای است که گل و اقلام دیگر برای مراسم سنتی می‌فروشد. مواد لازم برای جویدن فوفل، بونگا توجوه روپا (7 نوع گل) و انواع دیپر، گلدان و سایر اقلام مورد استفاده در مراسم حمام سنتی در اینجا فروخته می شود. مراسمی که به این موارد نیاز دارند، تغییرات عمده در زندگی یک فرد را نشان می دهند: تولد، ازدواج، بارداری و مرگ.

بازدید از کیش یا اقامت در آن را نمی توان کامل در نظر گرفت مگر اینکه از فرصت بازدید از یک بازار سنتی استفاده کرده باشید. در حالی که معمولاً ممکن است خرید با تهویه مطبوع را انتخاب کنید، اما اگر مدتی را با مردم بازار عرب های کیش سپری نکنید، یک تجربه فرهنگی عالی را از دست خواهید داد .

4/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.