قابلیت های توریستی کیش؛ فرصت ها بسیار است

قابلیت های توریستی کیش
0

قابلیت های توریستی کیش سبب ایجاد فرصت هایی شده که به جذب هر چه بیشتر گردشگران انجامیده است. این امر سبب شده این شهر به چهارمین مقصد توریستی غرب آسیا بدل شود و علاوه بر مسافران ایرانی  پای بسیاری از غیر ایرانی ها را نیز به خود باز کند.

کیش از جزیره های زیبای خلیج فارس است که با مساحتی در حدود 91 کیلومتر مربع در جنوب کشور ایران واقع گردیده. این جزیره تاریخی پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته است. از دست به دست شدن در سلسله های گوناگون تا مطر ح شدن به عنوان یکی از مراکز گردشگری ایران.  از دوره های درخشان و تبدیل شدن به  بزرگ ترین مرکز تجاری خلیج فارس تا  افتادن به دست پرتغالی ها. گاه در دست ایران و گاه تحت تسلط عرب ها و گاه در استعمار اروپائیان.

حالا این جزیره یکی از برترین مقاصد توریستی ایران ست که سالانه بیش از یک میلیون مسافر را راهی جنوب کشور می کند. در این جزیره شما انواع فرصت ها را در اختیار دارید که هر کدام می توانند به تنهایی انگیزه ای موجه برای سفر باشند.  مهم ترین قابلیت های توریستی کیش را می توان مربوط به قابلیت های تفریحی، قابلیت های سیاحتی، قابلیت های تجاری، قابلیت های تحصیلی دسته بندی کرد.

قابلیت های تفریحی

یکی از مهم ترین قابلیت های توریستی کیش مربوط به قابلیت های تفریحی است. این قابلیت برای گردشگران فرصت انجام مهیج ترین و مفرح ترین تفریحات را فراهم کرده است. سالانه افراد زیادی این جزیره را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند که انگیزه اول بسیاری از آنها همین تفریحات است. در واقع شکل خاص این تفریحات، تنوع آنها و فضای زیبای کیش سبب شده تفریحات این جزیره مورد استقبال بسیاری از اهالی تفریح قرار گیرد.

تفریحات کیش به دو دسته کلی تفریحات دریایی و غیر دریایی تقسیم می شود. این امر سبب شده همه مسافران بتوانند از این تفریحات متناسب با سلیقه خود استفاده کنند. برای داشتن سفری راحت تر به جزیره می توانید سفر با تور را انتخاب کنید. تور کیش از مشهد یکی از تورهای پر طرفدار است که با خدمات ویژه برای شما قابل رزرو است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

تفریحات دریایی کیش

دریا بستری شده تا کیش بتواند انواع تفریحات جذاب را برای مسافرانش فراهم آورد. تفریحات آبی کیش از محبوب ترین تفریحات این جزیره هستند که مورد استقبال بسیاری از گردشگران واقع شده اند.  این تفریحات خود می توانند شما را با انواعی از احساسات از آرامشی دلخواه تا هیجانی نزدیک به ترس روبرو می کند.

هر کسی پا به این جزیره بگذارد می تواند دسته ای از تفریحات را پیش روی خود بییند و مناسب ترین آنها را برای خود انتخاب کند. غواصی، پاراسل، شاتل، کشتی آکواریوم، جت اسکی، فلای بورد و قایق دیوانه از معروف ترین تفریحات دریایی کیش هستند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

قابلیت های سیاحتی

این جزیره فرصت های زیادی برای سیر و سیاحت فراهم کرده است. در این منطقه می توانید هم شاهد مناطق بکر و طبیعی باشید و هم بناهایی سنتی. بناهای طبیعی این جزیره فضاهایی شگفت انگیز را در برابر شما قرار می دهد که تا مدت ها از یاد نخواهید برد. انوع سازهای سنتی که یادگاری از دوران کهن است و معماری اصیل ایرانی را به شما نمایش می دهد نیز در این جزیره فراوان است.

از مهم ترن مناطق مناسب برای گردش می توان به مجموعه درخت سبز، دلفیناریوم، باغ پرندگان، ساحل مرجان و غیره اشاره کرد. معروف ترین جاذبه های تاریخی این جزیره نیز شامل شهر زیر زمینی کاریز کیش، شهر باستانی حریره و آب انبار دوقلو است.

قابلیت های تجاری

کیش یک منطقه آزاد تجاری است و این یعنی حذف عوارض گمرکی و ارزان بودن کالاهای وارداتی. این امر سبب شده این جزیره از قابلیت های تجاری بسیاری برخوردار باشد. قابلیت هایی که سبب شده اند عده ای این جزیره را جایی مناسب برای سرمایه گذاری ببینند و حتی اقدام به دریافت کارت کیشوندی کنند. به جز سرمایه گذاری بسیاری از افراد سفر به این جزیره را به انگیزه خرید دنبال می کنند.

انواع مراکز تجاری که در این جزیره احداث شده اند می توانند بهترین فرصت ها را برای خریدهایی فوق العاده ایجاد کنند. مراکز خرید سارینا، پردیس 1 و 2، زیتون، مرکز تجاری کیش، رویا مال، مریم و مرجان از معروف ترین بازارهای این جزیره هستند.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.