توضیحات سفر به شهر کوالالامپور مالزی 1402

0

درباره کوالالامپور مالزی و اینکه کوالالامپور کجاست باید گفت پایتخت این کشور است. اینکه کوالالامپور در کدام کشور است را اغلب مردم دنیا می دانند اما این شهر در غرب و قسمت مرکزی شبه جزیره مالزی، در میانه راه در امتداد کمربند ساحل غربی و در حدود 40 مایلی (40 کیلومتری) شرق بندر اقیانوسی خود، بندر کلنگ، در تنگه مالاکا واقع شده است.

این شهر بزرگترین منطقه شهری کشور و مرکز فرهنگی، تجاری و مرکز حمل و نقل آن است. در سال 1972 کوالالامپور به عنوان شهرداری تعیین شد و در سال 1974 این نهاد و بخشهای مجاور ایالت سلانگور به عنوان یک قلمرو فدرال درآمد.

برای سفر به کوالالامپور باید به در منطقه ای تپه مانند که در محل تلاقی استکلانگ و رودخانه های گمبک این منطقه واقع شده بروید؛ نام آن و معنای کوالالامپور در مالایی یعنی “خور گل آلود” است. دامنه اصلی مالزی در نزدیکی شمال، شرق و جنوب شرقی قرار دارد.

همچنین با توجه به اینکه کوالالامپور در کدام کشور است اغلب گرداشگران می دانند که آب و هوای این شهر با تابعیت از مالزی استوایی است، درجه حرارت و رطوبت زیاد است که در طول سال کمی تغییر می کند. این منطقه سالانه حدود 95 اینچ (2400 میلی متر) باران می بارد. ژوئن و جولای خشک ترین ماه ها هستند.

تاریخ شهر کوالالامپور مالزی

تاریخ شهر کوالالامپور مالزی
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

در پاسخ به این پرسش که کوالالامپور کجاست و کوالالامپور در کدام کشور است؟ باید عنوان کرد که خاستگاه و مردم کوالالامپور به سال 1857 برمی گردد، زمانی که گروهی از 87 معدنچی چینی در شهر حومه آمپانگ شهرکی تاسیس کردند. از نظر استراتژیکی که هر دو دره رودخانه را فرماندهی می کرد، با وجود موقعیت جنگل آلوده به مالاریا، این جامعه به عنوان یک مرکز جمع آوری قلع شکوفا شد. در سال 1880 کوالالامپور به عنوان پایتخت ایالت کلانگ (کلانگ کنونی ) جایگزین شد.

کوالالامپور کجاست و چه بر آن گذشت؟ این شهر در جنگ جهانی دوم توسط ژاپنی ها (1942–45) اشغال شد. جمعیت آن در سالهای پس از جنگ در طول شورش چریک ها (1948-60) به رهبری کمونیست ها بسیار افزایش یافت و تحت برنامه اسکان مجدد روستاهای جدیدی در حومه شهر تأسیس شد. مردم کوالالامپور در سال 1957 پایتخت فدراسیون مستقل مالایا را تشکیل دادند و در 1963 موفق شدند این شهر را پایتخت مالزی معرفی کنند. رشد این شهر با توسعه صنعتی ادامه یافت.

جمعیت آن اواسط دهه 1960 به نیم میلیون نفر رسید و در اوایل دهه 1980 از یک میلیون نفر گذشت. با این حال، افزایش جمعیت باعث افزایش تراکم شد، که با وجود پراکنده شدن دفاتر دولتی مالزی در سطح شهر، مانع مدیریت شد. در نتیجه، بسیاری از دفاتر فدرال به شهر جدید پوتراجایا منتقل شدند، در حدود 25 مایلی (25 کیلومتری) جنوب کوالالامپور، تقریباً در اوایل قرن 21. پوتراجایا بعداً مرکز اداری کشور شد، در حالی که مناطق دیدنی کوالالامپور پایتخت باقی ماند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

معنی کوالالامپور مالزی

درباره کوالالامپور و معنی آن و این که کوالالامپور کجاست باید گفت در مالایی به معنای “محل تلاقی گل آلود” است. کوالا نقطه ای است که دو رود به هم متصل می شوند یا خور، و لومپور به معنی “گل” است. یک پیشنهاد این است که نام آن از سانگایی لامپور (“رودخانه گل آلود”) گرفته شده است. در دهه 1820 ثبت شد که سانگی لومپور مهمترین محل استقرار قلع در رودخانه کلنگ بود.

با این حال، شک و تردیدهایی در این زمینه ایجاد شده است زیرا کوالالامپور در محل تلاقی رودخانه گومبک و رود کلانگ قرار دارد، بنابراین باید به درستی کوالا گمبک به عنوان نقطه ای که یک رودخانه به رودخانه بزرگتر می پیوندد یا دریا کوالای آن است، نامگذاری شود. برخی معتقدند که سانگائی لامپور در واقع محل تلاقی گسترش یافته است (بنابراین نقطه ای که به رودخانه کلانگ پیوست، کوالالامپور خواهد بود) اگرچه گفته می شود که این سانگای لامپور رود دیگری است که به رودخانه کلانگ می پیوندد.

همچنین پیشنهاد شده است که کوالالامپور در ابتدا Pengkalan Lumpur (“محل فرود گل آلود”) نامیده شود به همان روشی که کلانگ زمانی Pengkalan Batu (“محل فرود سنگ”) نامیده می شد، اما به کوالالامپور تغییر یافت. پیشنهاد دیگر این است که در ابتدا یک کلمه کانتونی lam-pa به معنی “جنگل سیل زده” یا “جنگل خراب” بوده است. به جز حکایات هیچ مدرک معاصر محکمی برای این پیشنهادات وجود ندارد. همچنین ممکن است که این نام یک شکل نصف و نیمه از نام فراموش شده قبلی باشد.

چند فرهنگی و رنگارنگی عبادتگاهها

فرهنگ کوالالامپور

کوالالامپور در کدام کشور است ؟ این شهر در کشوری شلوغ از ادیان و رنگها و ملیت های مختلف قرار دارد و به همین دلیل آن را شهری شلوغ می دانند. با وجود مناطق دیدنی کوالالامپور از چندین نماد مذهبی مکانی جذاب برای گردشگری طولانی مدت می باشد. یکی از چیزهایی که در مورد مردم کوالالامپور و سفر به کوالالامپور بسیار جذاب به نظر می رسد فرهنگ است. یک جامعه چند نژادی در بخشهای مختلف شهر مستقر شدند. ترکیب قومی جمعیت کوالایی که با الگوی کلی ملی متفاوت است، منعکس کننده ریشه های شهر به عنوان یک شهرک چینی می باشد.

در حالی که مالایی های قومی از نظر ملی اکثریت جامعه را تشکیل می دهند، قومیت چینی گروه غالب را در این شهر تسخیر کرده اند. این شهر همچنین دارای جمعیت زیادی مالایی و اقلیت قابل توجه قومی هندی است. همچنین جوامع کوچکتری از سیک ها، اوراسیایی ها، اروپایی ها و تعداد فزاینده مهاجران وجود دارد. بنابراین زبان کوالالامپور متشکل از چندین زبان می باشد. بنابراین این ترکیب شلوغ از چند فرهنگ و زبان معنی کوالالامپور واقعی است.

جمعیت و مردم با زبان کوالالامپور تقریبا 2 میلیون نفر است. مالایی – 38 درصد، چینی – 43 درصد، هندی 10 درصد، ساکنان خارجی – 9 درصد هستند. بزرگترین مزیت مالزی مردم چند فرهنگی آن است و کوالالامپور این را در جامعه چند قومی، چند فرهنگی و چند زبانه خود نشان می دهد. چند فرهنگی بودن، مالزی را میزبان صدها جشن رنگارنگ کرده است. بسیاری از گروه های قومی در مالزی هنوز هویت فرهنگی جداگانه ای دارند، به همین دلیل بسیاری از تعطیلات و جشنواره هایی هستند که به صورت رسمی برگزار می شوند.

به هر زبان که دوست دارید صحبت کنید

زبانهای اصلی شامل مالایی است که زبان کوالالامپور به صورت ملی است. همچنین به عنوان “Bahasa Malaysia” چینی و تامیل (یک زبان هندی) شناخته می شود. انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر مذهبی، اسلام از نظر اکثریت مالایی ها ملی است  در حالی که بودیسم، مسیحیت و هندوئیسم ادیان اصلی هستند که به ترتیب توسط چینی ها، هندی ها و دیگران اهمیت دارد. بنابراین در سفر به کوالالامپور می توانید مردمی از چند فرهنگ زیر را مشاهده کنید.

مالایی ها : به دلیل رفتارهای ملایم و میراث هنری غنی خود شهرت زیادی دارند. مالایی ها اسلام را دنبال می کنند و بیشتر فقط به زبان مالایی صحبت می کنند. مالایی های شهر در بخش های مرتبط با دولت به طور فزاینده ای در تجارت هستند.

چینی ها : اولین ساکنان شهر بودند. با این حال، هنگامی که آنها برای اولین بار وارد شدند، اغلب سخت ترین مشاغل مانند معدنکاری و ساخت و ساز را انجام می دادند. آنها که به دلیل سخت کوشی و اشتیاق تجاری خود شناخته شده اند و در بسیاری از صنایع موفق شده اند. عمدتا در تجارت و بخش خصوصی فعالیت می کنند. چینی ها در اینجا عمدتا کانتونی هستند و گویش اصلی به زبان کانتونی و ماندارین است. اکثر چینی ها تائوئیست، بودایی یا مسیحی هستند.

 هندی ها : کوچکترین گروه از سه گروه قومی اصلی در این شهر هستند، اکثر آنها فرزندان مهاجران تامیلی هند جنوبی هستند که در دوران استعمار بریتانیا به این کشور آمده بودند. بسیاری از آنها به عنوان چوب گیر لاستیکی کار می کردند، در حالی که دیگران زیرساخت ها را ایجاد کردند تا به عنوان مدیر و تجار کوچک کار نمایند. آنها اکنون عمدتا در بخش خدمات هستند. لهجه اصلی هندی که عمدتا هندو است و دارای برخی از دین های مسیحی یا مسلمان هستند. این گروه فرهنگ رنگارنگ خود مانند معابد پر زرق و برق، غذاهای تند و ساری های نفیس را با خود آوردند.

اقلیت شامل سیک ها، اروپایی ها و اوراسیایی، که فرزندان ازدواج در میان بریتانیا، هلند و پرتغال و مردم محلی هستند نیز در مالزی زندگی می کنند. همچنین تعداد زیادی از مهاجران از کشورهای نزدیک به ویژه اندونزی، فیلیپین، میانمار و بنگلادش دارد. این تنوع چند فرهنگی مجموعه ای رنگارنگ از عبادتگاه ها، هنرها، زبان  رقص ها و غذاهای دلپذیر را ارائه می دهد که همه در داخل شهر تجربه می شوند.

به هر طرف از این شهر که مشاهده کنید چیزی عجیب خواهید دید. یک خانه چینی دارای مادری است که برای نیاکان خود دعا می کند و چوب جاس را روشن می کند، یک خانواده هندی در حال پخش رادیو با جدیدترین آهنگ های تامیل است، در حالی که خانواده مالایی آماده می شوند تا به نزدیکترین مسجد بروند. همین زیبایی های چندگانه است که معنی کوالالامپور را در فرهنگ جهان زیبا ساخته است.

شهر کوالالامپور مالزی در دوره معاصر

شهر کوالالامپور مالزی در دوره معاصر

درباره کوالالامپور در دوره معاصر باید گفت که این شهرستان شامل مخلوطی از معماری مدرن و سنتی؛ سازه هایی مانند آسمان خراش های شیشه ای و بتنی، مساجد زیبا، مغازه های چینی، مغازه های تحت مدیریت خانواده با مشاغل در طبقه همکف و فضای زندگی خانواده در طبقه بالا، کلبه های اسکان دهندگان، و کمپینگ های چوبی مالایی (“روستاها”) است. در حالی که مرکز آن در امتداد خاکریز کلانگ به شدت شلوغ است، منطقه شهری و حومه آن به خوبی مدرن و دارای نظم شده است.

 محله تجاری که مثلث طلایی نامیده می شود در ضلع شرقی رودخانه متمرکز شده است. در میان ساختمانهای بلند مرتفع آن دو بلندترین ساختمان جهان وجود دارد: برج های دوقلوی 1483 فوت (452 ​​متری) پتروناس، طراحی شده توسط معمار آرژانتینی-آمریکایی سزار پلی ؛ و یکی از بلندترین دکل های پخش و مخابرات، برج 1،381 فوت (421 متری) کوالالامپور است. ساختمانهای دولتی و ایستگاه راه آهن قابل توجه (همه تحت تأثیر طراحی موری) در ساحل غربی تپه ای رودخانه قرار دارند.

این ناحیه توسط ناحیه ای از مغازه های چوبی دو طبقه چینی و مناطق مسکونی مختلط در کمپینگ مالایی، خانه های ییلاقی مدرن و آپارتمان های آجری با درآمد متوسط احاطه شده است. بخش منحصر به فرد بوکیت تونکو (یا کنی هیلز) ویترینی برای خانه های مجلل و سایر سازه ها است که چندین سبک معماری را در هم آمیخته است.

مالایی ها  که مسلمانند، بزرگترین گروه قومی این شهر هستند. با وجود رواج گنبد و مناره های مرتبط با معماری اسلامی، چینی های غیر مسلمان بر شهر و اقتصاد آن تسلط دارند. اکثریت هندوها که عمدتا هندو هستند و از لحاظ تاریخی با املاک لاستیکی مجاور مرتبط هستند نیز قابل توجه است. بسیاری از مالایی ها در خدمات دولتی مشغول به کار هستند و کامپونگ بارو یکی از معدود مناطق مسکونی مالایی شهر است. معنی کوالالامپور با نادیده گرفتن معنای لغوی آن چیزی فراتر از چند فرهنگی با زندگی مسالمت آمیز در کنار پیشرفت تکنولوژی است.

حومه صنعتی Sungai Besi (“رودخانه آهنی”) دارای ریخته گری آهن و کارهای مهندسی و کارخانه هایی است که مواد غذایی و صابون را تولید می کنند. ناحیه جاده سنتول و ایپوه محل راه آهن (مونتاژ و ساخت) و کارگاه های مهندسی و کارخانه های چوب بری است و سیمان در راوانگ در شمال تولید می شود. کوالالامپور مرکز بانکداری و دارایی کشور است. فعالیتهای مربوط به این خدمات و سایر خدمات از جمله گردشگری اهمیت فزاینده ای یافته است.

حمل و نقل برای مردم کوالالامپور

درباره کوالالامپور باید گفت با موقعیت مرکزی خود در شبه جزیره مالزی، قطب سیستم حمل و نقل شبه جزیره است و خطوط ریلی و جاده های اصلی از آن ساطع می شود. خدمات هوایی عمدتا از طریق فرودگاه بین المللی کوالالامپور، واقع در 30 مایلی (50 کیلومتری) جنوب در سپانگ انجام می شود. خود شهر دارای شبکه گسترده ای از جاده های چند خطی و بزرگراه های سریع السیر است.

اگرچه این تعداد برای افزایش روزافزون خودروها و کامیون ها کافی نیست. سیستم حمل و نقل عمومی راه آهن سبک که در سال 1996 افتتاح شد و اکنون از سه خط به هم پیوسته تشکیل شده است تراکم ترافیک را تا حدودی کاهش داده است. کوالالامپور ساعت 8 صبح به فعالیت مشغول و وسایل حمل و نقل عمومی از 3 ساعت قبل فعال هستند.

دانشگاهها در شهر کوالالامپور مالزی

دانشگاه ها در شهر کوالالامپور مالزی

چندین بیمارستان و کلینیک دولتی وجود دارد، از جمله مرکز سل مدرن و موسسه مجهز تحقیقات پزشکی (1900). دفتر انستیتوی تحقیقات لاستیک (1925) و رادیو و تلویزیون مالزی در آنجا مستقر هستند. دانشگاه مالایا در سال 1962 در کوالالامپور تاسیس شد. کالج Tunku Abdul Rahman در سال 1969 در آنجا تاسیس شد و پس از آن دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی در سال 1983 ایجاد شد.

علاوه بر این، دانشگاه ملی مالایی زبان مالزی در 1970 در کوالالامپور افتتاح شد. پردیس اصلی اکنون در بانگی نزدیک است، اما هنوز یک شعبه در شهر وجود دارد. همچنین زبان کوالالامپور در دانشگاه ها زبان ملی یا بین المللی است و زبان های دیگر به ندرت مرسوم هستند.

مناطق دیدنی کوالالامپور

برج های پتروناس یکی از این دیدنی هاست و یکی از نمادهای دیدنی جهان در شهر کوالالامپور مالزی است، برج های PETRONAS یکی از مناطق دیدنی کوالالامپور است و نمی توان بی تفاوت از آنها عبور کرد. این برج ها با نام دیگر برج های دوقلوی پتروناس بلندترین برج های دوقلو در جهان هستند. برج ها دارای معماری و سبک پست مدرن هستند و همچنین دارای طرح های اسلامی به دلیل اکثریت مسلمان در مالزی هستند.

بازدیدکنندگان برای پیاده روی بر روی پل آسمانی که دو برج را به هم متصل می کند، جمع می شوند و می توانید مناظر خیره کننده ای را که در سراسر شهر پایتخت امتداد دارد، تحسین کنید. نکته برای دیدن از این مناظر این است که باید با زبان بین المللی یا ملی صحبت کنید تا راهنمایی شوید در غیر این صورت باید یکی از زبان های بومی منطقه را به خوبی تسلط داشته باشید.

 زیباترین قلعه قرون وسطایی در جهان

معنی کوالالامپور شاید برداشتی باشد از سبک زندگی مردم در معابد و مساجد بنابراین درباره کوالالامپور و دانستن تاریخ معابد آن بهتر است به این مکان مراجعه کنید. تاریخ را در معبد سری ماهاماریامان ببینید. معبد سری ماهاماریامان که قدیمی ترین معبد هندو در کل شهر است که در قرن نوزدهم ساخته شده و مشهور است و برای کسانی که مایل به آشنایی با فرهنگ ها و ادیان مختلف این شهر هستند، ارزش بازدید دارد. این معبد با نزدیک شدن به آسانی قابل تشخیص است زیرا دارای نمای پر جنب و جوش و رنگارنگ با طیف وسیعی از خدایان هندو است که افسانه های معروف را به تصویر می کشد.

این مکان یک معبد فعال است و به عنوان یک مکان عبادت برای جامعه محلی تامیل است، اما بازدیدکنندگان همچنین می توانند در محوطه کاوش کرده و از معماری و فضا شگفت زده شوند.

در ناسی کندر طعم محلی غذا را امتحان کنید

ناسی کندار، به معنی “برنج مخلوط” سنگ بنای غذاهای مالزی است و به مشتریان یک بشقاب برنج معمولی داده می شود و می توانند انواع توپ و سس را برای ترکیب کردن انتخاب کنند. ناسی کندار به دلیل تعداد زیاد مهاجران هندی جنوبی بر اساس غذاهای تامیل تهیه شده است و سس ها روی پودر کاری و چیلی ریخته می شوند. غذاهای رایج ناسی کندر شامل گوشت سرخ کرده یا غذاهای دریایی و همچنین سبزیجاتی مانند بامیه یا کلم آسیایی است.

پارک پرندگان شهر کوالالامپور مالزی

این مرغداری عظیم الجثه با مساحت بیش از 20 هکتار محل زندگی بیش از 3000 پرنده است و تمرکز بر تبلیغ گونه های محلی برای بازدیدکنندگان است، اگرچه برخی از پرندگان وارداتی نیز در این پارک نگهداری می شوند. بازدیدکنندگان می توانند از آشنایی با گیاهان و جانوران محلی و تماشای پرندگان در یکی از بزرگترین پارک پرنده های عمومی در جهان لذت ببرند. این پارک همچنین یک مکان علمی معتبر است و بر حفاظت و آموزش تأکید می شود و برنامه های پرورش و مطالعات علمی پرندگان در زیستگاه طبیعی آنها وجود دارد.

موزه ملی شهر کوالالامپور مالزی

در سفر به کوالالامپور به موزه ملی این شهر مراجعه کنید. موزه ملی واقع در مجاورت باغ های معروف دریاچه، به خودی خود یک شگفتی معماری است زیرا به شکل یک خانه سنتی طراحی شده است و شامل تزئیناتی است که ترکیبی از طرح های معاصر و سنتی است. از موزه ملی دیدن کنید تا همه چیز درباره تاریخ و فرهنگ مالزی بیاموزید و ماکت خانه های مالایی، صحنه های عروسی و نمایش های شکار را مشاهده کنید. همچنین سازهای محلی و لباس های ملی در نمایشگاه موزه وجود دارد. علاوه بر نمایشگاههای دائمی موزه، نمایشگاههای موقت نیز وجود دارند که در طول سال تغییر می کنند و در سالن مرکزی قرار دارند.

پارک موضوعی سان وی لاگون

کمی دورتر از مرکز شهر در حومه Petaling Jaya، پارک تفریحی سان وی لاگون از زمانی که در سال 1997 افتتاح شد، سرگرمی را برای همه اعضای خانواده به ارمغان آورده است. شعار آنها “بیا از سرگرمی لذت ببر” و بازدیدکنندگان در این منطقه می توانند ساعتها سرگرم باشند. یک پارک موضوعی بلکه یک پارک آبی که در همان مکان واقع شده است، و یک پارک حیات وحش با سواری های وحشی با وسایل جذاب برای انواع سرگرمی های ماجراجویانه است. این مجموعه شامل پارک های تفریحی، بازی های تعاملی، استخرهای موج سواری و حتی باغ وحش است. این پارک همچنین دارای گزینه های غذاخوری و خرید برای کسانی است که می خواهند سوغاتی بخرند.

آکواریوم شهر کوالالامپور مالزی

Aquaria KLCC نه تنها به عنوان یک آکواریوم ساده بلکه به عنوان یک “اقیانوسیوم” که در مرکز کنوانسیون شهر کوالالامپور مالزی واقع شده است، بیش از 60،000 فوت مربع وسعت دارد و دارای یک تونل 300 پا در مرکز است که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا اعماق آن را از نزدیک کاوش کنند. آنها از سه طرف توسط آب احاطه شده اند.

این مکان به عنوان یک سفر زمینی به دریا ساخته شده است و هدف آن آموزش بازدیدکنندگان در مورد آبزیان مالزی، از رودخانه های آب شیرین و باتلاق ها، تا اقیانوس وسیع است. همچنین نمایشگاه های آموزشی و تعاملی وجود دارد که بر اهمیت حفاظت تأکید می کند و Aquaria KLCC دارای بیش از 5000 موجودات آبزی است تا بازدیدکنندگان از آن لذت ببرند.

در بازار مرکزی خرید کنید

بازار مرکزی در کوالالامپور کجاست؟  این بازار که به پاسار سنی نیز معروف است، یک مکان ثابت در نقشه گردشگری است و از یک بازار مرطوب سابق که میوه، سبزیجات و گوشت می فروخت ایجاد شده است. کوالالامپور ساعت 8 صبح به فعالیت مشغول و بازارها در این ساعت فعال هستند. امروزه این منطقه به روز شده است و شامل بخشهای مختلفی است تا تأثیرات و پیشینه های قومی موجود در مالزی مانند مناطق مالایی، هندی و چینی را که محصولات محلی مانند سوغات و هنرها و صنایع دستی را می فروشند منعکس کند.

در طبقه بالا نیز یک فودکورت وجود دارد که غذاهای لذیذ محلی می فروشد و محوطه جلوی بازار برای مجریان خیابانی و نمایش های موسیقی معروف است. در این بازار زبان کوالالامپور را نیز می توانید مورد توجه قرار دهید. اینجا تنها مکانی است که تمام زبانهای مرسوم در کشور را در بین مردم بازار مشاهده می کنید.

از مناظر برج کوالالامپور ساعت روز دیدن کنید

این برج که با نام Menara Kuala Lumpur نیز شناخته می شود، 335 متر ارتفاع دارد و دارای یک بام برای مشاهده است که چشم اندازهای خیره کننده ای از شهر را ارائه می دهد. این برجها وظایف بسیاری را انجام می دهند و همچنین به عنوان برج نظارتی برای مشاهده ماه به منظور آغاز ماه مبارک رمضان مسلمانان عمل می کنند و حتی یک مسابقه سالانه برای ارتقاء سلامتی و تناسب اندام به بالای آن برگزار می شود. عرشه بازدیدکنندگان بلندترین نقطه شهر است که برای عموم آزاد است و صعود آسانسورها به محل، پنجاه و چهار ثانیه طول می کشد. زمانهای رایج برای بازدید در نزدیکی غروب است تا شب را در شهر مشاهده کنید.

در پارک پروانه سرعت خود را کم کنید

برای داشتن یک روز کمی عجیب غریب به پارک پروانه بروید و از صدها پروانه رنگارنگ مختلف در محل زندگی خود، در واقع بیش از 120 گونه، شگفت زده شوید. این پارک خود از یک جنگل الگوبرداری کرده و دارای پیاده روها، مسیرهای پیاده روی، دریاچه ها، حوضچه ها و چشمه ها است و علاوه بر خود پروانه ها، گیاهان و جانوران محلی فراوانی برای کشف وجود دارد.

توضیحات آموزشی مانند برنامه پرورش و اطلاعات چرخه زندگی وجود دارد و بازدیدکنندگان از پارک می توانند سرعت خود را کاهش داده و از آرامش در حین مشاهده یک زندگی وحشی محلی لذت ببرید. کوالالامپور ساعت 8 صبح به فعالیت مشغول و بپارک پروانه در این ساعت فعال است. این پارک یکی از زیباترین مناطق دیدنی کوالالامپور شمرده می شود.

پیچ و خم مسجد جامک را بررسی کنید

مسجد جامک که در اوایل دهه 1900 ساخته شده است، یکی از قدیمی ترین مساجد در مالزی برای مردم کوالالامپور است و اغلب به دلیل سبک معماری و موقعیت مکانی آن مورد بازدید قرار می گیرد، زیرا در محلی که رودخانه های کلانگ و گومباک به هم می پیوندند، قرار دارد. از این رو بازدیدکنندگان می توانند قسمت هایی از مسجد را (با لباس مناسب) بازدید کنند و همچنین می توانند مناظر خیره کننده ای را در سراسر آب ها مشاهده کنند. سالها این مکان اصلی عبادتگاه مسلمانان در شهر بود و دارای سابقه فعالیت واعظان معروف و رهبران مذهبی است که در مسجد حضور داشته اند.

حیوانات در باغ وحش ملی

باغ وحش ملی که در شمال شرقی شهر واقع شده است، توسط انجمن جانورشناسی مالزی اداره می شود و تقریبا 500 گونه در آن نگهداری می شود. طیف وسیعی از نمایشگاهها برای بازدیدکنندگان وجود دارد مانند پارک خزندگان، مرغداری، دریاچه و آکواریوم آب شیرین. حتی مناطقی که به حشرات اختصاص داده شده است و همچنین طیف عظیمی از گیاهان و جانوران محلی دیگر وجود دارد.

این باغ وحش برنامه های حفاظتی و فعالیت های آموزشی مانند تورهای راهنما و نمایشگاه های تعاملی را برای کودکان و نوجوانان اجرا می کند. حتی یک بخش اختصاصی به نام دنیای کودکان وجود دارد که روی حیوانات خانگی خانگی تمرکز دارد و دارای یک انبار خانه مزرعه و یک منطقه بازی است.

در شهرک چین قدم بزنید

بسیاری از گردشگران در جست و جوی این هستند که شهرک چین کوالالامپور در کدام کشور است ؟ این شهرک در پایتخت کشور مالزی قرار دارد و علاوه بر اتباع مالایی و هندی، دارای جمعیت چینی زیادی است و به همین دلیل شهرک چین به عنوان یک منطقه عمدتا از نظر قومیت چینی در شهر توسعه یافته است که اگر چند روز در شهر باشید، بازدید از آن نیز بسیار ارزشمند است.

این منطقه که در خیابان Petaling و اطراف آن واقع شده است دارای بازار، گزینه های غذایی چینی و جاذبه های فرهنگی چینی مانند معابد است. فروشندگان غذاهای خیابانی که شب ها در اینجا مستقر می شوند بسیار محبوب هستند.

برخی از تاریخ های سلطنتی را در ایستانا نگارا بیاموزید

ایستانا نگارا در گذشته کاخ پادشاهان سابق مالزی بود قبل از اینکه کاخ جدیدی در سال 2011 ساخته شود و ایستانا نگارا به عنوان موزه سلطنتی تعیین شد. بازدیدکنندگان از قصر می توانند با نقاط دیدنی سلطنتی آشنا شوند و از اتاق های مختلف دیدن کنند و همچنین نگهبانان سلطنتی در ورودی با لباس های مدرن و سنتی مستقر شده اند. همچنین هر روز مراسم نگهبانی تغییر می کند تا بازدیدکنندگان شاهد برخی از سنت های تشریفاتی سلطنتی و رسمی مالزی باشند.

در غارهای باتو کوهنوردی کنید

غارهای باتو  کوالالامپور در کدام کشور است ؟ این کوهها نیز در مالزی و در خارج از شهر پایتخت در حومه سلانگور واقع شده است و بازدیدکنندگان می توانند از این صخره های آهکی که غارها و معابد غار که حکاکی شده هستند شگفت زده شوند. غارها و معابد زیارتگاه های هندوها هستند و هنوز هم محل زیارت بسیاری از ساکنان تامیل مالزی محسوب می شوند.

بازدیدکنندگان می توانند از غارها دیدن کنند و همچنین گیاهان و جانوران محلی را که شامل میمون های وحشی ساکن در منطقه و خفاش های معروف غار نشین است، تجربه کنند. همچنین فرصت های صخره نوردی با بیش از 160 مسیر کوهنوردی در این منطقه و مسیرهای بهتر و سبک تر برای بازدیدکنندگان کم تجربه وجود دارد.

معبد بودایی را در معبد تین هو جستجو کنید

معبد تئان هو به دلیل طراحی اولیه شش لایه ای که باعث می شود بلافاصله قابل تشخیص باشد، یکی از نقاط دیدنی شهر کوالالامپور مالزی است. داخل معبد دارای قطعات تزئینی کنفوسیوس، تائو و بودایی است و دارای ستون های قرمز سنتی برای استقبال از بازدیدکنندگان و ترویج آسایش و آرامش است. به عنوان یکی از تزئینی ترین معابد شهر، حکاکی های پیچیده و سقف های برجسته تزئین شده با رنگ قرمز و طلایی وجود دارد.

یک شب در مثلث طلایی بگذرانید

مثلث طلایی بخش مشهوری ازشهر در سفر به کوالالامپور است که دارای طیف وسیعی از تفریحات شبانه، بار، باشگاه ها، رستوران ها و گزینه های بیشمار هتل است. این منطقه چندین خیابان را در بر می گیرد اما بخش مرکزی در درجه اول در و اطراف Jalan P. Ramlee واقع شده است، جایی که بازدیدکنندگان می توانند از بین مکان های مختلف آن را برای نوشیدن و مهمانی تا سحر انتخاب کنند. این منطقه همچنین شامل یک مرکز خرید بزرگ برای کسانی است که به دنبال خرده فروشی هستند. کوالالامپور ساعت 3 صبح نیز به فعالیت مشغول و در این ساعات می توانید تفریحات شبانه را تجربه کنید.

نتیجه گیری

کوالالامپور

این شهر یکی از مکانهای مورد علاقه من برای بازدید است. اگرچه گرانتر از سایر مناطق مالزی است، اما ترکیب فرهنگهای (هند، چینی، مالایی و غربی) ترکیبی بی نظیر از غذا، خرید، فرهنگ و زندگی شبانه را در این شهر مشاهده و تجربه می کنید.

اینجا یکی از بهترین شهرهای جهان برای غذاهای خوب هندی (خارج از هند است) است. غذاهای خیابانی باورنکردنی در سراسر شهر وجود دارد، رستوران های اینجا فوق العاده، معماری زیبا و مردم بسیار مهربان هستند.

اینجا محل رویش میوه های استوایی و کارناوالهای رنگی و جشن های مذهبی و آیینی ادیان مختلف است که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد و علاوه بر این اینجا تفریحات بسیار زیاد است و نمیتوان آنها را انکار کرد پس سفر به این شهر چیزی فراتر از تصور گردشگران ارزش صرف هزینه را دارد. درنهایت از اینکه با سفرآس 24 همراه بودید سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.