اندونزی کجاست؟ سفر به کشور اندونزی 1403

0

سفر به مکانی زیبا و ناشناخته مانند پایتخت اندونزی بسیار هیجان آور و برای گردشگران هر لحظه خیره کننده خواهد بود. هرچند شاید خیلی از گردشگران تاریخ اندونزی را به خوبی بشناسند اما بخش زیادی از مردم  این کشور را فقط در حد اسم آن می شناسند.

نقشه اندونزی نشان می دهد که اینجا یک مکان زلزله‌خیز مملوء از آتشفشان ها، جزایر کوچک و بزرگ مرجانی با ماسه های سفید و آب های شفاف، میوه های استوایی، درختان نارگیل، معابد بر روی ارتفاع و صخره ها و هزاران جاذبه طبیعی و ساخته شده به دست بشر می‌باشد. از عجیب ترین ساخته های دست بشر در این کشور قبرستان شیشه ای اندونزی است.

همچنین مذهب اندونزی با وجود ادیان مختلف موجب شده است تا اینجا مرکز فستیوالهای مذهبی و دینی باشد. کشور اندونزی نیز مانند برخی از کشورهای آسیایی دارای جمعیت شیعه می باشد البته در کنار این جمعیت ادیان دیگر مانند هندو، مالایی، اهل سنت، بودایی و غیره نیز وجود دارند. این کشور به طور تقریبی دارای ۱۳ هزار جزیره می باشد.

قوانین کشور اندونزی در برخی از شهرهای مانند جاکارتا پایتخت اندونزی کمی خنده دار و یا بی نظم است که همین بی‌نظمی باعث زیبایی آن به لحاظ فرهنگی از دید گردشگران شده است. پس بهتر است قبل از هرچیزی بدانید که آیا اندونزی ویزا میخواد ؟ و بعد از آن با تهیه یک ویزا اندونزی به این کشور جذاب و عجیب سفر کنید و هر آنچه می توانید اطلاعات کسب نمایید.

 با اینکه وقتی پرسش شود اندونزی کجاست همه پاسخ می دهند اینجا مرکز تمام میوه ها و مرکبات و جنگل های انبوه استوایی است اما کشور اندونزی از نظر مواد غذایی و منابع طبیعی و معادن بسیار غنی است اما اغلب مردم آن فقیرهستند و تنها بخش کوچکی از آنها که در کلان شهرها زندگی می کنند وضعیت مالی بهتری دارند. به هر حال این فقر و زندگی بومی و سنتی باعث دیدنی تر شدن منطقه شده است.

نکاتی مفید راجع به این کشور

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
پرچم اندونزی
 • عکس هوایی و نقشه اندونزی از ترافیک شلوغ جاکارتا در ساعت اوج شلوغی همراه با موتورسیکلت ها و اتومبیل ها در جاده ها بسیار مورد توجه مردم جهان قرار دارد.
 • جاکارتا پایتخت اندونزی، گرچه شهری پرجمعیت است، اما فاقد هرگونه سیستم راه آهن سریع السیر است که بسیار عجیب است. کمی پیشرفت برای آن لازم است! این شهر همچنین از ترافیک شدید و ازدحام رنج می برد.
 • مجمع الجزایر این کشور شامل بیش از 17.500 جزیره است که تعداد زیادی (تقریباً – 6000) از آنها مسکونی هستند. نام اکثر جزایر هنوز مشخص نشده است.
 • ساکنان این کشور بیش از 700 زبان را در طول گستره خود استفاده می کنند بنابراین پرچم اندونزی جایگاهی ویژه در بین مردم جهان به ویژه این کشور دارد.
 • اندونزی دارای سه منطقه زمانی است، در حالی که فرانسه دارای 12 منطقه زمانی (حداکثر برای هر کشوری) است.
 • گارودا (پرنده افسانه ای) پرنده ملی در مذهب اندونزی است.
 • طرز تهیه سالاد اندونزی یکی از محبوب ترین دستورها برای سالاد در جهان می باشد که هر آشپز ماهری مایل به یادگیری آن است.
 • این کشور دارای بزرگترین اقتصاد در آسیای جنوب شرقی است.
 • قبرستان شیشه ای اندونزی یکی از عجیب ترین گورستان ها در جهان می باشد که گردشگران زیادی برای بازدید از آن سالانه سفر می کنند.
 • تقریبا 17 درصد از مردم و جمعیت اندونزی از اینترنت استفاده می کنند.
 • سونامی اندونزی یکی از بزرگترین و خوفناک ترین بلایای طبیعی در جهان بوده است.
 • کلبه های سقفی حصیری، روستای سنتی سومبان، جنگل خانه های معتدل شکل مخروطی ratenggaro، جزیره سومبا از دیدنی های طبیعی ترکیب با ساخت دست بشر در این منطقه است.
 • این کشور خانه سیزدهمین جزیره بزرگ جهان به نام جاوا است. این جزیره خانه 140 میلیون نفر جمعیت مردم است. بیش از نیمی از جمعیت و مذهب اندونزی را شامل می شود.
 • جاوا پرجمعیت ترین جزیره جهان است.
 • “Bhinneka Tunggal Ika” (“وحدت در تنوع” به معنای واقعی کلمه، “بسیاری، در عین حال یکی”) شعار ملی و پایتخت اندونزی است.
 • این کشور دومین کشور بزرگ دارای تنوع زیستی در جهان است.
 • اصطلاح “اندونزی” اولین بار توسط انسان شناس انگلیسی JR لوگان در سال 1850 استفاده شد.
 • Homo erectus که به مرد جاوا یا انسان هوشمند نیز معروف است بین 1.5 میلیون سال تا 35000 سال پیش در مجمع الجزایر این کشور ساکن بوده است.

جاکاراتا پایتخت اندونزی

آیا سفر به جاکارتای اندونزی ویزا میخواد ؟ بله البته اگر در ایران هستید باید ویزا تهیه کنید. جاکارتای مرکزی بزرگترین مرکز عمده فروشی پارچه و پوشاک در جنوب شرقی آسیا است. اصلی ترین مکان برای نمایش پرچم اندونزی همین شهر است که در جای جای آن می توان آن را مشاهده نمود. بلوک A بازار 160،000 متر مربع فضا را پوشش می دهد و در دوره های اوج گردشگری تا 80،000 مشتری را پشتیبانی می کند. جاکارتا بیشتر از سایر شهرهای جهان مراکز خرید دارد به طور دقیق 173 مرکز خرید. جاکارتا دارای 47 موزه است که یکی از بیشترین تعداد در بین شهرهای جهان است.

برخی از این موارد شامل موزه جانوران اندونزی است که یکی از آنها اژدهای کومودو، موزه قبیله آسمات، که مانند خانه سنتی قبیله ای ساخته شده است و بسیاری دیگر است. همچنین در سفر به جاکارتا از مردم بومی بخواهید طرز تهیه سالاد اندونزی را به شما آموزش دهند و حتما آن را در رستوران ها بچشید. 

در میان همه ساختمانهای بلند، سه جنگل وجود دارد که عمدتاً دست نخورده از توسعه شهری هستند. آنها در Kota Tebet ، Srengseng و Muara Angke هستند.جاکارتا شلوغ ترین شهر جهان است و بیش از 13 میلیون وسیله نقلیه موتوری در آن در حال کار است. این تعداد روزانه در حال افزایش است و این در تاریخ اندونزی یک رکورد برای ثبت جهانی می باشد که توجهی به آن نشده است. روزانه 580 قطار از ایستگاه قطار مرکزی جاکارتا (Stasiun Jakarta Kota) عبور می کنند.

بهتر است بدانید مجسمه موناس اغلب به عنوان ساختار نمادین جاکارتا در نظر گرفته می شود، در واقع یک تصور غلط است. مجسمه بادبادک برهمینی (پرنده دولتی جاکارتا) با خوشه سالک در جمپاکا پوتیه، مرکز جاکارتا، ساختار نمادین رسمی جاکارتا است.

فرهنگ و قوانین کشور اندونزی

فرهنگ و قوانین کشور اندونزی

اگر مهاجرت به اندونزی در برنامه زندگی شماست و به آن سفر می‌کنید بهتر است رسوم و فرهنگ آنها را کمی مدنظر قرار دهیم و بدانیم اندونزی کجاست ؟ باید بدانیم عکاسی در مذهب اندونزی و از برخی افراد می‌تواند برای شما باعث دردسر باشد البته این برای همه صدق نمی‌کند.

اما برخی افراد در جای جای و حتی پایتخت اندونزی عقیده دارند اگر بدون اجازه از آنها عکس بگیرید روح خود را با آنها همراه کرده اید بنابراین برای عکس گرفتن اجازه بگیرید و همچنین در برخی از موارد لمس کردن سر افراد در اندونزی به نشانه احترام کاری ناپسند است و نوعی توهین تلقی می شود بنابراین برای تشکر فقط کافیست ادای احترام آن هم از دور نمایید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

همچنین جالب است بدانید که اگر فارسی‌زبان هستید در زبان گفتگوی این کشور حدود ۳۰۰ کلمه فارسی وجود دارد. بنابراین بد نیست این کلمات را بشناسید و گاهی با زبان خود آنها صحبت کنید تا صمیمیت بیشتری بین شما حاکم شود. روابط بین فردی در اینجا اهمیت ویژه ای دارد پس هرچه بیشتر بتوانید با افراد رابطه بهتری داشته باشید زندگی و سفر جذاب تری منتظر شماست. بهتر است با یک زبان مشابه از مردم این کشور بخواهید طرز تهیه سالاد اندونزی را به شما آموزش بدهند.

مذهب اندونزی یکی از اصلی ترین فاکتورها برای رفتار افراد بومی و گردشگران است. بنابراین مهم است بدانید که چه رسومی در چه مذهبی مرسوم است. از آنجا که بیشتر جمعیت اندونزی مسلمان هستند بهتر است آیین اسلام را بیشتر فراگیرید. بد نیست گاهی از مذهب هندو نیز چیزی بیاموزید چون هندوها بعد مسلمان در این کشور بسیار زیاد هستند. هچنین شاید دیدار از قبرستان شیشه ای اندونزی به نوعی مرتبط با یکی از مذاهب این کشور باشد.

شاید جالب باشد بدانید که مردم کشور اندونزی خیلی زود عصبانی میشوند آنها به دلیل آب و هوای بسیار گرم و مرطوب اغلب دچار خشم می شود اما این خشم را آشکار نمی‌کنند و تنها ممکن است چند دقیقه در چشمان شما خیره شوند و یا دستان خود را به صورت قلاب پشت شان قرار دهند و یا حتی انگشتش آن را به نشانه تهدید به سمت شما تکان دهم هر کدام از این حرکات را به صورت ناخواسته انجام دهید نشانه نوعی خشم به شخص مقابل است بنابراین احتیاط را رعایت کنید.

 همچنین جالب است بدانیم شاید مردم این کشور از ایرانیان  در موارد حجاب بانوان و برخورد با آنها محافظه کار تر و البته غیرتی تر عمل می نمایند. به طوری که در این کشور اغلب زنان با همسران و یا محارم خود به بیرون از خانه مراجعه می‌کنند و اگر زنی تنها در خیابان باشد اغلب از آن پرسیده می‌شود که همسر و یا برادر و یا پدر او کجا هستند؟ این نشان دهنده پر رنگ بودن نقش اسلام در اندونزی و قوانین آن است.

به همین نسبت به زنان تنها با پوشش نامتعارف اغلب جلب توجه کرده و با مزاحمت های گاه و بیگاه مواجه می شود بنابراین بهتر است برای رهایی از این مزاحمت ها پوشش متعارف منطقه را رعایت نمایید. خوردن مشروبات الکلی نیز در بیشتر اماکن این منطقه ممنوع است.

عجایب و حقایقی که شاید راجع به این کشور ندانید

اژدهای کومودو در اندونزی کجاست ؟

 این کشور یکی از عجیب ترین کشورهای جهان است که می توانید از آن بازدید کنید از عجایب و آن می‌توان به یک اژدهای بزرگ اشاره کرد که در هیچ کشور دیگر قابل مشاهده نیست اژدهای کومودو حیوان ملی در این کشور شناخته می شود. این اژدها در یک پارک ملی نگهداری می شود که سالانه جمعیت اندونزی و گردشگران برای بازدید از آن بهای زیادی پرداخت می کنند.

این اژدهای بزرگ در واقع یک مارمولک غول آسا است که در جزایر لسرسوندا نگهداری می شود. این پارک با وجود 28 جزیره کوچک یکی از پارک های معروف در کشور اندونزی محسوب می شود. به عنوان یک مکان ملی برای حفاظت در قوانین کشور اندونزی نیز در نظر گرفته شده است.

قبرستان شیشه ای اندونزی

یکی از پرطرفدارترین جاذبه های اندونزی قبرستان شیشه ای میباشد که بارها در گوگل جستجو شده است. در این قبرستان بر روی قبر هر فرد به جای سنگ و خال شیشه نصب می شود میشه به مردم بومی و گردشگران اجازه می دهد تا جسد را در حال پوسیده شدن تماشا کنند‌.

گردشگران و مردم می عقیده دارند این قبرستان یکی از مخوف ترین قبرستان ها در جهان است البته شاید این چنین باشد و برای کسانی که به علم و زمین شناسی علاقه دارند این قبرستان زیبا باشد. البته قابل ذکر است که شبیه به این قبرستان در کشور آمریکا نیز وجود دارد.

کوه کراکاتوآ  و سونامی اندونزی

جزیره آتشفشانی در تنگه سوندا، بین جزایر سوماترا و جاوا واقع شده است. ارتفاع کراکاتوآ از 2666 فوت (813 متر) است. این آتشفشان به دلیل فوران فاجعه بار خود در سال 1883 که باعث سونامی های عظیمی شد و در نهایت منجر به کشته شدن 36000 نفر شد، مشهور است.

کراکاتوآ در هفته حدود 13 سانتی متر رشد می کند همچنین باور بر این است فوران های آن باعث قرمز شدن آسمان در عکاسی های مشهور جهان می باشد. این کوه یکی دیگر از عجایب این کشور می باشد زیرا آتشفشانی است که از آن شعله های آبی فوران می‌شود و شاید زیباترین صحنه ای باشد که بتواند در جهان مشاهده کنید.

این کشور در سال 2018 چندین زمین لرزه و سونامی اندونزی در وسعت بزرگ را تجربه کرد، اولین زلزله های بزرگ در لومبوک در 29 ژوئیه 2018 با قدرت 6.4 ریشتر رخ داد و پس از آن زمین لرزه 7.4 ریشتری، سونامی و روانگرایی در مرکز سولاوسی در 28 سپتامبر 2018 رخ داد و صدها نفر آسیب دیدند. هزاران خانه در هر دو منطقه ویران و صدها هزار نفر از مردم آواره شدند و آتشفشان ها فعال شدند و جمعیت اندونزی در این زمان به یکباره بر اثر تلفات کاهش یافت.

در 22 دسامبر 2018، سونامی دیگری به ساحل کاریتا در استان بانتن و ساحل اطراف تنگه سوندا، به ویژه در مناطق پاندنگلانگ، لامپونگ جنوبی و سرنگ رسید. سونامی اندونزی زمانی رخ داد که بخشی از آتشفشان کراکاتائو به دریا سقوط کرد و مقدار زیادی آب جابجا شد. بر اساس گزارش های دولت، بیش از 1600 خانه به شدت آسیب دیده یا تخریب شده و بیش از 600 خانه متوسط ​​یا خسارت کمی دیده اند و بیش از 16000 نفر را آواره کرد. این فاجعه همچنین بیش از 400 کشته و بیش از 14030 زخمی برجای گذاشت.

وجود انسان های خردمند در جمعیت اندونزی

جالب است که بدانیم برای اولین بار انسانهای خردمند یا homo sapiens  چیزی حدود ۴۵ هزار سال پیش در اندونزی ساکن شدند  و جمعیت اندونزی را تشکیل دادند. این انسان ها جزئی از اولین انسان های هوشمند در خوره زمین بودند که می توانستند چیزی فرا بگیرند آموزش دهند و کشف کنند.

آنها روی دو پا شبیه به ما راه می رفتند، از ابزار استفاده می کردند و ممکن است هنر و موسیقی ابداع کرده باشند. انسان ها از آتش استفاده می کردند و به احتمال زیاد در گروه های اجتماعی پیچیده ای زندگی می کردند و شکار می کردند، شبیه به شیوه ای که انسان های عصر حجر در همان زمان زندگی می کردند.

ما در مورد زمانی که انسان های خردمند برای اولین بار شروع به استقلال از اجداد اولیه خود کردند، اطلاعات زیادی نداریم اما پرونده فسیل ها به ما می گوید که آنها قطعاً حدود 200،000 سال پیش وجود داشته اند. آنها تقریباً 40،000 سال پیش ناپدید شدند زیرا انسانهای مدرن آناتومیکی برای اولین بار از اندونزی و آفریقا شروع به حرکت به اروپا کردند.

اما با توجه به دشواری تفسیر پرونده های فسیلی، دانشمندان در مورد اینکه چرا این پسرعموهای نزدیک و شبه اجداد بسیاری از انسانهای امروزی دیگر روی زمین راه نمی روند، اختلاف نظر دارند. بسیاری بر این باورند که انسان های مدرن از نئاندرتال ها پیشی گرفته اند و در نهایت منجر به مرگ آنها شده است. این رقابت ممکن است به دلیل تکنولوژی برتر، مصونیت بهتر در برابر بیماری ها یا تفاوت های جزئی در عادات اجتماعی نئاندرتال ها، از نسخه امروزی انسان ها استقبال کند.

اسلام در اندونزی بیداد می کند

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیشترین جمعیت اندوزی مسلمان هستند و در کشور کنار بودایی و هندو و غیره زندگی میکنند با اینکه این کشور تعداد زیادی از ادیان را دور هم جمع آورده است اما جمعیت مسلمان در آن غالب است‌. مسلمانان خارجی قرن ها در کشور اندونزی و چین تجارت کرده بودند. یک سنگ قبر مسلمان در جاوه شرقی دارای تاریخ مربوط به 1082 است. با این حال، شواهد قابل توجهی از اسلام در اندونزی تنها از پایان قرن 13 در شمال سوماترا وجود دارد.

در آن زمان دو پادشاهی تجاری کوچک مسلمان وجود داشتسامودرا پاسای و پرلاک. یک آرامگاه سلطنتی در سامودرا پاسای، متعلق به 1297  به طور کامل به زبان عربی کتیبه شده است . در قرن پانزدهم ، سواحل اسلام در این کشور با ظهور چندین پادشاهی بندری، تحت حاکمیت شاهزادگان مسلمان محلی، در سواحل شمالی جاوه و جاهای دیگر در امتداد مسیر اصلی تجاری تا شرق به عنوان ترنات و تیدور در مولوکاها تکثیر شده بود.

تأسیس اولین مراکز مسلمانان و اسلام در اندونزی احتمالاً نتیجه شرایط تجاری بوده است. در قرن سیزدهم، در غیاب یک کارآفرینی قوی و پایدار در غرب این کشور، تجار خارجی به بندرهایی در سواحل شمالی سوماترا در خلیج بنگال، دور از لانه های خطرناک دزدان دریایی که در انتهای جنوبی قاره ظهور کرده بودند، کشیده شدند.

سوماترای شمالی دارای سرزمینی سرشار از طلا و محصولات جنگلی بود و در آغاز قرن پانزدهم فلفل در آن کشت می شد. برای همه بازرگانان مجمع الجزایر که مایل به ملاقات با کشتی های اقیانوس هند بودند، قابل دسترسی بود در پایان قرن 14th، Samudra-Pasai به یک مرکز تجاری ثروتمند تبدیل شد، اما در اوایل قرن پانزدهم جای خود را به بندر حفاظت شده بهتر داد.

بزرگترین مرکز جنگل زدایی اندونزی کجاست؟

جنگل زدایی در اندونزی

جالب است بدانید که بیشترین جنگل در این جا وجود دارد و جنگل های این کشور از نوع استوایی هستند همچنین بعد از کشور برزیل تاریخ اندونزی بیشترین رتبه جنگل‌زدایی را به خود اختصاص داده است. این کشور در قبال واحد پول اندونزی و دادن درختان قطع شده به کشورهای دیگر دلار یا یورو دریافت می کند. نقطه اصلی ارائه طرح های جنگل زدایی جاکارتا پایتخت اندونزی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. تا سال 1900، کشور اندونزی هنوز یک کشور جنگلی متراکم بود.

جنگل ها 84 درصد از کل مساحت زمین را در این منطقه تشکیل می دادند. جنگل زدایی در دهه 1970 تشدید شد و از آن پس شتاب بیشتری گرفت. برآورد پوشش جنگلی از 170 میلیون هکتار حدود سال 1900 تا پایان قرن 20 به کمتر از 100 میلیون هکتار کاهش یافته است. در سال 2008، تخمین زده شد که جنگل های بارانی گرمسیری در تاریخ اندونزی طی یک دهه حذف خواهند شد.

مناطق وسیع جنگلی در نقشه اندونزی توسط شرکتهای بزرگ چند ملیتی برای تهیه خمیر کاغذ نشانه گذاری می شوند. همچنین جنگلها اغلب توسط کشاورزان و صاحبان مزارع این جمعیت اندونزی سوزانده می شوند. یکی دیگر از منابع اصلی جنگل زدایی، صنعت چوب بری است که ناشی از تقاضای چین و ژاپن است. برنامه های توسعه کشاورزی و مهاجرت به اندونزی، جمعیت زیادی را به مناطق جنگل بارانی منتقل کرد و میزان جنگل زدایی را بیشتر افزایش داد.

قطع درختان و سوزاندن جنگل ها برای پاکسازی زمین برای کشت، این کشور را پس از چین و ایالات متحده به سومین تولید کننده گازهای گلخانه ای در جهان تبدیل کرده است. آتش سوزی جنگل ها غالباً سینک های کربنی با ظرفیت بالا، از جمله جنگل های بارانی قدیمی و زمین های پیت را از بین می برد.

در ماه مه 2011 ، پایتخت اندونزی برای کمک به مقابله با این موضوع، قرارداد تعلیق جدید را ممنوع اعلام کرد. به نظر می رسد این امر در کوتاه مدت بی اثر است، زیرا میزان جنگل زدایی همچنان افزایش می یابد. تا سال 2012 این کشور از میزان جنگل زدایی در برزیل پیشی گرفته بود و سریع ترین کشور پاکسازی جنگل در جهان شد.

هابیت های کوتوله در جمعیت اندونزی

متوسط قد مردم این کشور از متوسط قد تعیین شده در جهان کوتاه تر می باشد بنابراین اغلب مردمان اندونزی کوتاه قد هستند. کوتاهترین آنها مردم رامپاساسا می باشند که در چندین روستا در ناحیه روستایی منگارای در جزیره فلورس، نوسا تنگارای شرقی ساکن هستند. اکثریت روستاییان علیرغم داشتن قسمت های طبیعی بالای بدن مانند هابیت هایی با پاهای کوتاه تر ساخته شده اند.

من در سال 2010 در یک سفر مستقل از روستای آنها دیدن کردم و با یکی از بزرگترهای آنجا ملاقات کردم. در تاریخ اندونزی این روستا در اواسط دهه 2000 پس از کشف Homo floresiensis در لیانگ بوآ مجاور مورد توجه جوامع علمی قرار گرفت. این کشف نشان می دهد که رابطه آنها با “هابیت های پیش از تاریخ” وجود دارد. به نظر می رسد مردم رامپاساسا مبتلا به اختلال رشد میکروسفالی هستند که باعث می شود سر و مغز بسیار کوچکتر از حد متوسط ​​باشد.

بلند قد ترین جمعیت اندونزی مردم مالیند (ماریند). زندگی در شرقی ترین نقطه اندونزی در Merauke، احتمالا مردم Marind (مسلمان) بلندترین گروه قومی که تا بحال دیده شده است. مردم ساکن مناطق دریایی که در نقشه اندونزی قابل رویت است عمدتاً مانند بلند قدتر از سایر اماکن دیگر این کشور هستند.

با این حال، برخی از آنها وجود دارد که به نظر می رسد کوتاه باشند، اگرچه به نظر می رسد افراد متوسط ​​ماریند بلندتر از اکثر اندونزیایی ها هستند. به هر حال مردم این کشور چه کوتاه قد باشند و چه بلند قد در طرز تهیه سالاد اندونزی شهرت دارند و بهتر است به بهانه فراگیری از آنها ساعاتی را به گپ و گفت بپردازید تا اطلاعات بیشتری از سبک زندگی این مردم کسب کنید و از سفر و مهاجرت به اندوزی لذت بیشتری ببرید.

واحد پول اندونزی

واحد پول اندونزی

روپیه واحد پول اندونزی است، کشوری که اولین واحد پول آن از قرن نهم به طور رسمی اعلام شد. اولین اشیایی که در این کشور به عنوان ارز استفاده می شود مربوط به قرن نهم است. اولین روپیه در 3 اکتبر 1946، هنگامی که واحد پول ژاپن بلااستفاده ماند، پس از آنکه برای تجارت با شهرک های هلندی استفاده می شد، منتشر شد.

با کاهش ارزش پول ژاپن در تسویه حساب اصلی جمهوری در جاوا، هلندی ها مجبور به مقابله با این مشکل شدند، بنابراین مبادله پول ژاپنی را در 30 اکتبر 1946 متوقف کردند تا از ذخیره بیش از حد پول ژاپن استفاده نشده و بتوانند آن را مبادله کنند.

در این زمان، دو ارز در جاوا با هم وجود داشت: فلورینها، مربوط به سال 1943 در مناطق تحت کنترل هلندی ها، و روپیه  1945، در شهرک های اندونزی. در ژانویه 1947، 310 میلیون روپیه فقط در جاوا چاپ شد، نیمی از کل پول چاپ شده قبل از جنگ بود. از آنجا که دولت ظرفیت کمی برای چاپ داشت، عمدتا بر تهیه اسکناس های 100 روپیه متمرکز شد. چاپ اسکناس های 100 روپیه آسان تر از چاپ چندین اسکناس کوچک بود. همچنین افزایش فعالیت تقلبی باعث تورم شدید در این کشور شد.

در نتیجه قوانین تصویب شده برای ممنوعیت خرید کالاهای اساسی، دیگر نمی توان به روپیه اعتماد کرد. در جاکارتا، پول اندونزیایی به دلیل تقاضای کالاهایی که در فلورین قیمت گذاری شده بودند، کمتر از سایر نقاط کشور ارزش گذاری شد. تلاش جمهوری خواهان برای حفظ ارزش پول اندونزی (که با تأمین برنج از جاوا پشتیبانی می شد) می تواند کند شود، اما جلوی کاهش آن را نمی گیرد. سکه و اسکناس روپیه فعلی در این کشور امروزه سکه های 50، 100، 200، 500 و 1000 روپیه ای است.

مراکز خرید در اندونزی کجاست ؟

مجتمع کاتا بیچ واک

یکی از مراکز خرید که می‌توانیم به صورت خانوادگی با مراجعه کنیم کاتا بیچ واک است. در این مرکز خرید رویایی با معماری منحصر به فرد می‌توانیم انواع برندهای خارجی و تولیدی های اندونزی را بیابید پوشاک مردانه بچه گانه لوازم خانگی و دکوری، کیف کفش و لوازم آرایشی و هر آن چیزی که در تصور شما باشد در این عمارت پیدا خواهد شد.

برای مراجعه به این بازار زیبا همه روزه می توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب مراجعه کنید همچنین میتوانید از مجموعه های ارائه غذاها و نوشیدنی‌های مختلف و بازی‌ها در این مجتمع استفاده کنید. برای خرید حتما واحد پول اندونزی را به همراه داشته باشید.

 مرکز خرید اوبود آرت مارکت

 یکی از بازارهای اندونزی که به سبک سنتی و بازارهای ایرانی ساخته شده است همینجاست این بازار به صورت مسقف و در بعضی از جاها رو باز و با چادرهای آفتابگیر ساخته شده است و انواع صنایع دستی اندونزی را می توانید در آن پیدا کنیم انواع سبدهای حصیری پیراهن های نخی سبک بازی های آسیایی کیف های دستی سبد و کلاه و وسایل دکوری و حراجی سه برای سوغات لازم است را در این بازار یافت می شود. این بازار نیز هر روز برای خرید باز است.

 بازار گالری بالی

 این بازار در جزیره بالی ساخته شده است اما یکی از بازارهای جذاب در منطقه اندونزی است که انواع کالا را ارائه می‌دهد و هر آنچه تصور کنید در آن یافت می شود این بازار نیز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب همه روزه فعال است و شاید به نوعی شبیه مال های ایران باشد.

 مجتمع فرید دیسکاوری

 از آنجا که طبالی مقصد بیشتر گردشگران ایرانی بیشتر نیز در جزیره بالی واقع شده است و شبیه به مال های ایران میباشد و در آن هر چیز که تصور کنید برای خرید یافت میشود. همچنین اقلامی مانند دارو غذا و اسباب‌بازی و حتی صرافی ها در این مجتمع وجود دارد. ساعت شروع به کار ۱۰ صبح است.

 بازار صنایع دستی سوکاواتی آرت

 این بازار در واقع یک خیابان است که می‌توان از آن به عنوان مرکز حراجی صنایع دستی اندونزی نام بود در این خیابان می توانید انواع یادگاری ها و سوغاتی ها و هنر دست هنرمندان اندونزیایی را با تخفیف خریداری کنید. علاوه بر فروشگاههای صنایع دستی در این مسیر می توانید از کافی شاپ ها و رستوران های روباز بهره ببرید. حتما واحد پول اندونزی را برای خرید خوردنی و صنایع دستی به همراه داشته باشید.

هر آنچه که باید درباره ویزا اندونزی و مهاجرت به اندونزی بدانید

هر آنچه که باید درباره ویزا اندونزی و مهاجرت به اندونزی بدانید

قبل از هرچیز در پاسخ به این پرسش که آیا سفر به اندونزی ویزا میخواد باید گفت بله اگر شما اگر کشورهای مجاز ورود به کشور اندونزی زندگی نمی کنید مجبور به اخذ ویزا هستید. برای مشاهده این کشورها نقشه اندونزی را بررسی کنید. یکی دیگر از نکات مهم که قبل از سفر به این کشور باید بدانید انواع مختلف ویزا است که شرایط خاصی دارد و با توجه به قوانین اندونزی صادر می شود. در اینجا برخی از سوالات متداول برای کمک به شما در زمینه ویزا و سیاست های مهاجرت زیر پرچم اندونزی وجود دارد.

همچنین قبل از هر چیز بهتر است بدانیم که معافیت ویزا چیست؟ اتباع خارجی از کشورهایی که در فهرست 169 کشور بدون ویزا گنجانده شده اند دارای معافیت ویزا هستند و ممکن است از 124 اداره مهاجرت وارد اندونزی شوند و 30 روز اقامت دارند که قابل تمدید نیست. شرایط اجباری عبارتند از: گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و بازگشت / از طریق بلیط.

ویزا در هنگام ورود چیست؟

در صورتی که ملیت گردشگران در فهرست 68 کشور ویزای هنگام ورود ذکر شده باشد، خارجی ها می توانند پس از ورود یا مهاجرت به اندونزی برای دریافت این ویزا اقدام کنند. به دارنده ویزای بازدیدگردشگری در هنگام ورود 30 روز اقامت داده می شود و می تواند برای 1 (یک) بار در اداره مهاجرت تمدید شود تا 30 روز دیگر اقامت داشته باشد. شرایط اجباری عبارتند از: گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و بازگشت/از طریق بلیط.

ویزای گردشگری چیست؟

آیا بازدید و گردش در اندونزی ویزا میخواد ؟خارجی ها می توانند برای ویزای گردشگری در سفارت یا کنسولگری این کشور درخواست ویزا کنند یا ضامن می تواند به اداره کل مهاجرت در جاکارتا پایتخت اندونزی مراجعه کند. ویزای گردشگری در سفارت یا کنسولگری با الزامات اجباری درخواست /نامه گارانتی، گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبا، کپی حساب های بانکی، بازگشت /از طریق بلیط و مجوز ورود مجدد (یا شخص بدون تابعیت /غیر ملیت) صادر می شود. به دارنده ویزای گردشگری حداکثر 60 روز اقامت داده می شود و می تواند در اداره مهاجرت 5 (پنج) بار تمدید شود، در هر تمدید 30 روز دیگر اقامت داده می شود.

ویزا اندونزی چند سفره چیست؟

خارجیانی که مکرراً برای اهداف خانوادگی، تجاری و دولتی به کشور اندونزی سفر می کنند، می توانند این نوع ویزا را انتخاب کنند. ویزای چند بار ملاقات در سفارت یا کنسولگری، با الزامات اجباری درخواست/نامه ضمانت نامه، گذرنامه با حداقل 18 ماه اعتبار، کپی حساب های بانکی، بازگشت/از طریق بلیط و مجوز ورود مجدد (یا شخص بدون تابعیت/غیر ملیت) صادر می شود. ویزای چند سفره برای یک سال معتبر است، به دارندگان ویزای چند سفره حداکثر 60 روز مهلت داده می شود و نمی توان آن را تمدید کرد.

جغرافیا و تاریخ اندونزی

تاریخ این کشور بسیار غنی است و اگر قصد مهاجرت به اندونزی را دارید بهتر است کمی از جغرافیا و نقشه اندونزی و همچنین تاریخ این کشور بیشتر بدانید. تاریخ از زمان انسان های خردمند و هوشمند این منطقه آغاز می شود و جغرافیای آن بقدری مناسب است که منابع طبیعی زیادی را دل خود جای داده است و گونه های گیاهی و حیوانی زیادی را رشد می دهد. همچنین اگر از آتشفشان ها و زلزله و سونامی اندونزی هراسی ندارید اینجا مهیج ترین اماکن برای گردشگری است. در این جا و مجله سفرآس 24 به تعدادی از نکات برجسته تاریخ و جغرافیای منطقه اشاره می کنیم.  

 • “Srivijaya”  اولین پادشاهی شناخته شده برای تعیین قوانین اندونزی است  که تا حدود 1403 بعد از میلاد ادامه داشت.
 • پرتغالی ها مهاجرت به اندونزی را در اوایل قرن 16 میلادی وارد شدند شروع کردند و به طور عمده برای ادویه جات ترشی جات اهمیت زیادی قائل بودند. با توجه به تقاضای زیاد برای ادویه جات و ترشی جات در اروپا در آن زمان، از فروش این محصولات سود زیادی به سمت این کشور سرازیر شد. از این رو، پرتغالی ها منطقه اصلی تولید کننده ادویه را تصرف کردند.
 • پرچم اندونزی مشابه پرچم موناکو، اما کوتاهتر است. همچنین شبیه پرچم لهستان است که سفید (بالا) و قرمز می باشد.
 • اندونزی  بزرگترین مجمع الجزایر جهان ، سومین جمعیت پر جمعیت دموکراسی جهان و بزرگترین کشور مسلمان جهان است.
 • بیش از 50 درصد کشور را جنگل پوشانده است.
 • آیا می دانستید که بیش از هر کشور دیگری در جهان آتشفشان دارد؟ بله، این درست است. این کشور حتی از ژاپن و ایالات متحده نیز پیشی گرفته است. این کشور همچنین از نظر تعداد کل آتشفشان های فعال در جهان پیشتاز است و این مورد را بروی نقشه اندونزی می توان مشاهده کرد.
 • کرگدن جوان یک حیوان بومی است  که در هر نقطه این کشور دیده می شود شگفتی دیگری در جهان است. تخمین زده می شود که 50 تا یا کمتر از این حیوانات امروزه در این کشور وجود دارند پس با اخذ ویزا اندونزی می توان آن را مشاهده کرد.
 • آیا تا به حال در مورد اژدهای کومودو آدم خوار شنیده اید ؟ این حیوان شگفت انگیز که در مهاجرت به اندونزی دیده می شود و می تواند انسان ها را بخورد. نگران نباش؛ آنها محافظت می شوند، زیرا فقط در پارک های ملی کشور جزیره کومودو دیده می شوند. نام اژدها از نام این جزیره گرفته شده است. توجه داشته باشید که بزرگترین مارمولک جهان است.
 • آیا به دیدن دریاچه هایی که رنگشان تغییر می کند علاقه دارید؟ ممکن است مجبور شوید از آتشفشان بالا بروید. سه دریاچه در بالای آتشفشان – کلیموتو – وجود دارد که رنگ ها را از فیروزه ای به سبز، قرمز و سیاه تغییر می دهد. نه، نه، هیچ معجزه ای در پشت این تغییر رنگ وجود ندارد. این پدیده زمانی رخ می دهد که گازهای آتشفشانی با مواد معدنی حل شده در آب واکنش نشان می دهند. پس با اخذ ویزا اندونزی برای دیدن این آتشفشان هرچه سریعتر و قبل از شروع به فعالیت آن برای گدازه پاشی اقدام کنید.
 • دوستداران گل، اینجا را مورد توجه قرار دهید. مهاجرت به اندونزی یعنی مهاجرت به کشور گلهای غول آسا، بزرگترین خانه گل جهان – Rafflesia Arnoldi در اینجا است. وزن گل غول آسا تا 7 کیلوگرم می رسد و گلبرگهای آن می توانند 2.5 سانتی متر ضخامت و 0.5 متر طول داشته باشند. حیرت زده شدید یا نه؟

آیا تا به حال گلی را از فاصله نیم مایلی استشمام کرده اید؟ اگر به این کشور سفر کنید، این فرصت را دارید. این کشور دارای  خوش بوترین گل روی زمین با نام Amorphophallus titanium است که در جزیره سوماترا موجود است. این گل، که به عنوان “زبان شیطان” نیز شناخته می شود، می تواند به طور متوسط تا دو متر رشد کند.

 • 504 مجسمه بودا در معبد Borobudur وجود دارد که بزرگترین معبد بودایی در جهان است. این معبد همچنین در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
 • بیش از 2000 کارگر جنسی در “دالی” بزرگترین منطقه چراغ قرمز در جنوب شرقی آسیا وجود داشت. با این حال، در سال 2014 توسط دولت تعطیل شد.
 • به دنبال طلا هستید؟ شاید تعجب کنید که بدانید با اخذ ویزا اندونزی می توانید طلا استخراج کنید. همچنین بزرگترین معدن طلا در جهان – معدن گراسبرگ – را در خود جای داده است. این معدن همچنین سومین معدن مس بزرگ جهان است. نیروی کار از 19000 تا 20000 نفر در معدن کار می کند.
 • کوه تامبورا، یکی از بلندترین قله های مجمع الجزایر این کشور، انفجاری ترین آتشفشان تاریخ است. بزرگترین فوران ثبت شده از این آتشفشان، که در سال 1815 اتفاق افتاد، 1930 کیلومتر دور در جزیره سوماترا شنیده شد. این فوران جان بیش از 70 هزار نفر را گرفت.
 • بر اساس گزارش Volcanodiscovery.com ، 147 آتشفشان در این کشور وجود دارد.
 • پرچم اندونزی شبیه پرچم موناکو است. با این حال، اندازه پرچم ها متفاوت است.

نتیجه گیری: چرا باید از اندونزی دیدن کنید

اندونزی

دلایل زیادی برای سفر به کشور اندونزی وجود دارد. قبل از هر چیز اسلام در اندونزی برای مسلمانان جایگاهی ویژه دارد. بعد از آن اینجا کشوری با بیش از 17000 جزیره که 8000 جزیره آن ساکن هستند، مانند 100 کشور در یک کشور است.

این سرزمین ماجراجویی های بزرگ در کنار طرز تهیه سالاد اندونزی معروف است، جایی که چشم اندازهای چشمگیر سواحل و آتشفشان ها عادی است و با تنوع غنی از مردم، آداب و رسوم، فرهنگ ها، حیوانات، گیاهان، آثار هنری، معابد و غذاهای دیدنی . در زیر پنج دلیل برای ماهجرت به اندونزی آورده شده است. احتمالاً در یک سفر به همه 17000 جزیره روی نقشه اندونزی نمی رسید، اما این مقاصد مکان خوبی برای شروع است!

آشپزی سنتی در اوبود

اوبود شهری در مرکز بالی است که به عنوان “مرکز هنر فرهنگ” شناخته می شود. این شهر متشکل از روستاهای کوچکی است که هریک در هنر خلاقانه خود تخصص دارند و مکانی فوق العاده برای جستجوی جواهرات سنتی، نقاشی رنگ روغن، سبد بافی، باتیک و منسوجات و منبت کاری زیبا روی چوب است. مسافران باید در کلاس آشپزی هنگام ثبت نام در Ubud ثبت نام کنند. با تهیه و نمونه غذاهای اصیل بالی، به مزارع برنج بروید و از حومه شهر لذت ببرید.

جشنواره بین المللی بادبادک در سانور

یکی از دلایل سفر به این کشور این است که این کشور نحوه برگزاری جشنواره فرهنگی را می داند و جشنواره بین المللی بادبادک یکی از پر جنب و جوش ترین جشنواره های سال است. برای حضور در این جشنواره ها حتما واحد پول اندونزی را برای خرید خوردنی و صنایع دستی به همراه داشته باشید.

این رویداد هر سال در ماه جولای برگزار می شود، جایی که تیم ها با بادبادک های سنتی غول پیکر بالینی با یکدیگر رقابت می کنند. با این حال، کسانی که از ماه ژوئن تا آگوست سفر می کنند می توانند بادبادک ها را نیز ببینند.

روستای ماهیگیری سنتی را در جیمباران

اگر به امید کاوش در یک دهکده ماهیگیری جادویی به کشوراندونزی سفر کرده اید، جیمباران بهترین مکان برای شما است. اینجا بهترین مکان بعد از قبرستان شیشه ای اندونزی برای سرگرمی است. غذاهای دریایی را با دست چیده و از آن لذت ببرید. در مورد محل اقامت، استراحتگاه های چهار ستاره وجود دارد، اگرچه مسافرانی که به دنبال یک تجربه واقعاً سنتی هستند می توانند یک خانه چوبی در وسط جنگل با چشم اندازهای دیدنی از خلیج کوتا لومبوک رزرو کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.