سرزمین موج های آبی مشهد ؛ هیجانی به سبک آب بازی

سرزمین موج های آبی
0

یکی از جذاب ترین مجموعه های تفریحی مشهد سرزمین موج های آبی است. این پارک که عنوان بزرگ ترین پارک آبی در ایران را به خود اختصاص داده از محبوب ترین مکان های تفریحی در مشهد است. تجربه یک روز سراسر هیجان و لذت در مشهد با حضور در این مجموعه مجهز برای شما فراهم می شود.

اگر آخرین سفر شما به مشهد مربوط به سال ها پیش باشد قطعاً مشهد را فقط شهری زیارتی می دانید. البته این شهر اولین نقش خود را در مقاصد توریستی کشور با این عنوان بازی کرده است.

اما این عنوان کسب دیگر عناوین را نیز برای مشهد به همراه داشته است. شما اکنون می توانید از مشهد با عنوان های «یکی از بهترین مقاصد تفریحی کشور»، «شهری با بهترین اقامتگاه ها»، «شهر بازارهای متنوع» و «شهری پر از جاذبه های دیدنی» یاد کنید.

در واقع این شهر از زمانی که دارالاماره ای نظامی را به سبب وجود پیکر مطهر امام هشتم (ع) به مکانی مقدس و عاشقانه تبدیل کرد افتخار میزبانی از مهمانان بسیاری را داشت.

پایتخت معنوی ایران در حال حاضر پر مسافرترین شهر در ایران محسوب می شود. جالب است که از سویی پر بازدید بودن این شهر سبب فراهم آمدن امکانات مختلف رفاهی و تفریحی در آن شده و از سوی دیگر این امکانات خود سبب جذب بیشتر مسافران گردیده.

رزو تور مشهد هوایی با قیمت عالی در سفرآس24

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مشهد در اغلب روزهای سال با جمعیتی چند برابر خود روبرو می شود. شاید قدم زدنی سخت در میان حجم انبوه عابران را در خیابان های اطراف حرم دیده باشید. البته این شلوغی ها خود حال و هوایی خاص را به این شهر بخشیده است.

پایتخت معنوی ایران اکنون مکان های تفریحی بسیاری را در خود جای داده است.  انوع مکان های تفریحی در این شهر را می توان پاسخی مطلوب به نیازهای رفاهی مسافران دانست. یکی از بهترین تفریحات مشهد را در پارک های آبی این شهر تجربه خواهید کرد.

مشهد؛ مجهزترین شهر کشور از نظر پارک های آبی

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
سرزمین موج های آبی مشهد
سرزمین موج های آبی مشهد

با توجه به پر گردشگر بودن شهر مشهد امکانات تفریحی بسیاری در آن فراهم شده که یکی از مهم ترین و جذاب ترین آنها انواع پارک های آبی است.

این شهر اکنون با داشتن چهار پارک آبی یکی از بهترین مقاصد تفریحی کشور و دارای رتبه اول در تعداد پارک های آبی در خاورمیانه است.

در کلان شهر مشهد چهار پارک آبی احداث شده که هر کدام از آنها با فراهم آوردن انواع بازی های جذاب میزبان گردشگران این شهر هستند. یکی از بهترین این مجموعه ها سرزمین موج های آبی است که مطالعه این مطلب برای آشنایی بیشتر با آن سودمند است.

سرزمین موج های آبی؛ بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده در خاورمیانه

سرزمین موج های آبی که عنوان بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده در خاورمیانه را ازآن خود کرده اولین پارک آبی سرپوشیده در کشور است. این مجموعه در سال 1378 در زمینی به وسعت 8460 متر مربع و زیربنای 23000 متر مربع احداث شده است.

این اعداد و ارقام نشان  می دهد شما با یکی از بهترین پارک های آبی از حیث وسعت روبرو هستید.  این وسعت و زیربنا خود نشان دهنده تنوع وسایل بازی و تجهیزات این سرزمین آبی رنگ نیز هست. این مجموعه با دارا بودن دو فاز مخصوص بانوان و آقایان انتخاب اول بسیاری از گردشگران واقع شده است.

بازی هایی سراسر هیجان در سرزمین موج های آبی

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

این پارک که یکی از بزرگ ترین مجموعه های آبی در کشور است انواع تجهیزات را داراست. شما می توانید در این پارک هر مدل سرسره ای را ببینید و متناسب با سلیقه و البته شجاعت خود هر کدام را انتخاب کنید.

اگر می خواهید بعدها روزی سراسر آرامش را به خاطر بیاورید سرسره های آهسته برای شما مناسب است. این سرسره ها شما را با لذتی همراه با آرامش در آب رها می کنند.

اگر هم می خواهید سرزمین موج های آبی را با هیجان یاد کنید سرسره های پیچشی منتظر شما هستند. کسانی هم که می خواهند کمی ترس را در خاطرات خود به یادگار بگذارند باید به سمت یک سقوط آزاد در چاله فضایی بروند.

در حقیقت تنوع تفریحات این مجموعه یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت آن است. اگر پس از یک بازی پر هیجان هوس غذایی مفصل کردید می توانید به رستوران باغ زیتون  که از رستوران های معروف مشهد است سر بزنید.

سرزمین موج های آبی مشهد در کرونا

اگر سوال شما هم سرزمین موج های آبی مشهد باز است یا سرزمین موج های آبی در کرونا فعال می باشد با ما در سفر آس 24 همراه باشید. پارک آبی یک پارک تفریحی است که ویژگی های مناطق بازی مانند استخرهای شنا، اسلاید و سرسره های آب، زمین های بازی آب و رودخانه و دریا، حمام ترکی و ماساژ و بسیاری دیگر را در کنار هم ارائه می دهد.

پارکهای آبی مدرن همچنین ممکن است به نوعی از موج سواری مصنوعی یا بدنسازی مجهز باشند، مانند استخر موج و غیره. شهر مشهد دارای تعداد زیادی از این پارک های آبی سرپوشیده است که یکی از معروفترین آنها سرزمین موج های آّبی مشهد سقوط آزاد است. سرزمین موج های آبی مشهد قسمت بچه ها را نیز ارائه می دهد و این برای مسافران بسیار ایده آل است.

سرزمین موج های آبی مشهد قسمت بچه ها

محبوبیت پارکهای آبی از زمان معرفی آنها در اواخر دهه 1940 و اوایل 1950 افزایش یافته است. ایالات متحده دارای بزرگترین و متمرکز ترین بازار پارک آبی، با بیش از 1000 پارک آبی و ده ها تن از پارک های جدید است که هر ساله به تعداد آنها افزوده می شود. سازمانهای اصلی مربوط به پارک های آبی عبارتند از IAAPA (انجمن بین المللی پارکها و جاذبه های تفریحی) و WWA ( انجمن جهانی پارک آبی ) که انجمن تجاری صنعت است.

همچنین سرزمین موج های آّبی مشهد سقوط آزد و دیگر وسایل آن زیر مجموعه ای از همین سازمان ها است که برای رعایت استاندارد باید از آنها مجوز بگیرند. همچنین منطقه مختص کودکان با رعایت اندازه ها و استانداردهای در این مجموعه فعال است و می توان کودکان دوسال به بالا را به این مجموعه برد. سرزمین موج های آبی مشهد فیلم های زیادی دارد که می توانید تنها با مشاهده آن از وضعیت آن با خبر شوید.

پارکهای آبی بیشتر شبیه به تفریحگاه های کوهستانی هستند، زیرا به مقصدی گردشگری در طول سال تبدیل می شوند. البته سرزمین موج های آبی در کرونا به دلایل بهداشتی غیرفعال بود و اینک با وجود تزریق واکسن دوباره فعال است. به عنوان مثال، سرزمین موج های آبی مشهد سقوط آزاد مهیجی دارد که آن را شبیه به یک دره مرگ آور تبدیل می کند. این موضوع برای افزایش جذابیت و مقصد گردشگری جامعه در نظر گرفته شده است.

بنابراین، صنعت سرگرمی و اوقات فراغت بیشتر متمرکز به سمت مشهد می شود. زیرا ورزش های زمستانی به موضوعات رایج در تابستان و در آب تبدیل می شوند. سرزمین موج های آبی مشهد زنانه و مردانه را به صورت همزمان در ساختمان های تفکیک شده حمایت میکند. یعنی اگر خانوادگی قصد رفتن به این پارک را دارید به طور همزمان مقدور است.

موفقیت در گسترش فصل گردشگری و تبدیل تفریحگاه های پارک آبی به مقاصد تعطیلات منجر به رشد فوق العاده صنعت گردشگری در مشهد شده است. آدرس سرزمین موج های آبی مشهد زنانه دقیقا همان آدرس اصلی و مجاور قسمت مردانه است. یعنی قاسم آباد بلوار حجاب! معمولاً هتلهای تفریحی که دارای پارکهای آبی سرپوشیده عظیمی هستند برای مهمانان شبانه رزرو شده است. بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در ایران سرزمین موج های آبی مشهد است.

آیا سرزمین موج های آبی مشهد باز است ؟

بسیاری از پارکهای آبی در جنوب اروپا وجود دارد. جالب است بدانید بیشترین پارک آبی خاورمیانه نیز متعلق به خراسان و مشهد است. سرزمین موج های آبی در کرونا از ادامه فعالیت منع شد اما به تازگی فعالیت خود را دوباره آغاز کرده و سرزمین موج های آبی مشهد باز است .

بر اساس برآوردهای کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده، سالانه بیش از 4200 نفر به دلیل جراحت در سواحل عمومی به اورژانس اعزام می شوند. در ژوئیه 2015، یک مورد غرق شدگی و حداقل سه مورد غرق شدگی در پارک های آبی در ایالات متحده گزارش شد. این آمار در پارک های آبی ایران بسیار کمتر است زیرا عمق آب بسیار کمتر از چیزی است که در ایالات متحده استفاده می شود. سرزمین موج های آبی مشهد سقوط آزاد نیز حتی تلفات بالایی نداشته است.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.