باغ وحش وکیل آباد ؛ نمایشی جذاب برای گردشگران مشهد

یکی از مجموعه های دیدنی مشهد باغ وحش وکیل آباد است که می تواند برای تمام سنین جذاب باشد. این مجموعه که در کنار بوستان جنگلی وکیل آباد واقع شده است فرصت خوبی را جهت تفریح برای گردشگران فراهم می کند. این باغ وحش با وجود امکانات تفریحی و رفاهی متعدد می تواند برای یک روز تفریحی همراه با خانواده انتخاب مناسبی باشد.

مشهد مرکز استان خراسان رضوی است و بزرگ ترین شهر ایران بعد از پایتخت محسوب می شود. این شهر از زمانی که پیکر مطهر امام رضا  (ع) را در خود جای داد به شهری زیارتی معروف شده و هر ساله مسافران بسیاری را از سراسر کشور به سمت خود روانه می کند. اکنون این شهر با عنوان پایتخت معنوی ایران افتخار پذیرایی از زائران امام هشتم را دارد.

طبق تحقیقات انجام شده این شهر در هر سه سال چیزی معادل جمعیت کل ایران را در خود جای می دهد. این پر مخاطب بودن سبب شده امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی برای این شهر در نظر گرفته شود. امکاناتی که خود موجب حضور بیشتر گردشگران شده است.

جاذبه های این شهر شامل موارد زیادی است. مهم ترین این جاذبه ها را می توان مراکز تفریحی دانست. خود این مراکز تفریحی نیز شامل تنوع بی شماری هستند که به طور مختصر می توان آنها را به مناطق بکر و طبیعی و مجموعه های تفریحی چون پارک ها  و باغ وحش وکیل آباد تقسیم کرد.

حتی خود این پارک ها نیز در مشهد به انواع پارک های آبی و پارک های شهری تقسیم می شوند. یکی از مجموعه های تفریحی مشهد که به نوعی می توان آن را هم در دسته مناطق طبیعی و هم مراکز احداثی تفریحی قرار داد پارک وکیل آباد است.

این پارک یکی از بزرگ ترین مجموعه های تفریحی مشهد است که شامل جاذبه های زیادی می شود. یکی از جاذبه های قرار گرفته در کنار این مجموعه باغ وحش وکیل آباد است.

یک مکان تفریحی برای تمام سنین

شاید هنگام حضور در بسیاری از مجموعه های تفریحی با دردسر محدویت سنی تفریحات روبرو شده باشید.  به طور مثال بازی های پارک آبی برای افراد با گروه سنی خاصی تدارک دیده شده است. در شهر بازی ها نیز عموماً باید دارای قد متناسب با دستگاه های بازی باشید.

اما باغ وحش وکیل آباد جایی است که تمام گروه ها ی سنی امکان حضور در آن را دارند. این پارک حتی از نظر جذابیت نیز برای تمام سنین مطلوب است. هنگام حضور در این پارک حتماً متوجه حضور کودکان از هر سنی خواهید شد. کوکانی که بسیار مشتاق تر و کنجکاوتر دنیای حیوانات را زیر نظر می گیرند.

از این نظر می توان این پارک را مجموعه ای برای یک روز تفریحی درکنار خانواده دانست. در کنار تفریح خرید نیز می تواند برای شما لذتی خاص داشته باشد. یکی از مراکز خرید لوکس جزیره با انواع امکانات رفاهی مرکز خرید الماس شرق است که لذت روز تفریحی شما را کامل می کند.

انواع گونه های جانوری موجود در این باغ وحش

باغ وحش وکیل آباد در سال 1339 در جنوب غربی کلان شهر مشهد به بهره برداری رسید. این مجموعه با داشتن مساحتی حدود 40 هزار متر مربع بزرگ ترین باغ وحش در ایران محسوب می شود.

این وسعت فضا خود می تواند نشان دهنده حضور گونه های متنوع حیوانات این باغ باشد.  شما می توانید در این مجموعه شاهد انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان و آبزیان باشید که هر کدام دنیایی جذاب را پیش چشم شما قرار می دهند.

این باغ وحش اکنون محل نگهداری حیواناتی چون شیر، گراز، ببر، پلنگ، خوک، سیاه گوش، لاما، قوچ، تمساح، مار،گوزن، خرس، میمون، آهو و غیره است. حضور پرندگان زیبا با آوازهایی دوست داشتنی و گونه هایی از حیوانات در حال انقراض بر جذابیت این باغ وحش افزوده است.

تمام این حیوانات در قفس هایی که در این مجموعه ردیف شده اند قرار دارند و شما می توانید لذت غذا دادن به آنها را نیز تجربه کنید. البته بهتر است این کار را به کودکان خود بسپارید زیرا این قسمت یکی از بخش های جذاب سفر آنها خواهد شد.در کنار قفس هر حیوان می توانید اطلاعاتی در مورد نام، نژاد، غذا و دیگر شرایط زندگی این حیوان کسب کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.