باغ وحش وکیل آباد ؛ نمایشی جذاب برای گردشگران مشهد

0

یکی از مجموعه های دیدنی مشهد باغ وحش وکیل آباد است که می تواند برای تمام سنین جذاب باشد. این مجموعه که در کنار بوستان جنگلی وکیل آباد واقع شده است فرصت خوبی را جهت تفریح برای گردشگران فراهم می کند. این باغ وحش با وجود امکانات تفریحی و رفاهی متعدد می تواند برای یک روز تفریحی همراه با خانواده انتخاب مناسبی باشد.

مشهد مرکز استان خراسان رضوی است و بزرگ ترین شهر ایران بعد از پایتخت محسوب می شود. این شهر از زمانی که پیکر مطهر امام رضا (ع) را در خود جای داد به شهری زیارتی معروف شده و هر ساله مسافران بسیاری را از سراسر کشور به سمت خود روانه می کند. اکنون این شهر با عنوان پایتخت معنوی ایران افتخار پذیرایی از زائران امام هشتم را دارد.

طبق تحقیقات انجام شده این شهر در هر سه سال چیزی معادل جمعیت کل ایران را در خود جای می دهد. این پر مخاطب بودن سبب شده امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی برای این شهر در نظر گرفته شود. امکاناتی که خود موجب حضور بیشتر گردشگران شده است.

جاذبه های این شهر شامل موارد زیادی از جمله باغ وحش وکیل آباد است. مهم ترین این جاذبه ها را می توان مراکز تفریحی دانست. خود این مراکز تفریحی نیز شامل تنوع بی شماری هستند که به طور مختصر می توان آنها را به مناطق بکر و طبیعی و مجموعه های تفریحی چون پارک ها  و باغ وحش وکیل آباد تقسیم کرد.

حتی خود این پارک ها نیز در مشهد به انواع پارک های آبی و پارک های شهری تقسیم می شوند. یکی از مجموعه های تفریحی مشهد که به نوعی می توان آن را هم در دسته مناطق طبیعی و هم مراکز احداثی تفریحی قرار داد پارک وکیل آباد است.

این پارک یکی از بزرگ ترین مجموعه های تفریحی مشهد است که شامل جاذبه های زیادی می شود. یکی از جاذبه های قرار گرفته در کنار این مجموعه باغ وحش وکیل آباد است. باغ وحش وکیل آباد قیمت بلیط بسیار مناسبی دارد که باعث شده تا تمامی اقشار جامعه از این مجموعه دیدنی بازدید کنند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

یک مکان تفریحی برای تمام سنین

باغ وحش وکیل آباد مشهد

شاید هنگام حضور در بسیاری از مجموعه های تفریحی با دردسر محدویت سنی تفریحات روبرو شده باشید.  به طور مثال بازی های پارک آبی برای افراد با گروه سنی خاصی تدارک دیده شده است. در شهر بازی ها نیز عموماً باید دارای قد متناسب با دستگاه های بازی باشید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

اما باغ وحش وکیل آباد جایی است که تمام گروه ها ی سنی امکان حضور در آن را دارند. این پارک حتی از نظر جذابیت نیز برای تمام سنین مطلوب است. هنگام حضور در این پارک حتماً متوجه حضور کودکان از هر سنی خواهید شد. کوکانی که بسیار مشتاق تر و کنجکاوتر دنیای حیوانات را زیر نظر می گیرند.

از این نظر می توان این پارک را مجموعه ای برای یک روز تفریحی درکنار خانواده دانست. در کنار تفریح خرید نیز می تواند برای شما لذتی خاص داشته باشد. یکی از مراکز خرید لوکس جزیره با انواع امکانات رفاهی مرکز خرید الماس شرق است که لذت روز تفریحی شما را کامل می کند.

انواع گونه های جانوری موجود در این باغ وحش

باغ وحش وکیل آباد در سال 1339 در جنوب غربی کلان شهر مشهد به بهره برداری رسید. این مجموعه با داشتن مساحتی حدود 40 هزار متر مربع بزرگ ترین باغ وحش در ایران محسوب می شود.

این وسعت فضا خود می تواند نشان دهنده حضور گونه های متنوع حیوانات این باغ باشد.  شما می توانید در این مجموعه شاهد انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان و آبزیان باشید که هر کدام دنیایی جذاب را پیش چشم شما قرار می دهند. همانطور که گفته شد باغ وحش وکیل آباد قیمت بلیط نسبتا مناسبی دارد پس نگران تفریح در این مجموعه نباشید!

باغ وحش وکیل آباد اکنون محل نگهداری حیواناتی چون شیر، گراز، ببر، پلنگ، خوک، سیاه گوش، لاما، قوچ، تمساح، مار،گوزن، خرس، میمون، آهو و غیره است. حضور پرندگان زیبا با آوازهایی دوست داشتنی و گونه هایی از حیوانات در حال انقراض بر جذابیت این باغ وحش افزوده است.

تمام این حیوانات در قفس هایی که در این مجموعه ردیف شده اند قرار دارند و شما می توانید لذت غذا دادن به آنها را نیز تجربه کنید. البته بهتر است این کار را به کودکان خود بسپارید زیرا این قسمت یکی از بخش های جذاب سفر آنها خواهد شد.در کنار قفس هر حیوان می توانید اطلاعاتی در مورد نام، نژاد، غذا و دیگر شرایط زندگی این حیوان کسب کنید.

باغ وحش وکیل آباد مشهد؛ بزرگ ترین باغ وحش ایران

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
پرندگان باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد تنها و البته بزرگ ترین باغ وحش مشهد است که در کنار پارک وکیل آباد و در انتهای بلوار وکیل آباد واقع شده است. پارک وکیل آباد یکی از موقوفات حاج حسین ملک است که در سال های پیش به مردم اختصاص داده شد. مساحت پارک وکیل آباد مشهد حدود 260،000 متر مربع است که با آب قنات آبیاری می شود. این پارک به دلیل داشتن پوشش گیاهی از گذشته یکی از قدیمی ترین مکان ها در جنوب غربی مشهد میباشد که پذیرا زائران و افرادی است که قصد چند ساعتی تفریح در مکانی خوش و آب و هوا را دارند.

باغ وحش وکیل آباد مشهد دارای 60 گونه پستاندار، 50 گونه پرنده و انواع خزندگان و آبزیان است. در این باغ وحش دو سالن خزندگان وجود دارد، جایی که انواع ماهی، تمساح و مار و موزه تالار حیات وحش وجود دارد که حیوانات در آن تاکسیدرمی شده اند.

تایگون؛ خاص ترین حیوان باغ وحش وکیل آباد

تایگون یکی از جالب ترین حیوانات این باغ وحش است؛ امکان ندارد به باغ وحش وکیل آباد بروید و تعداد زیادی از افراد را رو به روی قفس این حیوان جالب نبینید. این حیوان نتیجه جفت گیری  ببر و شیر است که اولین بار در ایالات متحده 15 سال پیش ظاهر شد اما امروزه میتوانید کی از این تایگون ها را به راحتی در باغ وحش وکیل آباد مشاهده کنید.

اگر تا به حال تایگون را در باغ وحش وکیل آباد و یا گوگل دیده باشید احتمالا خیلی تعجب کرده اید؛ چرا که با نگاه اول مشخص نیست این حیوان ببر است یا شیر! هر گاه ببر نر با شیر ماده جفت گیری کند این توله قدرتمند به نام تایگون پا به جهان میگذارد. دیدن حیوانی که به صورت طبیعی در حیات وحش وجود ندارد و حاصل دخالت انسان است در باغ وحش وکیل آباد و در طی تور مشهد لحظه آخری، میتواند تجربه جالبی برا همه افراد به خصوص افراد علاقه مند به حیوانات باشد.

 باغ وحش وکیل آباد نه تنها یکی از جاذبه های مشهد بلکه استان خراسان رضوی است. زیبایی طبیعی آن فضای فوق العاده ای در پارک ایجاد کرده که در تمام طول سال گروه های زیادی از بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند.

چگونه میتوان به باغ وحش وکیل آباد رسید؟

آدرس باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد تلفن های پاسخگویی مناسبی دارد که میتوانی با یک تماس از محل دقیق این باغ مطلع شوید با این حال این باغ وحش آنقدری مشهور هست که از هر کسی که بپرسید میتواند شما را به آنجا راهنمایی کند. برای دسترسی آسان تر به باغ وحش وکیل آباد بهتر است خود را به پایانه اتوبوس وکیل آباد برسانید. از آنجا اتوبوس هایی هستند که مستقیما جلو در باغ وحش توقف خواهند کرد. با رسیدن به پایانه دیگر نیازی به باغ وحش وکیل آباد مشهد تلفن های آن برای مسیریابی ندارید.

فاصله باغ وحش وکیل آباد تا حرم

ممکن است برای زائران فاصله باغ وحش وکیل آباد تا حرم مهم باشد اما نیازی نیست نگران این موضوع باشید چرا که  خوشبختانه این باغ وحش دقیقا در مجاورت پایانه اتوبوس رانی وکیل آباد میباشد و کافی است تا خط مربوط به حرم را پیدا کنید و به آسانی و کمترین زمان به آنجا برسید!

همچنین باغ وحش وکیل آباد با بلوار وسیع و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی متصل می شود و میتوان از آنجا با خطوط اتوبوس و یا تاکسی های عمومی به هر مکانی که خواستید جا به جا شوید؛ فاصله باغ وحش وکیل آباد تا حرم تقریبا زیاد است اما در تور مشهد لوکس، با رساندن خود به میدان آزادی و یا پایانه پارک ملت میتوانید با خطوط مختلفی خود را به حرم برسانید.

صاحب باغ وحش وکیل آباد چه کسی است؟

 پیشینه تاسیس اولین باغ ‌وحش شهر مشهد به سال 1339 بر می‌گردد که محل آن در محدوده خواجه ‌ربیع فعلی قرار داشت. پس از آن با ایجاد باغ ‌وحش وکیل ‌آباد مشهد در سال 1356، باغ وحش جدید در ورودی بوستان جنگلی وکیل ‌آباد ایجاد شد که همین باغ وحش فعلی مشهد است. در حال حاضر میتوان گفت صاحب باغ وحش وکیل آباد اقای مهدی رستمی میباشند.

سخن آخر

باغ وحش مشهد

باغ وحش وکیل آباد با وسعتی بزرگ و جای دادن انواع حیوانات مختلف در خود یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مشهد است. وجود بزرگ ترین باغ وحش ایران در مشهد یکی از چیزهایی است که این شهر را به مکانی مسافرتی تبدیل کرده است. قیمت بلیط باغ وحش وکیل آباد بسیار مناسب میباشد از همین رو یکی از بهترین مکان ها برای تفریح از دید سفرآس 24 است که میتواند بسیار مقرون به صرفه نیز باشد. مجاورت این باغ در پایانه انوبوس رانی وکیل آباد سبب آن شده تا به هر جا که اراده کردید از این باغ وحش جا به جا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.