مرکز خرید الماس شرق؛ مرکزی برای خرید و گردش

الماس شرق مشهد
0

یکی از بهترین بازارهای مشهد از جهت ارائه کالاهای با کیفیت و امکانات تفریحی مرکز خرید الماس شرق است. آدرس الماس شرق مشهد انتهای بلوار خیام شمالی و بلوار بهارستان است. این مرکز خرید الماس شرق با ارائه انواع محصولات با بهترین کیفیت از بازارهای درجه اول مشهد محسوب می شود. همچنین فراهم بودن انواع تجهیزات رفاهی و تفریحی در این مرکز موجب محبوبیت آن در بین گردشگران و ساکنین شهر مشهد گردیده است.

کلان شهر مشهد یکی از پر مسافرترین شهر های ایران است که همه ساله جمعیتی عظیم را از گوشه گوشه کشور راهی شمال شرق می کند. این شهر توانسته با قابلیت های بی شمار خود در جذب مسافر یکی از بزرگ ترین مقاصد گردشگری ایران به شمار آید.

این شهر اولین قابلیت خود را هنگامی به دست آورد که پیکر مطهر امام هشتم (ع) در آن جای گرفت. مشهد پس از آن به عنوان شهری زیارتی معروف شد که زائران بیشترین مسافران آن بودند. زائرانی که حرم رضوی را پناهگاهی برای رسیدن به آرامشی محض می دانستند. شاید برای مسافران الماس شرق سرزمین عجایب را یادآوری کند به هر حال با من همراه باشید.

این مسافران در کنار زیارت نیاز به امکانات رفاهی چون اقامتگاه، رستوران، مرکز خرید و مجموعه های تفریحی نیز داشتند. بنابراین به تدریج این شهر جاذبه های دیگری را نیز در کنار جاذبه های زیارتی خود احداث کرد تا زمینه لذت گردشگران خود را بیش از پیش فراهم آورد. اکنون این شهر از نظر جاذبه های تفریحی با بهترین مقاصد توریستی کشور برابری می کند و حتی در برخی موارد تجهیزات بیشتری را به خود اختصاص داده است. به عنوان مثال شهربازی الماس شرق مشهد در تمام ایران شهرت و طرفدار دارد.

این شهر در زمینه پارک های آبی مجهز ترین شهر کشور است. پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج های آبی، پارک ساحلی آفتاب و سرزمین موج های خروشان مجموعه های آبی این شهر هستند. مسافرانی که در حال حاضر به مشهد می آیند در کنار زیارت می توانند از فرصت های بسیاری برخوردار باشند. فرصت انجام تفریحات مهیج، بازدید از مناطق بکر طبیعی، سر زدن به انواع سازه های تاریخی و غیره. برای کودکان بی شک الماس شرق سرزمین عجایب است و تمام! و این بهترین خاطره برای هر کودکی از یک مجتمع تجاری می تواند باشد.

این شهر در کنار تمام قابلیت های خود از قابلیت های تجاری نیز برخوردار است. اکنون در جای جای کلان شهر مشهد می توانید بازارهای مختلفی را مشاهده کنید که این شهر را برای خرید به مکانی مناسب تبدیل کرده اند. یکی از بازارهای معروف و بزرگ مشهد که بسیار مورد استقبال گردشگران واقع شده است مرکز خرید الماس شرق است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

بازاری محبوب با فضایی دوست داشتنی

مرکز خرید الماس شرق را می توان یکی از محبوب ترین بازارهای مشهد دانست که با ارائه کالاهای با کیفیت خود را به جایگاهی بالا رسانده است. زیربنای این مجموعه 85 هزار متر مربع است که ساختمانی شش طبقه را در خود جای داده است. در این ساختمان حدود 1500 واحد تجاری با ارائه کالاهایی متنوع مشغول به فعالیت هستند. آدرس الماس شرق مشهد بسیار سر راست است و کافی است در بزرگراه چراغچی به سمت میدان بهارستان بروید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

طراحی این مرکز خرید الماس شرق آن را به یک جاذبه دیدنی بدل کرده است. ساختمانی شیک که در فضایی سرسبز و پر گل و گیاه سر برآورده. معماری خاص این هتل که به سبک ایرانی- اسلامی طراحی شده شما در فضایی جذاب قرار می دهد. سقف هایی زیبا  از جنس شیشه، آجر، سنگ که تلفیقی از سبک های سنتی و مدرن را به نمایش می گذارد این مرکز را بسیار دیدنی کرده است.

این مجتمع در کنار تمام جذابیت های خود انواع امکانات رفاهی و تفریحی را ایجاد کرده. این امر سبب شده از این مجموعه با عنوان مجتمعی تجاری گردشگری یاد شود. یکی از این امکانات تفریحی شهربازی الماس شرق مشهد می باشد.

محصولات ارائه شده در الماس شرق مشهد

این بازار بزرگ با واحدهای تجاری فراوان یکی از بهترین مراکز خرید مشهد از نظر تنوع محصولات است. در واقع شما نود در صد اقلام مورد نیاز خود را در این مرکز بزرگ پیدا خواهید کرد.

انواع پوشاک، شال و روسری، صنایع دستی، زیورآلات و بدلیجات، کیف و کفش، کالای خواب، لوازم آرایشی و بهداشتی، رایانه و گوشی همراه، سوغاتی های مشهد چون خشکبار و زعفران در این مرکز ارائه می شود. این تنوع می تواند برای گردشگرانی که فرصت چندانی برای خرید ندارند بسیار مطلوب باشد. آدرس الماس شرق مشهد آسان است و اگر از سمت وکیل آباد به این سو می آید کافی است بعد از میدان قائم سراغ میدان حسین فهمیده را بگیرید و به بلوار بهارستان مراجعه کنید.

این مرکز خرید الماس شرق در منطقه تجاری گردشگری سپاد واقع شده و با مهم ترین جاذبه مشهد یعنی بارگاه رضوی حدود 20 دقیقه با خودرو فاصله دارد. گنبد شیشه ای و فیروزه رنگ این مرکز راه را به شما نشان می دهد. در کنار این مجتمع می توانید بازارهای کاوه و خیام را هم ببینید و از آنها نیز بازدید کنید. و اگر کودک به همراه دارید می توانید حین این بازدید آنها را به شهربازی الماس شرق مشهد هدایت کنید.

مجتمع تفریحی الماس شرق مشهد

الماس شرق مشهد دارای سرگرمی های بسیار زیادی است که می توان از آن به عنوان یک مجتمع تفریحی نیز یاد کرد. وجود سرزمین عجای شهربازی الماس شرق مشهد در طبقه بالا و مکانی همچون بانجی جامپینگ در مناسبت های خاص برای جوانان بسیار جذاب است. از دیگر جاذبه های آن سینمای 5 بعدی است که برای بسیاری از کودکان و بزرگسالان اهمیت ویژه ای دارد. آدرس الماس شرق مشهد برای تجربه تفریح در کنار خرید انتهای بلوار خیام شمالی می باشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

برج سلمان مشهد

رستوران مهستان مشهد

 بازی های گروهی همچون فرار از زندان یا غار وحشت از جمله دیگر جاذبه های این بازار بزرگ است. موزه و نمایشگاه ماهی ها و موجودات آبی نیز بسیار پر طرفدار شده است. همچنین با وجود تونل متصل به مجتمع وصال مکان مناسبی برای رفتن به پارک علمی تفریحی پروفسور بازیما است.

پارک دانیاسورها و افلاک نما و کارتینگ، فاصله نزدیک پارک آبی خورشید و استخر به آن نیز از دیگر جنبه های تفریحی در این بازار با شکوه با معماری بی نظیر است. الماس شرق سرزمین عجایب و غار وحشت از جمله دوست داشتنی ترین موارد برای هر شخصی است.

آیا می دانستید که الماس شرق مشهد به خاطره معماری بی نظیر جایزه دریافت کرده است؟ می دانید چرا؟ زیرا معماری داخلی به گونه ای طراحی شده است که گردشگر در حال قدم زدن مغازه های قبلی را به کلی گم می کند و برای برگشت به آنها مجبور است به بخش بزرگی از بازار سرکشی کند.

سه لاین بازار در 4 طبقه! طوری که دو لاین به صورت متصل به بالا راه دارد و لاین سوم در همه طبقات ثابت است اما به لاین های متحرک راه دارد و این بسیار شگفت انگیز و در هیچکجای ایران قابل مشاهده نیست. اتوبوس های متعددی از حرم مطهر امام رضا و میدان شهدا و تقی آباد و نقاط دیگر به این منطقه تفریحی گردشگری وجود دارد تا گردشگران بدون سردرگمی و ارزان به این مکان دسترسی داشته باشند.

دیدنی ها به غیر از الماس شرق مشهد

به جز حرم امام رضا، تعدادی پارک بزرگ، مقبره مشاهیر تاریخی در طوس و نیشابور، آرامگاه نادرشاه و پارک کوه سنگی وجود دارد. مجموعه کوهستان پارک شادی شامل باغ وحشی است که حیوانات وحشی زیادی در آن نگهداری می شوند و بازدیدکنندگان زیادی را به مشهد می کشاند. همچنین پایگاه هوایی مشهد (پایگاه هوایی امام رضا سابق)، تاسیسات نظامی مشترک هواپیماهای میراژ و یک فرودگاه بین‌المللی غیرنظامی در این شهر قرار دارد. وجود

برخی از نقاط دیدنی خارج از شهر قرار دارند: آرامگاه خواجه مراد در کنار جاده تهران. آرامگاه خواجه ربیع در 6 کیلومتری شمال شهر که در آن کتیبه هایی از رضا عباسی خوشنویس نامدار صفوی وجود دارد و آرامگاه خواجه اباصلت در فاصله 20 کیلومتری مشهد در امتداد جاده نیشابور .

(هر سه نفر از شاگردان امام رضا بودند ). از دیگر دیدنی های این شهر می توان به آرامگاه فردوسی شاعر در طوس به فاصله 24 کیلومتری و ییلاقات طرقبه، طرق، اخلمد، زشک و شاندیز اشاره کرد. حمام عمومی شاه که در دوران صفویه در سال 1648 ساخته شد، نمونه برجسته ای از معماری آن دوره است. اخیرا بازسازی شده و قرار است به موزه تبدیل شود. اما اگر هنوز مشتاق هستید که آدرس الماس شرق مشهد را بدانید بهتر است به میدان حسین فهمیده و انتهای خیام شمالی بروید.

سوغاتی در الماس شرق مشهد

سوغات مشهد هم خوراکی است و هم غیرخوراکی. علاوه بر سوغاتی های خوراکی ، صنایع دستی شهر نیز از سوغاتی های نفیس و گرانبهایی است. تنوع سوغاتی در مشهد بسیار زیاد است. در کنار امکانات تفریحی مثل شهربازی الماس شرق مشهد می توانید از خرید سوغاتی در این مکان نیز لذت ببرید. شاید اینگونه به غیر از واژه الماس شرق سرزمین عجایب از آن به عنوان مرکز خرید سوغاتی یاد کنند.

زعفران به عنوان با ارزش ترین سوغات مشهد شناخته می شود. زعفران از گذشته به عنوان یکی از کالاهای مهم کشاورزی و صادراتی ایران مطرح بوده است. زعفران در واقع گلی است با گلبرگ های بنفش و کلاله های قرمز رنگ که در واقع از کلاله های خشک شده آن به عنوان زعفران استفاده می شود. بسیار معطر و خوش طعم است. غذا و شیرینی را با زعفران رنگ می کنیم.

زرشک در شهرستان قاین، روستای کلاته بالا و روستاهای دیگر کشت می شود. زرشک فواید زیادی برای سلامتی دارد. علاوه بر این یکی از محصولات پرکاربرد ایرانی ها به خصوص در مهمانی ها می باشد. میوه های خشک یکی از محبوب ترین سوغاتی های مشهد خشکبار است. کشمش، زردآلو خشک و هلو یکی از پرطرفدارترین میوه های خشک مشهد است.

ادویه هفت قلم  یکی از پرطرفدارترین سوغاتی های مشهد است. این ادویه با ظاهری عجیب بیشتر در آبگوشت، خورشت (خورش) و سایر غذاهای ایرانی استفاده می شود. عدویه هفت قلم ترکیبی از دارچین، سماق، گلپر، زنجبیل، فلفل سیاه، فلفل قرمز و زردچوبه است.

نبات شیرینی محبوب ایرانیان است و از آن برای شیرین کردن چای و سایر نوشیدنی ها استفاده می شود. نبات بلور زیبایی است که از تبلور آب و شکر به دست می آید. نبات در انواع مختلفی مانند زعفران، دارچین، زیره، لیمو، گل محمدی، نعناع و آویشن در بازار عرضه می شود.

نقل نوعی شیرینی است که از شربت شکر و مواد معطری مانند هل، تخم گشنیز یا خلال بادام درست می‌شود. نوقل در طعم‌های مختلفی مانند گردو، کاکائو، نارگیل، هل، گلاب و زعفران عرضه می‌شود. همچنین جیلی بیلی! در شهر مشهد لوبیای ژله ای رنگی عرضه می شود که نام آن جیلی بیلی است و در واقع یک نبات ژله ای خاص در رنگ های متنوع است.

یکی از سوغاتی های مشهد عطر است. عطرهای مشهد در رایحه های مختلفی مانند گل سرخ، نرگس، شکوفه پرتقال، زعفران، یاس سفید به فروش می رسد. جواهراتی که از سنگ های قیمتی عقیق و فیروزه درست می شود، یکی از سوغاتی های محبوب مشهد است. نیشابور (شهری که در 110 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد) که به شهر فیروزه معروف است، فیروزه های زیادی را برای مشهد فراهم می کند. برای خرید این کالای ارزشمند می توانید به آدرس الماس شرق مشهد مراجعه کنید.

پارچه خز نوعی پارچه است که تمام یا قسمت زیادی از آن مستقیماً از پوست حیوانات پشمالو ساخته می شود. این سوغات مشهد یکی از صنایع دستی قدیمی مشهد است. دیگ‌ها و ظروف سنگی در مشهد در اصطلاح عام به «هره‌کاره» معروف هستند که سال‌هاست از مهم‌ترین سوغاتی‌های مشهد به شمار می‌روند. سماور یک کلمه روسی به معنای ظرف فلزی است که برای تهیه چای استفاده می شود.

سماورسازی از دیرباز در مشهد مرسوم بوده است. نمد از پشم گوسفند ریسیده شده به دست می آید. نمدهای زیبا و مرغوب نیز از سوغات مشهد محسوب می شود.  یکی از صنایع دستی نفیس و زیبای مشهد که مردم به دوستان خود هدیه می دهند تابلوهای نقره نفیس است که در اندازه های مختلف ساخته و عرضه می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.