پارک جنگلی لویزان تهران

پارک جنگلی لویزان تهران
0

بوستان ها و پارک های تفریحی بسیار زیادی در شهر بزرگ تهران به چشم می‌خورد؛ یکی از این پارک ها که بسیار زیبا و حیرت انگیز، پارک جنگلی لویزان تهران است، که به آن پارک جنگلی شیان هم گفته می شود که جز بهترین پارک های تهران به حساب می‌آید و این پارک در شمال شرقی تهران و در منطقه بسیار خوش آب و هوا واقع شده است.

عکس های پارک جنگلی لویزان تهران از تمام قسمت های پارک وجود دارد، در واقع عکس های پارک جنگلی لویزان تهران زیبایی های این محوطه قدیمی را  نشان می دهد. عکس های پارک جنگلی لویزان تهران از گوشه کنار این پارک در دسترس است.

 پارک جنگلی لویزان تهران در دوره پهلوی و در سال ۱۳۴۲ در زمینی به صورت مصنوعی احداث شد. این پارک با دارا بودن محیط دلنشین و چشم اندازی بی نظیر در شهر تهران به یکی از پاتوق های خانوادگی ویژه آخرهفته تبدیل شده است این روزها پارک ها و بوستان های بسیار زیادی توانسته اند سهم گسترده‌ای از تفریح و گردش های آخر هفته را در میان خانواده‌ها به خود اختصاص دهند.

 این فضاها با داشتن محیطی فرح بخش هوای تمیز و خنک و دارا بودن مکان های باصفا و دنج در شهرهای بزرگ با استقبال چشمگیری روبرو شده اند. عکس های پارک جنگلی لویزان تهران زیبایی های این پارک را در اختیار همه گذاشته است.

 پارک جنگلی لویزان تهران  که به آن پارک شیان هم گفته می‌شود از بوستانهای بزرگ و بسیار معروف پایتخت است که در منطقه بسیار خوش و آب و هوا قرار گرفته است. بافت این پارک به صورت مصنوعی ایجاد شده است ولی بعدها به شکل جنگل توانست به یکی از بزرگترین فضای سبز های تهران به شمار بیاید و بیشترین مساحت آن به عنوان منطقه تفریحی به کار گرفته شده است.

 پوشش گیاهی پارک جنگلی  لویزان تهران  را درختانی مثل زبان‌گنجشک، اقاقیا، کاج، چنار، سرو تشکیل داده است. این پارک جنگلی مناظر بی نظیر و دل کشی دارد که از آنجا در ارتفاع قرار گرفته اند و چشم انداز فوق العاده ای را به سمت پایتخت ایجاد نموده است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 بسیاری از اهالی تهران برای تماشای این جنگل زیبا معمولا در شب ها به سمت این پارک روانه می شوند تا بتوانند در روزها از زیبایی های درختان سر به فلک کشیده لذت ببرند  و در لابه لای درختان بلند قامت قدم بزنند و در شب ها بتوانند تمامی زیبایی های آسمان را در دل جنگل تجربه کنند.

 باغ پرندگان تهران در نیمه ای از این پارک جنگل قرار گرفته است این باغ ۲۳ هکتار مساحت دارد و حدود حدود ۶۵۰۰ پرنده از ۵۵ گونه مختلف را در خود نگهداری می کند.

 باغ پرندگان در دو فاز احداث شده است یکی از آنها در سال ۱۳۹۲ بهره برداری شد و شامل پرنده‌ای است که حتماً باید در قفس نگهداری شوند یا پرندگانی هستند که توانایی پرواز ندارند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 فاز دوم آن که به آن آبچر گفته می شود پرندگان هستند که قابلیت پرواز دارند، اما به واسطه توری های فلزی از خروج این پرندگان جلوگیری شده است.

پارک جنگلی لویزان تهران  کجاست

پارک جنگلی لویزان تهران  از جاهای بسیار دیدنی تهران است که در بخش شمیرانات در شمال شرق پایتخت قرار گرفته است. این پارک با مرکز شهر تهران حدود ۱۳ کیلومتر فاصله دارد و از شمال به بزرگراه شهید بابایی و سمت جنوب شمس آباد و از شرق و بزرگراه شهید باقری و سمت غرب به لویزان محدود می شود .

آدرس کلی این پارک جنگلی لویزان تهران  بزرگراه امام علی بعد از خروجی بزرگراه شهید زین الدین و خروجی شیان است؛ برای دسترسی به پارک جنگلی لویزان از سمت بزرگراه امام علی علیه السلام به سمت شمال حرکت کنید.

 بعد از عبور از خروجی بزرگراه شهید زین الدین تابلوی شیان به نمایش گذاشته می شود. خروجی را کاملاً وارد شوید و طبق تابلوهای راهنما خود را به سمت پارک جنگلی لویزان برسانید. دسترسی به پارک لویزان با استفاده از مترو هم امکان پذیر هست. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این پارک ایستگاه حسین آباد و نوبنیاد هستند؛ که در خط ۳ مترو قرار گرفتن در کنار ایستگاه نوبنیاد پایانه تاکسی هست که با استفاده از آنها می توانید خود را به پارک جنگلی لویزان برسانید.

ورودی پارک جنگلی لویزان تهران

پارک لویزان ورودی های متعددی دارد که در حال حاضر دو ورودی از آن قابل استفاده هست در وسط این پارک به سمت بزرگراه هنگامی که  در قسمت ابتدایی بزرگراه همت و پایین اتوبان شهیدبابایی قرار گرفته است اگر از سمت این در وارد شوید بعد از طی کردن مسیر پر پیچ و سرسبز و بسیار باریک که اطراف آن پوشیده از گیاهان و درختان مختلف است می توانید به ورودی اصلی پارک برسید که دیگر پارک جنگلی لویزان به سمت به لویزان قابل باز شدن هست که این ورودی تماشایی و بسیار دیدنی است و در نهایت هر دو ورودی پارک به یک منطقه خاص منتهی می شوند.

امکانات پارک جنگلی لویزان تهران

پارک جنگلی لویزان تهران  امکانات تفریحی و رفاهی گسترده‌ای دارد.

 1. هتل شیان
 2. تالار عروسی
 3. رستوران
 4. سفره خانه
 5. کافی شاپ
 6. بوفه
 7. مجموعه ورزشی
 8. دستگاه های بدنسازی گسترده ۶
 9. زمین بازی برای کودکان

از جمله امکانات رفاهی هست که در این مجموعه قرار گرفته است .

 • کبابپز
 • سطل‌های زباله
 • نیمکت آلاچیق
 • ایستگاه پلیس
 • ۱۹ چشمه
 • سرویس بهداشتی
 • مسجد

از امکانات این پارک جنگلی به حساب می آید.

معرفی کلی پارک لویزان

زمانی که به فضایی دلچسب و بی نظیر پارک  لویزان قدم می گذارید در حالی که در حال استراحت و میل کردن یک فنجان چای هستید و یا شاید هم در کنار منقل های تعبیه شده در این پارک در حال باد زدن کباب های روی منقل باشید و از زیبایی های بی نظیر این پارک همراه با هوای دلچسبی که دارد لذت ببرید.

 جنگلی لویزان نزدیک به ۶۰ سال در یکی از خوش آب و هواترین قسمت های تهران توانسته است میزبان مهمانان طبیعت دوست باشد. جنگل های لویزان از سمت غرب و شرق بسیار گسترده هستند این جنگل ها در یک از مرتفع ترین قسمت های پایتخت به منظره های چشمی و بسیار بی نظیر و تماشای تبدیل شده است و می تواند یکی از بهترین تفرجگاه ها برای کردن تعطیلات و پیک نیک همراه با دوستان و خانواده باشد.

 با دارا بودن باغ پرندگان توانسته است از دیگر پارک های جنگلی متمایز شود. طراحی باغ پرندگان در لویزان به قدری دیدنی است که نمی‌توان تمامی زیبایی های آن را وصف  کرد.

 اگر بگوییم باغ پرندگان لویزان تکه ای از بهشت بر روی زمین هست و بی راه نگفته ایم مسیرهای پیاده روی در این قسمت همگی سنگفرش شده اند و گل های خوشرنگ و خوش عطر در لویزان نگاه ها را به سمت خود می کشاند. تماشای آبشارها و برکه های مصنوعی این منطقه و غنچه گل ها شکوفه های معطر درختان سر به فلک کشیده همگی جلوه‌گر بهشت برین هستند.

 اگر میخواهید استراحت کنید یا به دیدن تمامی زیبایی ها بروید از آلاچیق‌ها نیمکت های چوبی و سایبان هایی هستند که بتوانند خستگی را از شما بگیرند اگر قصد رفتن به آلاچیق های باغ پرندگان را دارید باید بدانید که این الاچیق ها بسیار خواهان دارند و حتماً برای صرف وقت در آنها باید از ابتدای صبح اقدام کنید و از مسیر سنگ فرش هایی که روی آب هستند می توانند به سمت آلاچیق‌ها قدم بردارید.

 این مسیر بسیار دل انگیز و حیرت آور است و خاطرات شیرین حین و تفریح حتماً تا مدت ها در ذهن تان خواهد ماند. عکس های پارک جنگلی لویزان تهران در فصل زمستان بسیار حیرت انگیر هستند.

 منظره های پارک جنگلی لویزان تهران در تمام فصول دیدنی هستند در واقع منظره های پارک جنگلی لویزان تهران در زمستان مانند عروسی در تهران خود نمایی می کند. با دیدن منظره های پارک جنگلی لویزان تهران به عظمت این پارک پی می برید.

نگاهی به طبیعت پارک لویزان

آدرس پارک جنگلی لویزان تهران بسیار سر راست است و شما می توانید آدرس پارک جنگلی لویزان تهران را بر روی نقشه پیدا کنید. پارک جنگلی لویزان تهران رو نقشه با جزییات قرار گرفته است.

مطمئنا اولین بار که شما به سمت پارک لویزان حرکت  می کنید و دوربین عکاسی و گوشی از دستتان نخواهد افتاد در این پارک با وجود درختان بسیار زیبا گیاهان جذاب است که  سوژه های گسترده ای برای عکاسی می توانید پیدا کنید.

اگر به گرفتن عکس های هنری و سوژه های ناب علاقمند هستید یا دانشجوی رشته عکاسی می باشد این پارک جنگلی می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد که در تمامی فصول سال زیبایی بی نظیری را به نمایش می‌گذارد و یک قاب فوق العاده را در ذهنتان نقش می‌بندد.

 فلامینگوهای شناور و مرغابی های زیبایی که بر روی برکه هستند در باغ پرندگان بر زیبایی های این جنگل افزایند.

شما  با خیالی آسوده می توانید راهی این جاده زیبا و سرسبز شوید و از امکانات رفاهی آنجا لذت ببرید. پارک جنگلی لویزان به معنی واقعی با بهترین خدمات و امکانات رفاهی دارد و می تواند  در خدمت شما عزیزان باشد و ساعت ها و روزهای خاطره انگیزی را برای شما رقم بزند.

 موقعیت جغرافیایی آن باعث شده است که در منطقه خوش آب و هوا قرار بگیرد و در همه فصول سال برای رفتن به این جنگل ها میتوانید اقدام کنید و در تمامی فصل ها و هوای آن مطبوع است امنیت در قسمت های مختلف پارک جنگلی لویزان به لطف کانکس های پلیسی که در دور تا دور آن قرار گرفته است و این کانکس ها در نقاط مختلف این پارک قرار گرفته اند که محیطی ارام را به وجود اورده اند.

مجموعه رستوران سنتی شیان

از بهترین رستوران های تهران که در پارک جنگلی لویزان قرار گرفته است رستوران شیان است که در ان همانند دکوراسیون دلنشین و رنگش غذاهای خوش طعم و عطر بی نظیر را سرو می شود،  رستوران با برخورداری از منوی غذای متنوع و دارا بودن فضای بسته و باز مناسب برای تمامی سلیقه ها هست. دکوراسیون رستوران با استفاده از میز و صندلی و  قسمتی با استفاده از تخت های لمکده چیدمان شده اند که می‌توانید غذایتان را در هر قسمتی که می خواهید نوش جان کنید.

4/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.