معرفی سینماهای مشهد، خاص ترین سینما های خاورمیانه

0

معرفی سینماهای مشهد : سینماهای یک شهر از لحاظ متعدد مورد بررسی قرار می‌گیرند. بر روی قیمت ان عوامل محیطی مختلف تاثیر می گذارد. سینماهایی که در یک شهر وجود دارند عامل مهمی برای یک شهر به حساب می آیند. برای انتخاب شهر مقصد در رابطه با سفر بعد از اینکه تمام دور زدن ها و گشت و گذار های تان تمام شد می توانید در یک سینما به استراحت بپردازید و ساعتی را در محیط آن خود را به صرف یک فیلم خاص دعوت کنید.

در سالهای اخیر افراد زیادی به سینما رفتن علاقمند شدند و چند سالی می‌شود که در ایام تابستان و بالاخص در نوروز سانس هایی که آخر شب هم هستند پر می شود و حتما باید از چند روز قبل اقدام به تهیه بلیت کنید.

برای رزرو تور مشهد می توانید از سایت سفرآس 24 اطلاعات کسب کنید.

 در این مطلب قصد داریم در رابطه با سینماهای مشهد و معرفی آنها توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس با ما همراه باشید. آدرس سینماهای مشهد را می توانید از مردم مشهد بپرسید. لیست سینما های مشهد:

 • سینمایی زیبا و مهم در شهر امام رضا، سینما هویزه
 • سینما قدس مشهد
 • سینما سیمرغ مشهد
 • سینما آفریقا مشهد
 • سینما پیروزی مشهد
 • سینما گلشن مشهد
 • سینما اطلس مشهد
 • پردیس سینمایی ویلاژتوریست مشهد
 • سینما ماشین مشهد

سینمایی زیبا و مهم در شهر امام رضا، سینما هویزه

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
معرفی سینماهای مشهد
سینماهای مشهد

 سینما رفتن در مشهد یک تفریح منحصر به فرد، است که در شهر بزرگی همچون مشهد حدودا نه سینمایی شناخته شده وجود دارد که می خواهیم بزرگ ترین و شناخته شده ترین آنها را به شما معرفی کنیم از میان اینها سینما هویزه جز به روزترین و  مدرنترین سینما هی ایران است.

 در سال ۱۳۴۷ این سینما و با ظرفیت ۲۲۰۰ نفریش راه اندازی شد و در همان سال شروع به فعالیت کرد و نام آن را به دیاموند می‌شناختند بر اساس ادعاهایی که در رابطه با این سینما می شود می‌توان گفت مجلل ترین سینماهای خاورمیانه است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 این سینما  بعد از انقلاب نامش به هویزه تغییر پیدا کرد و در بین سینماهای مشهد بسیار مشهور شده است، این سینما جزو قدیمی ترین سینماهای ایران است که هنوز پابرجاست؛ با وجود اینکه شکوه سابق را ندارد ولی همچنان صندلیهای سینما، پاتوق جوان مشهدی می شود و بسیار با استقبال روبرو می گردد.

 در سال ۱۳۹۹ هویزه طبق استانداردهای روز دنیا بازسازی شد و به عنوان پردیس سینما های ایران با دارا بودن ۸ سالن مجزا فعالیتش را از سر گرفت .

این سالن‌ها نمایش فول اچ دی دارند. صدای دالبی را مجهز هستند و در فضای این پردیس سینمایی دستگاه های مدرن چاپ بوفه کافه سینما گالری هم وجود دارد تا زمان انتظار برای مراجعه کنندگان کمتر شود سینما هویزه در سال های ابتدایی در مجاورت دانشگاه ادبیات مشهد بود و یکی از دلایل محبوبیت این سینما رفت آمده  هنرمندان و روشنفکران دانشجو بود. موقعیتی آن با وجود تغییرات زیاد خیابان های شهر مشهد همچنان حفظ شده است و حالا نزدیک، یکی از ایستگاههای مترو و رستوران های متنوع و مراکز خرید مشهد نزدیک شده است. آدرس سینماهای مشهد بسیار سر راست است.

 ساعت کاری سینما هویزه مشهد

 از ساعت ده صبح تا ده و نیم شب البته در ایام خاص مانند تعطیلات نوروز تا ساعتی از با مداد باز است.

 سینما قدس مشهد

معرفی سینماهای مشهد

 یک سال بعد از تاسیس سینما هویزه یعنی در سال ۱۳۴۸ در نزدیک ترین سینما در خیابان جم سینمای دیگری به نام آریا با ظرفیت ۱۲۰۰ صندلی تاسیس شد و بعد از انقلاب به سینما قدس تغییر نام پیدا کرد و این سینما شاهد وقوع حادثه ای دلخراش بود،این  سینما در سال ۵۷ یک روز قبل از سینما رکس آبادان به صورت کامل در آتش سوخت.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 سینما قدس بیشتر از آنکه جای نوستالژیک برای جوانان مشهد می باشد برای بچه های دوره ۶۰ و ۷۰ خاطره انگیز است. چون در آن سال‌ها این سینما میزبان مینی بوس های پر از دانش آموز بود که از سمت مدارس به سمت آن می امدند و

سینما قدس اولین تجربه بیشتر بچه های مشهدی از نظر سینما بوده است با وجود تمامی این ها سینما قدس برخلاف هویزه تجهیز و بازسازی نشده است و همچنان رنگ و بوی نوستالژیک دارد و شما را به دوران قدیم می برد. آدرس سینماهای مشهد را می توانید در سایت های مختلف مشهد گردی پیدا کنید.

 سینما آفریقا مشهد

معرفی سینماهای مشهد

 دو سال بعد از سینما هویزه یکی از اصلی ترین و مهم ترین خیابان های مشهد یعنی میدان تقی آباد که این روزها به نام شریعتی آن را میشناسند سینمایی تاسیس شد که به آن شهر فرنگ می گفتند و بعدها به سینما آفریقا تغییر نام پیدا کرد.

شهر فرنگ در میان سینماهای مشهد سومین سینمایی مهم بوده است که کمی بعد بازسازی شد و امکاناتش هم به روز رسانی شد. سینما ظاهری مدرن و لوکس پیدا کرد و ظرفیت سینما آفریقا به ۵۶۶ نفر می رسد. کیفیت تصویر و صدا طبق استانداردهای روز است و بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند اتفاقات فراغتشان را در این سینما بگذرانند.

آدرس سینما آفریقا

 سینما آفریقا قدیمی در زیست خاور مشهد می باشد و با وجود این که در کنار آن رستوران ها و فست فود های خوبی هست اما اغذیه فروشی این سینما همچنان پر از مشتری می باشد و معمولاً فست فود های نوستالژیک را در اختیار علاقمندان قرار می دهند ساعت کاری مجموعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

 سینما سیمرغ مشهد

 سال ‌های پایانی دهه ۷۰ دقیقا  زمانی است که هیچ کدام از سینماهای مشهد حوزه خوبی نداشتند. در جای خیلی دور از مرکز شهر این سینما تاثیرش در ۵سال نمایشی و ۵ فیلم به صورت هم زمان اکران می‌شد، که این موضوع آن را خاص کرده بود.

معرفی سینما مشهد

روز ها این سینما سرشار از علاقمندان به فیلم بود و  یک شگفتی به حساب می‌آمد به دلیل تعداد زیاد مخاطبین این سینما، کم کم فضای کافه و رستوران و فضاهای دیگر به آن اضافه شد.

 آدرس سینما سیمرغ

در میدان مادر محله قاسم آباد مشهد واقع شده است.امکان پخش فیلم هم  از سال ۷۷ تا امروز تغییرات خاصی پیدا کرده است و همچنان به شیوه قدیمی فیلم ها را اجرا نمی‌کند و ساعت کاری این سینما از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

 سینما پیروزی مشهد

 سینما پیروزی مثل سینماسیمرغ با مرکز شهر فاصله دارد و ۱۰ سال بعد این سینما شروع به کار کرد. این سینما با وجود داشتن پخش دیجیتال امکاناتی مثل کافی شاپ پارکینگ و فود کورد را ندارد و جز سینما های مدرن مشهد نیست.

معرفی سینماهای مشهد

 سینما گلشن مشهد

  سینما  گلشن از سینما های بسیار مدرن مشهد است که در طبقه پنجم بلندترین نقطه  این شهر واقع شده است در زمان انتظار در این پردیس سینمایی را می توانید به تماشای مناظر از شهر مشهد بپردازید. سینما گلشن دارای چهار سالن است که به نام مشاهیر ادبی خراسان نام نهاد شده است، خیام عطار رودکی و فردوسی از اسامی تالارهای پردیس سینمایی گلشن هستند.

 سیستم مدرن و به روز پروژکتور و پرده  نمایش و همینطور سیستم های صوتی بسیار پیشرفته تماشای فیلم در این سینما را برای شما متفاوت و به یادماندنی می‌کند. در کنار همه اینها بوفه مخصوص سینما کافی شاپ های با کیفیت مخاطبین سینما را به سمت خود می کشاند و

سینما مشهد

شما بعد از دیدن یک فیلم خوب میتوانید در فودکورت بزرگ برج آرمیتاژ مشهد وقت‌تان را سپری کنید و از میان رستوران های متنوع آن غذای مدنظرتان را انتخاب کنید ساعت کاری این مجموعه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

سینما اطلس مشهد، یکی ازبهترین سینماهای مشهد

از دیگر سینما های مجهز و مدرن و همچنین بسیار بزرگ مشهد سینما اطلس است که در حومه شهر قرار گرفته است و در مجتمع تجاری اطلس مال قرار دارد. در پردیس سینمایی اطلس قرار گرفته است که دو سال از آن به کودکان اختصاص داده شده است

در این پردیس سینمایی سه سالن دارد و کاملا مبله هستند که میتوان آنها را به صورت از پیش رزرو شده انتخاب کنید و وقتتان را در کنار دوستان و خانواده تان در محیطی کاملا خصوصی و لذت‌بخش بگذرانید.

 تمامی سالن های این سینما به سیستم پخش دیجیتال سیستم صدای دالبی مجهز شدند و در طراحی سالن های سینما رنگ های شاد و متفاوت استفاده شده است و فضای این پردیس سینمایی گالری تصاویر از مشاهیر و فیلم های بیاد ماندنی تبدیل شده است.

 در کنار این پردیس شما می توانید از فود کورت اطلس و شهر کتاب هم بهره مند شوید و در آنجا وقت بگذرانید ساعت کاری این مجموعه از ۴ بعد از ظهر تا ۱۱ شب است.سینماهای مشهد منحصر به فرد هستند .

پردیس سینمایی ویلاژ توریست مشهد

سینماهای مشهد

 در یکی از بزرگترین مراکز تجاری گردشگری مشهد ویلاژ توریست پردیس سینمایی را به خود اختصاص داده است با دارا بودن ۱۲ سالن مجهز و کاملا بهروزی سینمایی منحصر به فرد را تشکیل داده است علاوه بر بالا بودن کیفیت صدا و تصویر تماشای فیلم در این سینما به دلیل داشتن امکانات تفریحی یه دیگر مثل شهربازی و سالن بولینگ و بیلیارد برای شما منحصر به فرد خواهد شد و تفریح و فرح به حساب می‌آید.ساعت کاری این مجموعه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب است. سینماهای مشهد به روز هستند و فیلم های جدید را پخش می کنند.

سینما ماشین مشهد

 در سال ۱۳۹۹ راه اندازی شد و بعد از آن در سه نقطه از شهر فضاهایی برای دیدن فیلم از داخل ماشین در نظر گرفته شد. پارکینگ  این مجموعه می‌تواند میزبان ۲۵۰ ماشین باشد که در میدان سپاه مشهد نزدیک پارک آبی و موج های خروشان راه‌اندازی شده است.

 در این سینما ها افراد می‌توانند در ماشین های شخصی شان بنشینند  و صدای فیلم را به واسطه رادیویی ماشینشان دریافت کنند و تصویر را از روی پنل بسیار بزرگی تماشا کنند.

سینماهای مشهد بسیار خاص هستند در این سینما ها می توانید به دیدن انواع فیلم ها بنشینید، سینماهای مشهد جز بهترین سینما های ایران محسوب می شوند. در سینماهای مشهد می توانید تفریحی خاص را تجربه کنید و از ان لذت ببرید.

بهترین سینما های مشهد از نگاه کاربران کدامند؟

 • پردیس سینمایی ویلاژ توریست مشهد
 • سینما هویزه
5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.