معرفی و آدرس بازار طلا فروشان مشهد

0

تعداد طلا فروشان در مشهد بسیار زیاد است و پاساژهای بسیار زیادی نیز دارد. اما راجع به اینکه آدرس بازار طلافروشان مشهد کجاست باید گفت این با یک ادرس تمام نمی شود. اما یکی از معروف ترین و قدیمی ترین آنها مرکز خرید طلا لیدوما در خیابان جنت می باشد. در کنار پاساژ لیدوما یک پاساژ دیگر نیز متعلق به طلافروشان و قدیمی است همچنین یک پاساژ و مال تازه تأسیس متعلق به طلافروشان  می‌باشد که در سال‌های گذشته افتتاح شده است و هم اکنون تعداد طلافروشان کمتری در آن به فعالیت می پردازد.

تور کیش نوروز 1402

اگر اصلی آباد جنت و پاساژهای طلافروشی در این منطقه بگذریم به مناطقی مانند چهارراه عبدالمطلب برای طلا فروشان، چهارراه راه آهن در قاسم آباد، خیابان مفتح در طلاب، خیابان احمد آباد و تقی آباد  باید اشاره کرد. این مناطق نیز راست هایی برای فروش طلا و پاساژ های متعدد می باشد که به عنوان بازار طلا فروش ها شناخته می شوند.

بازار طلافروشان لیدوما مشهد

اما همانطور که گفتیم بازار لیدوما از معروف ترین بازار طلافروشان مشهد است. با توجه به اینکه خرید و فروش طلا یکی از محبوب ترین کارها برای سرمایه‌گذاری و دادن هدیه بین ایرانیان می‌باشد بازار طلای لیدوما بسیار رونق دارد و با توجه معین که منطقه جنت از ۲۰۰ سال پیش به این نام شناخته شده است رونق بسیار بسیار بیشتری نسبت به سایر بازارهای طلا در مشهد دارد‌.

[irp posts=”4060″]

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

کمتر شخصی این پاساژ را به نام لیدوما می‌شناسد و در واقع اغلب افراد در مشهد زندگی می‌کند این پاساژ را به نام پاساژ مدرس یا چهار طبقه می شناسند. اما راجع به اینکه آدرس بازار طلافروشان مشهد کجاست باید گفت این با یک ادرس تمام نمی شود.

اگر در تور مشهد از تبریز از افراد قدیمی بپرسید به شما خواهند گفت که بازار طلای منطقه چهار طبقه یا جنت مراجعه کنید. در واقع منظور آنها همان پاساژ لیدوما میباشد این پاساژ چهار طبقه با مرکز فروش سکه های طلا و زیورآلات جواهرآلات می باشد. هر نوتلایی که توقع داشته باشید در این بازار یافت می شود از یک تکه یک گرمی و کمتر از آن گرفته یا یک سرویس جواهرآلاتی که بیش از یک خانه بزرگ قیمت دارد.

اگر پول زیادی برای خرید هدیه به عنوان طلا ندارید میتوانید حتی با پول اندک قطعاتی پلاک بسیار ریز را که با سنگهای تزیینی ترکیب شده اند را از بازار طلافروشان مشهد با قیمت اندک خریداری کنید. در این بازار همچنین خرید و فروش طلای مستعمل رونق بسیار زیادی دارد. از قدیم تا کنون مرسوم است که هر شخصی تخصصی فروش طلای دست دوم خود را دارد به این مکان می‌رود و اغلب قبل از رسیدن به دست مغازه دار  ممکن است بتوانید بدون واسطه طلا را از شخص دیگری بدون مالیات و حتی با مبلغ کمتری خریداری کنید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

روزهای کاری صنف و بازار طلافروشان مشهد

بازار طلافروشان مشهد کجاست

شایان ذکر است که بدانید طلافروشان بازار طلافروشان مشهد روزهای جمعه و ایام تعطیل به طور کامل تعطیل هستند. همچنین علاوه بر این تعطیلی در ایام تعطیل ساعت کاری آنها اغلب از دیگر مشاغل در مشهد کمتر میباشد. ساعت کاری آنها از ساعت ۱۰ صبح و نهایتاً تا ساعت ۷ شب می باشد‌.

به دلیل عدم امنیتی که در این شهر برای طلافروشان ایجاد شده است و به دلیل دزدی چند باره از این فروشگاه ها نیروی انتظامی تصمیم گرفت همیشه فعالیت طلافروشان با وجود یک مامور نیروی انتظامی همراه باشد. از این رو همیشه در خیابانها و یا پاساژهایی که طلافروش و فعالیت دارند یک مامور نیروی انتظامی با اسلحه مشاهده می شود. و به همین دلیل است که در ساعت هفت شب نیروی انتظامی طلافروشان را مجبور می کند که مغازه های خود را تعطیل کنند.

مال های لاکچری و بازار طلافروشان مشهد

علاوه بر پاساژ طلا فروشان لیدوما برای پاسخ به این سوال که اما راجع به اینکه آدرس بازار طلافروشان مشهد کجاست باید گفت این با یک ادرس تمام نمی شود. برای این منظور می توان به پاساژ طلا ارگ مشهد و پاساژ طلای مدرس که در نزدیکی پاساژ لیدوما قرار دارد اشاره کرد که در تور هوایی مشهد از تبریز می توانید خرید های خود را از این مرکز انجام دهید.

همچنین چند طلافروشی بسیار لوکس لاکچری در مرکز خرید آرمیتاژ و یا همان برج آرمیتاژ قرار دارد که می توانید به آنها سر بزنید و البته بسیار گرانقیمت هستند و در سال‌های اخیر تأسیس شده است. برج ارمیتاژ در خیابان هفت تیر قرار دارد. علاوه بر برج آرمیتا از می‌توانیم چند مرکز خرید طلای دیگر در برج کاسپین مود بیابید کاسپین موجود در ابتدای خیابان سجاد قرار دارد.

همچنین مرکز خرید پروما دارای غرفه طلا فروشی می باشد این مرکز خیابان خرید در خیابان جانباز قرار گرفته و در میدان جانباز می‌توانید آن را مشاهده کنید. علاوه بر مجتمع تجاری پور ما می توانیم مجتمع عماد سنتر مشاهده کرد که در آن نیز سرای طلا فروش ها یا بازار طلافروشان مشهد قرار دارند این مکان در خیابان امامت واقع است و نقش امامت ۲۸ می توانید آن را بیابید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

راجع به فعالیت طلا فروشان در برج آرمیتاژ و بسته دانید که آن ها اغلب از شنبه تا چهارشنبه و در ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به فعالیت خود ادامه می‌دهند. به طور کل همانطور که گفتیم فرقی ندارد که طلافروشان در یک مال لاکچری در بالاشهر فعالیت داشته باشد و یا در راسته طلا فروشان در یک خیابان در هر صورت تمامی آنها موظف هستند و ایام تعطیل و ساعت ۷ شب به بعد فعالیت خود را خاتمه دهند.

نتیجه گیری

حالا که بخوبی می دانیم بازار طلافروشان مشهد کجاست همچنین خوب است بدانیم چرا طلا در ایران مورد توجه است. خرید و فروش طلا در بین ایرانیان رونق دارد زیرا از قدیم تا کنون به عنوان ذخیره پولی شناخته می شد. ایران در حال ذخیره طلا است. دیوید کوهن واقعیت را راجع به ایرانیان اینگونه می بیند. او معاون وزیر خزانه داری و یکی از افراد مهم خزانه داری در تحریم های بانکی است که ایالات متحده علیه ایران اعمال کرده است.

کوهن می گوید: “ایران در تلاش است تا طلا را ذخیره کند، هم با به دست آوردن آن و هم با جلوگیری از صدور طلا از ایران، در تلاشی تا اندازه ای ناامید کننده و برای دفاع از ارزش پول خود.” ایران با تحریم نفتی بسیاری از کشورهای غربی روبروست و ایالات متحده نیز تحریم های بانکی سختی را وضع کرده است.

بنابراین کاری که ایران انجام دهد این است که وقتی ارز محلی دریافت می کند طلا یا نقره را در همان بازار با استفاده از ارز محلی دریافت شده خریداری می کند و سپس [طلا و نقره] را به ایران منتقل می کند. شاید به همین دلیل است که آدرس بازار طلافروشان مشهد و شهرهای دیگر ایران در سالهای گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

آدرس دقیق طلا فروش های مشهد به همراه شماره تلفن

مشخص نیست خریداران ایرانی چه کسانی هستند و طلا در ایران به کجا می رود. اما ایرانیان از لیر ترکیه برای خرید آن استفاده می کنند. طلا به شکل شمش به فروش می رسد. ظاهراً با چمدان های دستی، هوایی به دبی و سپس به احتمال زیاد با قایق از طریق خلیج فارس به ایران منتقل می شود. کوهن می گوید که این تجارت طلا توجه خزانه داری آمریکا را به خود جلب کرده است و فعالیتی نیست که ایالات متحده به طور مطلوب به آن نگاه کند.

کوهن می گوید: “فروش طلا به دولت ایران، چه توسط ترکیه یا هر کشور دیگر و یا شهروند هر کشور دیگر، مشمول قوانین ما است.” در عین حال، بانک مرکزی ایران برای جلوگیری از خروج طلا از ایران اقدام می کند. آنچه که به آن می افزاید تلاش برای ذخیره طلا برای ارتقاء ارزش ریال، پول ایرانی است. ارزش آن در اوایل پاییز به طرز چشمگیری سقوط کرد. از این رو بود که ما در سفرآس 24 به مبحث آدرس بازار طلافروشان مشهد کجاست پرداختیم. تا شاید در این بین برای خرید و فروش طلا گره ای از کار شهروندان و زائرین بگشاییم.

4/5 - (5 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.