راهنمای ترمینال های فرودگاه مهرآباد تهران

ترمینال های فرودگاه مهرآباد
0

راهنمای ترمینال های فرودگاه مهرآباد تهران کمک بسیاری به مسافرانی که پرواز دارند می کند. این که بتوانید اطلاعاتی در رابطه با این فرودگاه داشته باشید یکی از کارهایی است که در زمان مسافرت و استفاده از هواپیما کاملاً باید به آن اشراف داشته باشید.

حتماً برایتان پیش آمده است که زمانی که بلیط تان را تهیه می کنید، سوال برای شما پیش می اید که  پروازتان از کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد انجام می شود؟ ممکن است دچار سردرگمی شوید و یا ممکن است در زمان رفتن به استقبال مسافری از این که در کدام ترمینال هواپیما بر زمین می نشیند اطلاع نداشته باشید اما با دانستن ترمینال های هر شرکت هواپیمایی کار تا حدودی برایتان راحت تر می شود.

ترمینال های فرودگاه مهرآباد و شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان
شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی از جمله ماهان جزو بخش های خصوصی هستند که در سال ۱۳۷۱ از کرمان طی دو فروند هواپیمای مسافربری راه اندازی شد.

 امروزه شرکت ماهان جزو بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در ایران است که با دارا بودن ۵۴ فروند هواپیمای مسافربری و باری که توانسته است روزانه ۵۲ پرواز داخلی و خارجی داشته باشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 هر دو پرواز داخلی و بین المللی ماهان جز کلاس معمولی و تجاری هستند. پروازهای ورودی هواپیمای ماهان به ترمینال ۶ و پرواز های خروجی آن در ترمینال ۴ انجام می‌شود. ترمینال های فرودگاه مهرآباد تهران بسیار زیاد است و همه افراد باید با ان اشنا باشند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

ایران ایر از قدیمی ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است که زمانی که شروع به کار کرد؛ هواپیمای ملی ایران به نام هما بود و همه آن را به این نام می شناختند. شرکت هواپیمایی هما که بعد ها به ایران ایر معروف شد در واقع از ادغام دو شرکت ایرانیان ایرویز و پرشین ار به وجود آمده است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

در حال حاضر ناوگان این شرکت به نام ایران ایر مسافران را در ۴۰ مقصد داخلی و خارجی در دو کلاس پروازی هما کلاس اکونومی جابجا می کند. پروازهای داخلی این شرکت از فرودگاه مهرآباد پروازهای بین المللی آن از فرودگاه امام خمینی قابل انجام است.

 پرواز های ورودی و خروجی ایران ایر از ترمینال ۲ در فرودگاه مهرآباد صورت می پذیرد. ترمینال های فرودگاه مهرآباد جز مهم ترین و پر تردد ترین ترمینال ها هستند.

شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان جز گسترده شبکه پروازی ایران هست که در سال ۱۳۵۹ از ادغام شرکت های ارتا و پارس ایر، ایر سرویس و حور آسمان که چهار شرکت بودند تشکیل شده است. ترمینال های فرودگاه مهرآباد در قسمت هواپیمایی اسمان، بسیار بزرگ هستند و باید قسمت های مختلف را بلد باشید تا با مشکل رو به رو نشوید.

شرکت  هواپیمایی آسمان داره ۳۳ فروند هواپیما هست که 20 مقصد داخلی و ۱۳ مقصد خارجی پرواز هایش را انجام می دهد انجمن بین‌المللی حمل و نقل هواپیمایی یاتا گواهینامه برای این شرکت صادر کرده است. ترمینال های فرودگاه مهرآباد به بخش های مختلفی تقسیم می شود.

 گواهینامه آیواس آن نشان دهنده امنیت پرواز و کیفیت آن است. پروازهای ورودی آسمان به ترمینال ۶ و پروازهای خروجی آن در ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد انجام می شود.

شرکت هواپیمایی معراج و ترمینال های فرودگاه مهرآباد

شرکت هواپیمایی معراج در بخش خصوصی راه اندازی شد و از سال ۱۳۸۹ شروع به کار کرد و از جوان ترین شرکت هواپیمایی به حساب می‌آید . ترمینال های فرودگاه مهرآباد بسیار وسیع هستند.

اگر زمان‌بندی و تاخیر نداشتن خیلی برایتان اهمیت دارد می توانید بر روی این شرکت هواپیمایی حساب کنید زیرا از طرف سازمان های هواپیمایی کشور به عنوان کم اخیر ترین هواپیما ها شناخته شده اند پروازهای ورودی و خروجی معراج از ترمینال ۲ انجام می‌شوند.

شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر
شرکت هواپیمایی کیش ایر

ترمینال های فرودگاه مهرآباد برای شرکت های هوایی مختلفی است . اولین بار این شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۷۰ توانست یک فروند هواپیما را در آسمان ایران به پرواز دربیاورند از آنجایی که این شرکت هوایی دارای گواهینامه استاندارد ایمنی از آی او سی هست ،یکی از ایمن ترین و با کیفیت ترین پروازهای ایران را دارد و می توانید با خیالی آسوده از پرواز تان  لذت ببرید.

 شرکت هواپیمایی کیش ایر زیرمجموعه‌های سازمان منطقه آزاد کیش هست و در ابتدا برای ارتباط دادن بیشتر جزیره کیش با مراکز استان‌های دیگر پروازهای خود را بر فراز آسمان ایران راه اندازی کرد. ترمینال های فرودگاه مهرآباد بخش مهمی از فرودگاه را به خود اختصاص می دهد.

 اما بعدها پروازهای خارجی هم  افزوده شدند و در حال حاضر به دبی و ابوظبی هم پرواز دارد. پروازهای ورودی این شرکت به ترمینال ۲ و پرواز خروجی آن از همین ترمینال صورت می گیرد.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

این شرکت به صورت رسمی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ با استفاده از دو فروند هواپیمای استیجاری شروع کرد .اما در بازه زمانی کوتاهی بعد از اینکه فعالیت خود را آغاز کرد توانست ۷ فروند هواپیما به ناوگان هوایی خود افزوده کند. ترمینال های فرودگاه مهرآباد در قسم هواپیمایی قشم ایر بسیار وسعت دارد. ترمینال های فرودگاه مهرآباد مهم ترین ترمینال کشور است.

 این هواپیما بعد از ۱۰ سال فعالیت به هلدینگ سورینت داده شد و در این مدت با اضافه کردن هواپیما های بیشتر و استخدام نیرو های با تجربه توانست موفقیت های بسیار زیادی به دست آورد.

 پرسه واگذاری این شرکت در سال ۱۳۹۱ به انجام رسید و نام آن از فراز قشم به قشم ایر تغییر پیدا کرد و در حال حاضر یکی از شرکت های دولتی در رابطه با ایرلاین ها هستند پرواز های ورودی و خروجی قشم ایر معمولاً از ترمینال ۲ انجام می شود.

شرکت هواپیمایی کارون در ترمینال های فرودگاه مهرآباد

یکی از قدیمی ترین ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی نفت ایران بود که این روز ها به نام هواپیمایی کارون آن را می شناسند دفتر مرکزی آن در شهر اهواز واقع شده است .

کارون ایر علاوه بر پروازهای داخلی چندین پرواز بین المللی هم با کشورهای همسایه انجام می دهد و به صورت مسافربری و باربری در حال فعالیت است.

 مالک اصلی این هواپیما شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت است، پرواز ورودی و خروجی این شرکت از ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد صورت می گیرد.

پروازهای ورودی و خروجی دیگر ایرلاین ها در ترمینال های فرودگاه مهرآباد

 • هواپیمایی آتا پرواز ورودی : ترمینال ۲ پرواز خروجی: ترمینال ۲
 • هواپیمایی آسمان پرواز ورودی: ترمینال ۶ پرواز خروجی: ترمینال ۴
 • هواپیمایی اترک پرواز ورودی: ترمینال ۶ پرواز خروجی: ترمینال ۴
 • هواپیمایی ایران ایر پرواز ورودی: ترمینال ۲ پرواز خروجی: ترمینال ۲
 • هواپیمایی ایران ایرتور پرواز ورودی: ترمینال ۲ پرواز خروجی: ترمینال ۲
 • هواپیمایی پویا پرواز ورودی: ترمینال ۶ پرواز خروجی: ترمینال ۴
 • هواپیمایی تابان پرواز ورودی: ترمینال ۶ پرواز خروجی: ترمینال ۴
 • هواپیمایی زاگرس پرواز ورودی: ترمینال ۲ پرواز خروجی: ترمینال ۱
 • هواپیمایی ساها پرواز ورودی: ترمینال ۶ پرواز خروجی: ترمینال ۴
 • هواپیمایی سپهران پرواز ورودی: ترمینال ۶ پرواز خروجی: ترمینال4
 • هواپیمایی وارش پرواز ورودی: ترمینال ۲ پرواز خروجی: ترمینال ۱

پارکینگ فرودگاه مهرآباد

اگر تصمیم دارید با ماشین شخصی به مهرآباد بروید یا می خواهید به بدرقه عزیزی یا استقبال شخصی بروید باید نرخ پارکینگ ها هم مطلع باشید بر اساس اعلام منابع فرودگاهی هزینه ورودی پارکینگ ها 1000تومان است، برای مدتی حضور در این فرودگاه هزینه ای از مراجعه کنندگان کسر نمی شود؛ اما اگر مدت حضور ماشین در پارکینگ بیش تر از ۱۵ ساعت باشد باید هزینه ۲۴ساعت را پرداخت کنید. در حال حاضر این مبلغ در سال ۱۴۰۱ بیست و سه هزار تومان با احتساب بر مالیات و بر ارزش افزوده اعلام شده است. ترمینال های فرودگاه مهرآباد از پارکینگ های بزرگ و وسیعی ساخته شده است.

دسترسی به ترمینال های فرودگاه مهرآباد با استفاده از مترو تهران

 اگر می خواهید به با مترو به فرودگاه بروید باید خود را به ایستگاه بیمه برسانید و در این قسمت خط عوض کنید، قطار ویژه فرودگاه مهرآباد در دو ایستگاه توقف انجام می دهد ایستگاه اول ترمینال ۱ و ۲ است و  ایستگاه دوم ترمینال ۴ و ۶ را به خود اختصاص می دهد . نکته جالب این است که قطار فرودگاه مترو مهرآباد با بقیه قطار ها تفاوت دارد و طبقه های ویژه قرار دادن چمدان در آن دیده می شود. ترمینال های فرودگاه مهرآباد روزانه پرواز های مختلفی را شاهد هستند.

4.7/5 - (6 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.