پیست اسکی دربندسر تهران ،یک هیجان برفی

پیست اسکی دربندسر
0

اسکی در تهران به یکی از ورزش های لاکچری پرطرفدار و البته گران قیمت تبدیل شده است. پیست های اسکی که در تهران هستند، بسیار مورد توجه گردشگران خارجی و داخلی قرار دارند و در این خصوص می توان گفت برای پایتخت‌نشینان می‌تواند جزء تفریحات بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد؛ که با شروع فصل سرما و بارش برف در ارتفاعات به سمت پیست های اسکی روانه خواهند شد، تا بتوانند از این ورزش مهیج نهایت لذت را ببرند. آدرس پیست اسکی دربندسر بسیار سر راست است.

پیست اسکی دربندسر ، بهترین پیست تهران بزرگ

ورزش اسکی از جمله ورزش هایی می باشد که برای انجام آن حتماً باید مهارت و آموزش لازم را کسب کرده باشید و با تجهیزات آن آشنایی کامل داشته باشید، تا بتوانید از این ورزش نهایت لذت را ببرید.

 اما باید بدانید که تفریحات در پیست اسکی دربندسر  تهران  تنها به اسکی ختم نمی شود، بلکه شما  می توانید در روزهای آخر هفته به این پیست بروید و از دیگر تفریحات موجود در این پیست لذت ببرید.

ویدئو پیست اسکی دربند سر

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پیست های زیادی در تهران هستند، پیست اسکی یکی از بهترین و بزرگترین پیست های اسکی به حساب می اید و به دلیل اینکه به تهران نزدیک می باشد می‌توان آن را جزء شلوغ‌ترین پیست ها و البته کامل ترین پیست های اسکی دانست .

حدود ۵۰ کیلومتری شمال شهر تهران قرار گرفته است، که در سال ۱۳۶۱ افتتاح شد و به عنوان یکی از زیباترین و جذاب ترین مکان های تفریحی تهران مورد توجه قرار گرفت؛ که البته در هر چهار فصل می توان از آن استفاده کرد.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 به جهت داشتن آموزشگاه های بین المللی اسکی ،دارای بهترین شرایط آموزشی برای علاقه‌مندان به پیست است، امکانات تفریحی که درون محوطه و فضای این پیست وجود دارد می توان به دستگاه اطلس و دستگاه تلسکی، دستگاه تله اسکی بشقابی و تلسکی چکشی اشاره نمود.

پیست اسکی دربندسر تهران

پیست اسکی دربندسر  تهران همانطور که گفته شد در ۵۰ کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است و برای دسترسی به آن می‌توانید از طریق جاده لواسان هم اقدام کنید و خود را از این محور به فشم برسانید  و همچنین مسیر دیگری که وجود دارد استفاده از جاده کرج گچسر هست. آدرس پیست اسکی دربندسر  بر روی نقشه های تهران بزرگ وجود دارد.

یکی از لذت هایی که بعد از بارش برف، مردم پایتخت با آن روبرو می‌شوند و می‌توان از آن لذت ببرند؛ همین اسکی روی برف است. البته قرار گرفتن در محیطی همچون پیست اسکی که فضای مفرح و سرشار از آرامش دارد بعد از تعطیلی مدارس و یا بعد از باریدن برف به خودی خود می تواند یک تفریح لذت بخش و منحصر به فرد باشد و با قرار گرفتن در این محیط روحی تازه به افراد می‌بخشد.

 در این بین زمانی که برف شدت پیدا می کند، افرادی هستند به پیست های اسکی مراجعه می کنند.

 شهر تهران دارای پیست های اسکی متعددی است که یکی از آن ها پیست اسکی دربندسر  در منطقه شمشک می باشد، یکی از پیست های مهم در ایران به حساب می‌آید به دلیل نزدیک بودن آن به شهر تهران بسیار مورد استقبال علاقه‌مندان است.

با مجهزترین پیست های ایران آشنا شوید

برخی از افراد در بین تمامی فصول، از فصل زمستان به دلیل بارش برف آن خوششان می آید و این امر به دلیل تفریحات مفرح و هیجان انگیزی همچون اسکی بر روی برف است که در پیست های اسکی می توانند از آن لذت ببرند.

 تفریحات زمستانی تجربه شیرینی را در کل سال به یادگار می گذارند و خیلی ها به دنبال روزهای پر از برف هستند تا بتوانند به این پیست ها سفر کنند.

 این روزها به دلیل تغییرات جوی و زمستان های کم بارش تری را میبینیم ولی همین امر باعث شده اشتیاق ما نسبت به برف بازی و سر خوردن بر روی برف شدت پیدا کند.

 اگر به هدف تفریح و گردش کردن به مجموعه تفریحی دربندسر  می روید به واسطه آب و هوای بسیار خوبی که در این منطقه دارد؛ می توانید از فضای آن لذت ببرید . اگر می خواهید آدرس پیست اسکی دربندسر  را به صورت دقیق بدانید از سایت ما می توانید ان را پیدا کنید.

پیست اسکی دربندسر  از جا های دیدنی تهران است که می‌توان آن را جزو مجهزترین پیست های اسکیت در کل کشور و خاورمیانه دانست.

 در واقع مجموعه تفریحی دربندسر ، تنها پیست اسکی می باشد که دستگاه برف ساز در آن وجود دارد و همین امر باعث شده است که در کلیه فصول سال بتوان از وجود برف استفاده کرد و لذت برد و اگر خیلی دقیق بخواهیم بگوییم می توان پیست اسکی دربندسر  را جزء جاهای دیدنی تهران در همه فصول  دانست.

پیست اسکی دربندسر از ابتدا تا امروز

اسکی سرواران در پیست اسکی دربندسر

وقتی سخن از محبوب‌ترین پیست اسکی در میان می‌آید، باید بدانید که بی‌جهت عنوانی به یک پیست داده نشده و پشت این موفقیت فراز و نشیب های بسیار زیادی بوده است.

آدرس پیست اسکی دربندسر  تهران در  ناحیه شمشک و دربندسر  است در سال ۶۱ کار خود را شروع کرد.

 یکی از اتفاقات بسیار ناخوشایندی که در زمان ساخت این منطقه اتفاق افتاد، سقوط یکی از مربیان و قهرمانان سابق شمشک از بالابر بود و باعث مرگ غم‌انگیز ایشان شد و همچنان می‌توان گفت متاسفانه خاطره تلخ این اتفاق همراه مردم این منطقه بوده است.

 این پیست با سرمایه گذاری بخش خصوصی روزبه‌روز رونق بیشتری گرفت و امکانات آن رو به افزایش است و فضایی که فقط مناسب اسکی بازان بود به محلی برای تفریح عموم مردم تبدیل شد.

 در سال ۱۳۸۷ شرایط مساعد در این پیست قرار داده شد و از سمت فدراسیون جهانی اسکی پیست عنوان بین المللی دریافت کرد و تا به امروز میزبان رقابت های نیروهای بین المللی زیادی شده است.

 سرمایه‌گذاران مجموعه تفریحی دربندسر  به صورت پیوسته تلاش می کنند تا خدمات بهتری را به گردشگران خود ارائه دهند و بتوانند تجربه خاطره‌ای ماندگار و شیرین را برای گردشگران داخلی و خارجی ثبت کنند.

یکی از برنامه‌های این پیست تبدیل آن به محلی برای تفریح چهار فصل می باشد، استارت این کار در سال 94 زده شد و هرچند این شروع محدود بود ولی باعث شد که برای اولین بار پیست اسکی دربندسر  میزبان پذیرایی از میهمانان خارجی در فصل تابستان شود. عکس پیست اسکی دربندسر  نشان دهنده زیبایی های این محیط ورزشی است.

امکانات رفاهی پیست اسکی دربندسر

همانطور که گفته شد سرمایه‌گذاران پیست اسکی در تلاش هستند تا امکانات و خدمات رفاهی گسترده‌تری را برای مراجعه کنندگان به وجود آورند تا بتوانند از لذت اسکی و آموزش آن استفاده کنند و حتی این پیست محل برای وقت گذرانی و تفریح خانوادگی شده است . آدرس پیست اسکی دربندسر  تهران در شمال تهران قرار دارد.

امکانات متنوع در پیست اسکی وجود دارد که هر کدام از آنها هیجان خاص خود را دارند و رستوران هایی که غذا های درجه یک و باکیفیت را در تمامی روز ارائه می دهند، بخش دیگری از امکانات تفریحی و هیجان انگیز این پیست به حساب می آیند.

شاید شما هم مانند افراد بی تجربه احساس کنید که رفتن به این مجموعه تفریحی فقط برای افرادی مناسب است که از اسکی سررشته دارند و در این حوزه فعالیت کرده اند اما این افکار نادرست است؛ زیرا وقت گذرانی و دیدن مناظر برفی تله کابین تله سیژ و حتی لذت سر خوردن و استفاده از اسکیت های مقدماتی بر روی برف ها باعث می شود از این محیط تفریحی و ورزشی لذت ببرید.

برخی از امکانات پیست اسکی دربندسر  تهران عبارت هستند از :

  • تل سه چهار نفره به طول ۱۲۰۰ متر
  • تل استیج دونفره به طول هزار و ۱۱۰ متر
  • تل سه چهار نفر به طول ۸۰۰ متر در ارتفاع ۳۷۵۰ متر از سطح دریا
  • تلسکی بشقابی به طول ۷۰۰ متر از کشور ایتالیا
  • تله کابین ۱۲ نفره به طول ۱۸۳۰ مترو با ۵۷ کابین و ظرفیت ۳۰۰۰ نفر در ساعت
  • همچنین دو دستگاه تلسکی چکشی برای اسکی بازان مبتدی

از ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۷ شب امکان استفاده از آن برقرار است و در این حالت چراغ ها کاملا روشن میشود حال و هوای خاصی می بخشد. زیبا ترین عکس پیست اسکی دربندسر  در هنگام گرگ و میش هوا گرفته شده است.

باید بدانید که در این پیست از ۵ دستگاه پیست کوب و یک دستگاه برف ساز هم استفاده شده است و این قابلیت به گونه ای است که برف را در دمای صفر درجه یخ  می‌کند این امکان در زمانی که بارش برف به اندازه نبود کمک می‌کند .

 امکانات ورزشی پیست اسکی با تدبیری بسیار مناسب فراهم شده است از جمله این امکانات می توان به :

مدرسه اسکی در قسمتی از این پیست اشاره کرد که با وجود مربیان حرفه ای و با تجربه می توانید به یک اسکی  باز ماهر تبدیل شوید.

در این پیست با تدابیری منصفانه ۲۵ درصد قسمتی از این پیست بزرگ به افراد مبتدی اختصاص داده شده است.

 ۵۰ درصد برای افراد پیشرفته و ۲۵ درصد باقیمانده برای افراد فوق حرفه‌ ای اختصاص داده شده است حال که با تمامی امکانات و خدمات این مجموعه آشنا شدید احتمال اینکه این مکان تفریحی را در کنار گشت و گذار و دیدن جا های تفریحی تهران قرار بدهید زیاد است.

مهیج ترین عکس پیست اسکی دربندسر  در سایت های ما وجود دارد که شما با استفاده از عکس ها می توانید محیط پیست را بهتر بشناسید.

امکانات رفاهی پیست اسکی دربندسر تهران

لذت ورزش و تفریح در کنار خوراکی های خوشمزه می تواند مکمل هم باشند، در مجموعه تفریحی پیست اسکی دربندسر  با قرار گرفتن رستوران ها و فست فودهایی که کیفیت بسیار عالی دارند می توانید با چشیدن طعم غذاها خستگی تان از تن در برود.

 رستوران های چوبی از مهم ترین رستوران های این مجموعه تفریحی هستند که در نوع خود در ایران منحصر به فرد می باشد.

 حال آنکه با قرار گرفتن در نقطه بلندی از سطح تهران و با مناظر دیدنی پوشیده شده از برف و همچنین چشیدن غذا های بی نظیر لذت این تفریح چندین برابر می شود .

این رستوران چوبی در مساحت به اندازه ۴۰۰ متر مربع به صورت یک و نیم طبقه و با استفاده از چوب فنلاندی به صورت کامل پوشیده شده است.

 خوردن غذای گرم در سرمای این پیست و همچنین قرار گرفتن در خانه چوبی با آن بوی مطبوع چوب می تواند تجربه های به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان بیاورد .

از دیگر رستوران هایی که در این مجموعه وجود دارد می‌توان به رستوران قله که در ایستگاه مقصد تله کابین در انتظار مسافران تله کابین هست و یا رستوران های دیگری که در ایستگاه بین مقصد  قرار دارند اشاره نمود.

 اگر اهل فست فود هستید از برگرلند در این مجموعه غافل نشوید، ساعت کار این رستوران از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر آماده خدمت خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

اگر بعد از شب گردی در این منطقه تصمیم گرفتید که در این پیست اقامت داشته باشید، میتوان از هتل هایی که در نزدیکی پیست هست استفاده کنید.

 در این مجموعه تفریحی پارکینگ عمومی یک پارکینگ وی آی پی امکانات و غرفه‌هایی برای کرایه لوازم و لباس های اسکی وجود دارد که امنیت و آسایش را برای شما فراهم می کند.

4.4/5 - (8 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.