پاراسل کیش؛ تجربه لحظاتی رنگارنگ در جزیره

پاراسل کیش
0

یکی از بهترین لحظات سفر خود به جزیره را می توانید با خرید بلیط پاراسل کیش تجربه کنید. به طور کلی تفریحات کیش یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت تور کیش هستند. با من همراه باشید تا باهم بدونیم که پاراسل کیش چیه و چراباید امتحانش کرد؟

شاید در پاسخ به سوال «چرا کیش؟» تفریحات بیش از دیگر پاسخ ها به چشم بخورد. دلیل این امر را باید در نوع تفریحات جزیره جستجو کرد. جزیره ای که زمانی آرام و غریب در جنوب ایران قرار گرفته بود اکنون با مدرن ترین وسایل تفریحی مجهز شده تا پاسخگوی حجم بالای گردشگران خود باشد. خب در این مقاله سعی داریم بگوییم که پاراسل کیش کجاست و یا پاراسل کیش برای کودکان مناسب است یا خیر و …

تفریحات کیش شما را وارد دنیایی جدید و پر رمز و راز می کند و همین را باید دلیل محبوبیت آن دانست. این دنیا جایی است که شما می توانید آن را یک بهشت زمینی بنامید. هیجانی که در این تفریحات نصیب شما می شود مطمئناً  ارزش پشت سر گذاشتن جاده ها و رسیدن به قدیمی ترین جزیره خلیج فارس را خواهد داشت.

پیش به سوی تفریحات آبی و پاراسل کیش

در میان تمام تفریحات کیش تفریحات آبی رنگ دیگری دارد. این تفریحات مهیج و مفرح شما را با احساسات مختلفی روبرو می کند که ترس، شادی، هیجان و آرامش از آنهاست. اما در این میان باید ببینیم که پاراسل کیش چیست و چگونه تفریحی است مفرح یا وحشتناک و خطرناک؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

زدن به دل دریا به عنوان یک غواص شاید کمی ترسناک باشد اما ترس آن لذت بخش است. فریاد شادی شما هنگانی که سوار بر بنانا همراه با خانواده یا دوستان آب ها دور می زنید شنیدنی خواهد بود. شما هیچ گاه هیجانی که از مقابله با آب در فلای بورد نصیبتان می شود را فراموش نخواهید کرد.

و هنگامی که سوار بر چتری رنگارنگ جزیره را از بالا نگاه می کنید این آرامش به به یاد ماندنی خواهد بود. این چتر رنگارنگ یکی از بهترین تفریحات جزیره را تقدیم شما می کند. نام ین تفریح مهیج پاراسل کیش است. اما پاراسل کیش کجاست و چگونه به آنجا مراجعه کنم؟ اسکله تفریحی و ساحل های اختصاصی هتل های پنج ستاره مکان های خوبی برای این ورزش هستند.

چتر بازی به روش پاراسل کیش

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
پاراسل کیش

شاید هنگامی که لیست تفریحات کیش را باز می کنید و به نام پاراسل بر می خورید دقیقاً ندانید با چه تفریحی روبرو هستید. اینجاست که باید از یک مسافر با تجربه در تفریحات کیش کمک بخواهید. از این مسافر می خواهید که برای شما از پاراسل بگوید و او شروع می کند:

خب در پاسخ به این پرسش که پاراسل کیش چیست  باید گفت پاراسل یک چتر است. یک چتر رنگارنگ که قرار است تا آسمان جزیره شما را همراهی کند. پیش از همه شما باید سوار چتری شوید که به یک قایق موتوری تندرو متصل شده است. با سرعت گرفتن این قایق موتوری شما آرام آرام بالا می روید و در ارتفاع 300 متری، در جایی بین آسمان و دریا حسی شبیه به پرواز را تجربه می کنید.

اکنون شما در آسمان جزیره حضور دارید. جایی که زیر پایتان دریای بیکران است و روبروی تان مناظر زیبای کیش. تا این لحظه کمی ترس را تجربه کرده اید و حس آرامش نیز در اوج آسمان به شما دست داده است. شاید بخواهید به همین احساسات اکتفا کنید. پس دیگر بس است، به اندازه کافی لذت برده اید.

اما اگر می خواهید لذت بهتری نصبتان شود هنوز اول کار است. حالا نوبت یک هیجان فوق العاده است تا ضربان قلب شما را چون خودتان به اوج برساند.از قایق ران بخواهید با یک سقوط پیش بینی شده شما را به اوج هیجان برساند. اکنون شما از اوج آسمان در دریا پرتاب شده اید. یک پرنده که حالا با شعبده بازی پاراسل به ماهی بدل شده است. دیگر نوبت شناست. باور می کردید رزرو تور کیش از تهران در نهایت شما را به چنین هیجانی برساند؟!

تور ارزان قیمت کیش از تهران با هدیه تفریحات کیش

کجا سراغ پاراسل را بگیریم؟

دیگر مطمئنم سوال بعدی شما چگونگی تهیه بلیط پاراسل کیش است؟ برای پاراسل باید به یکی از سواحل مرجان، دامون، سیمرغ و یا اسکله تفریحی بروید. کلوپ های دریایی بسیاری در این مناطق وجود دارند که پاراسل را عرضه می کنند. بلیط این بازی را می توانید از کلوپ های دریایی، سایت های فروش آنلاین و مراکز خرید بلیط پاراسل خریداری کنید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

از ایمن بودن پاراسل اطمینان داشته باشید زیرا این تفریحات با رعایت تمام استاندارها انجام می شود و شما قبل از شروع آموزش های لازم را خواهید دید. خیالتان راحت باشد که این ورزش ها در شرایط جوی مساعد انجام می شوند و هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. حالا دیگر می توانید با خیال راحت برای سفر آماده شوید.

معرفی و اینکه پاراسل کیش چیه

پرش‌های آبی، پرش‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شده با چتر به داخل یک آب باز با عمق بیش از 1.5 متر (5 فوت) هستند. پرش در آب می‌تواند تجربه‌ای لذت‌بخش باشد، مشروط بر اینکه روش‌های عادی و چند احتیاط اضافی به کار گرفته شود. صدمات فیزیکی و غرق شدگی در فرودهای آبی از پیش برنامه ریزی شده و عمدی تقریبا ناشناخته است. با این حال، پتانسیل فرود ناخواسته آب به دلیل خطای لکه بینی و/یا تغییرات شدید باد همیشه وجود دارد.

دو منطقه اصلی وجود دارد که برای پرش های آب شایسته توجه هستند. اولی درک عمق و دومی برداشتن تجهیزات پس از ورود به آب است. ضروری است افرادی که در فاصله 1 کیلومتری آب آزاد می پرند آموزش ببینند. این تاییدیه برای پرش های آبی لازم است. خب پیش از این عنوان کردم که پاراسل کیش کجاست ولی راجع به اینکه پاراسل کیش برای کودکان مناسب است باید بگویم با ارتفاع بالا خیر!

تاریخ پاراسل کیش چیست

اما برویم ببینیم که پاراسل کیش چیست و اصلا چگونه بوجود آمده است؟ پاراسلینگ که به عنوان پاراسلند یا پاراکایتینگ نیز شناخته می شود، یک فعالیت کیتینگ تفریحی است که در آن شخص در حالی که به یک بال سایبان طراحی شده خاص که شبیه چتر نجات است و به عنوان بال پاراسل شناخته می شود، پشت وسیله نقلیه یدک می شود. لنگر متحرک بادبادک سرنشین دار ممکن است یک ماشین، کامیون یا قایق باشد.

مهار سرنشین را به پاراسل متصل می کند که توسط طناب بکسل به قایق یا وسیله نقلیه زمینی متصل می شود. سپس وسیله نقلیه حرکت می کند و پاراسندر (یا بال) و شخص را به هوا می برد. اگر قایق به اندازه کافی قدرتمند باشد، دو یا سه نفر می توانند همزمان پشت آن پاراسل کنند. پاراسندر کنترل کمی بر چتر نجات دارد یا اصلاً کنترل ندارد. این فعالیت در درجه اول یک سواری سرگرم کننده است که نباید با ورزش پاراگلایدر اشتباه شود.

عملیات پاراسلینگ تجاری در سراسر جهان وجود دارد. پاراسلینگ زمینی نیز به یک ورزش رقابتی در اروپا تبدیل شده است. در مسابقات پاراسلینگ زمینی، پاراسل در پشت یک وسیله نقلیه 4 چرخ محرک تا حداکثر ارتفاع یدک می کشد. سپس راننده سیم بکسل را رها می کند. پاراسلر در یک مسابقه دقت به سمت منطقه هدف پرواز می کند. این ورزش در اواخر دهه 1970 توسعه یافت و از آن زمان بسیار محبوب شده است. اولین مسابقات بین المللی در اواسط دهه 1980 برگزار شد و تا به امروز هر ساله ادامه دارد. در طول سال ها، این مسابقات از نظر دامنه و همچنین تعداد شرکت کنندگان افزایش یافته است.

رزرو تور لحظه آخری کیش از تبریز با تخفیف ویژه 50 درصدی

4.7/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.