ساحل مرجان کیش؛ جایی برای دل به دریا زدن

ساحل مرجان کیش
0

اگر جزیره کیش و ساحل مرجان کیش را به خاطر زیبایی های دریایی به عنوان مقصد انتخاب کرده اید حتماً نام ساحل مرجان به گوشتان خورده است. البته این جزیره بجز ساحل مرجان ساحل های فراوان دیگری هم دارد  و شما با رزرو تور کیش از فرصت های بسیاری برای گردش و تفریح برخوردار خواهید بود.

شما یکی از بهترین تجربه های خود از کیش گردی را با حضور در سواحل این جزیره تجربه خواهید کرد. ساحل پر صدف کیش که علاوه بر چشم اندازهای زیبا فرصت های بسیاری برای تفریح و لذت برای مسافران فراهم کرده اند. بهتر است از سواحل کیش و جاذبه های آن بیشتر بدانیم.

یک ساحل متفاوت برای کیش گردان

شما چه تصوری از ساحل پر صدف کیش و یا ساحل مرجان کیش دارید؟ شاید با شنیدن نام ساحل چشم اندازی دریایی و طلوع و غروبی چشم نواز را در ذهن خود مجسم کنید!

شاید هم قدم زدن روی شن های نرم ساحل را به یاد بیاورید! نهایتاً بتوانید خیس شدن پای خود در آب و چند آلاچیق را مجسم کنید! حالا برای چند دقیقه چشمانتان را ببندید و یک ساحل متفاوت را تصور کنید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

یک ساحل فوق العاده شفاف که تصاویر دنیای زیر آب را مانند یک آینه جلوی چشم شما می آورد. شاید این تصاویر شفاف را پیش از این فقط در دلفیناریوم کیش دیده باشید.

شما در ساحل پر صدف کیش می توانید آنقدر به ماهی ها نزدیک شوید که به آنها غذا بدهید. انعکاس نور خورشید اینجا فوق العاده است و دلیل آن شفافیت ساحلی مرجانی است.

آلاچیق هایی را در کنار این ساحل مرجان کیش تصورکنید که نشستن در آنها مساوی با محو شدن در مناظری زیباست. در کنار این آلاچیق ها می توانید با استفاده از باربیکیو غذای خود را نیز بپزید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

خنکای نسیم می وزد و روبروی دریا و خورشید و سرسبزی غرق در آرامش هستید.  حالا این ساحل مرجان به شما پیشنهاد می دهد که حس آرامش خود را با حست هیجان تعویض کنید. اگر می پذیرید ادامه ساحل گردی را دنبال کنید.

غرق در تفریحات مهیج ساحل زیبای مرجان

این ساحل مرجان کیش یکی از مهم ترین دلایل جذابیت خود را  مدیون انواع تفریحات دریایی است. بله! حضور در این ساحل فقط به قدم زدن و خیره شدن به طلوع و غروب و عکس گرفتن ختم نمی شود بلکه این تازه شروع ماجراست.

امکانات تفریحی بهترین ساحل کیش و ساحل پر صدف کیش بسیار متنوع و متعدد است. شما می توانید با ورود به دنیای تفریحات آبی ساحل مرجان لذت حضور خود در این مکان را کامل کنید.

در این ساحل مرجان کیش ورزش های بسیاری در لیست انتخاب شما قرار دارد. شما می توانید جت سواری را انتخاب کنید و با سرعتی فوق تصور آب ها را دور بزنید.

انتخاب دیگری که دارید شاتل و بنانا سواری است. تیوپ هایی که شما را با سرعت روی آب می کشند تا شما را در خوشی غرق کنند و نفس تان را به شماره بیندازند.

اگر دوست دارید بدانید آبزیان در دنیای خود چه می کنند غواصی را نیز می توانید امتحان کنید و اگر علاقه مند به دیدن جزیره در زیر پای خود هستید می توانید با چتر رنگارنگ پاراسل خود را در جایی بین دریا و آسمان جزیره رها کنید. اگر هم تمایل دارید یک چالش دوست داشتنی را تجربه کنید مهمان فلای بورد باشید.

ادامه ماجرای ساحل گردی

برای انجام تمام این بازی ها در ساحل پر صدف کیش شما از نیم ساعت آموزش بهره مند خواهید شد تا با خیال آسوده تری خود را در تفریحات آبی غرق کنید. البته اگر ورزش های آبی را دوست ندارید،

مشکلی نیست. می توانید از دوچرخه سواری در اطراف این ساحل زیبا لذت ببرید. این هم پایان ماجرا نیست. حالا نوبت آن رسیده به سمت کشتی یونانی بروید.

یک کشتی که سال هاست مهمان ناخوانده کیش است . کنگر خورده و لنگر انداخته و قصد بیرون رفتن هم ندارد. این کشتی شما را به یکی از خوش منظره ترین غروب های جزیره دعوت می کند تا با پنهان کردن خورشید در پشتش برای عکس های شما قابی زیبا بسازد. برای رفتن به این ساحل می توانید از امکانات حمل و نقل کیش چون تاکسی و ون و خودروی اجاره ای استفاده کنید.

تاریخ جزیره کیش

جزیره کیش و بهترین ساحل کیش در تاریخ به طور متفاوتی به عنوان کامتینا، اراکیا ( یونانی باستان : Αρακία )، آراکاتا و غیس ذکر شده است. موقعیت جغرافیایی استراتژیک جزیره کیش به عنوان ایستگاه راه و پیوند تمدنهای قدیمی آشوری و ایلامی در هنگام حرکت قایق های بادبانی آنها از شوش از طریق رودخانه کارون به سمت خلیج فارس در امتداد خط ساحلی جنوبی، از کیش، قشم و جزایر هرمز حرکت کرد.

وقتی این تمدنها از بین رفتند، موقعیت مطلوب جزیره کیش از بین رفت و برای مدتی دچار آشوب و استبداد قدرتمندان محلی و دیگر فروشندگان شد. با تأسیس هخامنشیان سلسله خلیج فارس شدیدا تحت تأثیر قرار گرفت. در سایه امپراتوری، جزایر خلیج فارس رونق یافتند، ناوبری در خلیج فارس گسترش یافت و از کشتی های بهتر برای حمل مسافر و کالا استفاده شد. کمک های ناوبری، از جمله فانوس دریایی، برای تسهیل ناوبری در خلیج فارس ایجاد شد.

در سال 325 ق.م، اسکندر کبیر راه اندازی نئارخوس به راه افتادیم در سفر اعزامی به دریای عمان و خلیج فارس نوشته های Nearchus در Arakata حاوی اولین نام شناخته شده از جزیره کیش در دوران باستان است. وقتی مارکوپولو از دربار امپراتوری در چین دیدن کرد، درباره مرواریدهای همسر امپراتور اظهار نظر کرد. به او گفته شد که آنها متعلق به کیش هستند.

در دهه 1970، محمدرضا پهلوی، آخرین شاه ایران، این جزیره را به اقامتی لوکس برای نخبگان بین المللی و یک نقطه گردشگری تبدیل کرد که دارای یک کازینو بزرگ (پس از انقلاب ایران به هتل بین المللی شایان تغییر نام داد ) بود. فرودگاه کیش برای اداره کنکورد در جوار ساحل مرجان کیش طراحی شده است. پس از انقلاب اسلامی، جزیره کیش به یک مرکز خرید بدون عوارض تبدیل شد. جزیره کیش آخرین مکان شناخته شده رابرت لوینسون، “مامور سابق FBI، بازپرس خصوصی” است که در 9 مارس 2007 در آنجا ناپدید شد.

خواص سواحل مرجانی کیش

صخره های مرجانی و ساحل مرجان کیش از متنوع ترین اکوسیستم های روی زمین هستند. دانشمندان معتقدند بیش از یک میلیون گونه در سراسر جهان در صخره های مرجانی و ساحل سنگهای شیشه ای کیش زندگی می کنند. در هر صخره ای، هزاران گونه را می توان جمع آوری یا مشاهده کرد که در آنجا زندگی می کنند.

بنابراین تعجب آور نیست که دانشمندان صخره های مرجانی – مانند همکاران خود در جنگل های بارانی – گونه های جدیدی را که دائماً در این اکوسیستم زندگی می کنند، کشف کنند.بنابراین بهترین ساحل کیش مکان خوبی برای رصد این موارد است.

صخره های مرجانی و حتی ساحل مرجان کیش از اسکلت کربنات کلسیم یت همان مرجان ها ساخته شده اند – حیوانات کوچک بی حرکت که ارتباط تنگاتنگی با چتر دریایی دارند.

اگرچه مرجان های جداگانه می توانند بسیار کوچک باشند، اما آنها با میلیون ها نفر دیگر زندگی می کنند، و در طول صدها هزار سال، صخره هایی می سازند که بسیار عظیم هستند. بزرگترین صخره مرجانی جهان، صخره بزرگ مرجانی در استرالیا، توسط فضانوردان در فضا قابل مشاهده است.

ساختار صخره های مرجانی توسط فرآیندهای بیولوژیکی ایجاد می شود. یعنی رشد و مرگ مرجان های صخره ساز، اسفنج ها و دیگر حیوانات دریایی بی حرکت موجب بوجود آمدن این . این ساختار سوراخ ها ، شکاف ها و حتی غارها را برای انواع دیگر حیوانات ، از جمله میگو ، خرچنگ می شود. صخره ها، ​​صدف، حلزون، ماهی و بسیاری دیگر این نوع صخره ها را فراهم می کند. گونه های متعدد کاملاً با شیوه زندگی صخره های مرجانی سازگار شده اند.

مرجان ها آب های گرم، شفاف و کم عمق را ترجیح می دهند و این صخره ها در سرتاسر مناطق گرمسیری یافت می شوند. این نمونه باراز ساحل مرجان کیش است. گونه های مختلف مرجان ها در حوضه های مختلف اقیانوس زندگی می کنند.

بنابراین صخره های گرمسیری در غرب اقیانوس اطلس می توانند متفاوت از صخره های اقیانوس هند و آرام باشند. علاوه بر این، دانشمندان بر اساس نحوه رشد صخره های مرجانی نام های متفاوتی دارند: صخره های حاشیه ای آنهایی هستند که مستقیماً به ساحل متصل شده اند. صخره های سد توسط یک تالاب از ساحل جدا می شوند.

صخره های مرجانی و ساحل مرجان کیش علاوه بر محل زندگی بی شمار حیوانات دریایی، اکوسیستم های بسیار مهمی برای مردم ساحلی هستند. آنها اغلب اولین خط دفاعی در برابر طوفان های گرمسیری برای جوامع ساحلی هستند و حداقل 400 میلیون نفر برای درآمد و غذا از ماهیگیری صخره های مرجانی استفاده می کنند.

علاوه بر این، گردشگری با ارزش بالا در بسیاری از نقاط متکی به ساحل سنگهای شیشه ای کیش سالم و دست نخورده است تا بازدیدکنندگان را به نقاط دور افتاده جهان جذب کند. این خدمات و سایر خدمات با یکدیگر ترکیب می شوند و صخره های مرجانی را برای جوامع مجاور بسیار ارزشمند می سازد.

متأسفانه صخره های مرجانی با تهدیدهای متعددی برای ادامه حیات خود روبرو هستند. شیوه های ماهیگیری مخرب، آلودگی و گونه های مهاجم صخره های مرجانی محلی را در مناطق پرجمعیت تهدید می کند. تغییرات آب و هوایی و اسیدی شدن اقیانوس همه صخره های مرجانی در سراسر جهان را تهدید می کند.

بدون مدیریت دقیق فعالیتهای انسانی و معکوس فعال تهدیدهای جهانی، ممکن است کل صخره های مرجانی از بین بروند. این از دست دادن میلیون ها گونه و صدها میلیون نفر را که برای زنده ماندن به وجود صخره های مرجانی یا حتی ساحل مرجان کیش تکیه می کنند را به خطر می اندازد.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.