معرفی و آدرس پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

0

یک پارک موضوعی و تفریحی در مشهد برای کودکان از سن ۵ تا ۱۲ سال به نام پارک علمی پروفسور بازیما بدن انسان یا پارک علمی دکتر بازیما مشهد وجود دارد‌. پارک علمی پرفسور بازیما مشهد تلاش کرده است تا اعضای بدن انسان را با بزرگنمایی دسته یک ساختمان غول آسا به کودکان بیاموزد. به عنوان مثال درب ورودی این پارک سر انسان با دهان باز است که دندانهای آن مشخص است و دهان این شخص در ورودی پارک موضوعی می باشد‌.

همچنین برخی از سالن ها به شکل دنده های انسان و ریه و قلب طراحی شده است با قدم زدن در این راه ها می توانیم فضای داخلی دنده و قفسه سینه انسان را مشاهده کنید برخی از سالن های دیگر به فضاهای داخلی دیگر بدن انسان تعلق دارد و همین موضوع باعث آموزش به کودک ها با زبان ساده شده است. برای رفتن به پارک علمی پروفسور بازیما قیمت بلیط بین 15 تا 40 هزار تومان متغییر است. البته هزینه های بازی های داخلی نیز به این هزینه اضافه می شود.

هدف پارک علمی پروفسور بازیما بدن انسان است

پارک علمی پروفسور بازیما بدن انسان

هرچند این کار یعنی ساخت پارک علمی پروفسور بازیما مشهد در وهله اول برای جذب گردشگر بیشتر در الماس شرق مشهد احداث شد اما هدف اصلی آن آموزش به کودکان است و هم اکنون به عنوان پارک آموزشی پذیرای تورهای دبستان، راهنمایی و مهد کودک می باشد. در کنار پارک پروفسور بازیما چندین پارک دیگر در مجتمع الماس شرق وجود دارد.

[irp posts=”3897″]

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پارک سرزمین عجایب با بازی های بیشمار برای وقت گذرانی و سرگرمی، پارک ماهی ها برای آموزش و سرگرمی برای کودکان و بزرگسالان، پارک سرزمین خورشید با وسیله های مهیج و کارتینگ، برج باد، بازی های گروهی معمایی و فکری و غار وحشت! همگی در کنار فیلم پارک علمی پروفسور بازیما قابل مشاهده هستند.

در واقع الماس شرق در سال‌های گذشته تلاش کرده است با ایجاد پارک‌های موضوعی و تفریحات هیجان انگیز مثل پارک علمی پرفسور بازیما مشهد توریست بیشتری را جذب نماید. البته اگر از مجتمع الماس شرق چشم‌پوشی کنیم پارک های دیگری با عنوان کارالند برای بچه‌ها که مکانی آموزشی درباره تمامی مشاغل می باشد نیز در مشهد بسیار جذاب است.

کارالند تنها مجتمع از کتاب کنون بسیار مورد توجه کودکان علاقمند به مشاغل مورد نیاز شامل قرار گرفته است و همچنین یک افلاک نما وجه رسید پارک برای کودکان و بزرگان در شهر مشهد وجود دارد که می توان اوقات خوشی را برای فرزندان شما رقم بزند. پارک علمی پروفسور بازیما قیمت بلیط زیادی ندارد و ارزش پرداخت برای یادگیری و تفریح را دارد.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

در پارک علمی پروفسور بازیما مشهد چه خبر است؟

جالب است بدانید پارک علمی پروفسور بازیما مشهد در سال ۹۵ افتتاح شد و این افتتاح با حضور وزیر محیط زیست سرکار خانم معصومه ابتکار همراه بود نام دیگر این پارک در واقع هیومن پارک است. این پاک و سه پایه زمین شناسی زیست شناسی نجوم و بدن انسان پایه گذاری شده است. در سالهای اولیه تاسیس این پارک دو دایناسور بزرگ در واقع اسکلت آنها درب ورودی الماس شهر قرار داده شده بود. در سال‌های گذشته به دلیل عدم امنیت و تخریب این مجسمه ها از جایگاه خود حذف شدند.

زیر بنای این مجموعه چیزی حدود ۲۱۰۰ متر است که محض ورود به آن شما میتوانید به ماشین زمان سوار شوید. در این ماشین می توانیم زمان های گذشته بر کره زمین را مشاهده کنید یعنی از ابتدای وجود انسان های اولیه تابع امروز می توانید مشاهده کنید که چه اتفاقاتی برای کوری زمین افتاده است‌. هنگام خروج از پارک پروفسور بازیما نیز می توانید بازی های کامپیوتری را مشاهده کنیم و در این قسمت اگر عاشق بازی های کامپیوتری هستید آنها را نیز تجربه کنیم.

اگر مشتاق است که بدانید هزینه ورود پارک علمی پروفسور بازیما قیمت چقدر است باید بدانید که بلیط ورودی برای بزرگسالان و تقریبا حدود ۲۵ هزار تومان و برای کودکان ۱۵۰۰۰ تومان است البته این مبلغ در ایام شلوغ می تواند کمی افزایش پیدا کند و دیده شده است که تا ۴۰ هزار تومان هم بالا رفته. برای مطمئن شدن از خوب بودن این پارک می توانید فیلم پارک علمی پروفسور بازیما را ببینید.

از جمله نکاتی که اغلب گردشگرانی که به پارک موضوعی پروفسور بازیما یا پارک علمی دکتر بازیما مشهد سفر می‌کنند و از آن ناراضی هستند می‌توان گفت طول زمان بازدید از این مکان است. از آنجا که اغلب مسافران در زمان های شلوغ و توریستی به این کار می‌رود باید بدانید این پارک بسیار شلوغ و پر مخاطب است. از آنجا که محیط پارک خیلی بزرگ نیست بنابراین راهنمایان مجبور هستند برای رسیدگی به تمام مشتریان به صورت خیلی سریع همه جای پارک را توضیح دهد از این رو برخی مسافران به دلیل زمان محدود و توضیحات سری نارضایتی زیادی دارند.

اما اگر می خواهید که زمان بیشتری را صرف گشت و گذار در این کار کنید بهتر است در زمان‌هایی که توریست مسافر کمتری به این مکان مراجعه می‌کنند، انتخاب کنید.البته باید بدانید اگر به صورت شخصی و تنهایی به پارک می روید راهنمایی و برای شما وقتی ندارند و طرح ها برای گروه های بزرگ راهنما در نظر گرفته می شود. برخی بازی ها در این پارک وجود دارند که هزینه اضافی به غیر از هزینه بلیط ورودی از شما دریافت می کند.

ماشین زمان و زمین در پارک علمی دکتر بازیما مشهد

پارک علمی دکتر بازیما مشهد
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

درباره ماشین زمان که پیش در توضیح دادیم باید بدانیم موضوعاتی مانند نوجون نیز در آن بررسی می‌شود موضوعات مانند اینکه کهکشان راه شیری چیست و چگونه به وجود آمد یا ماه و زمین چگونه به وجود آمدند. جهان چگونه از دو ستارگان پیرامون آن چگونه به وجود آمده اند. و اما میرسیم به قسمت شیرین زمین شناسی در این قسمت نیز راهنمایان برای شما حاضر هستند اما اگر به صورت گروهی به این مجموعه بروید برای شما بسیار بهتر است.

به هر حال در این قسمت شما با چگونگی فرایند آتشفشانها سنگ ها و اسراری که سنگ ها و آتشفشان ها و منظومه شمسی با خود دارد آشنا می شویم همچنین میتوانی در یابی زمینی که ما بر روی آن قدم می گذارید از چند لایه تشکیل شده است آسمان از چند لایه تشکیل شده است و موارد این چنین.

شما در این بخش در میابید که قاره ها چگونه جابجا می شوند و حرکت می‌کنم و آیا در سالهای آینده دوباره نزدیک به هم می شوند یا خیر!  متوجه می‌شوید که آتشفشانها چرا و چگونه به وجود می آید و آب‌های زیرزمینی چه تاثیری بر روی فرایند آتشفشانها دارم سنگ ها و کانی ها چه هستند و چگونه یافت می شود. پارک علمی پروفسور بازیما قیمت بلیط زیادی ندارد و ارزش پرداخت برای یادگیری و تفریح را دارد. هرچند موضوعیت اصلی پارک علمی پروفسور بازیما بدن انسان است و شما در تور هوایی مشهد می توانید از آن دیدن کنید.

افلاک نما در پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

همانطور که گفتیم این قسمتها مکانی به عنوان افلاک نما نیز وجود دارد افلاک نما سقف گنبد مانند این سقف گنبدی چه از داخل مقعر است قابلیت حرکت و جابجایی دارد البته تاریک و سیاه است و با انداختن نور پروژکتور بر روی آن می توانید فیلم هایی را از منظومه شمسی مشاهده کنیم. فیلم های مهیجی بر روی سقف این گنبد پخش خواهد شد اشکال ستارگان و موقعیت آنها به صورت یک خرس یا یک کماندار و غیره!  همچنین می توانید با مسائلی مانند طالبینی وضعیت قرارگیری ماه‌ها اندازه خورشید نسبت به سایر سیارات نیز آگاهی پیدا کنیم. پارک علمی پروفسور بازیما مشهد آدرس : مشهد ، شاهنامه ۴۲، پلاک ۱۶ قرار دارد.

موزه حیوانات و انسان در پارک علمی دکتر بازیما مشهد

موزه حیوانات پارک بازیما

علاوه بر قسمت افلاک نما در پارک پروفسور بازیما در تور زمینی مشهد از تبریز میتوانید به قسمت تاکسیدرمی جانورشناسی نیز مراجعه کنید. این بخش در واقع یک باغ وحش خشک شده است و در آن می توانیم موجوداتی مانند یوزها خرسها پلنگ شیر یوزپلنگ انواع پرندگان مار ها و جانوران دیگر را مشاهده کنید.  البته در کنار این قسمت، قسمتی وجود دارد که می توانید فسیل ها و اسکلت جانورانی مانند دایناسورها و جانوران غول‌آسای دیگر یا مولاژ فسیل را مشاهده کنید.

نحوه قسمتی که پارک پروفسور بازیما به بدن انسان تعلق دارد شما می‌توانید در یابی چه حافظه انسان چگونه تشکیل می شود درد را چگونه احساس می کنیم یا ما انرژی روزانه خود را در کدام قسمت بدن ذخیره می کنید می توانید ساختار چشم انسان را مشاهده کنید و ببینید چرا ما رنگ ها را با چشم ما احساس می‌کنیم. یک خبر خوب برای دختر بچه های نازنین این پارک دارای یک اتاق صورتی زیبا برای شماست. در این اتاق شما می توانید هر سوالی راجع به بدن خودتان دارید از راهنما بپرسید.

این پارک همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب فعال میباشد البته برای آگاهی بیشتر خوب است بدانید روزهای ۱۳ به در، شبهای قدر گ، روزهای شهادت امام رضا و وفات حضرت محمد و وفات امام خمینی تعطیل میباشد. این مکان بر روی نقشه ها کاملا مشخص است و برای رسیدن به آن می توانید آن را بر روی نقشه علامتگذاری بکن نگران جای پارک نباشید مجتمع الماس شرق دارای پارکینگ اختصاصی چند طبقه می باشد و البته خیابان‌های اطراف همگی جای پارک زیادی دارند. اینکار در طبقه چهارم وصال جنب الماس شرق واقع است.  شماره تلفن این مکان عبارتند از 05137115052

نتیجه گیری

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید از یک پارک تفریحی دیدن کنید. این مقصدی است که شما را به مکانی کاملاً متفاوت با فرصت های فراوان برای یک زمان خوب منتقل می کند. چه در طول هفته که آرام تر است و چه در فصل تابستان، پارک های تفریحی ماجراجویی، لذت و خاطراتی را برای شما به ارمغان می آورند که برای یک عمر باقی خواهند ماند. بنابراین در حالی که تعجب آور نیست که مردم عاشق پارک های موضوعی هستند چون مزایای بیشتری دارد.

[irp posts=”4582″]

شما می توانید به دنیایی متفاوت قدم بگذارید. آیا تا به حال رویای سفر به جهان دیگری را داشته اید؟ خوب، در یک پارک موضوعی مثل دیدن فیلم پارک علمی پروفسور بازیما می توانید زندگی روزمره خود را پشت سر بگذارید و به مکانی تخیل و سرگرمی منتقل شوید! پارک علمی پروفسور بازیما مشهد آدرس :مشهد ، شاهنامه ۴۲، پلاک ۱۶ قرار دارد.

 یک پارک موضوعی می تواند شما را به دنیای پری ها، دزدان دریایی، دلقک ها، فضانوردان و بسیاری دیگر منتقل کند! شما حتی می توانید در دنیای شگفتی ها یا یک افسانه آشنا، کاشف باشید. در محاصره شادی و شادی، تا زمانی که آنجا هستید می توانید خود را در خیال فرو ببرید. شما می توانید از استرس فرار کنید.

زندگی واقعی گاهی اوقات می تواند پرتنش و استرس زا باشد. از دید سفرآس 24 وقتی به یک پارک موضوعی مثل پارک علمی پروفسور بازیما می روید، به سادگی مهلت تعیین تکلیف یا پروژه ای را که باید روز بعد در محل کار با آن روبرو شوید، فراموش می کنید. وقتی به یک پارک موضوعی می روید، به سادگی لذت می برید و در لحظه زندگی می کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.