چرا اجاره ویلا و رزرو اقامتگاه نسبت به رزرو تور طرفدار بیشتری پیدا کرده است

0

صنعت گردشگری صنعتی گسترده و وسیع است. سال‌های زیادی است که این صنعت در رده چند صنعت برتر و پولساز دنیا قرار گرفته است. گردشگری چند سالی است که واژه تور را به دایره لغات خود وارد کرده است. تور که از واژه لاتین توریست گرفته شده است اصطلاحی برای سفرهای دسته‌ جمعی و گروهی است. تورهای داخلی از سفرهای یک روزه شروع خواهد شد و با تورهای ایران‌گردی که تعداد روزهای متفاوتی می‌تواند داشته باشد تمام خواهد شد.

مسافرت و رزرو تور مزایای زیادی دارد. کنار این مزایا باید به معایب و اشکالات آن نیز توجه داشته باشیم. این روزها گردشگران و مسافران به سفرهای تور کمتر علاقه نشان می‌دهند. رزرو تور و مسافرت‌های با تور چند سالی است که به دلیل به وجود آمدن اقامتگاه‌های مختلف و تنوع بالا اقامتگاه از اقبال و استقبال کم‌تری برخوردار شده است.

جاباما، معتبرترین سامانه گردشگری به شما کمک خواهد کرد برای یک سفر خانوادگی یا دوستانه هر نوع اقامتگاهی که در نظر دارید را اجاره کرده و اوقات خوشی را در آن سفر داشته باشید. سایت جاباما با انواع اقامتگاه بزرگ‌ترین سایت گردشگری ایران است. این سایت به شما گزینه‌های خوب و مناسبی را ارائه می‌دهد.

مزایای رزرو ویلا، هتل، کلبه جنگلی، بوم‌گردی و…

سفر برای همه ما لازم و ضروری است. یکی سفر تنهایی را انتخاب می‌کند و بعضی‌ها به صورت خانوادگی یا دوستانه برای سفر برنامه‌ریزی خواهند داشت. گذشته از اینکه سفر انفرادی خواهید رفت یا یک مسافرت دسته جمعی، بدون شک باید برای مدت سفر یک اقامتگاه داشته باشید. انتخاب نوع اقامتگاه کاملا به شما بستگی دارد. سلیقه شما در این انتخاب کاملا باید رعایت شود و یک اقامتگاه خوب را از سایت گردشگری جاباما رزرو کنید. به طور مثال برای انتخاب ویلا کردان شما حق انتخاب از بین تعداد زیادی ویلای خوب و با کیفیت را دارید.

از مزایای رزرو اقامتگاه می‌توان بحث سلیقه و علاقه را به صورت جدی در نظر گرفت. شما زمان سفر به همراه یک تور هیچ دخل و تصرفی در انتخاب نوع اقامتگاه نمی‌توانید داشته باشید اما زمانی که بدون تور به سفر می‌روید شما هر مدل اقامتگاه که در نظر داشته باشید می‌توانید رزرو کرده و زمان سفر استفاده کنید.

جاباما مرجع بزرگ و معتبر رزرو آنلاین اقامتگاه است. این سایت خدمات ارزنده‌ای را به شما ارائه خواهد داد. شما برای رزرو و اجاره آنلاین اقامتگاه از سایت و اپلیکیشن این سامانه می‌توانید استفاده کنید. برای رزرو اقامتگاه از جاباما باید مقصد سفر و تاریخ سفر خود را بدانید و بر اساس اینها اقامتگاه خود را انتخاب کنید. به طور مثال اگر قصد سفر به رامسر و اجاره ویلا رامسر را دارید جاباما بهترین مرجع برای این کار است.

از دیگر مزایای سفر بدون تور می‌توان به انتخاب تاریخ اشاره کرد. شما سفر خود را با همراهان خود هماهنگ کرده و بر اساس برنامه خود یک سفر را شروع خواهید کرد. اگر بعد از رزرو اقامتگاه به هر دلیلی سفر شما کنسل شود با مراجعه به سایت درخواست لغو رزرو را خواهید داد و مبلغ هزینه اجاره به شما دعوت داده می‌شود. این مسئله از اهمیت فراوانی برخوردار است.  فرض کنید قصد سفر به ماسال و اجاره ویلا ماسال را دارید، در صورت استفاده از جاباما تاریخ سفر کاملا به عهده شما خواهد بود و در صورت کنسلی نگران وجه خود نخواهید بود.

سفر بدون تور امتیازات دیگری نیز خواهد داشت. از این امتیازات می‌توان به در اختیار بودن وقت نیز بپردازیم. شما در این سفر هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید برای گشت و گذار اقدام کنید. تفریحات و دیدن جاذبه‌های گردشگری و طبیعی در این سفر به ذوق و آمادگی شما متصل شده و هر زمان که تصمیم بگیرید می‌توانید برای این تفریحات راهی شوید.

مسافرت لازمه زندگی و جزء جدایی ناپذیر از زندگی بشر امروزی شده است. سفری که شما قبل از شروع آن اقامتگاه خود را رزرو کرده باشید به شما این امکان را خواهد داد که دیگر نگران بخش مهمی از سفر یعنی اقامتگاه نباشید. یک اقامتگاه شخصی مانند خانه است فقط کمی تفاوت خواهد داشت.

زمان وعده‌های غذایی تا حدودی در اختیار شما خواهد بود و اگر در اقامتگاهی مانند هتل اقامت داشته باشید برای هر وعده غذایی چند ساعتی به شما وقت داده خواهد شد. اگر شما دیگر اقامتگاه‌ها را انتخاب کنید البته غیر از بوم‌گردی‌ها هیچ محدودیت زمانی برای وعده غذایی ندارید و هر زمان که اراده کنید می‌توانید صبحانه، ناهار یا شام را میل کنید. زمان سفر با همه برنامه‌ریزی‌هایی که باید داشته باشیم کمی باید از حالت زندگی با برنامه خارج شویم و وقت زیادی را نیز به استراحت اختصاص دهیم.

جاباما تمامی انواع اقامتگاه را در سامانه خود جای داده و این اقامتگاه‌ها برای رزرو در دسترس شما است. شما با مراجعه به سایت جاباما به راحتی یک اقامتگاه را رزرو کرده و سفر بی‌دغدغه‌ای را شروع خواهید کرد.

معایب رزرو تورهای گردشگری

سفرهای با تور با همه محبوبیت معایب فراوانی دارد. اولین ایرادی که می‌توان به این نوع سفر بگیرید هماهنگی شما با راهنمای تور خواهد بود. شما برای گشت و گذار، تفریح و بازدید از جاذبه‌های هر شهر باید با تورلیدر خود هماهنگ باشید و تمامی برنامه‌ها طبق لیست گرداننده تور انجام می‌شود.

تورهای چند روزه معمولا در اواسط هفته انجام می‌گیرد که اگر شما کارمند باشید برای روزهای سفر خود به مرخصی بیشتری نیاز دارید. دلیل اجرا شدن سفر در این روزها تا حدودی به قیمت اقامتگاه‌ها ارتباط خواهد داشت. از نظر من سفرهای با تور بیشتر شبیه به یک کلاس درس است. تورلیدر برای شما صحبت خواهد کرد و شما از گفته‌های او اطلاعاتی را کسب خواهید کرد.

ایراد بعدی که می‌توان به سفرهای با تور وارد آورد نداشتن حق انتخاب برای نوع اقامتگاه است. معمولا سفرهای با تور اقامتگاه‌هایی مانند هتل، مسافرخانه، مجتمع پذیرایی، زائرسرا و از این قبیل اقامتگاه‌ها را انتخاب خواهند کرد. این اقامتگاه‌ها بدون شک در مرکز شهر و در قسمت‌های پر رفت و آمد شهر ساخته می‌شوند.

حفظ حریم خصوصی در زمان سفر با تور تا حدودی رعایت نمی‌شود. شاید شما زمان سفر با تور 2 نفر بوده باشید اما برای اقامت به شما یک اتاق 4 تخته داده می‌شود. شما اتاق 4 تخته خود را باید با دو فرد غریبه که هیچ شناختی از آنها ندارید به صورت مشترک استفاده کنید. این یکی از معایب بزرگ و اساسی سفرهای با تور است. نبود حریم خصوصی زمان سفر لازم بوده و از مشکلات جلوگیری خواهد کرد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

جاباما، معتبرترین سامانه رزرو آنلاین اقامتگاه هر نوع اقامتگاهی که شما نیاز داشته باشید ارائه می‌دهد. این سامانه بعد از سال‌ها فعالیت با تخصص و اطلاعات کافی اقامتگاه‌ها را دسته‌بندی کرده و به صورت مجزا آنها را در اختیار مسافران و گردشگران خواهد گذاشت.

سفر با تور این روزها از اقبال کمی برخوردار است. امروزه مسافران و گردشگران سفر و رزرو اقامتگاه را به صورت شخصی به سفرهای با تور اولویت قرار داده و کمتر به تور تمایل نشان خواهند  داد. سفر در زندگی امروزه جایگاه ویژه‌ای برای خود دارد و بخش مهمی از زندگی را تشکیل داده است.

4/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.