راهنمای سفر جاده ای با خودرو اجاره ای (برای سفر چه چیزهایی لازم است؟)

0

اگر قصد تجربه یک سفر جاده ای را دارید، باید از قبل بدانید که برای سفر چه چیزهایی لازم است و چه چیزهایی را باید برای سفر جاده ای، با خود بردارید.

همچنین انتخاب و داشتن لباس مناسب، اقامتگاه خوب، تفریحات و خودرو مناسب جاده، می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز و خاطره‌انگیز برای شما در این سفر جاده ای رقم بزند.

در ادامه قرار است برای تجربه یک سفر جاده ای طولانی، چند مورد از نکات کلیدی را ذکر کنیم تا شما بتوانید سفر لذت بخش و آسوده تری را در کنار عزیزانتان داشته باشید :

راهنمای سفر جاده ای ( برای سفر چه چیزهایی لازم است؟ )

رزرو اقامتگاه

اگر قصد سفر در یک مسیر جاده ای طولانی دارید، بهتر است از قبل و از طریق سایت ها و اپلیکیشن های معتبر مانند علی بابا و اقامت 24 (eghamat24.com)، اقدام به رزرو اقامتگاه دلخواه خود کنید تا برای استراحت بین مسیر، بتوانید آسوده و راحتتر باشید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پیشنهاد می‌شود قبل از رزرو اقامتگاه، نظرات دیگر مسافران را در مورد اقامتگاه مورد نظر خود مطالعه کنید.

انتخاب خودرو

برای یک سفر جاده ای، مهم ترین نکته که باید به آن‌ توجه داشت، انتخاب یک خودرو مناسب آن جاده است. اینکه خودرو انتخابی برای این سفر طولانی، از نظر اندازه، راحتی و مصرف سوخت، خودروی مناسبی باشد، بسیار در تجربه سفری خاطره انگیز برای شما، تاثیر می گذارد.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

خوشبختانه اکنون شرکت های اجاره انواع خودرو و ون، شرایط را برای کرایه انواع ماشین بطور موقت فراهم کرده اند.

اگر شما برای سفر جاده ای خود، خودرو مناسبی سراغ ندارید، می توانید از شرکت های اجاره خودرو معتبر نظیر سعادت رنت، خودرو مورد نظر خود را اجاره کنید. اجاره خودرو با سعادت رنت، به شما این امکان را می دهد که با توجه به جاده، بودجه خود و تعداد مسافران، خودرو مدنظر خود را رزرو و اجاره نمایید.

بررسی خودرو

قبل از سفر جاده ای، خودرو خود را بررسی کنید. روغن موتور، فیلتر هوا، تایرها، کارکرد صحیح بخاری و کولر خودرو، آب ماشین و باتری را حتما چک نمایید و از به همراه داشتن وسایل پنچر گیری و تایر زاپاس، اطمینان حاصل کنید.

سوخت خودرو

همیشه میزان سوخت خودرو را قبل از حرکت و ورود به مناطق دورافتاده چک کنید و در صورت نیاز، سوخت گیری کنید.

بیمه

حتما قبل از سفر جاده ای، از بیمه خودرو خود، اطمینان حاصل کنید.

برنامه‌ریزی مسیر

مسیری که قصد دارید بروید را مشخص کنید و از نرمافزارها و ابزار های مسیریابی برتر نظیر گوگل مپ و بلد استفاده کنید.

بررسی شارژ اعتباری و برقی تلفن همراه

حتما قبل از حرکت و قرار گرفتن در مسیرسفر جاده ای، تلفن همراه خود را از نظر اعتباری و برقی شارژ نمایید تا در مواقع ضروری، نگرانی بابت این موضوعات نداشته باشید.

وسایل اضطراری

 خوراکیهای خشک، چراغ قوه، باتری اضافی، داروهای اساسی و کیت کمک های اولیه، برای خودرو آماده نمایید.

وسایل تفریحی

 برای جلوگیری از سر رفتن حوصلتان در طول مسیر جاده، به همراه خود، کتاب، موسیقی، بازی‌های جاده‌ای، بازی فکری و سایر وسایلی که میتواند شما را در سفر جادهای سرگرم کند، بردارید.

لباس مناسب

برای سفر جاده‌ای، خیلی اهمیت دارد که لباسهایی راحت به تن داشته باشید مانند تی‌شرت‌، شلوار کشی یا شلوار ورزشی، و کفش‌ راحت و مناسب برای نشستن طولانی مدت در ماشین یا وسیله نقلیه دیگر. همچنین لازم است متناسب با شرایط آب و هوایی مقصد، با خود، لباس مناسب بردارید.

بسته به تغییرات دمایی در طول سفر جاده ای، شما می‌توانید لباس اضافی بپوشید یا آن را بردارید.

کلاه و عینک آفتابی

 در صورتی که سفری در روز و در آفتاب پیش رو دارید، بهتر است کلاه و عینک آفتابی، با خود به همراه داشته باشید تا آفتاب به پوست و چشم شما، آسیبی وارد نکند.

کرم ضد آفتاب

 اگر در جاده، در معرض نور مستقیم آفتاب قرار می گیرید، حتما از کرم ضد آفتاب برای پوست صورت و بدن خود استفاده کنید.

روسری یا شال نازک

 برای مواقعی که نیاز به گرم شدن یا حفاظت از پوست و مو خود دارید، داشتن یک دستمال سر یا شال، می تواند به شما کمک ویژه ای کند.

کیسه‌ خواب یا پتوی کوچک

اگر قصد دارید در ماشین بخوابید یا احتیاج به گرمای اضافی در طول مسیر جاده دارید، حتما با خود کیسه خواب و پتو بردارید.

مایعات

همیشه آب و مایعات کافی در خودرو داشته باشید چه برای خوردن و چه برای مصرف ماشین.

وعده‌های غذایی

 در مورد وعدههای غذایی خود، از قبل برنامه ریزی کنید و از پیش مواد غذایی مورد نیاز خود را تهیه کرده و با خود بردارید.

خواب کافی

 قبل از سفر جاده ای، از کافی بودن خواب و استراحت خود، اطمینان حاصل نمایید. اگر هم در حین سفر، احساس خستگی کردید، خودرو شخص یا خودرو اجاره ای را در جای مناسبی متوقف کنید و استراحت کنید.

توقف‌های منظم

هر چند ساعت یک بار برای استراحت و تمدید انرژی توقف کنید و تا جایی که می‌توانید، از رانندگی در شب خودداری کنید، بخصوص در مناطق نا‌‌‌‌آشنا.

تفریح در سفر

اگر به دنبال هیجان، تجربه و گشت و گذار حتی در مسیر سفر خود چه با ماشین شخصی و یا چه با ماشین اجاره ای هستید، پیشنهاد می کنیم لحظاتی در مکان های تفریحی به پیشنهاد برخی افراد یا اپلیکیشن هایی همچون جاباما، توقف کنید و کمی خوش بگذرانید و لذت ببرید.

تجهیزات اضافی

همیشه یک پمپ هوا، کابل جرقراف، آب رادیاتور و سایر وسایل اضطراری مرتبط با خودرو خود یا ماشین اجاره ای را در دسترس داشته باشید.

جمع بندی

برای داشتن تجربه سفر جاده ای طولانی، داشتن خودرو مناسب و ایمن، اولویت است. شما می توانید با سعادت رنت، که یک شرکت معتبر بین المللی اجاره خودرو با قیمت اقتصادی و مناسب است و جزو 3 رتبه برتر اجاره خودرو بین المللی می باشد، خودرو مورد نظر خود را با خیال راحت اجاره کنید و برای استراحت و راحتی بیشتر در مسیر جاده ای طولانی، یک اقامتگاه در بین مسیر، رزرو نمایید. همچنین با رعایت نکات ذکر شده همچون بررسی خودرو شخصی یا خودرو اجاره ای قبل از سفر، مسیریابی با استفاده از ابزار های هوشمند، به همراه برداشتن وسایل ضروری و تفریح کردن در مسیر، یک سفر جاده‌ای آرام و بی‌دغدغه داشته باشید و همیشه در سفر خود ایمن و هوشیار باشید.

3.7/5 - (4 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.