پیست های اسکی تهران، ایستگاه شادی

پیست های اسکی تهران
0

پیست های اسکی تهران در فصل سرد زمستان جز شلوغ ترین مکان های تفریحی به حساب می‌آیند و جمعیت زیادی در زمان بارش برف برای گذراندن اوقات فراغت و نداشتن تفریحات مهیج به سمت پیست های اسکی تهران روانه می شوند.

پیست های اسکی تهران در نقاط مختلف در پایتخت قرار گرفتند و در حدود چهار ماه می توانند آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم باشند.

 البته تفریح در  پیست های اسکی تهران تنها به اسکی ختم  نمی شوند و خیلی از افراد همراه با خانواده به سمت پیست های اسکی تهران می روند و از داشتن یک روز برفی در کنار خوردن غذاهای گرم در این منطقه لذت می برند. از بهترین پیست اسکی تهران، می توان به پیست اسکی توچال اشاره کرد. آدرس پیست های اسکی تهران در این متن به اختصار برایتان می گوییم.

دانستن آدرس پیست های اسکی تهران کمک زیادی به گردشگران می کند. آدرس پیست های اسکی تهران را در سراسر نقشه ایران می توانید ببینید.

پیست های اسکی تهران، زیبایی پایتخت

  • پیست اسکی توچال
  • پیستاسکی دیزین
  • پیست اسکی آبعلی
  • پیست اسکی شمشک
  • پیست اسکی دربندسر
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پیست اسکی توچال، بهترین پیست

پیست اسکی توچال
پیست اسکی توچال

آدرس یکی از بهترین پیست اسکی تهران، توچال:

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 انتهای خیابان ولنجک- مجموعه تفریحی – ورزشی توچال- ایستگاه ۷ تله کابین

تلفن تماس:

 ۰۲۱۲۴۸۷۵۰۰۰

ساعت کار پیست توچال در روزهای: شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه از  ۵ صبح تا ۱۱ شب هست و در روزهای چهارشنبه پنجشنبه و جمعه از ساعت ۴ صبح تا ۱۱ شب می باشد.

ورودی پیست اسکی توچال

  • پنجشنبه جمعه و روزهای تعطیل ۲۱۰,۰۰۰ تومان
  • یکشنبه تا چهارشنبه ۱۸۰ هزار تومان
  • شنبه ۱۴۰ هزار تومان

این پیست بسیار زیبا بخشی از مجموعه تفریحی ورزشی تهران است.

به دلیل  دسترسی راحت به این پیست  مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

 در جوار بار بام تهران واقع شده است و چشم انداز خیره کننده دارد.

 در واقع بام تهران بلندترین نقطه در پایتخت است و در ایستگاه از تله کابین هم می توانید بهره مند شوید. برای رسیدن به این پیست زیبا با تله کابین از ایستگاه اول تا ایستگاه ۷ می‌توانید راه را طی کنید و از ارتفاع هزار و ۹۰۰ متری به ارتفاع ۳۶۸۰ متری برسید.

قبل از رسیدن به ایستگاه ۷ در ایستگاه ۳ و ۵ هم می توانید و از امکانات تفریحی پیست بهره‌مند شوید.

 در ایستگاه ۷ تله کابین می توانید از امکانات تفریحی و آموزشی بین المللی هم استفاده کنید.

 در ایستگاه هفتم پیست سرعت هم برای علاقه مندان به ورزش اسکی به صورت حرفه ای طراحی شده است. البته در این پیست هم یک خط تله سیژ هم فعالیت می کند. هتل توچال در انتهای مسیر پیشگاه ایستگاه هفتم نمای منحصر به فرد دارد.این هتل دارای اتاق و سوئیت هست.

 دارای چشم اندازه خیره کننده برای گردشگران می باشد. فضای اسکی به خصوص در روزهای آخر هفته این هتل روز شلوغ ترین روزهای خود می شود.

 این هتل زیبا انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را در منوی خود قرار داده است. شما عزیزان می توانید بعد از یک روز برفی و سرد و سیر و سفر در میان خطوط اول تا هفتم تله کابین به سروغذاهای گرم و لذیذ هتل توچال بروید و سفرتان را به یاد ماندنی کنید.

پیست اسکی دیزین، از بهترین پیست های اسکی تهران

بهترین پیست اسکی تهران دیزین:

 کرج- جاده چالوس -کیلومتر ۹۰ منطقه گاجره

تلفن تماس

  ۰۲۱۵۲۱۵۰۴۱۵

ساعت کار پیست دیزین از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر و ورودی آن هر روز ۲۵۰ هزار تومان هست.

پیست اسکی دیزین جزو اولین پیست های کشور است که از سمت فدراسیون جهانی اسکی استانداردهای لازم در آن برقرار شده و مجوزهای لازم را به آن داده اند؛ این مهم‌ترین پیست ایران است و به عنوان بین المللی را به خود گرفته است. در کوه های البرز قرار دارد و به دلیل داشتن شیب مناسب و طول استاندارد که در مسیر آن وجود دارد. جز استاندارد ترین پیست‌های ایران شده است. چشم انداز آن بی نظیر است و کوه دماوند سفید پوش را به راحتی می توانید در اطراف تان مشاهده کنید.

پیست دیزین در زمستان و تابستان آب و هوای بسیار مناسبی برای وقت گذراندن دارد.

 در فصل بارش برف در ۲ تا ۴ متر برفی منطقه را می پوشاند.کل مجموعه دیزین شامل ۴ مسیر تله کابین ۲ تله سیژ هست.

همه امکانات گفته شده در دیزین هستند و بزرگترین پیست اسکی تهران هست .در پیست اسکی دیزین افراد مبتدی تا حرفه ای میتوانند استفاده کنند و از آن لذت ببرند.

 البته نکته جالبی که در رابطه با پیست های اسکی تهران می‌توان بیان کرد این است که پیست دیزین تنها پیست برفی است که در تابستان هم باز می باشد.

پیست اسکی شمشک از زیبا ترین پیست های اسکی تهران

پیست اسکی شمشک
پیست اسکی شمشک

شمشک در ۵۷ کیلومتری تهران واقع شده است از توابع، رودبار قصران و شهرستان شمیرانات تهران می باشد و از مسیر لشکر کرج توانید به این سفر کنید. یکی از بهترین پیست اسکی تهران در شمشک واقع شده است.

 پیست شمشک همانند دیگر پیست های اسکی از اواخر پاییز شروع به کار می کند.

 این پیست با دارا بودن نورافکن های زرد شب های طلایی را برای دیزین به ارمغان می آورد. در پیست شمشک و دو هتل و چهار رستوران قرار دارد.

 یکی از رستوران های دقیقا در قله کوه واقع شده است و چشم اندازی حیرت انگیز را به نمایش می گذارد. امکانات دیگری که برای شمشک می‌توان بیان کرد دارا بودن دو دستگاه تل سیژ دو دستگاه تله اسکی بشقابی و دو دستگاه تلسکی چکشی هست.

پیست اسکی دربندسر، قلب پیست های اسکی تهران

پیست اسکی دربندسر نزدیک شمشک قرار گرفته است.  اما نسبت به آن جدیدتر و نوساز تر می باشد پیست دقیقا ۶۰ کیلومتر از تهران فاصله دارد و همانند بقیه بیست ها تا آخر پاییز تا اوایل فروردین با می‌توانید از رفتن به این پیست لذت ببرید .

با دارا بودن آموزشگاه اسکی بین المللی می توانید از لذت اسکی سواری حرفه ای بهره مند شوید.

 بعد از اینکه کلی جنب و جوش وتفریح کردید، می‌توانید به سمت رستوران چوبی این مجموعه بروید و از دکوراسیون گرم آن و همچنین غذا های بی نظیرش لذت ببرید.

پیست اسکی آبعلی، پیست رویایی

پیست اسکی آبعلی
پیست اسکی آبعلی

اگر از قسمت شهر شرق تهران در اتوبان افسریه و همت و خیابان دماوند اگر ۵۷ کیلومتر از تهران دور شوید می توانید به محبوب‌ترین پیست اسکی تهران برسید.

 قبلاً محبوبیت ابعلی به دلیل داشتن دوغ فوق العاده با طعم بی نظیرش بود. همچنین وجود چشمه‌های آبعلی باعث به وجود آوردن کارخانه‌ای دوغ شد که بعد از آن به دلیل داشتن پیست خوب و محبوب است.

دسترسی راحت به جاده هراز توانست مقصد اسکیت سواران زیادی شود به دلیل محبوبیت بیش از حدش نسبت به دیگر پیست ها شلوغ تر است.

 ولی به مراتب امکانات رفاهی بهتری هم دارد. این پیست دارای ۵ سطح اسکی می باشد که سه سطح آن خصوصی هست هر کدام از این پیست ها امکانات مختص به خود را دارد از جمله این امکانات می توان به:

 مدرسه اسکی اشاره کرد البته لازم به ذکر است که شش رستوران محلی هم می تواند بعد از انجام یک روز برفی پر هیاهو با داشتن غذاهایی لذیذ خستگی را از تنتان در بیاورند.

این پیست با دارا بودن خدمات بسیاری، امکانات زیادی را برای مراجعه کنندگان عزیز فراهم می کند. بهترین پیست اسکی تهران شامل پیست اسکی آبعلی نمی شود بلکه تمام پیست های تهران منحصر به فرد هستند. آدرس پیست های اسکی تهران را با استفاده از اپلیکیشن های مختلف مکان یابی می توانید پیدا کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.