زبان کشور موریس چیست ؟

زبان کشور موریس چیست ؟
0

کشور 2/1 میلیون نفری موریس، زبان رسمی ندارد و قانون اساسی آن فقط تاکید دارد که زبان رسمی برای انجمن، انگلیسی باشد. اما زبان اکثر مردم جزیره، کریول موریتی است و بعضی ها به زبان  فرانسوی هم صحبت می کنند.

  • زبان های تدریس شده در دانشگاه های کشور موریس، فرانسوی و انگلیسی است؛ هر چند که اساتید دانشگاه می تواند زبان های اجداد جزیره را هم آموزش دهند چون اکثر مردم موریس، از نژاد های اروپایی، جینی، آفریقایی و هندی هستند.

فرهنگ کشور موریس

در جزیره موریس 68% جمعیت را هندو موریتیان، 3% سینو موریتیان (چینی ها)، 27% کریول و 2% را اروپایی ها تشکیل داده اند. اکثر مردم موریس، دین را بخشی از هویت خود میدانند و امید به زندگی در این کشور تا 73 سال است. یکی از محبوب ترین دین ها در این جزیره، هندوئیسم می باشد و پس از آن مسیحیت و اسلام هستند. تعداد کمی هم از افراد این کشور، از دین بوریسم پیروی می کنند.

ترکیب زیبایی از فرهنگ ها و عقاید مذهبی در جشنواره های دیوالی، عید، کریسمس و سال نو چینی ها بسیار این جزیره را دیدنی تر کرده است. موسیقی ملی کشور موریس که نام آن Seqa است، توسط هیچ قومی اجرا نمی شود و مورد پسند تمام افراد کشور قرار می گیرد. این موسیقی سرچشمه از بردگان آفریقایی دارد که به معنای بر طرف کردن غم و بدبختی، برای آنان سروده می شود.

5 شهر بزرگ در موریس

کشور موریس دارای شهر های بسیارزیادی است که ما در جدول زیر بزرگ ترین آن ها را نام برده و راجب پایتخت کشور موریس، توضیح داده ایم.

نامجمعیت
بندر پورت لوئیس155،226
تریولت23269
سنت پیر16،414
ماهبورگ17،042
بامبوس15،345

پورت لوئیس

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
پورت لوئیس

بزرگ ترین شهر و پایتخت جزیره موریس، پورت لوئیس می باشد که در سال 1735 توسط فرانسوی ها ساخته شده است. این شهر 200 هزار نفر جمعیت دارد و مساحت آن، 36 کیلو متر مربع می باشد. جاذبه های گردشگری این بندرمحله چینی ها، معابد و بازار پورت لوئیس می باشند. این شهر، اقامتگاه رضا شاه در موریس بود که بعد از 5 ماه اقامت در آن، فروردین 1321 شمسی به بندر دوربان در آفریقای جنوبی رفت و در ژوهانسبورگ ساکن شد.

غذا های محلی کشور موریس

 غذا های موریس به علت اینکه از فرهنگ های مختلف مانند آسیایی ها، اروپایی ها و آفریقایی ها شکل گرفته شده، بسیار بی نظیر است. آشپز ها از ادویه ها، میوه ها، سس های تند و ترش و سبزیجات تازه برای تهیه غذا های محلی استفاده می کنند.

سبزیجات، مخلوط سس ها با برنج و غذا های دریایی مواد اصلی ترین غذای موریس می باشند که نام آن، کاری است. در کشور موریس، ماهی دودی به صورت خورش، سرخ شده، آب پز و حتی خام با تعداد زیادی سس و چاشنی های مختلف سرو می شود.

موریتیانی ها، کیک های پف دار مثلتی که از گوشت و سبزیجات تشکیل شده است، تهدیه می کنند و به عنوان نوشیدنی در کنار آن، قهوه می نوشند. گردشگران می توانند غذا هایی از خرچنگ های آب شیرین، صدف ها، حلزون ها، اختاپوس ها و خار پشت دریایی را بچشند.

تفریحات در جزیره موریس

در این جزیره تفریحات بسیار مختلفی است که مسافران و گردشگران می توانند از آن ها لذت ببرند. در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

·         سفر با زیر دریایی

در جزیره موریس، گردشگران می توانند با یک زیر دریایی به عمق 35 متری اقیانوس سفر کنند و ماجراجویی شگفت انگیز و هیجان آور را تجربه کنند.

·         زیپ لاین

سومین زیپ لاین بزرگ در جهان، زیپ لاین جزیره موریس است که در منطقه والی دس کولیورس حفاظت می شود. این فرصت باعث می شود که زیبایی های جزیره موریس را از نمای بالا مشاهده کنید. قطعا، تجربه زیپ لاین با ارتفاع5/1 کیلو متری برای هر فردی سرشار از آدرنالین است.

·         شنا با نهنگ ها

در جنوب غرب جزیره موریس، می توانید با نهنگ های غول پیکر در زیستگاه شان شنا کنید و تجربه خارق العاده ای را به دست آورید. در زمانی که آب و هوای جزیره مساعد باشد، نهنگ های بسیار زیادی به این منطقه می آیند و در صورت شفاف بودن آب اقیانوس شما می توانید آن ها را مشاهده کنید.

·         اسکوتر زیر دریا

در عمق سه تا چهار متری زیر دریا، می توانید با اسکوتر گردش کنید و یک تجربه عالی و به یاد ماندنی را رقم بزنید. کنترل کردن این اسکوتر ها راحت است و بسیار ایمن هستند. شما می توانید در بخش شمالی جزیره موریس از آن ها استفاده کنید و لذت ببرید.

·         قدم زدن ب شیر ها

در بخش غربی جزیره موریس، در پارک ملی کاسلا می توانید با شیر ها قدم بزنید و یک تجربه عجیب و شاید دلهره آور را داشته باشید. این کار برای کسانی که به حیاط وحش علاقه زیادی دارند، بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد می باشد.

·         پیاده روی زیر دریا

با استفاده از امکانات در نظر گرفته شده، مسافران می توانند در زیر دریا قدم زده و زندگی جانوری و گیاهی را تماشا کنند. دانشی در مورد غواصی، برای انجام این کار لازم نیست و با وسایل خاص که آماده می کنند، می توانید به زیر دریا بروید. در ساحل گرند بی، جزیره سرفس و سواحل بل ماره می توانید از این تفریح خاص لذت ببرید.

·         شنا با کوسه ها

در سه بخش جزیره به نام های ترو دائد، تامارین و گرند بی وسایل لازم برای شنا با کوسه ها در اختیار شما قرار می گیرد. یکی از معروف ترین مکان ها برای شنا کردن با کوسه، پس آف ژاک می باشد که در بین خلیج لی مورنه و تاماریند واقع شده است.

بهترین زمان برای سفر به جزیره موریس

ماه های گرم جزیره موریس، اکتبر تا آوریل است و بهترین زمان برای گردش می باشد. در این فصل روز ها گرم و مرطوب هستند و برای شنا بسیار خوب است.

ماه های زمستانی از ژوئیه تا سپتامبر می باشند و باران در این ماه ها بسیار کم می بارد. همچنین به علت این که گردشگران در این فصل به جزیره سفر نمی کنند، قیمت هتل ها بسیار پایین می آید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.