معرفی جامع دره پرتغالی ها کیش 1402

0

دره پرتغالی ها کیش : برخی می گویند که جزیره کیش در کتابهای تاریخ فارسی گم شده است. بیشتر تاریخ این جزیره زیبا هنوز برای همه ناشناخته مانده است. نیرچوس، یکی از افسران نیروی دریایی اسکندر، از جزیره ای در خلیج فارس نام برد. در سال 325 قبل از میلاد، وی برای یافتن سرزمین های جدید عازم سفر شد.

تور کیش تضمینی توسط سفرآس24

سفر وی او را به جزیره ای برد که بعداً آن را آراکاتا یا اراکیا نامید، که امروزه ما آن را کیش می شناسیم. اگر براس سفر کیش را انتخاب کرده اید در ادامه این مطلب هم اطلاعات بیشتری درباره کیش خواهید دانست و هم با جاذبه های گردشگری آن مانند دره پرتغالی ها کیش بیشتر آشنا خواهید شد.

تاریخ جزیره کیش

تاریخ جزیره کیش

با وجود کمبود اطلاعات، چیزی وجود دارد که ما در مورد تاریخ این جزیره به طور قطعی می دانیم. کیش بعد از اسلامی شدن ایران قدیم ارزش استراتژیک زیادی پیدا کرد. اهمیت آن بسیاری از ابرقدرتهای قدیمی غربی را به آبهای خلیج فارس آورد، جایی که نبردهای خونینی بر سر کنترل جزیره رخ داد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

یکی از مشهورترین فاتحانی که پا به این جزیره گذاشت، Afonso de Albuquerque است. در سال 1506 ، این ژنرال نیروی دریایی پرتغال جزیره را با نیروهای خود محاصره کرد و مقامات ایرانی را مجبور به امضای پیمانی با او کرد. بر اساس شرایط معاهده ، او کنترل کامل جزیره را به دست آورد و از کیش به عنوان بندری برای حملات دریایی استفاده کرد به نظر میرسد چیزی که امروزه به عنوان دره پرتغالی ها کیش از آن یاد میکنیم مقر نیروهای دریایی پرتغال بوده است.

[irp posts=”4075″]

سرانجام ، شاه عباس از سلسله صفویه به سلطنت پرتغالی ها بر این جزیره پایان داد. او کیش را به امپراتوری ایران بازگرداند، اما متأسفانه کیش هرگز از سرنوشت وحشتناک آن نجات نیافت. ایجاد بندر جدید “بندرعباس” در سواحل خلیج فارس ، جزیره کیش را به اعماق تاریک تاریخ سوق داد و به تدریج، یک فرهنگ استثنایی از بین رفت؛ اما امروزه جاذبه های گردشگری فراوان در کیش مانند همین دره پرتغالی ها کیش، این جزیره را به اولین مقصد سفر برای همه تبدیل کرده است!

موقعیت و آب و هوا

کیش یک جزیره منطقه آزاد تجاری است که در تنگه هرمز واقع شده و تنها 19 کیلومتر از ساحل بندرعباس فاصله دارد. این جزیره یک جزیره تفریحی به مساحت 91 کیلومتر است که توسط چند جزیره کوچکتر احاطه شده است. گردشگران بین المللی می توانند تا 14 روز در این جزیره بدون داشتن ویزا بمانند. بنابراین، اگر طعم مهمان نوازی ایرانی، غذاهای ایرانی و فرهنگ ایرانی را می خواهید، کیش را در لیست مورد مقاصد علاقه خود قرار دهید؛ تور کیش از تهران را رزرو کنید و از سفر خود در این جزیره لذت ببرید.

تقریبا همه قسمت های جزیره مانند دره پرتغالی ها کیش دارای آب و هوای نیمه  است و بارندگی زیادی در طول یک سال ندارد. این به معنای گرمای تابستان غیرقابل تحمل از است. بنابراین اگر نمی توانید گرما را کنترل کنید در تابستان به خصوص مرداد تا شهریور به کیش نروید!

چه چیزی کیش را بسیار جذاب کرده است؟

شهر زیرزمینی کاریز

 گذشته از تاریخ چشمگیر آن ، چیزهایی مانند مناظر سرسبز ، مراکز خرید مدرن ، هتل های مجلل و شهرهای باستانی این جزیره را به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری ایران تبدیل کرده است. اگرچه قوانین دولت مرکزی ایران در مورد این جزیره اعمال می شود ، اما گردشگران معمولاً زمان خوبی را برای خوردن آزادی های نسبی دارند. من را اشتباه نگیرید حجاب هنوز برای زنان ضروری است ، مهم نیست خانم ها کجا می خواهند بروند یا نوع فعالیتی که می خواهند انجام دهند ، حتی اگر غواصی ، فلای برد یا جت اسکی و غیره باشد.

 شهر زیرزمینی کاریز

یکی از این مکان های شگفت انگیز این شهر علاوه بر دره پرتغالی ها کیش، شهر زیرزمینی کاریز است. کاریز، به معنی قنات است و مجموعه ای از تونل های زیرزمینی است که مردم در مناطق بیابانی برای رسیدن به آب حفر می کنند. ایده ناب در پشت این تونل ها هوش مردم فارسی را به تصویر می کشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

تونل های کاریز در 16 متری زیر سطح زمین واقع شده اند. آنها بیش از 15 کیلومتر میزبان بیش از 270 چاه هستند. اخیراً، یک موزه صنایع دستی در داخل شهر ساخته شده است که در آن فسیل ها، کوزه ها و دیگر آثار تاریخی که از دیواره های مرجانی تونل ها استخراج شده است نگهداری می شود. علاوه بر بازدید دره پرتغالی ها کیش دیدن این شهر اسرار آمیز نیز به شما پبشنهاد میشود.

 کشتی یونانی

قدم زدن در سواحل غربی جزیره شما را به منظره ای شگفت انگیز می برد که به کشتی یونانی معروف است. هفت هزار تن فلز زنگ زده، که روزی متعلق به یک تاجر یونانی بود که در نزدیک ساحل گیر افتاده بود. ممکن است کشتی یونانی در نور روز کمی وحشتناک به نظر برسد، اما با پایین آمدن آفتاب خورشید در افق، همه چیز تغییر می کند.

نورپردازی شگفت انگیز روی بدنه کشتی غرق شده همه تماشاگران را مسحور خود می کند و ساحل غربی را به بهترین مکان برای زوج های عاشقانه تبدیل می کند. تصویر کشتی یونانی به عنوان نمادی برای جزیره عمل می کند. میتوان گفت این کشتی و دره پرتغالی ها کیش دو یادگار از افراد خارجی در این جزیره است. دره پرتغالی ها کیش از پرتغالی ها و کشتی یونانی از یونان!

مناظر طبیعی

در تور کیش از مشهد مناظر و سواحل عجیب و غریب، چهره جزیره را نشان می دهند. از سواحل مرجانی گرفته تا دره پرتغالی ها کیش، انواع گیاهان گیاهی در سراسر جزیره رشد کرده اند و آن را با رنگ های مجلل رنگ آمیزی کرده اند. یکی از شگفتی ها یاسرار آمیز جزیره دره پرتغالی ها کیش و درخت لور مقدس داخل آن است.

دره پرتغالی ها کیش؛ منطقه ای سرسبز و افسانه ای!

اگر به کیش سفر کردید پیشنهاد میشود حتما سری به دره پرتغالی ها کیش بزنید و از دیدن پوشش های گیاهی سرسبز و قدیمی شگفت زده شوید. اگر گذرتان به دره پرتغالی ها کیش بخورد امکان ندارد نام درخت سرسبز آن به گوشتان نخورد در واقع تمام شهرت دره پرتغالی ها کیش به خاطر همین درخت افسانه ای است. محلی های این منطقه معتقدند که این درخت 600 ساله برای آن ها شانس میاورد و باعث خوشبخی اهالی دره پرتغالی ها کیش میشود. این درخت لور یا انجیر در دره پرتغالی ها کیش، کهنسال ترین درخت انجیر است.

 این درخت که به درخت سبز نیز معروف است عامل اصلی گردشگری منطقه دره پرتغالی ها کیش است. این درخت که در مناطق شرجی رشد میکند ظاهری عجیب و زیبا دارد. هنگام رشد شاخه ها به سمت پایین حرکت میکنند و ظاهری اسرارآمیز به این درخت میبخشند. هنگام پایین رفتن شاخه ها پس از مدتی به داخل زمین فرو رفته و خود را به ریشه درخت متصل میکنند و در آخر به یک تنه تبدیل میشوند این روند تا جایی ادامه پیدا میکند تا درختی با شاخه های در هم تنیده به وجود آید.

[irp posts=”4158″]

درخت لور (انجیر معابد) در دوره ی ایلخانی و تیموری از آسیای شرقی و هند به جزایر قشم و کیش و همچنین سواحل خلیج فارس آورده شده است. عده‌ای برای برآورده شدن آرزوهایشان با گره زدن پارچه‌های رنگی به شاخه‌هایش، حالتی مقدس به آن بخشیده‌اند.

 درخت سبز در کنار آب انبار کیش و شهر تاریخی حریره قرار دارد که دو مکان معروف و دیدنی در جزیره کیش و دره پرتغالی ها کیش است. در اطراف این درخت و دره پرتغالی ها کیش مجموعه های رفاهی مختلف برای گردشگران تدارک دیده شده است. آلاچیق ها و مکان هایی برای کباب کردن، صندلی هایی برای نشستن، رستوران ها با غذاهای لذیذ، بوفه های خوراکی و امکانات بهداشتی گوشه ای از امکاناتی است که در دره پرتغالی ها کیش و در مجاورت این درخت برای گردشگران فراهم شده است.

دیدن این مکان های سحر آمیز برای من شخصا همیشه یکی از قسمت های شگفت انگیز سفر است اگر شما هم به مسائل سحرآمیز علاقه دارید حتما به دره پرتغالی ها کیش سری بزنید و این درخت را نزدیک ببینید.

ساحل مرجان

این ساحل که در ضلع شرقی جزیره واقع شده است، به دلیل مرجان های زیبایی که در آنجا یافت می شود، نامگذاری شده است. این ساحل مکانی بسیار محبوب برای تماشای طلوع آفتابی فراموش نشدنی است! این ساحل و دره پرتغالی ها کیش دو مکان جذاب از مناظر طبیعی جزیره است.

سخنان پایانی

سفر به کیش

از نظر سفرآس 24 سفر به کیش همواره یکی از شماره یک های هر فردی است. این جزیره با داشتن مناظر طبیعی زیبا و شگفت انگیز مانند دره پرتغالی ها کیش به یکی از بهترین و آرامش بخش ترین مکان ها برای سفر تبدیل شده است. در این بین دیدن دره پرتغالی ها کیش و درخت اسرارآمیز لور موجود در آن یکی از جاذبه هایی است که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. اگر مسافر کیش هستید و به مکان های اسرارآمیز علاقه دارید حتما سری به دره پرتغالی ها کیش بزنید!

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.