انواع مواد اولیه ویتامین E

انواع مواد اولیه ویتامین E
0

ویتامین E  پودری،  یک نوع از ویتامین E است که در بین عموم، ناشناخته است. ما قصد داریم تا در مورد این نوع از ویتامین ای، اطلاعات مفیدی انتقال دهیم.

همان‌طور که مشخص است، ویتامین Eیک ویتامین محلول در چربی است که فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. احتمالا این نکته و سخن را، هزاران بار شنیده باشید، اما آیا می‌دانید که این گفته به چه معناست؟ یا اینکه آیا در مورد توکوفرول، مطلبی شنیده‌اید؟ بهتر است سردرگم نباشید، ما اینجا هستیم تا در خصوص تمام این موارد، اطلاعات مفید و موثری به شما انتقال دهیم. 

توکوفرول یا همان مواد موثر در ویتامین ای،  مهم‌ترین ماده تاثیرگذار برای آنتی‌اکسیدان و حلالیت در چربی است. ویتامین E روغنی و ویتامینE  پودری، یک نوع از ویتامین E است که در بین عموم، ناشناخته است. ما قصد داریم تا در مورد این نوع از ویتامین ای به خصوص ویتامین E پودری ، اطلاعات مفیدی انتقال دهیم.

 تمام مطالبی که در سایت‌های دیگر مشاهده می‌کنید، در ارتباط با نکات عادی و پیش‌پا افتاده درباره ویتامین E است. اما مجموعه آوا شیمی صبا، در ادامه مقاله قصد دارد تا در خصوص مطالب تخصصی‌تر در این حوزه، صحبت‌هایی داشته باشد. با این حساب، شما با مطالعه مقاله موردنظر، اطلاعات بسیار عالی و مطلوب در این باره به‌دست خواهید آورد.

توکوفرول موجود در ویتامین E

 همان‌طور که مطالعه کردید، توکوفرول، جزء مواد اصلی موجود در ویتامین E است که یک ترکیب شیمیایی برای مقابله با رادیکال‌های آزاد بیشتر از حد مجاز در بدن است. حتما می‌دانید که رادیکال‌های آزاد به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد و از طریق آنتی اکسیدان‌ها، تجزیه و خنثی می‌شوند.

اما زمانی که افراد، پیرتر شوند، بدن، توانایی مقابله با رادیکال‌های آزاد را از دست می‌دهد و در اثر تجمع‌ این رادیکال‌ها، بیماری‌های مختلفی به‌وجود می‌آید. علاوه بر این، توکروفول‌ها، نقش بسیار مهمی در تعادل هورمون‌های موجود در بدن دارند. کاهش ابتلا به بیماری‌های پوستی مختلف و پیشگیری از سرطان نیز، وظیفه اصلی توکوفرول‌های موجود در ویتامین ایاست.   

ترکیبات مختلف توکوفرول

ترکیبات توکوفرول ویتامین E از ایزومرهای چهارگانه با عنوان آلفا، بتا، گاما و دلتا تشکیل می‌شود. توکوفرول یا توکوترینول انواع نام‌هایی است که به ویتامین E پودری ، نسبت می‌دهند. از میان 8 عدد توکوفرول موجود در ویتامین E نوع آلفای آن، بسیار رایج و شناخته شده است.

این نوع از ایزومر، حالت طبیعی ویتامین ای است که توسط کبد نیز شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از ایزومرها، توسط بدن جذب و استفاده می‌شود. البته نوع مصنوعی این ایزومر نیز وجود دارد که از نفت حاصل می‌شود. در حالی که، ویتامین ای طبیعی از روغن‌های گیاهی حاصل می‌شود.

این ویتامین بیشتر در تغذیه اسب‌ها دیده می‌شود. طبق مطالعات به‌عمل آمده، ویتامین E  مصنوعی حدود 3 برابر کمتر از ویتامین E طبیعی قدرت، دارد. البته دفع این ویتامین از نوع طبیعی آن، سریع‌تر است. جذب ویتامین E طبیعی بهتر است و انتقال آن، به قسمت‌های مختلف بدن بسیار آسانتر است.

البته اینکه بخواهیم تفاوت بسیار زیادی بین ویتامین E طبیعی و نوع مصنوعی آن، قائل شویم، کار درستی نمی‌باشد. زیرا هر یک از این‌ها، عملیات مشابهی انجام می‌دهند. اما همان‌طور که می‌دانید، نوع طبیعی هر محصولی، بهتر است. 

ویتامین E پودری

کاربرد ویتامین E پودری

البته بهتر است بدانید که فعالیت هر یک از این ایزومرها متفاوت است. طبق نتایج مفیدی که به عمل آمده است، مشخص می‌شود که آنتی‌اکسیدان و تاثیرات مثبت موجود در ایزومر گاما و دلتا بیشتر از نوع بتا و آلفا است. به‌بیان ساده‌تر در نوع آلفا و بتا چنین شرایطی وجود ندارد. ویتامینE  پودری، رایج‌ترین آنتی‌اکسیدانی است که در گیاهان موجود در طبیعت، یافت می‌شود.

غلظت بسیار زیاد توکوفرول موجود در ویتامین  Eباعث شده است تا از آن به میزان بسیار کمتر در صنایع غذایی و حتی ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی نیز، استفاده شود. البته بهتر است بدانید، گاهی اوقات از این ماده موثر برای تغذیه حیوانات نیز استفاده می‌شود. علاوه بر این، ماندگاری محصولاتی که در داخل خود از ویتامین ایپودری دارند، بسیار زیاد است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

اگر ویتامین ای  با همکاران خود، ویتامین C  و سلنیوم وارد عمل شود، می‌تواند استرس و اکسیداتیو را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. حفظ عملکرد عصبی و مغزی و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز، از وظایف مهم محصولات غذایی دارای ویتامین Eاست. البته با توجه به تمام فواید مختص به این ویتامین، بهتر است توجه داشته باشید که میزان مشخص شده‌ای از آن باید در محصولات غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

مقدار بیش از دوز تعیین شده، ممکن است جذب ویتامینA  در بدن را با مشکل مواجه کند. بدن اسب‌ها به‌گونه‌ای است که توانایی ساخت این ویتامین  را ندارد. از این رو، استفاده از ویتامینE  پودری در جیره‌های غذایی اسب، بیشتر به‌چشم می‌خورد.  در حالت کلی حدود 70 درصد از ویتامین ای پودری برای خوراک و تغذیه دام مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن به‌عنوان مکمل‌های غذایی و آنتی‌اکسیدان در فرمولاسیون دارویی نیز، استفاده می‌شود.

تجویز ویتامینE توسط پزشک

مکمل‌های غذایی شامل ویتامین  Eباید توسط پزشک متخصص، تجویز شوند و افراد نیز باید به میزان و اندازه مشخصی از آن استفاده کنند. در غیر این صورت، ممکن مشکلات سلامتی برای فرد به‌همراه داشته باشد. به‌دلیل اهمیت کیفیت مکمل‌ها باید سعی کنید آن‌ها را از فروشگاه‌های مجاز تهیه نمایید. یکی از این فروشگاه‌های معتبر و با اصالت، مجموعه شرکت آواشیمی صبا است که با داشتن مجوزهای لازم در این زمینه، فعالیت مهم و مستمری انجام می‌دهد. برای اطلاع از انواع  ویتامین‌های پودریE  و نحوه استفاده از آن، می‌توانید با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید و تمام سوالات و ابهامات خود را از این طریق برطرف کنید.  

آیا می‌توان از خواص ویتامینE  پودری روی صورت استفاده کرد؟

اگر از ماسک ویتامین Eروی پوست صورت خود، استفاده کنید، روند پیری پوست را به تعویق می‌اندازید. زمان استفاده از این ماسک معمولا در شب و موقع خواب است. بعد از این، و به‌منظور تکمیل پروسه جوانسازی، می‌توانید از سرم و یا فراوری‌های دیگر ویتامین E  نیز بهره‌مند شوید.

از بین بردن لک و مشکلات پوستی با این ماسک در سریع‌ترین زمان ممکن، رفع خواهد شد. این ویتامین، علاوه بر پیشگیری از مشکلات پوستی، خاصیت نرم‌کنندگی نیز دارد. روغن ویتامین با ویتامینE  پودری، بهترین ترکیب برای تسکین پوست صورت ناشی از آفتاب‌سوختگی است. از این ترکیب، می‌توانید در هفته دوبار و به‌مدت 20 دقیقه استفاده کنید. شفافیت و درخشش پوست نیز با این مخلوط امکان‌پذیر است.

خاصیت محلول در چربی بودن ویتامین ای باعث می‌شود که این ویتامین با ترکیبات مفید خود در لایه‌های پوست، نفوذ کرده و طراوت و شادابی مضاعفی برای پوست شما، داشته باشد. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که به‌منظور ممانعت از مسدودشدن منافذ پوست و یا حتی جلوگیری از  عدم تعادل چربی، بیشتر از دو بار در هفته از این ماسک استفاده ننمایید.

4/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.