۷ آبشار که در آنتالیا باید ببینید

0

آبشارها عنصر عرفانی و خیره کننده طبیعت هستند. اگر عاشق آب و طبیعت هستید، هیچ راهی وجود ندارد که از یافتن آبشار در غیرمنتظره ترین مکان ها لذت نبرید. اگر عاشق جذابیت آبشارها هستید، پیشنهادهای من را دوست خواهید داشت.

این مطلب مربوط به تمام آبشارهای آنتالیا است. برخی از آنها محبوب هستند و برخی دیگر از چشم گروه های شلوغ توریستی پنهان هستند. با من همراه باشید .

آبشار ماناوگات

هر وقت به آبشار ماناوگات می روم، مطمئن می شوم که این آبشار شایسته محبوبیتی است که به دست آورده است. دیدن آب روان در تمام طول سال واقعاً جذاب است. می توانید با دوستان، خانواده یا خودتان به آنجا بروید. همیشه لذت بخش و آرام است.

این منطقه در ماناوگات، دومین ناحیه بزرگ آنتالیا واقع شده است و نام آن از این منطقه گرفته شده است. این آبشار با فاصله 4 کیلومتری از مرکز ماناوگات و 72 کیلومتری آنتالیا، دسترسی واقعا آسانی دارد. اگر قصد بازدید از آنتالیا را دارید، فرصت دیدن آبشار ماناوگات را از دست ندهید.

آبشار ماناوگات حاصل ریزش آب بر فراز صخره ای به ارتفاع 3 یا 4 متر در مسیر رودخانه ماناوگات، رودخانه مهمی است که در متون تاریخی از آن به نام تیل و ملاس یاد شده است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

در آبشار ماناوگات چه باید کرد؟

گزینه های زیادی در داخل و اطراف آبشار ماناوگات وجود دارد. می توانید در آنجا پیک نیک داشته باشید یا از غذاهایی که در رستوران ها و کافه ها سرو می شود لذت ببرید. تعداد زیادی از آنها در اطراف وجود دارد و همه آنها خوب هستند.

اگر اهل ماجراجویی هستید، می توانید از جیپ سافاری، سفرهای پیاده روی، تورهای قایق، یا پیاده روی در طبیعت که تنها برخی از گزینه های تفریحی آبشار ماناوگات هست، استفاده کنید.

هر کاری که انجام می دهید، لطفا فرصت نشستن و تسلیم شدن به الهاماتی را که آب جاری به شما میدهد را از دست ندهید.

آبشارهای دودن

آیا اگر بشنوید که دو آبشار مجزا در دودن وجود دارد شگفت زده خواهید شد؟ من قبلا آنها را به عنوان یک آبشار واحد در نظرداشتم ، اما در واقع دو آبشار وجود دارد که به نام های آبشار دودن بالا و پایین وجود دارد.

منبع آنها نیروگاه برق آبی Kepez است که آن را از طریق جریان دودن به دو بخش تقسیم می کند که هر دو به دریای مدیترانه می ریزند.

آبشار دودن پایین

 این آبشار که با نام آبشار کارپوزکالدیران (هندوانه‌بر) نیز شناخته می‌شود، بهشتی برای کسانی است که می‌خواهند از گرمای تابستان آنتالیا فرار کنند.

تنها 8 کیلومتر تا مرکز منطقه لارا، آب بر فراز صخره هایی به ارتفاع 40 متر می ریزد. خیلی شگفت انگیز است، خوشحال خواهید شد که رفتید.

آبشار دودن بالا

همچنین به نام آبشار اسکندر (اسکندر) شناخته می شود زیرا اسکندر مدتی را در آنجا گذراند و به اسب هایش در سفر خود به پامفیلیا در طی یک سفر نظامی اجازه نوشیدن داد.

می توانید با کمی پیاده روی یا نوشیدن چای در باغ های چای از آبشار لذت ببرید. همچنین مناطق پیک نیک و رستوران ها را در اطراف این پارک طبیعی خواهید یافت. وقتی آنجا هستید، هوای خنک را احساس می کنید، به آب جوشان گوش دهید و از فضای سبز اطرافتان لذت ببرید.

آبشار کورشونلو

یک کلمه: باشکوه! من واقعا مشتاق بازگشت به این بهشت ​​سبز و آبی هستم. از هر دقیقه ای که در آنجا سپری کردم لذت بردم.

آبشار کورشونلو با دریاچه‌ها و آبشارهای کوچک خود نوید یک روز لذت‌بخش و آرام یا تعطیلات آخر هفته را می‌دهد. اقامتگاه هایی در آنجا وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید.

آبشار اصلی از بالای صخره ای به ارتفاع 18 متر می گذرد. چندین آبشار کوچکتر نیز وجود دارد.  آبشار کورشونلو  در نزدیکی مرکز آنتالیا و تنها 22 کیلومتر با آن فاصله دارد. می توانید آن را در امتداد جاده اصلی آنتالیا-اسپارتا پیدا کنید یا از مرکز شهر با مینی بوس برای دیدن این آبشار زیبا بروید.

این منطقه در سال 1986 توسط مقامات به یک پارک طبیعی تبدیل شد. از آن زمان، بازدیدکنندگان می توانند با ایمنی و راحتی از این منطقه لذت ببرند. وقتی می‌دانید که امکاناتی در اطراف وجود دارد که می‌توانید از آن لذت ببرید، همیشه راحت‌تر است.

پوشش گیاهی این پارک بسیار غنی است و شامل کاج قرمز، چنار شرقی، خرنوب، زیتون وحشی، درختان صمغ، بید و درختان انجیر است. همچنین، زالزالک های مرت، خرزهره، شاه توت، رز وحشی، سرخوشی، گز، صنوبر، بلوط کرمس، آویشن، نعناع وحشی و گیاهان آبزی و انگور مانند خولان، نعناع آبی در انتظار کشف هستند.

اگر در پارک قدم بزنید، ممکن است حیوانات وحشی زیادی را نیز ببینید. می توانید روباه ها، خرگوش ها، سنجاب ها، گرازهای وحشی، لاک پشت ها، کپور، لاک پشت های آبی، سگ ها، مارها و مارمولک ها را در حال راه رفتن، پریدن یا شنا مشاهده کنید. و خفاش ها، هوپوها، و دارکوب ها در درختان یا پرواز در اطراف شما باشند . هوشیار باشید!

آبشار ساپادره

وقتی به دره ساپادره رفتم، احساس احمقانه‌ای داشتم که میلیون‌ها بار به آنتالیا رفته بودم و قبلاً آن را ندیده بودم. مشکلی نیست. هیچ آسیبی در کار نیست! الان وقتشه.

این دره میزبان آبشاری به نام ساپادره است. دره کارستیک 360 متر طول و 400 متر ارتفاع دارد که در روستای ساپادره در ناحیه آلانیا و در 45 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. تنها راه رسیدن به آنجا استفاده از ماشین یا شرکت در یک تور است حمل و نقل عمومی وجود ندارد. اگر به کمپینگ علاقه دارید، از اینکه بدانید این یک گزینه در اینجا است، هیجان زده خواهید شد!

به سمت فواره بروید و این یک استخر زیبا است که با یک رودخانه همراه است. وقتی بالاخره از طریق جاده مهیج دره به فواره رسیدید، خود را برای شنا در آب سرد این استخر طبیعی آماده کنید.

در حین بازدید لازم نیست نگران وعده های غذایی باشید ، یک رستوران در آنجا وجود دارد که غذاهای سنتی روستا را سرو می کند. وقت لذت بردن است .

آبشار دگیرماندره

آبشار دگیرماندره که به نام آبشار Gizli Cennet (بهشت پنهان) نیز شناخته می شود، در منطقه ماناوگات آنتالیا واقع شده است. نام دقیقی است. وقتی به آنجا برسید، به نظر می رسد که به بهشت ​​رسیده اید.

نام دگیرماندره (جریان آسیاب) از نهری به همین نام گرفته شده است که آسیاب های آبی زیادی در اطراف آن مستقر شده بودند.

اینجا واقعاً یک بهشت ​​پنهان است، زیرا بسیاری از مردم خارج از مردم محلی در روستاهای همسایه آن را نمی شناسند، بنابراین وقتی به آنجا برسید در پارک ازدحام جمعیتی وجود نخواهد داشت.

آب از سرچشمه خود می آید و از ارتفاع 3 تا 4 متری بر روی صخره ها می ریزد. پس از یک پیاده روی خوب در داخل پارک (که بسیار زیبا سازماندهی شده است) می توانید در دریاچه زیبا و طبیعی شنا کنید.

چرا تمام روز را در آنجا با دوستان و خانواده سپری نمی کنید؟ همه ما می دانیم که بودن در اطراف و داخل آب چقدر لذت بخش است. حتی اگر شناگر نیستید، باز هم می توانید در آب های کم عمق قدم بزنید.

زمانی که گرسنه می شوید، کافه اطراف دریاچه طبیعی مکانی عالی برای گوش دادن به صدای جوشان آب در حین لذت بردن از قهوه یا چای ترکی است.

آبشارهای اوچانسو

دسترسی به آبشارهای اوچانسو آسان نیست، اما امتحان کردن آن ارزش تلاش شما را دارد.

این آبشارها در روستای آکچاپینار در ناحیه سریک آنتالیا قرار دارند. تا آنتالیا 57 کیلومتر و تا سریک 54 کیلومتر فاصله است. سرچشمه آبشارها نهر اوچاندره است که توسط نهرهای هاووتلو و بال تشکیل شده است.

احتمالاً افراد زیادی را در اطراف خواهید دید، به خصوص در فصل تابستان. این مکان زیبا در مسیر سنت پل، یک مسیر زیارتی مهم برای مسیحیان است.

چگالی آب به فصل بستگی دارد و همه جا سنگ آهک وجود دارد.

آبشار اوچانسو بالا

دسترسی به آبشار اوچانسو بالا دشوارتر است. قبل از اینکه مجبور شوید برای رسیدن به آنجا یک مسیر پیاده روی را دنبال کنید، فقط می توانید رانندگی کنید. ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد تا به آنجا برسید، اما اجازه ندهید  سختی مسیرشما را متوقف کند.

آبشار اوچانسو بالا از صخره ای به ارتفاع 70 متر به دریاچه ای طبیعی به عمق 2.5 متر سقوط می کند.

یکی دیگر از مناطق پنهان در آنجا استخر پادشاه است که در پشت یک ساختار صخره ای بر روی آب های در حال سقوط قرار دارد. خوشبختانه، مسیری از میان جنگل وجود دارد که به استخر کینگ منتهی می شود. کمی پیچیده و سربالایی است، پس حواستان باشد.

فراموش نکنید که با خود تنقلات بیاورید، زیرا هیچ فروشگاهی در آنجا پیدا نمی کنید.

آبشار اوچانسو پایین

آبشار اوچانسو پایین از صخره ای به ارتفاع 51.5 متر به دریاچه ای به عمق 4 متر سقوط می کند. تفاوت این استخر آبشاری این است که به اندازه بقیه سرد نیست، بنابراین می توانید بدون لرز از آب های سبز آن لذت ببرید.

اگر قصد دارید در این سفر یک وعده غذایی میل کنید، باید برنامه ریزی کنید که آن را به آنجا ببرید – یک رستوران عالی در محل با گزینه های خوب زیادی در منو آن وجود دارد.

آبشار گومبه اوکارسو

این مکان فقط شگفت انگیز است. تفاوت آن با موارد ذکر شده در بالا این است که پر از شگفتی است. به عنوان مثال، ممکن است با درخت آرزو روبرو شوید.

این مکان در فلات مهم و عرفانی گومبه واقع شده است و از زمان های قدیم مکان مهمی بوده است.

اگر واقعاً می‌خواهید به آبشار گومبه اوکارسو بروید و سورپرایز شوید ، باید مراقب باشید: مسیرهایی در جاده وجود دارد، اما تابلوهای راهنمایی کوچک هستند و به راحتی نمی‌توان آنها را از دست داد. فراموش نکنید که کفش راحتی همراه داشته باشید که با آن روی زمین سنگی راه بروید.

گومبه در 70 کیلومتری کش قرار دارد و منظره زیبایی از کوه آکداغ که 3000 متر ارتفاع دارد را می بینید . مسیر آبشار آبشار گومبه اوکارسو را دنبال کنید، یکی از سه منبع آب چشمه آکداغ.

آبشار گومبه اوکارسو از ذوب برف هایی که بر فراز تپه 60 متری می بارد ایجاد شده است. این با آبشارهای دیگر متفاوت است زیرا آب متراکم نیست. آب زلال آن بر روی صخره ها و اطراف آن جریان دارد و به مناظر جذاب می افزاید.

و بله، یشیل گل (دریاچه سبز) نزدیک به فواره است. این دریاچه دهانه‌ای است و واقعاً سبز است و برای پیک نیک مناسب است. بنابراین، اگر به آنجا رفتید، آماده باشید تا از یک بعد از ظهر خوب در کنار دریاچه لذت ببرید.

در اطراف فلات قدم بزنید تا به آبشار گومبه اوکارسو برسید. فراموش نکنید که برای لذت بردن از گیاهان غنی این منطقه همه چیز را در اطراف خود ببرید.

شما می توانید با سوار شدن به ماشین یا پیوستن به یک تور از مرکز کاش به فلات گومبه بروید. در هر صورت، برای راه رفتن آماده باشید.

همیشه در روستاها مکانی برای صرف ناهار یا نوشیدن چای در حالی که به آب گوش می دهید و آرامش درونی می یابید پیدا خواهید کرد. همراه داشتن تنقلات ضروری است، حتی اگر قصد ندارید در تپه های گومبه پیک نیک داشته باشید.

خلاصه

همه اینها درباره آبشارهای آنتالیا بوده است. من مطمئن هستم که شما قبلاً از برخی از آنها آگاه بودید، اما امیدوارم که به شما کمک کرده باشم تا برخی از آنها را کشف کنید.

می توانید برای تعطیلات آفتاب و شن و ماسه به آنتالیا بروید، اما مطمئناً باید برای لذت بردن از این منظره باشکوه طبیعت کمی وقت بگذارید.

دنیا پر از شگفتی است و چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. امیدوارم همه ما فرصت انجام این کار را داشته باشیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.