گشت یک روزه در جزیره بیوک ادا استانبول

جزیره بیوک ادا
0

اگر به دنبال یک تور یک روزه در استانبول هستید، ممکن است به جزایر پرنس فکر کنید. جزیره بیوک ادا استانبول بزرگترین و یک مکان توریستی محبوب برای گشت یک روزه  است. جزیره بیوک ادا به ویژه در ماه های بهار که می توانید در خیابان های رنگارنگ آن قدم بزنید، در هوای تازه نفس بکشید و از مناظر زیبای پر از گل آن لذت ببرید ؛ بسیار زیبا است.

با این حال، بازدید از جزیره بیوک ادا می تواند یک تجربه فراموش نشدنی در هر فصلی از سال باشد.

در جزیره بیوک ادا کارهای زیادی برای انجام و دیدن وجود دارد. ولی، از کجا شروع کنیم؟ چندین مکان وجود دارد که باید حتما ببینید تا روزتان غرق در لذت شود. پس از کاوش در خیابان های بیوک ادا ، به شدت توصیه می کنیم مکان های تاریخی آن را بررسی کنید. حتما از خانه تروتسکی، یتیم خانه یونانی پرینکیپو و تپه ایا یورگی دیدن کنید. برای رفع خستگی روز، می توانید در کنار تماشای غروب خورشید، یک شام خوب روی تپه میل کنید.

با ماه همراه باشید در یک روز جذاب در جزیره بیوک ادا .

چگونه به جزیره بیوک ادا برویم

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

اگر قصد دارید تور یک روزه خود را در استانبول از فرودگاه شروع کنید، می توانید خیلی راحت به جزیره بیوک ادا بروید. شما می توانید استانبول کارت را از دستگاه های بلیط در ایستگاه های اتوبوس دریافت کنید. ابتدا باید به کارتال بروید، باید از خط E9 استفاده کنید، این سفر تقریبا 30 دقیقه طول می کشد.

می توانید با تاکسی نیز به کارتال بروید، هزینه آن حدود 120-180 لیر است. سپس باید کشتی‌های پرنستور را که هر ساعت به جزایر پرنس می‌رود، سوار شوید. شما می توانید بلیط را فقط با 32 لیر از باجه بلیط خریداری کنید. پس از 30 دقیقه سواری با کشتی پر از چشم اندازهای خیره کننده از تنگه بسفر و استانبول، به جزیره بیوک ادا خواهید رسید.

خیابان های جزیره بیوک ادا

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

در طول تابستان، خیابان های بویوک ادا شلوغ می شود. به همین دلیل است که بهترین زمان برای بازدید از جزیره بیوک ادا در بهار است که هوا شروع به گرم شدن می کند و در پاییز که دیگر هوا گرم نیست. جزیره بیوک ادا (به ترکی به معنای جزیره بزرگ است) بخشی از استانبول است، اما فضای وسیعی دارد که با فضای شهرهای بزرگی مانند استانبول متفاوت است.

از اولین لحظه ای که وارد جزیره می شوید، آرامش و زیبایی را احساس خواهید کرد. می توانید با پای پیاده در شهر بیوک ادا بگردید یا دوچرخه کرایه کنید. هزینه های کرایه دوچرخه متفاوت است، اما معمولاً 20-40 لیر در ساعت است. دوچرخه سواری در خیابان های رنگارنگ و تاریخی جزیره بیوک ادا یک تجربه عالی خواهد بود .

یونس دوندورماچی در جزیره بیوک ادا استانبول

اگر از رکاب زدن خسته شدید، از بستنی خوشمزه لذت ببرید و کمی مکث کنید. مغازه های زیادی وجود دارد که می توانید بستنی بخرید، اما یونس دوندورما یکی از بهترین بستنی فروشی های جزیره بیوک ادا استانبول است. یونس دوندورما اساساً یک تجارت خانوادگی است. با میوه های تازه فصل ، بستنی درست می کنند. می توانید گاری یونس را در مقابل باشگاه آنادولو پیدا کنید.

خانه تروتسکی

پس از قدم زدن در خیابان های بیوک ادا ، بازدید از خانه تروتسکی را فراموش نکنید. خانه تروتسکی که در ابتدا به عنوان عمارت سواستوپل شناخته می شد، توسط بازرگانان ارمنی در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد. پس از اینکه لئون تروتسکی، فعال و سیاستمدار مارکسیست به استانبول نقل مکان کرد، در این خانه زندگی کرد.

از آن زمان این خانه توسط مردم به عنوان خانه تروتسکی نامگذاری شد، این یک ساختمان جالب است که با چشم اندازهای دریا و فضای سبز احاطه شده است. با نگاه کردن به این ساختمان زیبا به عنوان یک خانه تبعیدی، نمی توانم از خود سوال نکنم که آیا چنین تبعیدی واقعاً اینقدر سخت و دردناک است؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

معروف است که تروتسکی بهترین روزهای زندگی خود را در اینجا سپری کرده است. تروتسکی که چهار سال در اینجا زندگی کرد، بسیاری از کتاب های خود را نیز در اینجا نوشت. متأسفانه در حال حاضر امکان بازدید از موزه وجود ندارد زیرا این ساختمان خصوصی است اما در آینده می توان آن را به عنوان موزه افتتاح کرد.

یتیم خانه یونانی

یتیم خانه یونانی
یتیم خانه یونانی

وقتی خانه تروتسکی را ترک کردید، برای رفتن به انتهای دیگر جزیره بیوک ادا استانبول آماده شوید. تنها 2 کیلومتر با آن فاصله دارد، اما شیب‌ها بسیار تند و جاده‌ها برای پیاده‌روی مناسب نیستند، بنابراین پیاده‌روی به سمت دیگر جزیره خسته‌کننده است. همچنین می توانید برای بالا رفتن از تپه دوچرخه کرایه کنید. حتی اگر از رکاب زدن خسته شدید، به خاطر داشته باشید که مناظر منحصر به فرد طبیعت در همه جای شما وجود دارد و لذت بردن از آنها را فراموش نکنید.

یتیم خانه یونانی Prinkipo تاریخچه بسیار جالبی دارد. این ساختمان که در ابتدا به عنوان هتل در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد، بعداً به عنوان یتیم خانه مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1964 تعطیل شد و از آن زمان تاکنون به فعالیت خود ادامه نداده است. شما نمی توانید به داخل ساختمان بروید، به دلیل خطر ریزش ممنوع است.

اما برای دیدن آثار تاریخ باید این ساختمان خیره کننده را که یکی از بزرگترین سازه های چوبی جهان است ببینید. اگر خوش شانس باشید، مردم محلی که آنجا بوده اند می توانند داستان های ترسناکی درباره این ساختمان متروکه برای شما تعریف کنند.

کلیسای ایا یورگی

کلیسای ایا یورگی در بالاترین نقطه جزیره قرار دارد، بنابراین حمل و نقل به آنجا بسیار دشوار است. جاده ها ناهموار هستند و  برای بالا رفتن از این تپه می توانید یک ماشین برقی انتخاب کنید زیرا جاده برای دوچرخه سواری بسیار دشوار است. در صورت انتخاب خودروی برقی، قیمت به شرح زیر 15 لیر + 12 لیر در هر کیلومتر است.

هنگامی که به تپه ایا یورگی  رسیدید، برای رسیدن به کلیسا باید از تپه شیب دار دیگری بالا بروید. سخت است اما کاملا ارزشش را دارد. قبل از اینکه به بالای تپه برسید، غرفه های کوچک متعددی را خواهید دید که جواهرات می فروشند. وقتی در اوج هستید می توانید یکی را بخرید تا آرزو کنید.

پس از 15 دقیقه صعود به مناظر فوق العاده ای خواهید رسید که به شما کمک می کند تا تمام خستگی خود را از بین ببرید. در نظر داشته باشید که افراد زیادی در روزهای 23 آوریل و 24 سپتامبر از ایا یورگی دیدن می کنند و اگر برای عبادت از این بنای تاریخی بازدید می کنید، پیشنهاد می کنیم تاریخ دیگری را برای بازدید خود انتخاب کنید.

رستوران Hagia Yorgi Kir

رستوران Hagia Yorgi Kir
رستوران Hagia Yorgi Kir

اگر به دنبال مکانی برای غذا خوردن در جزیره بیوک ادا هستید، در امتداد ماجراجویی خود از یک سمت جزیره به سمت دیگر، این مکان یک انتخاب عالی است. شما می توانید با تماشای منظره عالی دریا در اینجا استراحت کنید و یک وعده غذایی دلپذیر میل کنید.

این جایگزین بهتری برای رستوران های ساحلی است زیرا در اینجا می توانید روح جزیره بیوک ادا و ایا یورگی را احساس کنید. وقتی غذای خود را تمام می کنید و غروب زیبای خورشید را می بینید، هنوز گزینه های دوچرخه و ماشین برقی برای پایین رفتن از تپه وجود دارد. یا می توانید پیاده از تپه پایین بروید زیرا بسیار آسان تر از بالا رفتن است. برای خداحافظی با جزیره بیوک ادا می توانید یک فنجان چای در کنار ساحل بنوشید. اما آخرین کشتی را از دست ندهید!

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.