جزیره های نزدیک استانبول

بهترین جزیره های نزدیک استانبول
0

استانبول که با مدرن بودن، انرژی عرفانی و سرگرمی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری است، بدون شک شهری است که باید دید. در هر خیابان استانبول می توانید با آثار هنری یا سازه های معماری مختلف برخورد کنید. این همان چیزی است که بازدید از استانبول را جذاب می کند. علاوه بر مرکز شهر، مقاصد زیادی در اطراف استانبول وجود دارد که ارزش دیدن را دارند و اگر نروید می‌توانید زیبایی‌های بسیاری را از دست بدهید

در این مقاله 10 مورد از جزیره های نزدیک استانبول را که می توانید از آنها دیدن کنید، مشاهده خواهید کرد. چه چیزی بهتر از لذت بردن از طبیعت باشکوه همراه با مناظر خیره کننده دریا. علاوه بر این، جزایری که در نزدیکی استانبول قرار دارند، به شما امکان می دهند از فضای شهر شلوغ فرار کنید

1.جزیره مارمارا

بهترین جزیره های نزدیک استانبول

بیایید با جزیره مارمارا شروع کنیم که بزرگترین جزیره در منطقه مارمارا است. نام آن از منطقه مارمارا که در آن قرار دارد گرفته شده است. اگر از دیدن زندگی سنتی روستا، طبیعت و دریا لذت می برید، جزیره مارمارا موقعیت ایده آلی برای شماست

دو پیشنهاد ساحلی متفاوت برای عاشقان دریا داریم. ساحل کوله که یکی از سواحل مرکزی جزیره مارمارا است، یکی از پرجنب‌ و جوش‌ترین و شلوغ‌ترین نقاط این جزیره است. ساحل وسیع است، دریا صاف و آرام است. برای کسانی که به دنبال مکانی آرام تر هستند، ساحل آبا انتخاب بهتری خواهد بود

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پیشنهاد دیگری که می توانید در جزیره مارمارا از آن دیدن کنید روستاها و آبادی های مرکزی جزیره است. روستای چینارلی و روستای گاندوگدو از جمله مکان های مورد علاقه برای اقامت هستند و برای کسانی که می خواهند زندگی روستا را از نزدیک ببینند ایده آل هستند

علاوه بر این، برای کسانی که عاشق ورزش های طبیعت گردی و پیاده روی هستند، جزیره مرمره می تواند در برنامه سفر شما قرار گیرد.

2.جزیره آوسا

جزیره آوشا در دریای مارمارا واقع شده است. نزدیکی آن به استانبول آن را به یکی از محبوب ترین جزیره های نزدیک استانبول برای گردشگری تابستانی تبدیل کرده است.

در میان مکان هایی که باید دید، بازار آوشا یکی از اولین جاهایی است که به ذهن می رسد. این به یک مسیر پیاده روی عالی تبدیل شده است زیرا اتومبیل در اینجا ممنوع است. بازاری که می‌توانید همه چیز مورد نیاز خود را از آنجا بخرید، درست در پشت سواحل قرار دارد.

آلتینکوم، معروف ترین ساحل جزیره، البته جزو توصیه های ماست. ساحلی که پس از یک سفر 10 تا 15 دقیقه ای با مینی بوس های ساحلی که از مرکز حرکت می کنند می توانید به آن برسید، به دلیل شن های زرد رنگ معروف است. دریا کاملا تمیز است و با رنگ آبی یخی خود شبیه یک آکواریوم است.

جزایر پرنس

جزایر پرنس از 9 جزیره تشکیل شده است. تنها 5 جزیره مسکونی هستند. اما از آنجایی که یکی از آنها (جزیره کشیک) ملک خصوصی است، می توان گفت که برای 4 جزیره دیگر منطقه توریستی است

جزایر پرنس که می توانید از آن دیدن کنید: جزیره بزرگ ، کینالیادا ، هیبلیادا ، بورگازدا و جزیره مروارید  

3.جزیره بزرگ

جزیره بزرگ
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

جزیره بزرگ ، مرکز جزیره های نزدیک استانبول، دارای جنگل های شگفت انگیز، کلیسای جمله و تکنیک و چشم اندازی بی نظیر است. حمل و نقل در جزیره بزرگ با دوچرخه انجام می شود و استفاده از وسایل نقلیه موتوری به جز وسایل نقلیه رسمی ممنوع است. به همین دلیل است که توصیه می کنیم دوچرخه کرایه کنید و در خیابان های منحصر به فرد جزیره دوچرخه سواری کنید.

علاوه بر این، یوجتپه ، تپه ای که منطقه ای را که کلیسای جمله و تکنیک در آن قرار دارد، پوشانده است، قطعا یکی از مکان هایی است که باید دید. برای رسیدن به آن باید از یک شیب 1 متری بالا بروید. اما مهم نیست این سفر چقدر سخت باشد، وقتی به قله رسیدید متوجه خواهید شد که ارزشش را داشت.

جزیره بزرگ یک مقصد عالی برای یک سفر یک روزه است. در این وبلاگ، تمام اطلاعات لازم در مورد بازدیدهای ضروری جزیره بزرگ را خواهید یافت

4.کینالیادا

کینالیادا دومین جزیره کوچک در میان سایر جزیره های نزدیک استانبول است. هنوز هم می‌توانید فعالیت‌های زیادی برای انجام پیدا کنید. اول، صومعه تغییر شکل، واقع در قله هریستو، از جمله مکان های تاریخی است که باید در کینالیادا از آن بازدید کرد. از آنجایی که بر روی تپه قرار دارد، منظره جزایر دیگر را نیز نمایان می کند.

همچنین می‌توانید خانه‌های تاریخی را از نزدیک ببینید و به سمت اسکله بروید و در اطراف ساحل پرسه بزنید. می توانید با دریا در سمت راست و عمارت های جزیره سفید در سمت چپ قدمی آرام داشته باشید.

5.هیبلیادا

هیبلیادا

هیبلیادا، دومین جزیره بزرگ از جزیره های نزدیک استانبول، به خاطر طبیعتش با هر سایه سبز، جنگل های کاج، غنچه های قرمز رنگارنگ و عمارت های تاریخی شناخته شده است.

مانند سایر جزیره های نزدیک استانبول، سواحل هیبلیادا نیز برای کسانی که به شنا علاقه دارند ایده آل هستند. علاوه بر شنا و قایقرانی از محبوب‌ترین فعالیت‌های هیبلیادا هستند. اگر به ورزش‌های آبی علاقه دارید، می‌توانید با ورود به هیبلیادا این فعالیت را به برنامه سفر خود اضافه کنید.

برای کسانی که می خواهند استراحت کنند، خلیج چام لیمان که به عنوان آرام ترین خلیج جزیره شناخته می شود، انتخاب مناسبی خواهد بود. این خلیج به خاطر چشم اندازش از تپه دگیرمن معروف است.

6. بورگازدا

بورگازادا، سومین جزیره بزرگ جزیره های نزدیک استانبول، با شکل گردش از سایر جزیره های نزدیک استانبول متمایز می کند. بورگازادا که در فصل تابستان و زمستان دائماً مورد بازدید قرار می گیرد، با زیبایی های طبیعی و همچنین بناهای تاریخی خود بهشتی است.

اگر به بورگازدا رفتید، اولین جایی که می توانید بازدید کنید موزه سعیت فایک آبایانیک است. این همان خانه ای است که سعیت فایک آبایانیک ، یکی از نویسندگان مهم ادبیات معاصر ترکیه، سال ها در بورگازادا در آن زندگی می کرد. از زمان افتتاح، این موزه به یکی از پربازدیدترین خانه های موزه در ترکیه تبدیل شده است. ما به شدت توصیه می کنیم آن را به برنامه سفر خود اضافه کنید.

توصیه بعدی ما برای کسانی است که می خواهند از شلوغی دور شوند. ساحل دوشلر یکی از مکان های مخفی این جزیره است.

ساحلی که کینالیادا را می بیند، منظره ای جذاب دارد. برای بسیاری ناشناخته، طبیعتی بکر نیز دارد

7.جزیره مروارید

جزیره مروارید

جزیره مروارید، که جز کوچکترین جزیره های نزدیک استانبول است، به دلیل مناظر جذاب و دریای تمیزش به طور کلی ترجیح داده می شود. با این حال، مکان های دیدنی کمتری نسبت به سایر جزایر دارد.

این جزیره دارای سه ساحل به نام‌های ساحل جزیره مروارید، ساحل الیو مروارید و کلاب آدا مروارید است و نام آن به معنای مادر از مروارید است.

قایق های موتوری رایگان از جزیره بزرگ به جزیره مروارید در دسترس هستند. شما می توانید با قایق های کشتی که از راننده کامیون ، کادیکوی ، امینو ، کاباتاس یا بشیکتاش حرکت می کنند، به جزیره بزرگ برسید.

8.جزیره خرگوش

جزیره خرگوش یا جزیره ماهیگیر کوچکترین جزیره جزیره های نزدیک استانبول است. در این جزیره به دلیل وسعت کوچک و بایر بودن آبادی وجود ندارد. به دلیل تعداد زیاد خرگوش ها، مردم این جزیره را جزیره خرگوش (خرگوش) می نامیدند.

9. جزیره قاشق

جزیره قاشق

جزیره کاشیک در سراسر بورگازادا قرار دارد. این نام را به این دلیل داده اند که شبیه قاشق است. هیچ سرویس کشتی به این جزیره وجود ندارد زیرا این جزیره متعلق به خصوصی است. این جزیره که حدود چند صد متر طول دارد در گذشته به عنوان تبعیدگاه نیز استفاده می شده است.

10. یاسیادا

جزیره دموکراسی و آزادی که به یاسیادا نیز معروف است در دریای مارمارا واقع شده است. یاسیادا به معنای جزیره مسطح است و یکی از جزایر جزیره های نزدیک استانبول است. کسانی که برای بازدید از این جزیره می آیند این شانس را دارند که با بازدید از موزه ها، آثار فضای باز و کتابخانه در جمع راهنماها، بافت تاریخی را از نزدیک احساس کنند. جزیره دموکراسی و آزادی که در سال 2021 به روی بازدیدکنندگان باز شد، توجه زیادی از سوی شهروندان را به خود جلب کرد.

اگر پس از بررسی مناظر زیبای دریای استانبول و جزایر به دنبال فعالیت های داخلی بیشتری هستید، می توانید طرح ما را بررسی کنید، که شما را متقاعد می کند که موزه های استانبول چیزی جز سرگرم کننده نیستند!

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.