کویر مصر، قطب زیبایی های ایران

کویر مصر اصفهان
0

کویر مصر اصفهان، از مقاصد طبیعت گردی نام آشنایی است که در فصول پاییز و زمستان گردشگران زیادی را در دل خود جای می‌دهد؛ اگر به سمت این کویر بروید با تپه های شنی که در زیر نور طلایی خورشید همچون جواهر می درخشند؛ روبرو می شوید.

 در شب های این کویر می توانید به دور آتیش بنشینید و ستاره های زیبا را ببنید. اقامتگاه کویر مصر باعث شده است زیبایی کویر چندین برابر شودو گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

اگر به دیدن تخت عروس بروید با زیبایی های حیرت انگیز رو به رو خواهید شد؛ اینجا دقیقا در قلب دشت کویر مصر هست. که سکوت و هیجان با هم تداخل پیدا می کنند. شاید برای شما سوال باشد که کویر مصر کجاست؟

 در این متن در رابطه با طریقه سفر  به کویر مصر این زیبای بی ادعا، نحوه اقامتگاه کویر مصر ، بوم گردی و… را به اختصار برای تان توضیح دهیم..

 پس با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که نام این کویر پهناور به دلیل نزدیک بودن به روستای مصر به این نام بنا نهاده شده است و اقامتگاه کویر مصر بسیار پر امکانات هست که این امر در جذب گردشگری تاثیر گذار است.

کویر مصر کجاست؟

شاید برای علاقمندان به گردشگری جالب باشد که بدانند که کویر مصر اصفهان کجاست؟ کویر مصر اصفهان در نزدیکی شهر خور واقعه شده است.

کویر مصر اصفهان را با نام های مختلف شناخته می شود؛ البته بومیان این منطقه نام های دیگری همچون کلاته، یوسف مزرعه و… را به آن نسبت می دهند.

اگر بخواهیم به صورت دقیق تر بگوییم که کویر مصر کجاست؟ و در کجا واقع شده است؟ باید به ۴۵ کیلومتری شهر جندق و ۵۵ کیلو متری شهرستان خور مراجعه کنید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 در واقع اگر از سمت تهران- دامغان به سمت نایین و اصفهان سفر کنید، می توانید در میانه راه و بعد از گذر از مزارع امیر آباد به سمت روستای خشتی و زیبای مصر  بروید و خود را برای تماشای این کویر بی بدیل آماده سازید.

 در سفر به این نقطه به خاطر داشته باشید که قرار است به قلب دشت کویر در ایران سفر کنید؛ بنابراین انتظار هوای خشک و گرم را داشته باشید، به همین دلیل است که این مقصد گردشگری خود را برای روزهای سرد سال میزبان افراد بیش تری کرده است. برای پیدا کردن جواب این سوال که کویر مصر کجاست؟ بهتر است از راهنمایان گردشگری و شرکت های گردشگری کمک بخواهید.

چطور به کویر زیبایی های ایران برویم؟

حتمًا شما هم در طول سالیان متمادی و در فصل های سرد سال نام کویر مصر را شنیده اید و شاید به این جاذبه گردشگری فکر کرده اید. اگر بخواهید در فصل زمستان به این منطقه بروید باید اول خود را به روستای مصر برسانید؛

 این روستا کم جمعیت و کوچک است، که کمتر از ۱۵۰ نفر جمعیت را در خود جای داده است. اما به لطف جاهای دیدنی توانسته است میزبان توریست های داخلی و خارجی متعددی در طول سال شود. آب و هوای کویر مصر را باید در نظر بگیرید بعد اقدام به سفر کنید.

سفر به کویر مصر با ماشین شخصی

کویر مصر اصفهان

به جرات می توانم بگویم که برای دیدن این جاذبه گردشگری اولین گزینه ای که در ذهنتان نقش می بندند؛ سفر با ماشین شخصی است. سفر به کویر مصر با ماشین شخصی می تواند یک سفر به یاد ماندنی را تداعی کند.

 زیرا زمان و برنامه ریزی سفر کاملا در دست خودتان است و با توجه به علاقه و نیازی که در طول سفر می توانید داشته باشید.

 توقف در مسیر کاملاًدر  اختیار خودتان است، پیشنهاد می‌شود اگر آفرود باز هستید و به فکر سفر با ماشین های آفرود به کویر مصر اصفهان  هستید؛ حتماً مطابق مسیری که گفته شد عمل کنید و خود را به خور و بیابانک برسانید و در مسیر اصلی قرار بگیرید.

خرید تور گردشگری کویر مصراصفهان، عروس کویر ایران

تور گردشگری می‌تواند یک گزینه پرطرفدار در میان علاقه مندان به طبیعت گردی باشد؛ که نمی توانند از مزایای آن چشم ‌پوشی کنند.

 برای سفر کردن به دل کویر تنها نیازمند یک کوله پشتی که در آن لباس های مناسب روز و شب در این منطقه می باشید و پیشنهاد می شود حتما همراه خود خوراکی های مقوی و خوشمزه ببرید.

 در زمان ورود به این کویر ، در کنار نگاه کردن به آسمان پهناور و چیدن ستاره ها خوردن تنقلات خوشمزه می توانید طعم سفر را به یاد ماندنی تر کنید.

 از مزایای سفر به همراه تور دیگر دغدغه در رابطه با غذا مکان و حمل و نقل نخواهید داشت. در سال های اخیر تور های متعدد کویر نوردی در شهر های مختلف اصفهان، مشهد، تهران و دیگر شهر را با قیمتی منصفانه تر انجام می دهند.

هواپیما، قطار و اتوبوس؛ وسایل نقلیه کویر زیبایی ها

وسایل نقلیه عمومی از دیگر راه ها برای رسیدن به کویر مصر اصفهان هستند؛ فقط کافی است با یک پرواز خود را به اصفهان برسانید و بعد از آن با استفاده از تورهای محلی به دل کویر بروید. آب و هوای کویر مصر باعث شده است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

 با این حال اگر اگر قصد سفر کویر مصر اصفهان  را صرفا تفریحی را دارید پیشنهاد می شود که حتما از تورهای گردشگری استفاده کنید تا از طبیعت زیبایی ها هم بهره مند شوید.

بهترین زمان سفر به کویر مصراصفهان، کویر پر زرق و برق ایران

یک قانون در رابطه با بهترین زمان سفر به دل کویر ها وجود دارد که معمولاً در فصل سرد می تواند بهترین گزینه باشد، که کویر مصر اصفهان  هم از این قاعده و قوانین مستثنی نیست. در فصل تابستان به دلیل گرمای طاقت فرسا خبری از لذت بردن نخواهد بود.

 اما در فصل پاییز و زمستان دمای این منطقه کاملا بهاری و معتدل است و به حدی که پوشیدن یک لباس نازک تابستانی در روز می‌تواند نشاط‌بخش شود. آب و هوای کویر مصر در پاییز و بهار فوق العاده است.

 اما برعکس روز های سوزان کویری شب های نسبتاً سردی وجود دارد که به صورت چشمگیری دمای هوا افت می کند و حتما شما نیازمند لباس گرم می شوید؛ بهتر است بدانید که در فصول سرد از گزند حیواناتی مثل رتیل مار و عقرب هم در امان خواهید بود.

 زیرا آن ها در خواب زمستانی می روند به همین دلیل است که می گویند از آبان تا اواسط اردیبهشت می توانند بهترین روزها برای سفر به کویر پهناور مصر باشد.

 آب و هوای کویر مصر در فصول سال ثابت نیست و به همین علت کویر مصر در اصفهان به یکی از مکان های گردشگری تبدیل شده است.

تجربه های لذت بخش در کویر مصراصفهان

اگر می خواهید در طول سفر به مصر ایران خاطره هایی به یادماندنی داشته باشید؛ باید بدانید علاوه بر تماشای آسمان پر ستاره شهر که در دل کویر فقط قابل تجربه هست.

 تپه‌های شن‌های روان، کمپینگ های مختلف و عکاسی های زیبا می‌تواند زیبایی سفرتان را دوچندان کند. کویر مصر در اصفهان  در ایران مثل تیکه ای از جواهر می درخشد.

 کمتر کسی پیدا می‌شود که در زمان سفر کویر از آسمان پر ستاره هاش سخن به میان نیاورد. آسمان کویر مصر اصفهان شفاف زیبا پر ستاره و بدون ابر است که البته نمی توان شب های کویر مصر اصفهان  را در واژه ها گنجاند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 باید آنجا باشید و با چشم ببینید از آنجایی که هوایی شب ها در این مناطق سرد است روشن کردن آتش و شب نشینی و گفت با دوستان و همسفران می‌تواند تجربه سفرتان را به یادماندنی تر کند.

 در طول روز هم می‌توانید پا برهنه بر روی تپه ‌های شنی طلایی قدم بزنید و از سکوت بی بدیل آنجا بهره مند شوید. آسمان آبی زمین طلایی و مرزی میان این دو وجود دارد که تا بیکران امتداد  پیدا کرده است و برای خلق ایده‌های ناب عکاسی بی نظیر است.

تفریحات در کویر زییایی مصر

قبل از سفر به دل کویر آداب آن را باید بدانید، همانطور که پابرهنه قدم زدن بر روی رمل های طلایی و شب نشینی بر دور آتش از ارکان سفر به کویر هست.

 شتر سواری موتور چهار چرخ، خودرو آفرود هم می توانند جزء جدانشدنی این سفر باشد.

 افراد محلی با دریافت وجه، شما را بر شتر سوار می کنند و قدم زدن روی تپه های شنی را در ذهنتان هک می کنند. موتورهای چهار چرخ هم می‌تواند تجربه هیجان انگیز و کاملاً بی خطر باشد. پیشنهاد می کنیم که آن را از دست ندهید و با سوار شدن بر روی این موتورها رقصیدن در شن های نرم در دل کویر و تجربه می کنید.

 تصور کردن این اندازه از هیجان نفس را در سینه حبس می کند اگر با ماشین شخصی به کویر رفته اید و یا آفرود باز هستید،قطعاً با این تفریح پر مخاطره و البته هیجان انگیز آشنایی دارید.

در سفر پیش رویتان می ‌توانید با چند همسفر خود، آفرود کرایه کنید و به دل کویر بروید و سرعت و هیجان را به یکباره با هم تجربه کنید و آدرنالین زیادی را به رگ های تان هدیه دهید.

چال سلکنون، طبیعت منحصر به فرد مصر ایران

 چال سلکنون که به آن سیل کلون هم گفته می‌شود در شمال روستای مصر قرار گرفته است و در واقع فرورفتگی بسیار زیبایی دارد؛ که بر اثر به وقوع پیوستن سیل ایجاد شده و توسط تپه‌های شنی ظاهر زیباتری به خود گرفته است.

 برای رفتن به چال سیل کنون و دریاچه آن باید از روستای مصر عبور کنید و به سمت روستای فرحزاد و دوراهی چال سیل کنون بروید. در آدرس کویر مصر اصفهان تمام زیبایی های اصفهان وجود دارد.

مطالب مرتبط

 تخت عروس، تخت زیبایی ها

 تخت عروس در قم دلیل تماشای بودن و وصل ناپذیر بودن به این نام معروف شده است از بالای تخت عروس می توان به تخت شور چال سیل کنون تپه های شنا روان باتلاق های کویر مرکزی و روستای مصر و کوه های دامغان را ببینید.

 دریاچه نمک کویر مصر اصفهان دریاچه نمک کویر مصر که به آن دریاچه نمک خور هم گفته می شود؛ جز بزرگترین دریاچه های نمک فصلی در کل ایران است.

 جالب است که این نکته را بدانید که این دریاچه جز وسیع ترین و بزرگترین منابع استخراج نمک در کل دنیا است وقتی به دیدن این دریاچه بروید شکل پنج ضلعی های نمکی آن را می بینید که به دلیل اختلاف دما در شب و روز ایجاد شده است.

اگر قصد دارید مدتی را در زیر سقف آسمان آبی بگذرانید در میان نخلستان های سر به فلک کشیده آن و در کنار بافت تاریخی روستایی و دریاچه نمک می توانید، اموراتتان را سپری کنید.

 حتما به سمت قلعه بیاضه بروید و از مناطق دیدنی آن لذت ببرید اگر نمی دانید این قلعه کجاست باید بگوییم فقط کافی است ۵۰ کیلومتر به سمت جنوب شرقی شهرستان خور و حرکت کنید؛که البته در این قلعه هتل بیاضه هم قابل دیدن هست که از  نظر قیمت گران  است. ولی نظر  بسیاری را به خود جلب می کند. امیدوارم پاسخ این سوال را که کویر مصر کجاست؟ را پیدا کرده باشید. آدرس کویر مصر اصفهان را می توانید در نقشه طبیعت گردی ایران پیدا کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.