جزیره هندورابی؛ همسایه دیرینه کیش

جزیره هندورابی

شما هنگامی که جزیره مرجانی کیش را به عنوان مقصد خود انتخاب کردید باید منتظر اتفاقات فوق العاده ای باشید.

منتظر هیجانی در زیر آب که  شما را تا مرز جنون پیش ببرد و مناظری از یک کشتی یونانی به گل نشسته که نگاه شما را به خود خیره کند. منتظر لذت هایی که شما را در خود غرق کند و جاذبه هایی که شما را شگفت زده نماید.

منتظر کشف دنیایی پر رمز و راز در دل آب های زلال و بازگشتی به دوران کهن در ویرانه هایی باقی مانده از سالیان دور. با این حساب با رزرو تور کیش فرصتی فوق العاده را نصیب خود کرده اید.

بازدید از جزیره ای دیگر در کنار جزیره کیش

شما می توانید از فرصت تور کیش از تبریز خود برای بازدید از یک جزیره دیگر به جز کیش نیز استفاده کنید.

به این می گویند: یک تیر و دو نشان! بازدید یک جزیره زیبا در کنار جزیره کیش می تواند برای شما بسیار جذاب باشد.

این جزیره با نام هندورابی شناخته می شود اما هیچ ربطی به هند دارد. جزیره ای زیباست که در جنوب ایران شما را به خود فرا می خواند.

می گویند نام این جزیره از دو عاشق به نام های هند و رابی گرفته شده است. حتی اگر این افسانه ساختگی باشد باز هم این جزیره می تواند مقصدی باشد برای تجربه روزهایی آرام و عاشقانه. پس پیش به سوی مقصدی دیدنی در همسایگی کیش.

هندورابی؛ مقصدی دیدنی برای کیش گردان

بین دو جزیره کیش و لاوان قرار گرفته است و 23 کیلومتر از کیش فاصله دارد. جزیره ای مسطح که تقریباً هیچ ارتفاعی را در شاهد نیستید. جالب است بدانید که مرتفع ترین جای این جزیره شگفت انگیز تنها 45 متر ارتفاع دارد.

می گویند خالی از سکنه است ولی در سرشماری ها نام افرادی عرب تبار در آن ثبت شده است. کوچک است اما در دل خود جاذبه های بسیاری را جای داده. جاذبه هایی بکر که که در دل این جزیره هندورابی  حفظ شده اند تا نوازشگر چشم های شما باشند.

با این همه این جزیره هندورابی هنوز نتوانسته چون کیش و قشم در چشم باشد. این نکته را شاید بتوان مهم ترین امتیاز این منطقه توریستی دانست. مکانی بکر که هنوز دنیای معاصر آن را چندان دست کاری نکرده است.

در این جزیره هندورابی نه خبری از ردیف شدن هتل های لوکس و بلند است و نه نشانی از مراکز خرید شلوغ و پر ازدحام. به جای تمام اینها شما مردمانی ساده می بینید که برای خود خانه هایی سپید از سنگ و مرجان وگچ ساخته اند تا زندگی را به همان شکل سنتی خود سپری کنند.

تفریحات ویژه برای مسافران هندورابی

این جزیره دارای سواحلی فوق العاده است که برای شنا بسیار مناسب اند. حضور در کلوپ دریایی این جزیره برای عاشقان تفریحات آبی بهترین قسمت سفر است.

کلوپی که انواع تفریحات چون غواصی، جت اسکی، موتور سواری و غیره را برای گردشگران فراهم کرده تا از این جزیره دست خالی برنگردند.

اگر سواحل این جزیره را در اسفند ماه پر از چاله هایی عجیب دیدید تعجب نکنید. لاکپشت ها جایی بهتر از این سواحل برای تخمک گذاری پیدا نکرده اند.

این منظره می تواند یکی از جالب ترین قسمت های سفر شما را شکل دهد. البته آب های زلال این جزیره انوعی از ماهی ها را نیز در خود جای داده است که تماشای آنها برای گردشگران لذت بخش خواهد بود.

چگونه به جزیره هندورابی سفر کنیم؟

رفتن به این جزیره کار چندان سختی نیست. در حقیقت شما با رزرو تورکیش نصف راه را رفته اید. اکنون کافی است سراغ اسکله ماهیگری کیش را بگیرید.

با رسیدن به این اسکله قایق های چارتر آماده اند تا شما را به این جزیره ببرند. جاذبه هایی چون آب انبار، سواحل خلوت و آرامش بخش، مسجد سنتی، قبرستانی قدیمی و روستاهایی کهن در این جزیره در انتظار ورود شما هستند.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.