کلبه هور کیش؛ صخره ای دیدنی در کنار آب های زلال

کلبه هور کیش
0

یکی از مناطق بکر و زیبای جزیره کلبه هور کیش است که با وجود امکانات متعدد تفریحی و رفاهی می تواند برای گردشگران مطلوب باشد.

این منطقه که از جاذبه های دیدنی و تفریحی کیش محسوب می شود در قسمت غربی جزیره واقع شده است.

اگر در میان جاذبه های جزیره به دنبال جایی هستید که هم دارای مناظری چشم نواز باشد و هم بستری برای تفریحات جذاب فراهم کند کلبه ی هور کیش مکان مناسبی است.

سفر به جزیره مرجانی کیش که یکی از مهم ترین قطب های گردشگری ایران است همیشه جذاب و خواستنی است. این جزیره با قابلیت های گوناگون خود در زمینه های مختلف توانسته افراد زیادی را جذب خود کند.

این جزیره حتی با امکانات خود می تواند جایگزین مناسبی برای سفرهای خارجی باشد.  اگر بخواهیم جاذبه های جزیره را در دسته هایی مختلف جای دهیم می توانیم از مناطق بکر طبیعی، بناهای تاریخی، تفریحات مدرن، مراکز خرید، رستوران های مجهز، اقامتگاه های لوکس و غیره نام ببریم.

در این میان مناطق بسیاری نیز وجود دارند که به صورت ترکیبی شما را مهمان جاذبه های متفاوتی می کنند. به طور مثال شما اگر به یکی از رستوران های خوب جزیره مراجعه کنید از بسیاری از جاذبه های دیگر چون انواع تفریحات در کنار آن برخوردار هستید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

یا اگر به یکی از مراکز خرید محبوب جزیره سر بزنید می توانید شاهد انواع رستوران های مجهز باشید. به این ترتیب بازدید از یک مکان در کیش فرصت های بسیاری را در اختیار شما خواهد گذاشت.

یکی از جاذبه های کیش کلبه هور است که می توان آن را دو منظوره انتخاب کرد. هم برای دیدن مناطقی چشم نواز و بکر و هم برای لذت بردن از تفریحاتی مهیج و دوست اشتنی.

جاذبه ای به نام کلبه هور

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
کلبه حور کیش
کلبه حور کیش

این جاذبه که به نام کلبه هور کیش شناخته می شود در قسمت غربی جزیره واقع شده است. این کلبه هور کیش شامل صخره هایی سنگی است که در کنار دریا واقع شده اند.  وجود آب های زلال و شفاف در این قسمت زمینه را برای پر بازدید بودن آن فراهم کرده است.

این آب های زلال که انواع آبزیانی چون لاکپشت ها، مرجان ها و صدف ها را در خود جای داده اند سبب جذابیت این کلبه هور کیش شده اند.

شما می توانید در آرامش این منطقه کلبه هور کیش قدم بزنید و با گوش سپردن به صدای امواج دریا خود را به شنیدن یک موسیقی زنده دعوت کنید.

آرامشی که شب هنگام در منطقه کلبه هور کیش برقرار است برای گردشگران بسیار دوست داشتنی خواهد بود.

اکنون در کنار این کلبه امکانات رفاهی بسیاری ایجاد شده که زمینه حضور مسافران زیادی را فراهم آورده است. شما می توانید در حالی که درون آلاچیق های زیبای این منطقه نشسته اید به تماشای مناظر جذاب مشغول باشید.

وجود نورافکن های بزرگ و باربیکیو در این مکان می تواند فضای مناسبی را برای یک تفریح خانوادگی فراهم کند.

یکی از جذابیت های این منطقه غاری است به طول 5 متر که عبور از آن به خصوص هنگام مد دریا می تواند برای شما بسیار دوست داشتنی و لذت بخش باشد.

حال می خواهیم شما را با موقعیت این منطقه آشنا کنیم و به سوال شما مبنی بر اینکه: کلبه هور کیش کجاست پاسخ دهیم تا بتوانید برای سفر به آن برنامه ریزی درستی  داشته باشید؛

کلبه هور کیش کجاست؟

در استان هرمزگان، جزیره کیش، جاده جهان، قبل از میدان غروب، کلبه هور کیش

واقع شده است.

در کنار بازدید از جاذبه های جزیره اگر علاقه مند به صرف غذا در رستورانی سنتی هستید رستوران پایاب کیش با منویی متنوع از غذاهای سنتی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

تفریحات جذاب درکنار مناظر چشم نواز

پس از لذت بردن از مناظر چشم نواز این منطقه نوبت به آن رسیده تا برای تفریحاتی جذاب آماده شوید. اگر آماده اید لباس غواصی به تن کنید. آب های زلال شما را به میهمانی دنیای زیر آب دعوت می کنند.

جایی که انواع آبزیان به آرامی مشغول زندگی خود هستند و البته به حضور مهمان های ناخوانده عادت دارند! غواصی یکی از لذت بخش ترین تفریحات کیش است که در این منطقه نیز قابل دسترسی می باشد.

این آب های زلال فرصت فوق العاده دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهند و آن ماهی گیری است. اگر در روزهایی که دریا چندان مواج نیست به کلبه هور قدم بگذارید می توانید از هیجان ماهی گیری نیز لذت ببرید.

کسانی که عاشق سوارکاری هستند نیز می توانند این منطقه را برای اسب سواری انتخاب کنند. در کلبه هور کیش امکان اجاره اسب نیز برای گردشگران فراهم شده است.

کشتی به گل نشسته

یکی دیگر از جذابیت های منحصر به فرد کلبه هور جزیره کیش، وجود لنج های به گل نشسته بسیار قدیمی هستند که به موزه ای طبیعی در کلبه هور جزیره کیش مبدل شده اند؛ در واقع  طبق مطالعات تاریخی، جزیره کیش از زمان گذشته محلی برای ارتباط برقرار کردن انواع کشور ها با یک دیگر و در نهایت فراهم شدن نقش موثر تجاری از طریق راه آبی، برای کیش شدند .

علاوه بر این به علت وجود دریا درآمد و معیشت مردم آن منطقه از راه دریا، صید ماهی و کشتی ها و قایق ها می گذشت؛ پس نتیجه می گیریم که کشتی های به گل نشسته در کلبه هور جزیره کیش به خاطر این دو علت تجاری و گذراندن معیشت خانواده مردم این منطقه از طریق دریا و کشتی ها بوده است.

پس بااین وجود شما با تاریخچه کلبه هور کیش آشنا می شوید واز کشتی های به گل نشسته ای جذاب دیدن می کنید که هر یک از قدمتی طولانی برخوردار هستند؛ مانند کشتی یونانی که تماشای آن، امروزه به یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در جذب گردشگران خارجی و داخلی به کلبه هور کیش تبدیل شده است.

با قدم زدن در کلبه هور کیش احتمالا برای چند لحظه چشم های تان به لنج ماهیگیری دیگری در کلبه هور کیش خیره می شود؛ این لنج ماهیگیری حدودا ۱۰ سال قبل در فاصله ۲۰۰ متری ساحل این منطقه به گل نشسته است. امروزه این لنج ماهیگیری در کلبه هور کیش، بسیار زیباتر از قبل در نظر گردشگران و حتی مردم جلوه می کند؛ علت این زیبایی دو برابر انجام نور پردازی های متنوع و زیبا به این لنج ماهیگیری به گل نشسته است.

پیشنهاد ما به شما برای‌ آشنایی هر چه بیشتر با جذابیت های گردشگری جزیره کیش و در سطح بزرگتر آشنایی با جاذبه های گردشگری معروف و محبوب کشور عزیزمان ایران، دیدن و آشنایی با تاریخچه کلبه هور کیش است؛ مطمئن باشید بدون دیدن از کلبه هور کیش، لذت سفر خود را تکمیل نکرده اید.

امکانات کلبه حور کیش

در کلبه حور کیش امکاناتی فراهم شده است تا رفاه و راحتی و نیز از همه مهم تر لذت بردن از تماشای کلبه حور کیش را بیشتر از قبل برای گردشگران فراهم کنند؛ از جمله این امکانات: رستوران کلبه هور کیش هتل کلبه هور کیش است. شما می توانید در سفر خود به کلبه ی هور کیش بعد از گشت گذار های زیاد خود را به یک غذای خوشمزه در رستوران کلبه هور کیش دعوت کنید؛ چرا که در این رستوران مطابق میل شما انواع غذا های بومی آن منطقه و نیز غذا های دیگر سرو می شود.

بعد از خوردن غذا در رستوران می توانید در همان نزدیکی به هتل کلبه هور کیش بروید و با استراحت در این مکان راحت و در عین حال زیبا، تجدید قوا کنید برای گشت و گذار دوباره از جذابیت های دیگر کلبه هور کیش.

جذابیت های طبیعی کلبه هور در کیش

 شاید بیشترین عاملی که موجب جذب گردشگران داخلی و خارجی به کلبه هور در کیش شده است، وجود جاذبه های طبیعی آن است که بدون دخالت هیچ کار مصنوعی، برای بهره بردن تمام گردشگران در کلبه هور کیش وجود دارند.

یکی از این جذابیت های طبیعی که در درجه اول از همه ی زیبایی های دیگر کلبه هور کیش نظر گردشگران را به خود جلب کرده است، وجود انرژی های طبیعی موجود در آنجا است.

عامل دیگر جذابیت کلبه هور در کیش را می توان بخاطر آب شیرین و آشامیدنی آن معرفی کرد، چیزی که لذت نوشیدن این آب شیرین را منحصر به فرد می کند، شیرین و قابل آشامیدنی شدن آنها از طریق انرژی های طبیعی باد و خورشید در این منطقه هستند؛ به طوریکه این آب با استفاده از اجاق هایی که در کلبه هور کیش با آبگرمکن های خورشیدی وجود دارند، کار می کنند و برای‌ عموم افراد در آنجا قابل استفاده و آزاد است.

عکس کلبه هور کیش

با تماشای عکس کلبه هور کیش قبل از سفر به آنجا خود را در آنجا تصور می کنید و در زمانی که به کلبه هور کیش رفتید، مب توانید تمام تصورات خود را به واقعیت تبدیل کنید، علاوه بر این نیز شما دیگر لازم نیست به دنبال مطالب طولانی برای کشف چگونگی و نیز  زیبا های کلبه هور کیش باشید، زیرا تنها با دیدن چند عکس کلبه هور کیش می توانید با آنجا به خوبی آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.