معرفی قلعه جنی کیش + آدرس و حقایق

0

قلعه جنی کیش کجاست و اگر مشتاق هستید بدانیم که یک قلعه هیجان انگیز و ترسناک در ایران کجاست با من در سفرآس ۲۴ همراه باشید. این بار در جزیره آرام کیش و کنار آبهای نیلگون خلیج فارس به سراغ یک تفریح و یک آثار تاریخی هیجان انگیز و ترسناک می‌رویم. من به شخصه توصیه می کنم برای هیجان و ترس بیشتر اگر مشتاق ورزش ها و بازی های هیجانی هستید شب هنگام این قلعه مراجعه کنید. اینقدر یک بازی گروهی را تجربه کنید. اما اگر دلخوشی از وحشت و قلعه جنی در کیش ندارید آن را به عنوان یک آثار تاریخی در روز بازدید نمایید.

آدرس قلعه جنی کیش کجاست؟

آدرس قلعه جنی کیش

 همانطور که می دانید جزیره‌کیش بخشی از استان هرمزگان است. هرمزگان دارای قلعه ها غار ها و آثار تاریخی زیادی است‌. هر کدام از قلعه های استان هرمزگان دارای تاریخ قصه های فراوانی هستند که می توان آنها را از زبان مردم بومی شنید. اما قلعه جنی کیش شب هنگام به دلیل بازدیدکنندگان زیادی که داشته است معروف تر از سایر قلعه های استان هرمزگان می باشد.

راجع به اینکه قلعه جنی کیش کجاست باید بگویم شما باید در جزیره به سمت غربی حرکت کنیم یا در واقع از روی نقشه جزیره کیش قسمت غربی را پیدا کرده و به آن سمت حرکت کنیم. هر چند شاید به خوبی بدانید که کشتی یونانی و روستای باغو نیز در قسمت غربی جزیره کیش قرار دارد.  بنابراین با رفتن به سمت غرب این جزیره می توانید علاوه بر قلعه جنی ترسناک از کشتی یونانی با افسانه جالب و روستای باغو و مردم محلی دیدن نمایید.

[irp posts=”580″]

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

خوب برای دانستن آدرس قلعه جنی کیش با من همراه باشید. وقتی به سمت غرب حرکت کردیم باز هم تلاش می‌کنیم تا غربی ترین نقطه را انتخاب کنیم و به حرکت خود ادامه بدهید سپس به جاده جهان می‌رسید بعد از جاده جهان نرسیده به کشتی یونانی می توانید از مردم و مسافران شما به قلعه جنی را بگیریم‌.

 در واقع آدرس قلعه جنی کیش عبارتند از کیش جاده جهان نزدیک به کشتی یونانی قلعه جهانی قلعه جنی.  همچنین می توانید آدرس با کروکی را از گوگل بیابیم.

داستان یا واقعیت قلعه جنی کیش

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

داستان ها و خرافه های زیادی راجع به قلعه جنی کیش شب هنگام وجود دارد که من در این مقاله قصد دارم راجع به برخی از آنها با شما صحبت کنم. البته برخی از افراد بومی منطقه هرمزگان باور دارند که این داستان ها و افسانه ها خرافه نیستند و در واقع بر مبنای واقعیت نسبت به نثر چرخیدند.

در گذشته های دور قلعه جنی کیش به عنوان یک پاسگاه مرزی استفاده می‌شد و برو بیا و رونق بسیار زیادی داشت.  از همین جا بود که داستان ها و خرافه ها شکل گرفت مردم بر این باورند که در این پاسگاه مرزی چهار سرباز به صورت مشکوکی جان باختند و همچنین بارها گزارش شده است که جن در این پاسگاه دیده شده است و همین امر باعث شد که مردم بومی جرئت گذشته از آن را نداشته باشند.

می دانید که داستان های جن و پری از گذشته تا کنون طرفداران زیادی داشته است بخصوص برای قلعه جنی در کیش. علاوه بر قلعه جنی در ایران می‌توان به بیابان جنی نیز اشاره کرد. بیابان یا همان بیرجند یکی از بیابان های معروف و ترسناک در دنیا است که بومی و بر این عقیده اند که هر کس وارد این بیابان می‌شود زنده بیرون نمی آید. به هر حال گویی هرجا نام جن درمیان باشد مردم بر این عقیده اند که در آن مکان مرگ حضور دارد. به همین دلیل است که آدرس قلعه جنی کیش برای مردم جالب است.

 به هر حال اگر تور کیش از کرمان را رزرو کرده اید بد نیست که به قلعه جنی کیش شب هنگام نیز سری بزنیم. اما برای رفتن به این مکان چگونه باید اقدام کنیم و از چه مسیری برویم. همچنان با من در سفرآس ۲۴ همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجع به قلعه جنی کیش داشته باشیم.

آیا این قلعه واقعا جن دارد؟

اما هر بار به سراغ این می‌رویم که چه داستانی پشت پرده قلعه جنی در کیش وجود دارد. پس همچنان با من در سفرآس ۲۴ همراه باشید. همانطور که پیش از این گفتم یکی از داستان ها و افسانه های موجود این است که اینجا پاسگاه مرزی بوده که چهار سربازان به صورت مشکوکی جان باختند‌. این داستان به صورتی که از مردم بومی شنیده شده است مرتبط با دهه ۴۰ شمسی می باشد و مردم معتقد هستند که چیزی بیش از ۷ ثانیه است.

بنابراین زیاد نمی توان آن را رد کرد چون قدمت بالایی ندارد و بیشتر مردم محلی آن را تایید می کنند. اما داستان دیگر که باعث وحشت راجع به این قلعه شده است عبارتند از شنیده شدن صدای خش خش و همه در طول شب در اطراف قلعه جنی و داخل آن می باشد همین مسئله مردم بومی را بسیار نگران و وحشت زده کرده است.

همین صداها بود که موجب شد تا پاسگاه مرزی تغییر ماهیت از دهد و سربازان و افسران در آن تصمیم بگیرد جای خود را تغییر دهند.  اما کاش موضوع تا همین جا به پایان می یافت و وحشت قلعه جنی در همین حد باقی می ماند مردم بومی بیشتر وحشت شان از این است که این قلعه موجب مرگ میشود‌. در واقع مرگ چهار سرباز از این پاسگاه مرزی بعد از شنیده شدن همین صداها به چشم خورد در واقع مشخص نشد که سرباز ها چرا بعد از من چشمای من بهت زده و گرد داشتن و چرا از وحشت کبود شده بودند.  همین مسئله انقدر باعث وحشت سربازان دیگر شد که افسران تصمیم گرفتند مکان پاسگاه را تغییر دهند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 به همین علت آدرس قلعه جنی کیش یا پاسگاه مرزی سال ها خالی و ویران ماند و هیچ کس جرأت نداشت به داخل آن برود تا اینکه دوباره سر و کله یک اتفاق وحشتناک که دیگر در این قلعه پیدا شد. این بار ماجرا متعلق به دوران کنونی است و یکی از رانندگان تاکسی در کیش روایت می‌کند که چند سال پیش برای بردن یک مسافر به قلعه جنی کیش مبدا را دریافت کرد و او را از کشتی یونانی به این مکان برد. هنگامی که منتظر بود تا مسافر او به تاکسی برگردد با جمعیتی مواجه شد که در حال عروسی بودن و به جای پا سم داشتند.

قلعه جنی کیش چه کاربردی دارد

کاربرد قلعه جنی کیش

اگر بخواهیم به کاربردهای قلعه جنی اشاره کنیم می‌توان تنها عنوان کرد آن یک قلعه تاریخی بود که به عنوان پاسگاه استفاده شد و سالیان زیاد به عنوان یک ویرانه در کیش قرار داشت و هم اکنون نیز قرار دارد. معماری منحصر به فردی ندارد و طرح‌های یک فضای مستطیل مانند و دو برج بزرگ در اطراف آن قرار گرفته است. ساختمان و قلعه را فرا گرفته است دیوارهای قلعه بسیار زخمی هستند و معماری خیلی خاصی برای تزیین ندارد‌. که البته اگر بخواهید در تور کیش از شیراز می توانید از آن دیدن کنید.

طرح فضای سبز و مزایای باغچه کوچک در فضای وسطی حیات است این قلعه از شهر زلزله و اقلیم گرم کیش در امان مانده و یک اثر تاریخی منحصر به فرد در این منطقه شناخته شده است. مجموعه منحصر به فرد تاریخی است اما هیچکدام از مردم رغبتی برای نزدیک شدن به این قلعه یا اینکه بدانند  قلعه جنی کیش کجاست ندارد.

[irp posts=”2599″]

 خوشبختانه و شاید جای خنده باشد که بازدید از این مکان هیچ هزینه ای ندارد و رایگان است می توانید ۲۴ ساعته از قلعه کیش دیدن نمایید. جالب ترین مسئله راجع به این ساختمان ورودی مسدود شده‌اند می باشد که آنها به عقیده اهالی توسط شده است تا کسی بر اثر تجزیه زدگی یا ترس و وحشت فوت نکند. اما نگران نباشید به راحتی می توانیم از آنجا عبور کنید و به داخل قلعه بروید.

4/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.