توضیحات و آدرس آبشار آبگرم کلات مشهد 1402

0

آبشار آبگرم کلات : چمدان های خود را به قصد سفر به مشهد بسته اید؟ اگر به زودی از طریق تور مشهد از اصفهان یا هر روش دیگر عازم مشهد هستید و فکر میکنید تنها جایی که برای رفتن دارید حرم مطهر است باید بگوییم که به خوبی با این شهر آشنا نیستید! مشهد شهر تاریخ و معنویت و البته تفریح های مختلف است.

اگر چند روزی را مهمان پایتخت معنوی ایران هستید و به دنبال مکان های زیبا و شگفت انگیز آن برای تفریح هستید مطلب امروز را از دست ندهید! در این مطلب از سفرآس 24 قصد داریم تا بیشتر با آبشار آبگرم کلات آشنا شویم که یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین مکان ها برای تفریح های دوستانه و خانوادگی است.

یک دوش آبگرم طبیعی!

آبشار آبگرم کلات مشهد

اگر تا به حال یک دوش آبگرم طبیعی در هوای آزاد طبیعت را تجربه نکرده اید و همیشه از طرفداران شنا و آب تنی بوده اید، آبشار کلات همان جایی است که میتواند رویای شما را محقق کند.

شاید بارها با دیدن مناظری از ابشارهای سوئیس و یا کانادا شگفت زده شده باشید و برای دقایقی خود را آنجا تصور کرده باشید؛ اما چرا با هزینه ای کم این تجربه را در کلات مشهد به دست نیاورید؟؟ مطمئن باشید دیدن آبشار آبگرم کلات از آن دسته مناظری خواهد بود که تا آخر عمر برایتان ماندگار خواهد شد. لذت شنا کردن در آب های گرم طبیعی در خنکای پاییز و بهار بدون شک تجربه ای است که آبشار آبگرم کلات به دست می آید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

[irp posts=”4405″]

دمای آب در آبشار آبگرم کلات خیلی داغ نیست و چیزی در حدود 30 تا 35 درجه سانتیگراد است، اما میتوانید در هوای سرد دوشی گرم بگیرید و از آبتنی در حوضچه های آبشار آبگرم کلات لذت ببرید.

حتی اگر از طرفداران کمپ و اطراق کردن باشید نیز میتوانید در زمین های مسطح اطراف آبشار آبگرم کلات چادر بزنید و چند روزی را مهمان طبیعت باشید. اما اگر میخواهید اقامتی دلنشین تر و بی دردسر تر داشته باشید میتوانید در اقامتگاه آبگرم کلات یا همان اقامتگاه خانه پدری کلات بمانید و چند شب به یاد ماندنی در کنار افراد مورد علاقه تان رقم بزنید. حتما در تور هوایی مشهد سر زدن به این مکان را در نظر داشته باشید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

چگونه آبشار آبگرم کلات برسیم؟

برای رسیدن به چشمه کلات کافی است تا 80 کیلومتر از مشهد دور شوید و وارد جاده مشهد کلات شوید. برای رسیدن به آبسار آبگرم کلات باید از یک مسیر فرعی 5 کیلومتری بروید. حتی اگر وسیله ای ندارید تا خود را به روستای آبشار آبگرم کلات برسانید میتوانید با اتوبوس هایی از مشهد که مستقیما به این روستا میروند راهی آبشار آبگرم کلات شوید.

مسیری شگفت انگیز برای رسیدن به آبشار آبگرم کلات

در ابتدا که وارد این روستا میشوید جاده خاکی شروع میشود. تا رسیدن به بند ذخیره آب این مسیر خاکی را باید طی کنید. میتوانید انرژی خود را ذخیره کنید و تا بند را با ماشین بروید که در طول مسیر از چند رودخانه عبور خواهید کرد که لذت و هیجان مسیر را برای شما دوچندان میکند. پس از رسیدن به بند باید برای رسیدن به آبشار آبگرم کلات حدودا یک ساعتی را پیاده روی کنید. توصیه می کنم حتما در تور مشهد دیدن این مکان فوق العاده را از دست ندهید.

 مسیری زیبا که از دشتی سرسبز میگذرد خستگی پیاده روی را از تن هر رهگذری بیرون میکند. شاید در حین پیاده روی گروه های مختلف دوچرخه سواری را نیز ببینید. این مسیر به فکر طرفداران بناهای تاریخی نیز بوده است! پیش از رسیدن به آبشار آبگرم کلات با بنایی تاریخی رو به رو خواهید شد که به گفته مردم محلی شکارگاه نادرشاه افشار بوده است و به گفته برخی دیگر کاروانسرایی منعلق به دوران صفویه. اگر از آبشار آبگرم کلات موفق شوید بالا بروید میتوانید سرچشمه فوق العاده آن را که بر خلاف دیگر آبشار ها از دل دشت میجوشد را مشاهده کنید.

فواید روانی آبشار آب گرم

مدیتیشن

صدها سال است که از آب برای درمان های روحی و جسمی استفاده می شود. بسیاری از آب برای کمک به مدیتیشن استفاده می کردند. علاوه بر فواید فیزیولوژیکی آب (مانند کاهش تنش عضلانی و استرس مفاصل، هیدراته ماندن، و مرطوب نگه داشتن پوست، براق نگه داشتن موها و غیره)، فواید روانشناختی جالبی نیز دارد.

طبق مطالعات علمی، یون های منفی جریان اکسیژن را به مغز افزایش می دهند که باعث بهبود خلق و خو و کاهش استرس و اضطراب می شود. صدای آب روان از آبشاری مانند آبشار آبگرم کلات همچنین به کاهش افسردگی، افزایش وضوح ذهنی، ثبات عاطفی بیشتر و احساس کلی رفاه کمک می کند.

صداهای آب از دیرباز در مدیتیشن برای ایجاد فضایی آرامبخش برای ذهن ما استفاده می شده است. علم نشان می‌دهد که صدای آب جاری می‌تواند بر ریتم «امواج» عصبی در مغز ما تأثیر بگذارد و به سرعت فکر آرام‌تری کمک کند. با رفتن به آبشار آبگرم کلات هم تفریح کنید و هم مدیتیشن! برخی از دانشمندان از صداهای آب به عنوان “صدای سفید” یاد می کنند، که در آن ما می توانیم هر تعداد چیز را بشنویم و می توانیم افکار خود را رها کنیم و اجازه دهیم سر و صدا ما را بپوشاند.

[irp posts=”2659″]

با گوش دادن به این صداها در حین مدیتیشن، یاد می گیریم که چگونه در لحظه حضور داشته باشیم و به جای گم شدن در نشخوار فکری، مستقیماً چیزها را همانطور که هستند تجربه کنیم. یکی از اثرات روانشناختی که ما در کنار دریا، دریاچه ها یا آبشارهایی مانند آبشار آبگرم کلات بیشتر از آن آگاه هستیم، احساس هیبت است. چیزی در مورد زیبایی و وسعت یک صحنه طبیعی وجود دارد که تأثیر عمیقی بر احساس ما دارد.

علم حتی دریافته است که چنین احساساتی می تواند منجر به رفتارهای اجتماعی مانند نوع دوستی، مهربانی و بزرگواری شود. برخی از مطالعات حتی نشان داده اند که دیدن شکوه آبشاری ماننند آبگرم کلات منجر به رضایت بیشتر از زندگی می شود. این حس را تقویت می کند که زمان فراوان است و مردم بیشتر از زمان خود را به امور خیریه اهدا می کنند.

اهمیت آبشارها در زندگی انسان ها

  • حفاظت از محیط زیست: پایداری زیست‌محیطی در دنیای امروزی در کانون توجه قرار گرفته است و آب به عنوان بزرگترین منبع جهان نقش مهمی ایفا می‌کند. وجود آبشارهایی مانند آبشار آبگرم کلات میتواند نقش بسیر مهمی را در اکوسیستم طبیعی ایفا کند.
  • صدای آبشار باعث از بین رفتن صداهای مصنوعی و ساختگی انسانی میشود و میتواند برای دقایقی ما را غرق در طبیعت کند. علاوه بر این، آ آبشار آبگرم کلات ‌زمینه جالبی برای سرگرمی فراهم می‌کنند و در عین حال جذابیت زیبایی به چشم‌انداز طبیعت می‌بخشند.
  • زمانی برای خانواده: آبشار آبگرم کلات محل تجمع خانواده و دوستان را ایجاد می کند. کودکان خردسال، نوجوانان، والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها از استراحت در آبشار آبگرم کلات لذت می‌برند و آبشار مانند آهن‌ربایی عمل می‌کنند که خانواده را به هم نزدیک می‌کند. از وعده های غذایی محلی کلات و نزدیک آبشار آبگرم کلات لذت ببرید و یک روز را در کنار عزیزان خود به استراحت بپردازید.
  • سلامت و تندرستی: آبشارها مناظر و صداهای آرامش بخشی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند در دنیای شلوغ امروزی آرامش داشته باشید و استرس را از بین ببرید. فشار خون خود را کاهش دهید و سلامت جسمی و روانی خود را بهبود بخشید، با رفتن به آبشار آبگرم کلات از اثرات درمانی مادر طبیعت لذت می برید!

در انتها

آبشار آبگرم کلات یکی از بهترین مناظر طبیعی در نزدیکی مشهد است که بیصبرانه منتظر شما است تا شما را از خواص درمانی و ذهنی خود بهره مند کند. میتوانید یک دوش آبگرم طبیعی در دل طبیعت داشته باشید و یا چند روزی را در کنار خانواده و یا دوستانتان در چادرهای کمپی و یا اقامتگاه کلات به تفریح بپردازید و شب را در آنجا استراحت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.