معرفی ساحل درختان نارگیل کیش 1402

0

سواحل ایران پر از درختان شگفت انگیز است. یکی از سواحل ساحل درختان نارگیل کیش است. دیگر ایران در ضلع شرقی کیش، ساحل نارگیل است. این مکان خانه درختان نارگیل متعدد است. همچنین یکی از این سواحل زیباترین غروب های کیش را دارد. دامون در شمال کیش است.

این در نزدیکی بازار دامون است، جایی که تقریباً می توانید هر چیزی را که نیاز دارید پیدا کنید. دامون یکی از بازارهای محبوب گردشگران در کیش است. اینجا هتل های بسیار خوبی وجود دارد. دلیل محبوبیت بسیار زیاد این هتل ها، صرف نظر از خدمات عالی، نمای فوق العاده ای است که در اتاق های خود ارائه می دهند.

امروز بیشتر با مناظر دیدنی این جزیره منحصر به فرد آشنا می شویم. آبهای خلیج فارس در خطوط ساحلی جزیره کیش شفاف و زلال است، به طوری که بستر دریا را می توان به راحتی حتی در فواصل دور مشاهده کرد. محیط بانان این واقعیت را به وجود صخره های مرجانی نسبت داده اند که به گفته آنها به طور طبیعی آب را تصفیه و شفاف می کند و زیبایی و شفافیت را به سواحل و ساحل درختان نارگیل کیش این جزیره می بخشد.

گونه های ماهی و دیگر آبزیان موجود در سراسر سواحل جزیره کیش استثنایی ترین ویژگی این جزیره هستند. طیف متنوع گونه های ماهی که در کنار سواحل جزیره کیش زندگی می کنند. در واقع به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این جزیره در نظر گرفته شده و مسافران و گردشگران را به مدت چند ساعت سرگرم می کند.

[irp posts=”4554″]

علاوه بر این، با کیفیت ترین گونه های ماهی خوراکی نیز در خطوط ساحلی جزیره کیش توسط شرکت ماهیگیری کیش و ماهیگیران محلی تله بندی می شود. کسانی که به ماهیگیری علاقه دارند می توانند در سواحل جنوبی و غربی و ساحل درختان نارگیل کیش ماهیگیری کنند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

خطوط ساحلی کیش

خطوط ساحلی کیش

خطوط ساحلی جزیره کیش و ساحل درختان نارگیل کیش از امن ترین خطوط ساحلی جهان هستند. هیچ کوسه قبلی در سراسر کمربند ساحلی این جزیره وجود ندارد. در همین حال، آن کوسه هایی که هر از گاهی در سواحل جزیره کیش مشاهده می شوند از گونه های ماهی کوچک تغذیه می کنند و هیچ تهدیدی برای شناگران ندارند. خطوط ساحل درختان نارگیل کیش مقاصد گردشگری در فصول گرم و سرد هستند. هر دو، در حالی که وسایلی برای مسافران در نظر گرفته شده است تا در طول سال به ورزش های آبی بپردازند.

اقلیم و محصولات ساحل درختان نارگیل کیش

آب و هوای جزیره کیش گرم و مرطوب است و میانگین دمای سالانه آن 6.26 درجه سانتی گراد است. آب و هوای این جزیره تحت تأثیر جریانات هوایی مختلف شمال غربی و جنوبی قرار دارد و به طور کلی خشک است. بارش ها معمولاً در زمستان رخ می دهد. این جزیره و حتی ساحل درختان نارگیل کیش دارای گیاهان غنی و متنوع است و علاوه بر درختان غیر محلی مانند اقاقیا و اکالیپتوس، چندین نخلستان را در خود جای داده است که در تور کیش می توانید از این مکان دیدن کنید.

یکی از انواع درختان موجود در این جزیره اقاقیا است که به نوبه خود از چندین گونه فرعی تشکیل شده است. برگها و رزینهای آنها کاربردهای دارویی را حفظ می کنند و همچنین به عنوان نگهدارنده غذا استفاده می شوند. رزین این درخت حاوی قند طبیعی است و سرشار از کلسیم، پتاسیم و سدیم است.

شاخه های این گیاه گاهی در اثر نیش حشرات و یا وزش باد خراشیده می شوند و موادی را دفع می کنند که در غیر این صورت رزین اقاقیا نامیده می شود. این رزین برای تهیه قرص، چسب، قطره و پودر استفاده می شود، در حالی که مقدار ناچیزی از این رزین در تهیه غذا و شیرینی پزی نیز مصرف می شود.

نزدیک به 3000 درخت نارگیل در سواحل شرقی جزیره کیش یا ساحل درختان نارگیل کیش درختان نخل در مناطق گرم اهمیت اقتصادی دارند. با توجه به آب و هوای جزیره کیش، اهمیت کاشت درختان نخل در این مقصد گردشگری اهمیت زیادی دارد. مطابق متون تاریخی و سفرنامه های گردشگرانی که در قرون گذشته از این جزیره منحصر به فرد دیدن کرده اند ، نخلستان های بزرگ نخل در این جزیره از زمان های قدیم وجود داشته است.

دیگر درختان ساحل درختان نارگیل کیش

درختان ساحلی کیش

ساحل درختان نارگیل کیش در غروب یکی از زیباترین نخلستان های جنوب ایران است که در جزیره کیش واقع شده و مساحت آن 25 هکتار است. در همین حال، سازمان منطقه آزاد کیش درختان نخل را از نخلستان های استان هرمزگان وارد کرده و در کنار بلوارها و خیابان ها کاشته و زیبایی بیشتری به این جزیره بخشیده است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

یکی دیگر از انواع درختان در ساحل درختان نارگیل کیش درخت زیزیفوس است که با خارها و برگهای کوچک پوشانده شده است. این درخت میوه های قرمز رنگ می دهد. طول این درختان در جزیره کیش به 15 متر می رسد و برخی از این درختان 500 تا 600 سال قدمت دارند. چوب های چوبی این درختان محکم هستند و در ساخت کشتی و تولید کالاهای خانگی استفاده می شوند.

درخت لور یکی از زیباترین، نادرترین و شگفت انگیزترین درختان جهان است که در ساحل درختان نارگیل کیش وجود دارد. برگهای بیضی شکل و بزرگ را حفظ می کند، در حالی که رزین سفید رنگ را می توان در تمام شاخه ها و ریشه های این درخت مشاهده کرد. پوست درخت نرم و خاکستری رنگ است. این درخت میوه هایی به رنگ قرمز و نارنجی دارد که به بزرگی فندق است.

یکی از گونه های کمیاب درختان جهان Ficus religiosa نام دارد. در ایران، این درخت در مناطق مختلف استان هرمزگان، بندرعباس و جزیره کیش رشد می کند. این درختان در زیباسازی شهر بوشهر نقش موثری داشته اند. گفته می شود این گیاه توسط پرتغالی ها از شبه قاره هند به جزایر جنوبی ایران منتقل شده است. پارس های قدیمی این درختان و برگ ها و ریشه هایی که از تنه آنها آویزان است، آنها را از دیگر گونه های درختان متمایز می کند.

در همین حال، عظمت درختان لورا جزیره کیش توجه گردشگران را که به این جزیره سفر می کنند جلب کرده است. قدیمی ترین درخت لورا در این جزیره 600 سال قدمت دارد. برخی معتقدند که این درخت خوش شانسی می آورد. محیط اطراف این درخت باستانی مملو از تیرچه های زیبا است که وسایل استراحت مسافران را برای مدتی فراهم کرده است. این درخت باستانی لورا در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری جزیره کیش ، یعنی شهر باستانی حریره و ذخیره آب سنتی واقع شده است

دیگر ساحل های کیش

یکی از سواحل ایران در کیش، ساحل کشتی یونانی به غیر از ساحل درختان نارگیل کیش است. یک کشتی در این ساحل افتاده است ، قدیمی و پر از داستانهای ناگفته. تقریباً 55 سال پیش به کیش آمد. 23 سال زودتر از آن، شرکت ویلیام همیلتون کشتی را در گلاسکو ساخت. وزن آن 7061 تن و طول آن 136 متر بود. در طول سالها صاحبان انگلیسی و ایرانی زیادی داشت. آخرین مالک اما یک فرد یونانی بود. به همین دلیل به آن کشتی یونانی می گویند.

هیچ کس نمی داند چرا این کشتی چنین به پایان رسید. شایعاتی مبنی بر دزدی دریایی و درگیری در دریا وجود داشت. همچنین نظریه هایی در مورد چگونگی شرکت لویدز برای دریافت پول بیمه و تلاش برای غرق شدن کشتی وجود دارد. حقیقت هر چه باشد، این کشتی امروزه برای صدها نفر جاذبه توریستی دارد.

ساحل میرمهنا

یکی دیگر از سواحل فوق العاده ایران بعد از ساحل درختان نارگیل کیش میرمهنا است. پارک ساحلی میرمهانا بزرگترین پارک ساحلی کیش است که در بلوار دریا واقع شده است. بلوار دریا یکی از بلوارهای بزرگ کیش است. مسیری نسبتاً شلوغ است. اکثر رستوران ها، کافه ها، مراکز خرید، بازارها، هتل ها و مهمانسراهای جزیره در این بلوار قرار دارند. به همین دلیل، گردشگران و مسافران مجبور نیستند مسافت زیادی را از هتل ها و مراکز خرید تا ساحل طی کنند.

پارک ساحلی میرمهنا در نزدیکی محله اعراب و ساحل درختان نارگیل کیش قرار دارد که محل زندگی بومیان جزیره کیش است. شما می توانید از فعالیتهای تفریحی مدرن کیش و همچنین بافت و زندگی سنتی مردم محلی لذت ببرید. گونه های مختلف جانوری در پارک ساحلی میرموهانا زندگی می کنند. شما می توانید انواع پرندگان مانند حواصیل و لک لک ها را مشاهده کنید که در آسمان و روی سطح آب پرواز می کنند.

تفریحات متفاوت در ساحل میرمهانا

در تور کیش از مشهد در ساحل می توانید مرجان، صدف، مارماهی، حلزون و صخره های عجیب و زیبایی را مشاهده کنید که توسط امواج خروشان به ساحل آورده می شوند. البته در ساحل درختان نارگیل کیش نیز این امکان وجود دارد. تعداد زیادی لاک پشت خلیج فارس در این ساحل زندگی می کنند که مخصوصاً برای کودکان هیجان انگیز و دیدنی است.

در پارک ساحلی میرمهنا و ساحل درختان نارگیل کیش اسکله مخصوص ماهیگیری وجود دارد که به گردشگران و جزایر علاقمند به شکار و ماهیگیری اجازه می دهد در ساعات خاصی از روز ماهی بگیرند. بازار ماهی وجود دارد که گردشگران می توانند ماهی تازه بخرند. به علاوه، بازارهای سوغاتی، صنایع دستی، پوشاک، غذا و انواع دیگر کالاها وجود دارد که نیاز مسافران را برای سفرهای طولانی برای خرید تامین می کند. همچنین یک مکان مناسب دوچرخه سواری برای کسانی که علاقمند به لذت بردن از این ورزش در حین بازدید از ساحل و دریا هستند وجود دارد.

ساحل ماهیگیر

ساحل ماهیگیران و ساحل درختان نارگیل کیش در سواحل شرقی کیش قرار دارد. مجسمه ماهیگیر رکورد بزرگترین مجسمه مجسمه سازی کشور را با 12 متر ارتفاع دارد. دو آبشار در دو طرف شرقی و غربی ساحل وجود دارد و این دو چشمه با یک جریان آب به طول 100 متر به یکدیگر متصل می شوند.

ساحل دامون در جزیره کیش هنگام غروب آفتاب در عصر

دامون در شمال و بسیار نزدیک به ساحل درختان نارگیل کیش قرار دارد و در بین سواحل ایران بسیار محبوب است. این در نزدیکی بازار دامون است، جایی که تقریباً می توانید هر چیزی را که نیاز دارید پیدا کنید. دامون یکی از بازارهای محبوب گردشگران در کیش است. اینجا هتل های بسیار خوبی وجود دارد. این هتل ها همچنین چشم اندازهای فوق العاده ای در اتاق های خود دارند.

[irp posts=”2599″]

ساحل کلبه هور در هوای ابری و آسمان آبی

کلبه هور یک حصار صخره ای در قسمت غربی جزیره و درست روبروی ساحل درختان نارگیل کیش است و در بین سواحل ایران شگفت انگیز است. هر راهنمای سفر کیش کلبه هور را به شما پیشنهاد می کند. فراوانی ماهی ، صدف و لاک پشت در این منطقه باعث شده گردشگران زیادی به ماهیگیری در این قسمت از جزیره کیش بپردازند. این منطقه همچنین مورد علاقه خاصی برای علاقه مندان به غواصی است.

پدیده های جالب مختلف در ساحل کلبه هور

در اینجا نزدیک به ساحل درختان نارگیل کیش یک غار کوچک وجود دارد که تنها 5 متر طول دارد، در جنوب ساحل. وقتی جزر و مد کامل شود عبور از آن بسیار لذت بخش خواهد بود. در کلبه هور ، یکی از چشمگیرترین پدیده ها ، آب شور است که با نیروی باد از کف زمین برداشته می شود. سپس ، با انرژی خورشیدی شیرین و قابل استفاده می شود.

به علاوه ، در این مجموعه آبگرمکن خورشیدی در کیش ، انواع مختلفی از اجاق های خورشیدی وجود دارد که در سفرآس 24 با آن ها آشنا شده اید و گردشگران می توانند از آنها استفاده کنند. طبیعت وحشی این منطقه از دیگر جاذبه های آن است. دیدن امواج بزرگ به صخره های سنگی بسیار هیجان انگیز است ، به ویژه در این برآمدگی که آب از شکاف ها عبور می کند و به بیرون فوران می کند.

4/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.