سوغاتی های کیش ؛ از کیش دست پر برگردید

سوغات های کیش
0

خرید سوغاتی های کیش اگر چه معمولاً آخرین مرحله از سفر است اما اندیشدن به آن شاید پیش از سفر آغاز شود. از آنجا که یکی از لذت بخش ترین قسمت سفر خرید است و یکی از مهم ترین بخش های خرید تهیه سوغاتی است اطلاعاتی راجع به سوغاتی های مقصد سفر برای مسافران ضروری است.

در جزیره مرجانی کیش فرصت های بسیاری برای گردش در اختیار خواهید داشت. فرصت هایی که شما را به تفریحاتی جذاب در دل دریا فرا می خواند تا دنیای زیر آب را به شکلی شفاف در برابرتان قرار دهد.

فرصت هایی برای عقب گرد به زمانی دور و قرار گرفتن در بناهایی که از مردمانی که ندیده ایم برای ما به یادگار مانده است. فرصت هایی که مناطقی بکر و طبیعی را پیشکش گردشگران می کند تا لحظه هایی سرشار از لذت برای آنها بسازد.

فرصت هایی که اقامت را برای شما به جذابیت یک تفریح تبدیل می کند. و ده ها فرصت دیگر که شاید فقط در این جزیره بتوانید شانس امتحان آن را داشته باشید.

در میان تمام فرصت هایی که برای جزیره گردی دارید قطعاً سهمی به مراکز خرید خواهد رسید و  در این میان حتماً بخشی به تهیه سوغاتی های کیش اختصاص خواهد یافت. جزیره زیبای کیش به اندازه جذابیت های خود سوغاتی هایی نیز دارد.

شما در انواع مراکز خرید مجهز در این سرزمین انواع مختلفی از سوغاتی های کیش را خواهید دید که می تواند دست شما را برای انتخاب کاملاً باز بگذارد. برای اطلاع از انواع سوغاتی های کیش با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

سوغاتی های دریایی جزیره کیش

کیش همانگونه که بسیاری از تفریحات خود را مدیون دریاست بسیاری از سوغاتی های خود را نیز از برکت وجود همین دریا دارد. سوغاتی های دریایی یکی از محبوب ترین و خاص ترین سوغاتی های کیش  است که اغلب مسافران آن را تهیه می کنند تا عزیزان خود را نیز از آب های زلال خلیج فارس بی نصیب نگذارند.

ماهی، لابستر (نوعی از میگو که بسیار کمیاب است ) و میگو از انواع سوغاتی های دریایی کیش است. این سوغاتی های کیش که محصول فعالیت بسیاری از بومیان کیش است در لیست خرید بسیاری از گردشگران جای دارد.

انواع زیورآلات و صنایع دستی

جزیره زیبای کیش دارای سوغاتی هایی از جنس صنایع دستی خوش نقش و زیور آلات زیبا نیز هست. این دسته از سوغاتی های کیش به سبب زیبایی برای اغلب گردشگران جزیره جذاب هستند.

گوش ماهی، گلیم سوزنی، مرجان، کوزه سفالی، حصیر، انواع سبدها، صدف، پارچه های گلابتون را می توان از سوغاتی های کیش برشمرد.

این سوغاتی ها که اغلب حاصل تلاش بومیان این منطقه هستند می توانند با داشتن نشانه هایی از زندگی در کیش خاطرات سفر شما را زنده نگه دارند.

این دست از سوغاتی ها را اغلب گردشگران برای خود نیز خریداری می کنند. اگر در جزیره به دنبال یک اقامتگاه مناسب هستید می توانید با مطالعه امکانات هتل پارمیس کیش آن را در لیست انتخاب خود قرار دهید.

حنا؛ سوغات خوش رنگ و نقش کیش

شاید دیدن دست هایی که با نقش هایی زیبا و خوش رنگ طراحی شده اند برای شما جذاب باشد. این نقش ها حاصل یکی از سوغاتی های جزیره مرجانی کیش یعنی حناست. این رهاورد می تواند نشان دهنده رسم و رسوم سنتی در جزیره نیز باشد.

مراسم حنا بندان یکی از مراسم های قبل عروسی است که در این سرزمین دارای برنامه های خاصی است. اکنون شما می توانید این گیاه ارزشمند را به عنوان سوغاتی سفر خود تهیه کنید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

البته برای کسانی که می خواهند راحت تر دست های خود را با طرحی زیبا نقاشی کنند این سوغاتی به صورت آماده قابل تهیه است.

انواع پوشاک با قیمت مناسب

همانطور که می دانید کیش یک منطقه آزاد تجاری محسوب می شود و حذف عوارض گمرگی در آن باعث ارزان بودن برخی کالاها شده است.

این امر سبب شده برخی از افراد انواع پوشاک را  که در بازارهای کیش می توان با قیمت مناسب تهیه کرد به عنوان سوغاتی خریداری کنند.

در مراکز خرید کیش  مانند زیتون و مروارید و…می توانید انواع پوشاک را با برندهای معتبر ببینید و برای خود و دیگران بخرید. البته پوشاک سوغاتی خاص یک شهر نیست و در همه جا وجود دارد اما همانطور که گفته شد قیمت مناسب پوشاک در کیش آن را به یک سوغاتی خوب بدل کرده است.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.