بهترین زمان سفر به مشهد

بهترین زمان سفر به مشهد
0

برای داشتن سفری مطلوب به پایتخت معنوی ایران لازم است از بهترین زمان سفر به مشهد آگاه باشید. البته این زمان با توجه به انگیزه شما از سفر ممکن است متفاوت باشد. بنابراین لازم است با توجه به اولویت های خود و با در نظر گرفتن شرایط مشهد در ایام مختلف بهترین زمان را انتخاب کنید.

مشهد شهری است که هیچ گاه آن را بی مسافر نخواهید دید. مهم ترین دلیل این امر وجود بارگاه منور رضوی در این شهر است. بارگاهی که درهایش همیشه به روی زائران باز است و  لحظه ای از نجوای عاشقان خالی نیست.

این شهر در سال میلیون ها مسافر را از سراسر ایران و دیگر کشورها مهمان خود می کند. به برکت وجود حرم مطهر رضوی و پر بازدید بودن مشهد امکانات متعددی به تدریج در این شهر زیارتی- سیاحتی فراهم آمده است.

حالا این شهر با داشتن چهار مجموعه بزرگ آبی و پارک های بزرگ و شهربازی های مجهز توانسته به یکی از مهم ترین مقاصد تفریحی در کشور تبدیل شود و تفریح یکی از انگیزه های سفر به این شهر قرار گیرد.

بهترین زمان سفر به مشهد را می توان با توجه به شرایط گوناگونی تعیین کرد. اینکه شما برای حضور در مراسمی خاص و یا استفاده از تفریحات و یا اینکه لذت بردن از آب و هوایی مطبوع به این شهر سفر می کنید این زمان را تحت تأثیر قرار می دهد.

بنابراین در این مطلب سعی کرده ایم با در نظر گرفتن تمام این مسائل شما را برای انتخاب زمان مناسب راهنمایی کنیم.

بهترین زمان سفر به مشهد از نظر آب و هوایی

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مشهد شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. قرار گرفتن این شهر در مرز میان شمال و جنوب خراسان حضور جبهه های مختلف آب و هوایی را در این شهر سبب شده است.

این امر تغیّر آب و هوایی مشهد را در ایام مختلف سال به همراه دارد. به طور کلی هوای مشهد معتدل رو به سرد است. در مشهد شما شاهد تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب و در برخی مناطق سرد و خشک هستید. در تابستان ها دمای این شهر ممکن است تا 40 درجه بالای صفر هم برسد و در زمستان ها تجربه دمای 20 درجه زیر صفر را نیز داشته است.

با توجه به این شرایط می توان گفت بهترین زمان سفر به مشهد از نظر آب و هوایی اواخر تابستان و اوایل پاییز و همچنین اوایل بهار است. در بهار هوای مشهد تقریباً معتدل است به خصوص در ماه اردیبهشت.

در این فصل نه هوا چندان سرد است که نیازمند لباس گرم باشید و نه هنوز آنقدر گرم شده که تحمل آن سخت باشد. بارش های فصل اردیبهشت هوای این شهر را بسیار دوست داشتنی می کند.

در این زمان می توانید بازدید از جاذبه های مشهد را تجربه کنید. یکی از جاذبه های زیارتی این شهر مسجد گوهرشاد مشهد است که ساختمان آن در درون حرم مطهر رضوی قرار دارد و بازدید از آن بسیار جذاب خواهد بود.

فصل تابستان اوج گرمای مشهد را شاهد خواهید بود. تابستان های گرم و خشک مشهد سبب شده شما حتی دمای 40 درجه را نیز تجربه کنید.

آب و هوایی که ممکن است برای شما بسیار آزار دهنده و غیر قابل تحمل باشد. بنابراین اگر از آن دست افراد هستید که تحمل گرما را ندارند بهتر است این فصل را برای حضور در مشهد انتخاب نکنید. البته شب های تابستان می تواند زمان مناسبی برای گردش در این شهر باشد.

در پاییز هوا رو به سردی می رود یعنی در ماه مهر می توانید هنوز کمی هوای تابستان را احساس کنید اما با رسیدن آبان ماه دیگر سردی هوا محسوس می شود.

در این زمان می توانید روزها را برای گشت و گذار در شهر انتخاب کنید زیرا شب ها رفته رفته سرد و غیر قابل تحمل می شود.

زمستان مشهد بسیار سرد و خشک است. این سردی که گاهی تا 20 درجه زیر صفر هم می رسد  ممکن است برای شما غیر قابل تحمل باشد.

این فصل زمان مناسبی برای سفر نیست زیرا یخبندان و خشکی از ویژگی های آن است. با این حساب زمستان به عنوان بهترین زمان سفر به مشهد توصیه نمی شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.