کیشوندی؛ از قدم گذاشتن تا پای بند شدن

کیشوندی

کارت کیشوندی به کارتی اطلاق می شود که به افراد ساکن در جزیره کیش تعلق می گیرد. این کارت به نوعی کارت شناسایی شهروندان این جزیره محسوب می شود.

شاید سوالات بسیاری در این زمینه برای شما مطرح باشد. سوالاتی از این قبیل: چرا ساکنین جزیره کیش دارای کارت کیشوندی هستند؟ این کارت دارای چه مزایایی است؟

برای دریافت کارت کیشوندی چه شرایطی لازم است؟ چه چیزی سبب شده که به جز ساکنین بومی افراد دیگری جذب این شهر شوند و تقاضای کارت کیشوندی کنند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با ما تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

جذابیت های کیش برای گردشگران

جزیره کیش که روزگاری در اسارت پرتغالی ها بود و زمانی در تصاحب کشورهای عربی اکنون خود افراد زیادی را اسیر کرده است. این جزیره با تفریحات مهیج و جذاب خود و با جاذبه های چشم نواز و دیدنی اش پای بسیاری از گردشگران را به خود باز کرد تا پا بندشان کند.

کسانی که دیگر نتوانستند دل از این جزیره بکنند و راه خویش پیش بگیرند. افرادی که یک بار لذت اوج گرفتن در آسمان جزیره را با پاراسل چشیده باشند قطعاً نمی توانند از آن بگذرند و کسانی که غروب را از پس کشتی یونانی نگریسته اند غروب های دیگر برایشان جذابیتی نخواهد داشت.

گردشگرانی که پا به خانه بومیان کیش گذاشته باشند مطمئناً به سکونت در کیش و زندگی در کنار ساکنین این جزیره علاقه مند می شوند.

به همین سبب اکنون تقاضای زیادی برای سکونت در کیش از طرف ساکنین شهرهای دیگر وجود دارد. این افراد باید با شرایط دریافت این کارت و مزایای آن کاملاً آشنا باشند.

همچنین باید راجع به  زندگی در کیش، فرهنگ بومیان، هزینه های زندگی، آب و هوا و دیگر مسایل مربوط به این شهر اطلاعات کافی را کسب کنند.

دلیل تعلق کارت کیشوندی به ساکنین جزیره چیست؟

شاید این سوال بیش از همه ذهن شما را مشغول کند که کیش چه ویژگی دارد که ساکنان آن باید دارای کارت مخصوص باشند. جواب این سوال را باید در قوانین خاص کیش به عنوان یک منطقه آزاد تجاری جستجو کرد.

در این گونه مناطق قوانین مربوط گمرگ، سرمایه گذاری، واردات و صادرات ساده تر از دیگر مناطق است. به عبارتی دیگر در این جزیره فرصت های بسیاری برای تجارت و سرمایه گذاری وجود دارد.

به همین دلیل برای سرعت بخشیدن به پیشرفت این مناطق قوانین چندان سخت و دست و پاگیر نیستند.  به همین منظور برای ساکنان جزیره تسهیلات و امکاناتی در نظر گرفته شده است که لازمه دریافت آن داشتن کارت کیشوندی است.

شرایط دریافت کارت کیشوندی

به جز بومیان ساکن در جزیره کیش افراد دیگر هم می توانند این کارت را دریافت کنند. البته دریافت این کارت شرایط خاصی دارد که باید بدانید. این که دلایل این افراد برای ساکن شدن در جزیره چیست متعدد است.

به جز امکانات متعدد تفریحی و جاذبه های طبیعی بکر که در این منطقه وجود دارد سرمایه گذاری را می توان یکی از دلایل اصلی این امر دانست.

تمام این مسائل سبب شده که اکنون کیش به شهری تبدیل شود که درصد قابل توجهی از آن را مهاجرین تشکیل می دهند. تمام کسانی که تقاضای دریافت کارت کیشوندی دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

ساکن بودن درکیش: برای دریافت این کارت باید حداقل 6 ماه در جزیره سکونت داشته باشید. یعنی لزومی ندارد که شما بومی این جزیره باشید، کافی است در زمان درخواست کارت در این شهر ساکن باشید. پس از آن می توانید با ارائه اجاره نامه یا سند خانه برای دریافت این کارت اقدام کنید.

شاغل بودن در کیش: یکی دیگر از شرایط دریافت این کارت داشتن شغل در کیش است. شما باید مدرکی دال بر داشتن شغل ارائه دهید. البته فرقی نمی کند که چه شغلی داشته باشید و تنها شاغل بودن شما در این شهر کفایت می کند.

پس از ارائه مدارکی که ذکر شد نوبت به شرکت در کلاس های توجیهی می رسد. در این کلاس ها با قوانین زندگی در کیش، فرصت های تجاری در جزیره، قوانین راهنمایی و رانندگی در مناطق آزاد، فرهنگ کیش و بسیاری دیگر از مسائلی که دانستن آنها برای سکونت در کیش ضروری است آشنا می شوید.

بعد از اتمام این کلاس های توجیهی در صورت کسب شرایط لازم کارت کیشوندی شما صادر خواهد شد.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.