پارک کوهسنگی؛ یکی از پر قدمت ترین و زیباترین پارک های مشهد

پارک کوهسنگی

پارک کوهسنگی یکی از مهم ترین و پر قدمت ترین مناطق تفریحی در کلان شهر مشهد است که می تواند یک روز تفریحی فوق العاده را برای شما به ارمغان بیاورد. این پارک در جنوب غربی مشهد ودر خیابان کوهسنگی قرار گرفته و وجود دو کوه سنگی مشرف بر شهر سبب شده این پارک به نام کوهسنگی خوانده می شود.

این پارک دارای دو رشته کوه است و با تلفیقی که از سنگ و سرسبزی و رنگ ایجاد کرده طبیعتی بکر را پیش روی بازدیدکنندگان خود قرار می دهد. جالب است بدانید سنگ های این کوه در آرامگاه نادر شاه افشار استفاده شده اند. این پارک از مناطق جذابی است که مسافران مشهد قطعاً نام آن را شنیده اند و اغلب آن ها برنامه ای برای حضور در آن چیده اند.

تفریح در کنار زیارت

مشهد  شهر زیارت است و اجابت، شهر حضور در مکانی مقدس و کسب آرامشی محض. این شهر سال هاست که به عنوان قطب زیارتی کشور میزبان مسافرانی از جای جای ایران و جهان است. مشهد در هر سال میزبان بیش از 30 میلیون مسافر است که البته تعداد قابل توجهی از آنها از خارج از مرز ایران به ویژه از کشورهای عربی وارد این شهر شده اند.

این رقم و این حجم از گردشگر برای مشهد به برکت وجود حرم مطهر امام رضا (ع) فراهم شده است. با این وجود نباید تصور کرد که مشهد تنها شهری مذهبی است و تنها فرصت مسافران در آن زیارت است. مشهد علاوه بر فرصت های زیارتی متعدد انواع فرصت های تفریحی را نیز برای مسافران خود مهیا نموده تا در قالب یک مقصد سیاحتی نیز بتواند ایفای نقش کند.

اکنون مشهد یکی از مجهزترین شهرهای ایران از جهت امکانات تفریحی و گردشی است و مسافران می توانند در این شهر علاوه بر زیارت از مجموعه های متعدد ورزشی  و تفریحی نیز دیدن نمایند. احداث چهار پارک آبی در مشهد عنوان مجهزترین شهر کشور از نظر تعداد پارک های آبی را برای این شهر به ارمغان آورده.

وجود این چهار مجموعه در کنار سایر امکانات رفاهی و تفریحی، مشهد را به یکی از برترین مقاصد سیاحتی در کشور تبدیل کرده اند.  یکی از مهم ترین فرصت های تفریحی پیش روی مسافران این شهر فرصت حضور در پارک کوهسنگی به عنوان یکی از پر قدمت ترین و جذاب ترین پارک های این شهر است.

کوهسنگی در گذر تاریخ

پارک کوهسنگی جایی است که شاه عباس روزی در آن جا تاج بر سر گذاشت. میرزا ابراهیم رضوی در آن مقبره ای برای خود ساخت و ناصرالدین شاه نیز تفریح را در آن امتحان کرد. کوهسنگی یکی از قدیمی ترین مکان های تفریحی مشهد محسوب می شود که در گذر زمان جلوه های متفاوتی به خود گرفته است. این پارک تا سال 1310 به عنوان منطقه ای ییلاقی و با کارکردی طبیعی مورد بازدید گردشگران قرار می گرفت تا این که در سال ها بعد با ایجاد امکانات تفریحی چون استخر و قنات اهمیت ویژه ای پیدا کرد.

در سال 1318 نیز با جدول کشی و نرده کشی و گل کاری های زیبا به صورت یک پارک طبیعی در اختیار اهالی مشهد و مسافران این شهر قرار گرفت. در این پارک همچنین مجسمه هایی از دو شیر سنگی و دو صورت انسانی نصب شد که هدیه ای از طرف شهردار میلان به شهردار مشهد بود. البته پس از انقلاب این مجسمه ها برداشته شدند. یکی دیگر از مناطق تفریحی مشهد که سرگذشتی بسیار شنیدنی دارد کلات نادری است که می توانید داستانش را در مطلب ویژه آن مطالعه نمایید.

یک روز خوب در کوهسنگی

پارک کوهسنگی را می توان از زیباترین و چشم نواز ترین و در پی آن از محبوب ترین پارک های مشهد به شمار آورد. کوه های سنگی در این پارک یکی از جذاب ترین مناطق طبیعی را برای تفریح پیش روی شما قرار می دهند. بالا رفتن از صخره های سخت سنگی می تواند بسیار لذت بخش و دوست داشتنی باشد.

آب و هوای مطبوع این منطقه نیز به ویژه در تابستان بری مسافران تور تابستانه مشهد بسیار دلچسب خواهد بود. در سال های اخیر در این پارک انوع امکانات جانبی و رفاهی نیز فراهم آمده تا حضور بازدیدکنندگان همراه با آرامش بیشتری باشد.

تور مشهد از تهران یکی از تورهای پر عرضه در این سایت است که با تضمین بهترین قیمت و کیفیت برای اهالی این شهر قابل رزرو می باشد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.