کوهستان پارک شادی؛ رنگ شادی در مشهد

کوهستان پارک شادی
0

کوهستان پارک شادی مشهد یکی از مجموعه های تفریحی محبوب در مشهد است که گردشگران بسیاری را جذب خود کرده است. این مجموعه در سال 1370 در فضایی به وسعت هجده هکتار در تپه های شمال غربی وکیل آباد به بهره برداری رسید.

در حال حاضر این پارک یکی از محبوب ترین مکان هایی است که توانسته با انواع امکانات رفاهی و تفریحی هم نظر اهالی مشهد را جلب کند و هم مورد علاقه مسافران این شهر واقع شود. شما نیز می توانید برای گذراندن یک روز شاد در کنار خانواده یا دوستان این پارک را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید.

مالک کوهستان پارک شادی مشهد

تا یک دهه پیش، پارک های اندکی مانند کوهستان پارک شادی مشهد وجود داشت. اما رفته رفته با گسترش و افزایش تعداد این نوع پارک ها سرنوشت کوهستان پارک شادی مشهد تغییر کرد. تعطیلی کوهستان پارک شادی مشهد این روزها شاید یکی از عجیب ترین خبرها برای مردم بومی باشد. جایی که مدت ها برای شادی مردم شهر پیش بینی شده بود.

هنگام تجربه هیجان پرواز با وسایل شگفت آور مانند نهنگ تابی، یا جری سویینگ و غیره بر فراز درختان با حداکثر سرعت حرکت می کنید دیگر محال است ثانیه ای به مشکلات زندگی روزمره فکر کنید. بنابراین عادی است که وضعیت کوهستان پارک شادی مشهد برای مردم این روزها عجیب بنظر برسد. زیرا زا واقعیت خود فاصله زیادی گرفته است.

کوهستان پارک شادی

پارک های تفریحی و پارک های ماجراجویی ایجاد شدند تا مردم را با برخی از بزرگترین هیجانات جهان آشنا کنند. یکی از مزایای پارک های ماجراجویی هنگام مقایسه آنها با پارک های تفریحی این است که آنها معمولاً کمتر از یک شهربازی شلوغ و شخصی تر هستند. در حالی که ما می دانیم که شهربازی ها بازرسی های منظم را انجام می دهند تا سوار شدن بر وسایل هیجان انگیز برای هزاران نفری که روزانه به آنجا سفر می کنند ایمن باشد.

دقیقا به همین دلیل اصلی است که سالهاست شهربازی کوهستان پارک شادی با تعطیلی مواجه شد. در ابتدا به دلیل مرگ و سانحه های مختلف از فعالیت منع شد. و بعد از آن نیز به دلیل موقعیت مکانی و مالکیت زمین مورد بحث قرار گرفت.

اما اینکه واقعا مالک کوهستان پارک شادی مشهد کیست بسیار جای سوال دارد. شهرداری و بانک دی برای تصرف این ملک بارها جدال کرده و در نهایت بانک دی آن را خریداری کرده است. اما همچنان این موضوع مورد مناقشه قرار دارد. همین امر موجب تعطیلی کوهستان پارک شادی مشهد شده است.

وضعیت کوهستان پارک شادی مشهد

با اینکه سرنوشت کوهستان پارک شادی در حال حاضر تعطیلی است اما می توان گفت این منطقه هنوز محل تفریح مردم شهر است. در نزدیک آن پارک بزرگ وکیل آباد با رودخانه ای پر آب و درختان قدیمی وجود دارد. کمی بالاتر یک باغ وحش جذاب با حیوانات وحشی و اهلی که مورد استقبال همگان است.

یک پارک کوهستانی نیز در جوار رودخانه با سنگفرش های سنگی و چراغ های زیبا دست به دست هم داده اند تا این مکان را زیبا و فعال سازند. هرچند وضعیت کوهستان پارک شادی مشهد مشخص نیست. اما اینجا همیشه میزبان خانواده های شهر می باشد و جاذبه هایی مانند افلاک نما و آنچه عنوان شد فعال است.

این منطقه هم دارای پارکینگ پولی و هم رایگان است. باغ وحش نیز دارای بلیط ورودی است که البته قیمت بالایی ندارد و می توان به راحتی آن را خریداری کرد. قدم زدن در باغ ملک و دیدن موزه حیوانات تاکسیدرمی واقع در باغ نیز زیباست. یک استخر بزرگ نیز داخل پارک وکیل اباد وجود دارد. این استخر زمان شاه محل شنای عمومی بود.

در حال حاضر تنها محل شنای مرغابی هاست. رودخانه بسیار زیبایی از جوار کوهستان پارک شادی وکیل آباد عبور می کند. همین جاذبه طبیعی آن را به مکانی خاطره انگیز برای جوانان قدیمی تبدیل کرده است.

این مطلب رو هم بررسی کنید

امیدواریم هرچه سریعتر شهربازی کوهستان پارک شادی به حالت اولیه بازگردد و مالک کوهستان پارک شادی مشهد نشاط را به مردم هدیه نماید. دوباره طعم خوش سوار شدن بر لنگر، و وسایل دیگر را تجربه نماییم.

آماده برای  تفریحات مشهدی

همه ما با مشهد به عنوان یک مقصد خوب زیارتی آشنا هستیم. مشهد پایتخت معنوی ایران است و مسافران آن بیش از هر چیزی در این شهر به زیارت فکر می کنند.  حرم اصلی ترین جاذبه مشهد و اولین مقصد مسافران این شهر است. اما نکته ای که باید در مورد این شهر بدانید، زمینه پر رنگ تفریح و سیاحت در آن است.

در واقع اگر چه مشهد را به عنوان مقصدی زیارتی می شناسیم، اما نباید از انواع فرصت های تفریحی در این شهر چشم بپوشیم. اگر در سال های اخیر جزء مسافران مشهد بوده اید قطعاً با تفریحات مشهدی آشنا هستید.

تفریحاتی که مشهد را به عنوان یکی از مجهزترین شهرهای کشور از نظر امکانات تفریحی معرفی کرده اند و نام مشهد را در لیست بهترین مقاصد سیاحتی کشور ثبت کرده اند. اکنون در این شهر می توانید در کنار انواع فرصت های زیارتی از فرصت های متعدد تفریحی نیز برخوردار باشید.

سرزمین موج های آبی، سرزمین موج های خروشان، پارک آبی ایرانیان، پارک ساحلی آفتاب، پارک کوهسنگی، مجموعه پینت بال شوت ایکس، شهرستان طرقبه شاندیز، پارک ملت، بوستان جنگلی وکیل آباد، دشت ارغوان و باغ وحش از مهم ترین مراکز تفریحی پیش روی گردشگران مشهد هستند. یکی از بهترین مجموعه های تفریحی این شهر کوهستان پارک شادی است که در این مطلب با انواع تفریحات جذاب و دوست داشتنی آن آشنا خواهید شد.

تفریحات جذاب در کوهستان پارک شادی

اغلب مجموعه های تفریحی و ورزشی در مشهد آیتم های متنوعی را در خود فراهم آورده اند که این امر می تواند در جذب بیشتر گردشگر برای آن ها مؤثر باشد. در واقع آیتم هایی که بتوانند برای سنین مختلف و سلایق گوناگون جذاب و قابل انجام باشند، می توانند یک مجموعه تفریحی را در نظر همه گردشگران محبوب کنند.

کوهستان پارک شادی نیز یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت خود را از تفریحات جذاب خود گرفته است. در این پارک هر کدام از بازدیدکنندگان می تواند تفریح مورد علاقه خود را پیدا کنند. از پر هیجان تا کم هیجان، از آرامش بخش تا ترسناک! سرسره آبی، گرد باد، سوپر من و آپولو برای کسانی است که می خواهند غرق در هیجان و نشاط شوند.

تاب خانواده برای افرادی است که تفریحات خانوادگی را می پسندند. کودکان نیز می توانند به سراغ قطار بچه، سوسمار بچه و تاب کودک بروند.

از دیگر بازی های جذاب این مجموعه می توان به سینما 2000، ترانبانت، مجموعه موتور سوری، اختاپوس، آبشار، موشک، اسب دونده، دایناسور، گاو وحشی، تفنگ آب پاش، دستگاه طوفان، نهنگ، قطار بخار، چلنجر، سفینه، کالسکه و مجموعه قایق رانی اشاره کرد. با این وجود هیچ کس از این پارک دست خالی بر نمی گردد.

فضای جذاب و چشم نواز

یکی از دلایلی که مردم را به طبعیت می کشاند دیدن زیبایی و مناطق طبیعی بکر است. در واقع ما به طبیعت قدم می گذاریم تا برای چند ساعت از فضای ساختمان های بلندی که ما از طبیعت و آفتاب بی نصیب کرده اند خلاص شویم. شما با انتخاب کوهستان پارک شادی مهمان یکی از سرسبزترین و چشم نواز ترین پارک های مشهد خواهید شد.

انواع درخت های سر به فلک کشیده و سبز، نمایی دیدنی به این منطقه بخشیده اند و آب و هوایی خوش را برای نفس کشیدن در اختیار بازدیدکنندگان این پارک قرار داده اند. وسعت این منطقه که حدود 18 هکتار است نیز در جذابیت این پارک بی تأثیر نبوده است.

تور مشهد از اصفهان در این سایت دارای تنوع هستند و با سفر آس 24 با بهترین خدمات و مناسب ترین قیمت ها را تجربه خواهید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.