جزیره لاوان کیش

جزیره لاوان
0

آیا تصمیم خود را گرفتید و ایران را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردید؟ آیا می خواهید در مورد جزیره لاوان کیش چیزی بدانید؟  آیا شما علاقه مند به تجربه آن هستید؟ این عالی است و مطمئن باشید که هیجان انگیزترین تجربه ها در انتظار شما خواهد بود. در این مقاله الزامات سفر به کیش و جزیره لاوان را معرفی می کنیم . همچنین بایدها و نبایدهای سفر به ایران. همچنین به این سوال پاسخ می دهیم: چگونه به ایران سفر کنیم .

شما می توانید به تیم سفر آس ۲۴ بپیوندید و با ما و تمام جاذبه های گردشگری و الزامات سفر به ایران بیشتر آشنا شوید. ما سفر شما به ایران را سازماندهی خواهیم کرد. می توانید سفر دلخواه خود را به کیش پیشنهاد دهید یا از برنامه های ما در صفحه ایران گردی بازدید کنید. تور کیش با بهترین آفرهای ویژه توسط سفرآس24 .

شما می توانید با آژانس مسافرتی ما تماس بگیرید، نمایندگان ما آنلاین هستند تا به سوالات شما در مورد سفر جزیره لاوان کیش پاسخ دهند. بازدید از ایران انتخاب خوبی برای دریافت خدمات مسافرتی ایران مانند هتل در تمام شهرها، هتل شیراز، هتلهای تهران می باشد و کلیه خدمات ایرانگردی نیز برای اطلاعات بیشتر می توانید فیسبوک ، توییتر و وبلاگ ما را بررسی کنید.

فصل سرما که اکثر استان های ایران جذابیتی برای سفر ندارند، استان های جنوبی به عنوان مقاصد مهم سفر می شوند. در این میان استان هرمزگان با سواحل طول با خلیج فارس و جزایر بزرگ و یکی از مقاصد مهم گردشگری است.

لاوان جزیره بزرگ در غربی ترین نقطه استان هرمزگان و در مرز استان بوشهر است . این جزیره به شکل بیضی کشیده شده به طول حدود 23 کیلومتر و عرض 5 کیلومتر است که به عنوان یکی از بزرگترین جزایر خلیج فارس شناخته می شود.

جزیره لاوان کیش
جزیره لاوان
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

جزیره لاوان در حدود 20 کیلومتری بندر مقمقرار دارد. مقم مناسب ترین مکان برای ورود به جزیره لاوان است و از طریق این بندر می توانید با قایق های تندرو در حدود 30 دقیقه وارد این جزیره شوید. ورود به این جزیره برای عموم آزاد است و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

جزیره لاوان جزیره ای مسکونی است که ساکنان آن مجموعه ای از ماهیگیری هستند. به دلیل وجود توجیهات نفتی در جزیره، تجارت نیز در این منطقه فعال است. لاوان جزیره نفتی است و به همین دلیل است که بسیاری از آن در دست فعالان اقتصادی این حوزه است.

جزیره لاوان دارای گیاهان و جانوران متنوعی است. خیلی از نقاط جزیره پوشیده از درختچه ها و درختان بلند است و به همین دلیل جزیره طبیعت سرسبزی دارد. از پستانداران این جزیره می توان به آهو اشاره کرد.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

جزیره لاوان نیز سواحل زیبایی دارد که بازدیدکنندگان را به خود جذب کنند. وجود سواحل شنی با ماسه های سفید از ویژگی های این جزیره زیباست. آبهای زلال خلیج فارس در اطراف این جزیره نیز خوب است.

می دانستید که محبوب ترین تور در سفرآس 24 تور کیش از مشهد است.

طبیعت جزیره لاوان کیش

در سال های اخیر با ورود گردشگران به جزیره، امکانات رفاهی مختصری ارائه می شود و در صورت تصمیم گیری در جزیره اقامت می کنید همه چیز درباره جزیره لاوان

جزیره لاوان در جنوب ایران طبیعتی بکر و دست نخورده دارد. یکی از زیباترین جاذبه های استان هرمزگان جزیره مرجانی لاوان است. این جزیره بعد از کیش و قشم بزرگترین جزیره هرمزگان است. همچنین به دلیل نفت و سواحل بکرش شناخته شده است.

جزیره لاوان به جزیره مروارید پنهان نیز معروف است ، که از دیرباز محل صید مروارید بوده است. با این حال اکنون شغل اصلی مردم بندر لاوان کار در صنعت نفت و ماهیگیری است. جزیره لاوان با 78 کیلومتر مربع وسعت در حال حاضر یکی از مهمترین پایانه های نفت ایران است. در جزیره لاوان کیش به دلیل وجود شرکت های امکانات نفتی اقامتی بهتری وجود دارد. شما همچنین می توانید طبیعت گردی سفر کنید.

جزیره لاوان کیش کجاست؟

جزیره لاوان  به وسعت 81 کیلومتر مربع با جمعیتی تقریبی 2000 نفر است. این جزیره پس از قشم و کیش سومین جزیره بزرگ استان هرمزگان است . لاوان بین بندر مقام، جزیره شیدور (مارو) و ساحل نخیلو در آب‌های خلیج فارس قرار دارد. فاصله لاوان تا بندر عسلویه 117 کیلومتر و تا بندر لنگه 147 کیلومتر.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

جزیره لاوان در گذشته به شیخ شعیب معروف بود. اما در سال 59 با پیشنهاد شرکت ملی نفت ایران و وزارت کشور به لاوان تغییر نام داد. لاوان به معنای عامل تقسیم آب قنات است. منطقه محدودی برای گردشگران در لاوان وجود دارد و این منطقه از محبوبیت خاصی در بین گردشگران بازدید می کند.

فعالیت اقتصادی در لاوان

ماهیگیری مروارید سالیان متمادی رایج ترین فعالیت اقتصادی جزیره نشینان بوده است. اما با گذشت زمان، صید مروارید جای خود را به ماهیگیری داده است. گزارش با توجه به منابع عظیم نفتی و فعالیت های شرکت ملی نفت، اقتصاد جزیره رونق گرفته و ساکنان را بیشتر به خود جذب کرده است. بیش از نیمی از جزیره متعلق به شرکت نفت لاوان و تاسیسات دولتی است. همچنین تعداد زیادی از اهالی جزیره به شرکت ملی نفت مراجعه کرده اند.

آب و هوا و حیات وحش لاوان

طبیعت بکر و دست نخورده نزدیک دریا منظره فوق العاده ای را ایجاد کرده است. هوای لاوان گرم و مرطوب و خاک آن حاصلخیز است. اما با توجه به میانگین کم بارندگی سالانه (50 میلی لیتر)، کشاورزی امکان پذیر نیست. گونه های حیات وحش در لاوان تنوع چندانی ندارند.

اما یکی از زیباترین جاذبه های حیات وحش این جزیره، تخمگذاری لاک پشت های سبز از اواسط اسفند تا اوایل مرداد در سواحل زیبای لاوان است. در طبیعت لاوان گوسفند و آهو وحشی دیده می شود که از دیگر گونه های حیات وحش منطقه هستند.

چگونه به جزیره لاوان کیش برسیم؟

چگونه به جزیره لاوان کیش برسیم؟
جزیره لاوان

بهترین راه برای رسیدن به لاوان از طریق بندر مقام است. برای رسیدن به بندر مقام از شیراز به شهرستان پارسیان از طریق فیروزآباد، بندر سیراف و بندر عسلویه عبور کنید. سپس از رسیدن به شهرستان پارسیان با طی مسافتی یک ساعت در جاده های زیبای ساحلی بین کوه و دریا به بندر مقام در 20 کیلومتری لاوان می رسید.

حمل و نقل بین لاوان و مقم با قایق می باشد. بهتر است صبح به لاوان مراجعه کنید. شما می توانید به تیم ما، بپیوندید و با این جزیره بیشتر آشنا شوید. همچنین از کیشبا کرایه کشتی نیز می توان به جزیره لاوان سفر کرد. آژانس مسافرتی سفر آس ۲۴، سفر شما به ایران را سازماندهی خواهد کرد. می توانید سفر دلخواه خود را به ایران پیشنهاد دهید یا از برنامه های ما در صفحه ایران گردی کنید. می توانید باآژانس مسافرتی ما تماس بگیرید، نمایندگان ما آنلاین هستند تا به تمام سوالات شما پاسخ دهند.

تور کیش را از مبادی مختلف مانند تور کیش از ساری می توانید تهیه کنید.

در لاوان چه بخوریم؟

پس از رسیدن به جزیره لاوان کیش بهترین انتخاب غذا ماهی کبابی است. در سراسر جزیره می توانید ماهی تازه پیدا کنید. می توانید به راحتی از ماهیگیران ماهی تازه پیدا کنید و در یکی از سواحل زیبای لاوان از آشپزی در طبیعت لذت ببرید. اگر انتخاب های غذایی دیگری دارید، یک تجربه عالی و متفاوت را از دست خواهید داد. در لاوان نیز رستوران هایی با انواع غذاهای دریای جنوبی وجود دارد. رفتن به رستوران های این جزیره یکی دیگر از انتخاب های دلپذیر است.

سوغات لاوان چیست؟

بازار لاوان محیطی بسیار متنوع و مناسب برای دسترسی به صنایع دستی جنوب است. در این بازار نیز مانند بسیاری از جزایر هرمزگان، می توان انواع صنایع دستی حصیری، سفال، صنایع دستی دریایی و انواع پوشاک سنتی جنوبی را که صنایع دستی مردم محلی و بومی منطقه است، یافت. علاوه بر مغازه های سنتی، مغازه های بزرگ و مدرن نیز وجود دارد. می توانید بخشی از سفر خود را به گشت و گذار در بازار و لذت بردن از آن اختصاص دهید.

در جزیره لاوان کیش کجا اقامت کنیم؟

اگر می توانید در لاوان بمانید، امکانات رفاهی در جزیره لاوان کیش مهیا می باشد. برای اقامت شبانه باید به جزیره حومه بروید. اگر از علاقه افراد به اقامت در فضایی هستید، می توانید به ساحل مرجانی یا ساحل گارت راه باز کنید و چادر خود را برپا کنید. ساحل بسیار بکر و مناسب برای شنا و عکاسی است. ساحل وزارت نفت یکی دیگر از گزینه های اسکان و اجاره مکان مناسب است.

دیدنی های جزیره لاوان کیش

سواحل مرجانی و بکر یکی از برجسته ترین ویژگی های گردشگران جزیره لاوان است. با وجود فعالیت شرکت نفت لاوان که باعث ازدحام جزیره و رونق اقتصادی شده است. در سواحل زیبای آن و حومه جزیره همچنان سکوت حاکم است. پس از گردش و اقامت در لاوان، رفتن به جزیره مارو و گشت و گذار در تپه خالی از لطف نیست. مارو در شرق لاوان واقع شده و قابل سکونت نیست.

برای رسیدن از لاوان به مارو با قایق ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارید. اگر می خواهید در این جزیره بمانید، باید تمام تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید. برای یک شب اقامت باید کمپ بزنید و شب را در طبیعت بگذرانید. مورا یک منطقه حفاظت شده با گونه های کمیاب لاک پشت است. اجتناب از صداهای بلند در طول فصل تخم ریزی لاک پشت، منطقه را ایمن نگه می دارد و از آسیب به اکوسیستم مارو جلوگیری می کند.

بهترین زمان برای سفر به جزیره لاوان غذای زیاد و گرمای طاقت فرسا سفر را در بیشتر موارد سال سخت می کند. اما در نیمه دوم سال به خصوص در فصل زمستان می توانید با سفر به جزیره لاوان هوای بهاری (حدود 20 درجه بالای صفر) را تجربه کنید. اگر در اواسط ماه مارس به لاوان سفر کنید، ممکن است فرصتی برای دیدن لاک پشت هایی در حال تخم ریزی در سواحل زیبای لاوان داشته باشید.

3.7/5 - (4 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.