معرفی پارک جنگلی طرق مشهد 1402 + آدرس

2

گشت و گذار در طبیعت همیشه یکی از بهترین راه ها برای استراحت و احساس آرامش بوده است. با توجه به زندگی پر مشغله ای که تقریبا همه ما داریم بدون شک نیاز داریم تا اوقاتی را برای خود در نظر بگیریم و با تفریح و گشت و گذار کمی از خستگی روزمان را برطرف کنیم؛ چه چیزی بهتر از تفریح و استراحت در طبیعت؟

اگر شما به زودی عازم مشهد هستید و یا حتی اگر شهروند این شهر هستید یکی از مکان هایی که میتوانید با خیالی آسوده در آن به استراحت بپردارید پارک جنگلی طرق مشهد است. این پارک جنگلی زیبا دارای امکانات رفاهی زیادی نیز میباشد. در ادامه سفرآس 24 همراه ما بمانید تا هر چیزی که قبل از رفتن به این پارک را باید بدانید در این مقاله بخوانید.

چرا پارک ها مهم هستند؟

پارک های مشهد

پارک ها به عنوان قلب هر شهری عمل می کنند. اهمیت پارک ها و تفریحات فراتر از افزودن فضای سبز برای زیباتر شدن جامعه است. وجود پارک هایی همچون پارک جنگلی طرق مشهد نقش مهمی را در شهر ها به خصوص شهر شلوغ و آلوده ای مانند مشهد ایفا میکنند. برخی از مزایای وجود پارک های جنگلی در شهر ها را در ادامه با یکدیگر بررسی میکنیم.

ارتقاء سلامت جامعه

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

زندگی مدرن امروز ما را مجبور کرده تا با گذراندن زمان زیاد در داخل خانه و بی تحرک بودن آسیب زیادی به زندگی خود بزنیم. احداث پروژه پارک جنگلی طرق مشهد و یا سایر پروژه ها با فراهم آوردن مکان هایی برای بیرون رفتن و فعال بودن اعضای جامعه به حل هر دوی این مشکلات کمک می کنند.

پاکسازی هوا

در شهرها، آلودگی هوا ناشی از خودروها و صنایع می تواند برای ساکنان شهر به سطوح خطرناکی برسد. کاشت درخت در مناطق تفریحی می تواند با این مشکل به خوبی مقابله کند. . هر هکتار درخت سالانه 1.2 تن دی اکسید کربن را حذف می کند. یک هکتار درخت 40 تن CO2 در خود ذخیره می کند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

بهبود روابط

نوجوانان تنها گروهی از افراد نیستند که خود را در خانه ها منزوی می کنند. افراد زیادی به ندرت مجبور می شوند از مسیر رفتن به محل کار و بازگشت به خانه از مسیر خود منحرف شوند و به مکان های تفریحی سر بزنند. پارک ها به همسایگان محلی این امکان را می دهند تا یکدیگر را ملاقات کنند و به طور کلی به بهبود روابط کمک زیادی میکند.

از دید سفرآس 24 پارک جنگلی طرق در مشهد میتواند این فرصت را برای شما فراهم آورد تا اوقات خوشی را در کنار اعضای خانواده و یا فامیل داشته باشید. بهتر از قبل رفتن به مجموعه با تلفن پارک جنگلی طرق مشهد تماس بگیرید تا از باز بودن مجموعه مطمئن شوید.

سلامت کودکان خود و موفقیت آن ها را تضمین کنید!

کودکانی که وقت خود را در خارج از خانه می گذرانند نمرات آزمون بهتری دارند، مشکلات رفتاری وعلائم ADHD کمتری دارند ، عملکرد شناختی بهتری دارند و خود انضباطی بهبود یافته است. بازی کردن بچه ها به حدی اهمیت پیدا کرده است که پزشکان برای برخی از بیماران خود در خارج از منزل به عنوان بخشی از درمان تفریح ​​و پارک تجویز می کنند!

ایجاد مکانهای امن تفریحی

اگر شهروندان جایی نداشته باشند که بدون احساس خطر به آنجا بروند و تفریح کنند، در خانه های خود خواهند ماند! پارکها می توانند با فراهم آوردن مکانی امن برای شما به حل این مشکل کمک کنند. پارک جنگلی طرق مشهد منطقه ای حفاظت شده است که میتوانید با خیالی آسوده به تفریح در آن مشغول شوید.

کاهش جرم و جنایت

در تحقیقی که توسط دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و دانشگاه کلمسون انجام شد، مشخص شد که یک راه آهن متروکه از مسیر اصلی به یک خیابان سبز مرتفع به نام The 606 منتهی میشود میزان وقوع جنایت نیز در آن کمتر است. احداث یک مسیر در شیکاگو منجر به این شد که مناطق کم درآمد که انتظار میرود وقوع جرم در آن ها بیشتر باشد بیشترین کاهش جرم را تجربه کنند!

محققان خاطرنشان کردند که ساختن مسیرهای پیاده روی باعث افزایش تردد افراد در اجتماع می شود که همین موضوع میتواند جنایت را در آن مناطق بسیار کم کند. احداث پروژه پارک جنگلی طرق مشهد نیز میتواند تا حد زیادی خشونت و جنایت را در این منطقه نسبت به سایر مناطق کمتر کند. در ادامه به معرفی بیشتر این پارک جنگلی زیبا خواهیم پرداخت.

پارک جنگلی طرق در مشهد کجاست؟

جنگلی زیبا درست در مرکز شلوغی شهر میتواند چشم هر بیننده ای را نوازش دهد. پارک جنگلی طرق مشهد یکی از مکان های محبوب گردشگران و مسافرانی است که به این شهر سفر میکنند. رند بودن آدرس پارک جنگلی طرق مشهد یکی از دلایلی است که تقریبا هر مسافری که به مشهد می آید به این پارک سر میزند.

این پارک زیبا که با نام پادک غدیر مشهد نیز شناخته میشود در ورودی شهر از سمت تهران قرار گرفته است و در قسمت جنوب غربی مشهد جا خوش کرده است. مساحت 186 هکتاری این پارک را به یکی از بزرگ ترین پارک های تفریحی مشهد تبدیل کرده است. برای اینکه راحت تر به این مجموعه تفریحی برسید بهتر است از بزرگراه شهید کلانتری در کنار میدان غدیر بروید.

اگر نگاهی به نقشه پارک جنگلی طرق مشهد انداخته باشید متوجه خواهید شد تا بخش زیادی از این فضا را درختانی سرسبز و بلند فراگرفته است. گونه های متنوع گیاهی این پارک این مکان را به پارکی با زیبایی فریبنده برای تفریح با خانواده و یا دوستان تبدیل کرده است. درختان موجود در این پارک عبارتند از زبان گنجشک، اقاقیا و درختان سوزنی برگ مانند کاج و… علاوه بر این موارد، درختان زیبایی مانند سرو خمره‌ای، سیب، سپیدار، نارون چتری و افرا نیز در این پارک دیده میشوند اما تعداد آنها نسبت به سایر انواع درخت در پارک طرق کمتر می‌باشد.

پروژه پارک جنگلی طرق مشهد در سال 1377 استارت زده شد و جالب است بدانید که تا به امروز حتی با به وجود آمدن 100 هکتار جنگل مصنوعی در این پارک باز هم این پروژه ادامه دارد و در آینده به امکانات رفاهی پارک افزوده خواهد شد. اگر لذت یک شب چادر زدن در میانه جنگل را هنوز تجربه نکرده اید پارک جنگلی طرق مشهد در اختیار شماست تا در مکان های مشخص شده چادر بزنید و تجربه یک شب خوابیدن در جنگل را تجربه کنید.

امکانات پارک جنگلی طرق مشهد شما را شگفت زده میکند!

امکانات پارک جنگلی طرق مشهد

از آنجایی که پارک جنگلی طرق مشهد به یکی از مقاصد مسافران در مشهد تبدیل شده است این مجموعه امکانات رفاهی بسیار زیادی را برای ایجاد تجربه ای لذت بخش تر برای تمامی افراد در نظر گرفته است.

حمام عمومی

شاید جالب به نظر برسد اما یکی از امکانات منحصر به فردی که این پارک برای مسافران تور نوروزی مشهد 1402 در نظر گرفته است داشتن حمام عمومی است! بنابر این اگر مسافر هستید میتوانید در این پارک به بهداشت خود نیز رسیدگی کنید. میتوانید با مراجعه به سایت پارک جنگلی طرق مشهد از باز بودن این حمام مطمئن شوید.

نانوایی

از دیگر امکانات پارک جنگلی طرق مشهد که این مجموعه را از سایر تفریحگاه ها مجزا میکند داشتن نانوایی است. میتوانید در هر ساعتی که مایل بودید نان تازه بخرید.

امکانات کامل برای اقامت چند روزه

5 ایستگاه موقت اسکان دارای آلاچیق، 200 کانکس هر کدام به مساحت 12 متر در کنار دریاچه مصنوعی دارای فرش و کولر از امکاناتی است که این پارک برای اقامت مسافران خود در نظر گرفته است. میتوانید با شماره تماس پارک جنگلی طرق مشهد تماس بگیرید و از خالی بودن هتل پارک جنگلی طرق مشهد برای رزرو اطمینان پیدا کنید.

وجود وسایل حمل و نقل عمومی

برای رفاه بیشتر حال مسافران وسایل نقلیه عمومی در این پارک در نظر گرفته شده است که به حرم امام رضا و بالعکس رفت و آمد دارند و میتوانید هر گاه که اراده کردید مستقیم به حرم بروید.

آدرس پارک جنگلی طرق مشهد

به دلیل محبوبیت بیش از حد این پارک در بین شهروندان و یا مسافران تور مشهد لحظه آخری و … به راحتی میتوانید با داشتن پارک جنگلی طرق مشهد این مکان را پیدا کنید.  برای ورود به این پارک و استفاده از امکانات آن باید مبلغ کمی را پرداخت کنید. ساده ترین راه برای اینکه بدانید چه میزان مبلغی را برای استفاده از هر کدام از امکانات باید بپردازید کافی است تا با شماره تماس پارک جنگلی طرق مشهد تماس بگیرید و یا از سایت پارک جنگلی طرق مشهد بازدید کنید. برخی از شماره تماس های این مجموعه را ادامه برای شما جمع آوری کرده ایم.

 • دفتر مدیریت کمپ غدیر: 051333860114
 • تلفن رزرو کانکس: 09158202123 و 09155197467
 • مسئول بهره برداری: 09390212272
 • شهرداری منطقه 7 مشهد برای مطرح کردن شکایات: 051333418340

و در نهایت

پارک جنگلی طرق در مشهد

پارک جنگلی طرق مشهد از آن دسته مکان هایی است که نمیتوان از خیر دیدن آن گذشت. اگر مسافر مشهد هستید و به دنبال جایی برای اسکان و اقامت هستید چرا محیط جنگلی و زیبای این پارک را انتخاب نکنید؟ امکانات پارک جنگلی طرق مشهد مانند هنل پارک جنگلی طرق مشهد، حمام عمومی، غرفه های خوراکی و غذا، حسینیه و…. این مجموعه را به پارکی امن و کامل برای تفریح و گذراندن اوقات تبدیل کرده است.

4/5 - (6 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. محمد مهدی جاهدی منصوری می گوید

  چراجواب تلفن های داده شده و نمیدین؟
  آیامشهدی هاهم میتونن وارد بشن واستفاده کنن؟

  1. سفرآس 24 می گوید

   سلام
   تلفن های نوشته شده در این مقاله مربوط به مجموعه پارک جنگلی طرق هست .
   و اینکه استفاده از این پارک برای مشهدی ها هم قابل استفاده می باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.