پارک میرزا کوچک خان مشهد کجاست؟ + امکانات

0

هرچند این پارک یکی از پارک های معمولی برای حفظ نشاط در شهر است. اما مکان مناسبی برای کمپینگ و چادر زدن توسط مسافران می باشد که هزینه ای ندارد. همچنین جاذبه گردشگری بالایی ندارد. اما مکان مناسبی برای استراحت بعد از رانندگی محسوب می شود. بنابراین نقشه پارک میرزا کوچک خان مشهد را نگاهی بیندازید تا خستگی از تن دور کنید. اگر اقامتگاه شما در مشهد نزدیک به این پارک است همچنین مکان مناسبی برای ورزش صبگاهی یا تفریح کودکان محسوب می شود. بیشتر برای کمپینگ خانوادگی مورد استفاده افراد بومی و البته مسافران قرار می گیرد. یک آبنما زیبا دارد.

به همراه زمین های بازی و رزشی برای بزرگسالان و کودکان! با توجه به اینکه در منطقه توریستی نزدیک به حرم مطهر قرار گرفته است افراد زیادی روزانه به آن می روند. محل قرار گیری این پارک در منطقه دانش شرقی و در کنار بازار رضا معروف است. روبروی منطقه هفده شهریور می باشد و در کنار و مجاورت هتل های خیابان امام رضا و بازارهای هفده شهریور و بازار قماش و بازار بلور قرار دارد. با این که شهرت زیادی ندارد اما مساحت بسیار خوبی برای استراحت و گرفتن خستگی بعد پیاده روی دارد و برای تفریحات خانوادگی در منطقه مرکزی شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع این پارک یعنی ادرس پارک میرزا کوچک خان مشهد نزدیک به مجتمع تجاری افشار، اکسون و بسیاری دیگر از مال های هفده شهریور قرار دارد در عین این که زمین های مختلف برای ورزش های گروهی و شطرنج و پینگ پنگ و غیره را ارائه می دهد. با توجه به اینکه در منطقه مرکزی و شلوغ شهر قرار دارد و در واقع به عنوان منطقه اصلی شناخته می شود می توان توقع داشت که تفریحات در این منطقه بسیار محدودتر از پارکی شبیه پارک ‌ملت‌ مشهد باشد. قبل از رفتن به این پارک توصیه می شود که عکس پارک میرزا کوچک خان مشهد را در اینترنت جست و جو کنید.

میدان میرزا کوچک خان مشهد کجاست

میدان میرزا کوچک خان مشهد

 این پارک به لحاظ تفریحات شبیه به پارک پردیس قائم، پارک ارم، پارک امت مشهد و پارک های ساده و معمولی می باشد. بنابراین اگر در سفر به مشهد از طریق سفرآس 24 به دنبال یه پارک خوش آب و هوا برای استراحت بعد از پیاده روی بازارهای اطراف حرم می گردید می توانید به این پارک در نزدیکی بازار رضا و هتل محل اقاکتتان مراجعه کنید و بسیار سرسبز است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

این پارک علاوه بر فضای دنج و سبز، دارای کافی شاپ و دکه های فروش خوراکی نیز می باشد. همچنین اگر علاقه‌ به سوار شدن دوچرخه دارید می توانید در محوطه فضای سبز پارک اتراق نمایید. اما راجع به اینکه ادرس پارک میرزا کوچک خان مشهد کجاست و یا حتی میدان میرزا کوچک خان مشهد کجاست باید گفت نزدیک به مغازه های عمده فروشی کلاه فروشی جایی ما بین هفده شهریور و حرم مطهر امام رضا و منطقه طلاب و در راه رسیدن به حرم امام رضا قرار دارد.

در زمان شیوع کرونا فعال است. پارک میرزا کوچک خان در مشهد همه ایام هفته 24 ساعته مشغول فعالیت می باشد. این پارک برای دوچرخه سواری، دوی صبگاهی، وسایل بدنسازی در محوطه و پیاده روی و تنفس پاک میان درختان عالی به نظر می رسد. اگر تمایلی به قدم زدن در انبوه جمعیت ندارید و از خلوتی محیط لذت می برید این پارک بسیار توصیه می شود. قبل از رفتن به این پارک توصیه می شود که عکس پارک میرزا کوچک خان مشهد را در اینترنت جست و جو کنید.

[irp posts=”4311″]

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

آدرس پارک میرزا کوچک خان مشهد

اگر بخواهید بدانید که این پارک تقریباً چه مقدار فاصله با حرم مطهر امام رضا دارد باید بدانید که حدود 3 کیلومتر فاصله برای رسیدن به این پارک کافیست. حتی می توانید نقشه پارک میرزا کوچک خان مشهد را مشاهده کنید. بهتر است این مسافت را با پای پیاده طی کنید و از طریق خیابان اما رضا یا خیابان منتهی به بازار رضا به این پارک بروید. در واقع اگر از مشهدی هایی که در مرکز شهر زندگی می کند پرسیده شود که پارک میرزا کوچک خان مشهد کجاست آنها اغلب اطلاعی ندارند مگر در مجاورت آن زندگی کنند.

زیرا این یک پارک منطقه ای کوک است که بیشتر میزبان گردشگران است. بافت خانه ها در منطقه میدام میرزا کوچک خان مشهد قدیمی و در واقع باید گفت اغلب آنها در حال تغییر ماهیت به هتل ها و مهمانخانه ها هستند‌‌. همین مسئله باعث شده است که تعداد جمعیت در این منطقه بسیار بالا باشد و بسیار شلوغ به نظر برسد. به هر حال اگر تمایلی برای مسیرهای طولانی و حضور در پارک هایی مانند پارک ملت و یا پارک کوهسنگی و غیره ندارید این پارک توصیه می‌شود.

البته اگر به این پارک می روید شاید بپرسید که ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی در منطقه میدان میرزا کوچک خان مشهد کجاست؟ یک ایستگاه اتوبوس وجود دارد که شما را به سمت وکیل آباد، یا آرامگاه فردوسی، یا حرم مطهر و نقاط دیگر شهر می برد. این ایستگاه اتوبوس یکی از شلوغ ترین ایستگاههای شهر است.

براحتی می توان از مسافران در حال انتظار اطلاعاتی راجع به اتوبوس های در حال گذر کسب نمود. همچنین یک ایستگاه مترو در این مکان وجود دارد که به راحتی به تمام نقاط شهر دسترسی دارد. به وکیل آباد، تقی آباد و احمد آباد و ایستگاههای تفریحی و فرهنگی! قبل از رفتن به این پارک توصیه می شود که عکس پارک میرزا کوچک خان مشهد را در اینترنت جست و جو کنید.

امکانات پارک میرزا کوچک خان مشهد

امکانات پارک میرزا کوچک خان مشهد

با توجه به نقشه پارک میرزا کوچک خان مشهد می توان دریافت که یک باغ بزرگ دارد که در اعیاد ملی و مذهبی میزبان مسافران تور مشهد از شیراز و مردم بومی برای برگزاری جشن ها می باشد. یک زمین بازی برای کودکان با وسایلی مانند تاب، سرسره و الاکلنگ و … یک زمین ورزشی با تجهیزات بدنسازی برای بزرگسالان، یک استخر کوچک و سنگ فرش های زیبا و فضای سبز دوست داشتنی!

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پارک میرزا کوچک خان مشهد در سال های گذشته چیزی حدود 10 سال پیش ساخته شده است و در واقع یکی از پارک های منطقه ای شهر محسوب می‌شود آبنماها و دریاچه و آبراهه‌های بسیار زیادی در دل فضای سبز تزیین شده دارد‌‌. شاید جالب باشد بدانید که فضای سبز پارک های مرکز شهر بسیار زیبا تر از فضای سبز پارک های بالا شهر در مشهد هستند. این پارک با شیوع کرونا ویروس خود به خود خلوت شد و رونق زمان توریستی را نداشت.

حرم رضوی بر مرکز شهر تسلط دارد و برای درک صحیح محدوده عظمت آن به بازدیدهای متعدد نیاز دارد. بنابراین طبیعی است که اطراف آن دارای فضای سبز زیادی برای استراحت و زیبایی باشد. ادرس پارک میرزا کوچک خان مشهد نیز به همین جهت به حرم مطهر نزدیکی دارد. این مسجد با هفت حیاط عظیم و مساحت تقریبی 600000 متر مربع، بزرگترین مسجد جهان است.

میلیونها زائری که در تمام طول سال از سراسر جهان و یا از طریق تور هوایی مشهد از شیراز به حرم سرازیر می شوند، این بخش از شهر را با فضایی کاملا فرهنگی متمایز می کنند و احساس ملموسی از معنویت در این مکان وجود دارد. کاشی کاری های پیچیده آبی و خط عربی تقریباً در همه ایوان ها و مناره ها همه جا حضور دارند و گنبدی طلایی چشمگیر در مرکز  خود حرم وجود دارد. ورود غیر مسلمانان به حرم داخلی ممنوع است. پارک میرزا کوچک خان در مشهد مکان مناسبی برای استراحت بعد از پیاده روی اطراف حرم است.

موزه های متعدد موجود در مجموعه حرم ترکیبی از نمایشگاه های عجیب و غریب را شامل می شود. از مجموعه تمبرهای یادبود حمله به سفارت ایالات متحده، تا مدال های ورزشکاران شیعه در این مکان یافت می شود. قسمت فرش دارای قطعات خیره کننده (و همچنین عجیب) است، اما جذاب ترین مورد محوطه مقبره قبلی (معروف به “ضریح”) است که در سال 2001 جایگزین شد.

اگر مشتاق هستید که بیشتر با تاریخ حرم آشنا شوی، به دنبال “دفتر راهنمای زائران خارجی” باشید که در آن کارکنان خوش برخورد ادبیات رایگان در این زمینه به شما ارائه می دهند. قبل از رقتن به حرم و قبل از رفتن به این پارک توصیه می شود که عکس پارک میرزا کوچک خان مشهد را در اینترنت جست و جو کنید.

[irp posts=”4326″]

نتیجه گیری

ایجاد و سازگاری مناطق سبز بزرگ به عنوان یکی از موضوعات مورد توجه دولت های محلی شهرها در همه اندازه ها، به ویژه از زمان اختراع خودرو تبدیل شده است. این مربوط به اصطلاح جزیره گرمایی شهری است، نامی که به تغییرات آب و هوایی ناخواسته در هوا و زمین در شهرها داده می شود-در مقایسه با مناطق توسعه نیافته-ناشی از عواملی مانند ترافیک جاده ای، گرمایش، استفاده از مواد به عنوان سیمان یا آسفالت و غیره!

ادرس پارک میرزا کوچک خان مشهد نیز به خوبی نشان می دهد به دلیل ماهیت ترافیکی منطقه این مکان احداث شده است تا آّ و هوای محل را تعدیل نماید. قبل از رفتن به این پارک توصیه می شود که عکس پارک میرزا کوچک خان مشهد را در اینترنت جست و جو کنید.

پارکهای شهری – چه تاریخی و چه جدید طراحی شده – یکی از پایدارترین راههای مبارزه با این جزیره از گرما و آلودگی است: همچنین تولید اکسیژن، درختان و پوشش گیاهی به کنترل دما و رطوبت کمک می کند. مزایای دیگر این است که آنها اشعه ماوراء بنفش و سر و صدای ناشی از ترافیک جاده ای و ماشین آلات را کاهش می دهند و نوعی واحه برای گیاهان و حیوانات ایجاد می کنند.

با توجه به نقشه پارک میرزا کوچک خان مشهد این موضوع کاملا مشهود است. آنها همچنین مکانی مناسب برای استراحت و ورزش کردن شهروندان هستند. آنها غالباً مکان رویدادهای فرهنگی یا تفریحی هستند و در بسیاری از موارد ساختمانها و تأسیساتی با ارزش تاریخی و فرهنگی بزرگ را در خود جای داده اند. پارک میرزا کوچک خان در مشهد نمونه ای از این فضها برای مبارزه با این پدیده می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.