معرفی کامل پارک پردیس قائم مشهد 1403

0

 این پارک یعنی پارک پردیس قائم مشهد یکی از پارک های معمولی برای حفظ نشاط در شهر مشهد است. جاذبه گردشگری بالایی ندارد. اما مکان مناسبی برای استراحت بعد از رانندگی محسوب می شود. اگر اقامتگاه شما نزدیک به این پارک است همچنین مکان مناسبی برای ورزش صبحگاهی یا تفریح کودکان محسوب می شود.

بیشتر برای کمپینگ خانوادگی مورد استفاده افراد بومی قرار می گیرد. یک دریاچه مصنوعی دارد. به همراه زمین های بازی و رزشی برای بزرگسالان و کودکان! با توجه به اینکه در منطقه غیر معمول و غیر معروف قرار گرفته است افراد کمتری آن را می شناسند. محل قرار گیری این پارک در منطقه پل قائم یا خیابان توس است. روبروی منطقه فرامرز عباسی می باشد و در کنار و مجاورت بزرگراه قرار دارد. یا در واقع بلوار شهید چراغچی است.

با این که شهرت زیادی ندارد اما مساحت بسیار بالایی دارد و برای تفریحات خانوادگی جوانان در منطقه مرکزی شهر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این پارک یعنی ادرس پارک پردیس قائم نزدیک به مجتمع تجاری الماس شرق و آرامگاه فردوسی قرار دارد در عین این که زمین بانوان، زمین های مختلف برای ورزش های گروهی و شطرنج و پینگ پنگ و غیره را ارائه می دهد. با توجه به اینکه در منطقه مرکزی و شلوغ شهر قرار دارد و در واقع به عنوان منطقه کناری شهر شناخته می شود می توان توقع داشت که تفریحات در این منطقه بسیار ارزانتر از پارکی شبیه پارک ‌ملت‌ مشهد باشد.

آیا پارک پردیس بانوان مشهد فعال است؟

پارک پردیس بانوان مشهد

 این پارک به لحاظ تفریحات شبیه به پارک حجاب مشهد یا بوستان نرگس بانوان و بوستان ریحانه در بلوار فرودگاه یا پارک بانوان ملت در منطقه یازده می باشد. بنابراین اگر در سفر به مشهد از طریق تور زمینی مشهد از شیراز به دنبال یه پارک بانوان دنج می گردید می توانید به این پارک در نزدیکی الماس شرق قرار دارد و بسیار سرسبز است سری بزنید. این پارک علاوه بر بازی ها دارای رستوران و کافی شاپ و دکه های فروش خوراکی نیز می باشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

[irp posts=”4343″]

همچنین اگر علاقه‌ به سوار شدن دوچرخه دارید می توانید در محوطه فضای سبز پارک اتراق نمایید. اما راجع به اینکه ادرس پارک پردیس قائم مشهد کجاست باید گفت نزدیک به میدان امام حسین و در راه رسیدن به آرامگاه فردوسی قرار دارد. در زمان شیوع کرونا فعال است. پارک پردیس قائم مشهد همه ایام هفته 24 ساعته مشغول فعالیت می باشد. این پارک برای دوچرخه سواری، دوی صبگاهی، وسایل بدنسازی در محوطه و پیاده روی و تنفس پاک میان درختان عالی به نظر می رسد. اگر تمایلی به قدم زدن در انبوه جمعیت ندارید و از خلوتی محیط لذت می برید این پارک بسیار توصیه می شود.

آدرس پارک پردیس قائم مشهد

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

اگر بخواهید بدانید که این پارک تقریباً چه مقدار فاصله با حرم مطهر امام رضا دارد باید بدانید که حدود 15 کیلومتر فاصله برای رسیدن به این پارک کافیست. حتی می توانید نقشه پارک پردیس قائم مشهد را مشاهده کنید. بهتر است این مسافت را با تاکسی یا خودرو شخصی طی کنید و از طریق بلوار شهید چراغچی یا خیابان فرامز عباسی به این پارک بروید. در واقع اگر از مشهدی هایی که در مرکز شهر زندگی می کند پرسیده شود که پارک پردیس قائم مشهد کجاست آنها به شما منطقه پل قائم را معرفی خواهند کرد.

بافت خانه ها در منطقه پل قائم نه  قدیمی و نه به روز است‌‌. همین مسئله باعث شده است که تعداد جمعیت در این منطقه بسیار بالا نباشد  و بسیار خلوت به نظر برسد. به هر حال اگر تمایلی برای مسیرهای طولانی و حضور در پارک هایی مانند پارک ملت و یا پارک کوهسنگی و غیره ندارید این پارک توصیه می‌شود.

البته اگر به این پارک می روید باید بدانیم که در منطقه پل قائم یک ایستگاه اتوبوس وجود دارد که شما را به سمت وکیل آباد، یا آرامگاه فردوسی، یا آرامگاه خواجه ربیع و نقاط دیگر شهر می برد. این ایستگاه اتوبوس یکی از شلوغ ترین ایستگاههای شهر است. براحتی می تواناز مسافران در حال انتظار اطلاعاتی راجع به اتوبوس های در حال گذر کسب نمود.

امکانات پارک پردیس بانوان مشهد

امکانات پارک پردیس بانوان مشهد

با توجه به نقشه پارک پردیس یک کتابخانه و باغ بزرگ نیز در انتهای آن قرار دارد که در اعیاد ملی و مذهبی میزبان مسافران تور مشهد از یزد و مردم بومی برای برگزاری جشن ها می باشد. پارک پردیس قائم مشهد در سال 1384 ساخته شده است و در واقع یکی از بزرگترین پارک های شهر محسوب می‌شود آبنماها و دریاچه و آبراهه‌های بسیار زیادی در دل فضای سبز تزیین شده دارد‌‌.

شاید جالب باشد در سفرآس 24 به شما بگوییم که فضای سبز پارک های پایین شهر بسیار زیبا تر از فضای سبز پارک های بالا شهر در مشهد هستند. همچنین مردم این منطقه تلاش می‌کند محیط سبز و پارک های خود را به سلامت و درستی نگهداری کند از این رو وقتی وارد این پارک ها می شوید بسیار شگفت زده می شویم و توقع فضای زیبایی به این مرتبی را ندارید. اما راجع به اینکه پارک پردیس بانوان مشهد باز است یا نه باید گفت در زمان شیوع کرونا گاهی تعطیل بود.

اما محوطه بیرونی همیشه فعال است و دارای زمین بانوان، زمین دوچرخه سواری، محوطه قایق رانی و زمین های ورزشی فوتبال و بسکتبال و والیبال می باشد. درختان سر به فلک کشیده این پارک می توانند به شما کمک کنند ساعت های زیادی را برای تماشای رقص برگ ها در باد صرف کنید. بدون اینکه شلوغی عابران جلوی دیدی شما را بگیرد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

فواید پارک پردیس قائم مشهد

فضاهای سبز شهری و یا حتی پارک پردیس بانوان مشهد و دیگر پارک های مشابه به عنوان راهی مناسب برای کاهش اثرات گرمایی شهری و ایجاد راحتی برای ساکنان نزدیکی محل زندگی در نظر گرفته می شود. فضاهای سبز شهری علاوه بر خنک کننده فضای واقعی، می توانند بر محیط اطراف نیز تأثیر بگذارند و این پدیده را اثر خنک کننده فضای سبز شهری می نامند. با توجه به اینکه آدرس پارک پردیس مشهد نزدیک به بزرگراه پر ترافیک است باید گفت این محیط به شدت با آلودگی های محیطی درگیر است.

از این رو وجود این پارک برای منطقه الزامی می باشد.  مهمترین موضوعات مربوط به اثرات خنک کننده فضاهای سبز شهری، شدت و چگالی سرمایش است که می تواند نقش مهمی را برای طراحان و برنامه ریزان شهری در برخورد با جزایر حرارتی شهری ایفا کند. راجع به پارک های شهری باید گفت آنها به سه دسته تقسیم می شوند. پارک های شهری و فضای باز سلامت جسمی و روانی ما را بهبود می بخشد، جوامع ما را تقویت می کند و شهرها و محلات ما را به مکان های جذاب تر برای زندگی و کار تبدیل می کند.

مطالعات متعدد نشان داده است که پارک ها از مزایای اجتماعی، زیست محیطی، اقتصادی و سلامتی برای یک شهر و مردم آن برخوردار هستند. به عنوان مثال، آنها گردشگران را جذب می کنند، به عنوان قطعه امضای جامعه عمل می کنند، یک ابزار بازاریابی برای شهرها برای جذب مشاغل و کنوانسیون ها و میزبانی جشنواره ها، کنسرت ها و رویدادهای دو و میدانی ارائه می دهند.

[irp posts=”729″]

با توجه به آدرس پارک پردیس قائم مشهد خریداران خانه ها خانه های نزدیک به پارک، فضای باز و فضای سبز را ترجیح می دهند. علاوه بر اینکه پارک ارم مشهد پنج تن گردشگران را جذب می کنند، اتاق های هتل را پر می کنند و مشتریان را به فروشگاه ها و رستوران های محلی می رسانند. فضای سبز در مناطق شهری خدمات اکوسیستم قابل توجهی را ارائه می دهد. درختان یک پارک آب را ذخیره می کنند و میزان سرازیر شدن آن به تاسیسات تصفیه آب طوفان شهری را کاهش می دهند.

پارکها میزان سطوح قابل نفوذ یک شهر را افزایش می دهند، که اجازه می دهد آب باران به داخل زمین نفوذ کند. گنجاندن درختان و پارک ها در زیرساخت های یک شهر می تواند اندازه لازم سیستم مدیریت آب شهر را کاهش دهد. اما راجع به اینکه پارک پردیس قائم مشهد باز است یانه باید گفت در زمان شیوع کرونا تعطیل بود. اگر برای اطلاع از این موضوع نیاز به شماره تلفن و آدرس پارک پردیس مشهد دارید با شماره 118 تماس بگیرید.

نتیجه گیری

شهربازی پارک پردیس قائم مشهد

ایجاد و سازگاری مناطق سبز بزرگ به عنوان یکی از موضوعات مورد توجه دولت های محلی شهرها در همه اندازه ها، به ویژه از زمان اختراع خودرو تبدیل شده است. این مربوط به اصطلاح جزیره گرمایی شهری است، نامی که به تغییرات آب و هوایی ناخواسته در هوا و زمین در شهرها داده می شود-در مقایسه با مناطق توسعه نیافته-ناشی از عواملی مانند ترافیک جاده ای، گرمایش، استفاده از مواد به عنوان سیمان یا آسفالت و غیره.

پارکهای شهری – چه تاریخی و چه جدید طراحی شده – یکی از پایدارترین راههای مبارزه با این جزیره از گرما و آلودگی است: همچنین تولید اکسیژن، درختان و پوشش گیاهی به کنترل دما و رطوبت کمک می کند. مزایای دیگر این است که آنها اشعه ماوراء بنفش و سر و صدای ناشی از ترافیک جاده ای و ماشین آلات را کاهش می دهند و نوعی واحه برای گیاهان و حیوانات ایجاد می کنند. آنها همچنین مکانی مناسب برای استراحت و ورزش کردن شهروندان هستند. آنها غالباً مکان رویدادهای فرهنگی یا تفریحی هستند و در بسیاری از موارد ساختمانها و تأسیساتی با ارزش تاریخی و فرهنگی بزرگ را در خود جای داده اند.

4.3/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.