معرفی کامل جنگل جیغ مشهد 1403 + آدرس و تور

0

جنگل در تفریحات ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد و چه بهتر که وقتی شهر مذهبی سفر می کنی برنامه تخفیف در جنگل را نیز تجربه کنید. شاید از خود بپرسید که مشهد چه جنگلی ممکن است داشته باشد شهری با آب و هوای خشک و سرد چگونه دارای جنگل است. آن هم جنگلی عجیب و ترسناک به نام جنگل جیغ مشهد ! در پاسخ به این پرسش باید بگویم شهر مشهد از اطراف با سدها و رودخانه های بسیار زیادی احاطه شده است. پوشش گیاهی در اطراف این سد ها و رودخانه ها این قدر متنوع است که مکان هایی جنگل مانند را به وجود آورده است.

غارهای زیادی برای غارنوردی و صخره هایی برای صخره نوردی نیز وجود دارد. به علاوه ی منطقه ای سرسبز که با آب و هوایی شبیه شمال دارد و در کلات واقع است که زمین‌های شالیکاری نیز دارد می توان به مکانی مانند جنگل ها برای تفریح اشاره کرد. جنگل جیغ مشهد ادرس سر راستی دارد که می توان از روی نقشه به راحتی آن را یافت.

حالا چه چیزی به جنگل چیز عجیب است که اینقدر مورد توجه مسافران و مردم بومی قرار گرفته است. اگر عاشق هیجان همراه با ترس و صداهای عجیب غریب در دل شب و در میان شاخ و برگ گیاهان هستید با ما در سفرآس 24 همراه باشید تا ببینیم که جنگل جیغ مشهد کجاست و چه ویژگی دارد؟ جنگل جیغ مشهد فیلم های زیادی در اینترنت دارد می توانید آن ها را جست و جو نمایید.

جنگل جیغ مشهد طرقبه است یا طرق؟

جنگل جیغ مشهد طرقبه

تصور مردم بومی منطقه جنگل جیغ در آنجا خانه های روستایی دارند بر این است که شبها درختان این جنگل جیغ میکشند. اما آنها هنوز نمی دانند که آیا واقعاً درختان هستند که جیغ می‌کشند یا ارواح ای هستند که سردرگم در میان درختان می چرخند و فریاد می زنند. اما واقع مسئله چیست و چرا این درختان صدای جیغ می دهد. اما جنگل جیغ مشهد کجاست و جنگل جیغ مشهد طرقبه است یا در نزدیکی طرق؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

[irp posts=”4405″]

در واقع اگر آدرس دقیق جنگل جیغ را برای کمپینگ شبانه می‌خواهید باید سراغ روستای سربرج را بگیرید. روستای سربرج جایی نزدیک به سد طرق و غار مغان است در برخی از سایت ها مانند الی گشت عنوان شده است که در منطقه طرقبه است منتها این آدرس اشتباه عنوان شده است. جنگل جیغ مشهد ادرس مشخصی برای بومیان دارد و این مسافران هستند که برای یافتن آن مشکل دارند.

نویسندگانی که اصلیت مشهدی ندارد آدرس را اشتباه عنوان کرده‌اند زیرا آنها سد طرق با ییلاق طرقبه را اشتباه گرفته اند. اما طرقبه در قسمت غربی مشهد واقع است و روستای سربرج جنگل جیغ در قسمت شمال شرقی واقع است. پس دقت کنید که اشتباه به قسمت غربی مشهد نروید البته آنجا نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد اما پدیده عجیب غریب و وحشتناک منتظر شما نیست.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

جاذبه های اطراف جنگل جیغ مشهد کجاست ؟

به هر حال برای آدرس دقیق تر بهتر است بگویید به  غارمغان عزیمت می کنید. البته اگر بر روی  نقشه گوگل جستجو کنی به زودی متوجه می شوید که روستای سربرج و سد طرق در نزدیکی غار مغان واقع شده است. به هر حال هم این جاذبه های اطراف این روستا زیبا است از سد طرق گرفته تا غارمغان البته دقت کنید برای رفتن به داخل غار مغان در تور هوایی مشهد از کرمانشاه باید یک راهنمای بومی همراه شما باشد.

در غیر این صورت ممکن است به داخل چاه های عمیق غار سقوط کرده و موجب مرگ و تلفات شود. این غار یکی از بزرگترین غارهای ایران برای غارنوردان محسوب می شود و بدون تجهیزات امکان ندارد در این غار سالم بمانید.

جنگل جیغ مشهد کجاست و چه ویژگی دارد؟ صداهای جنگل جیغ از زمانی آغاز شد که کم آبی در منطقه سربرج و سد طرق شیوع پیدا کرد. برخی از مردم عقیده دارند که روح های سرگردان و دلیل زندانی شدن در لابلای درختان و به دلیل کم آبی از درد ناله می کنند و جیغ می کشند. اما این واقعیت موضوع نیست و تنها در روزهای نخستین با شنیدن این صدا روستاییان ترسیدند و این باورها را به یکدیگر انتقال دادند.

رفته رفته با گذشت زمان مردم بومی به این نتیجه رسیدند که کم‌آبی موجب هجوم ملخ ها به این منطقه شده است. بنابراین هجوم گله ملخ ها به پوشش گیاهی این منطقه موجب ایجاد صداهایی در طول شب می شود که شبیه به جیغ ارواح است. در واقع آن ها سر منشأ این صداهای وحشتناک را به ملخ ها  ربط می‌دهند و برخی می گویند شاید صدای پای این موجودات ریز و موذی می باشد‌. برخی دیگر نیز بر این عقیده‌اند که کم آبی و تغییرات آب و هوایی موجب به وجود آمدن اتفاقاتی شده است که این صدا ها از درختان به دلیل خشک شدن ساطع می شود.

تور جنگل جیغ مشهد در شب

جنگل جیغ مشهد در شب

به هر حال با تمام این تفاسیر شاید این تنها تصوری باشد که روستای و افراد بومی برای دلداری خود به دیگران انتقال می دهند. زیرا این صداها هیچ شباهتی به صدای جیرجیرک ها ملخ ها و صدای زوزه باد در بین شاخه های درختان ندارد. و بیش از اینکه به صدای طبیعت شباهت داشته باشد به صدای اجنه و ارواح سرگردان شباهت دارد که موجب ترس و وحشت هر رهگذر غریبه‌ای می‌شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

توقف شبانه در جنگل جیغ کار هر شخصی نیست و تنها افراد بومی و لیدر هایی میتوانند در این جنگل اقامت کنند که بارها در آن مانده‌اند و تجربه ترس را پشت سر گذاشتند‌. باز هم در پاسخ به این سوال که جنگل جیغ مشهد کجاست باید گفت برخی افراد معتقدند که جنگل جیغ جنگلی نفرین شده است و به دلیل اتفاقاتی که کسی آن را نمی داند به این سرنوشت مبتلا شده است.

در واقع مردم خرافاتی یا مردم بومی که قصه های طبیعی را قبول ندارند بر این باور هستند که اجنه و ارواح در این جنگل نفرین شده سرگردانند و صداهای ناهنجاری از خود تولید میکنند.

شنیدن این صداها از سال ۱۳۹۰ در این منطقه مرسوم است. جالب است بدانید با تمام این تفاسیر سالانه تورهای یک روزه متعددی به صورت شبانه برای شنیدن این صدا ها در این جنگل برگزار می شود. بنابراین اگر به مشهد سفر می کنید و طالبی یک طور هیجان آور و وحشتناک هستید می توانید تورهای یک روزه جنگل جیغ را رزرو کنید. البته اصلا جای نگرانی نیست که یک شبه به قدری شاد و هیجان انگیز هستند که حتی باور نمیکنین صدای جیغ جنگل ترسناک باشد.

حتی بیش از اینکه ترسناک به نظر برسد خنده دار است. درواقع آتش بازی در طول شب بزن و بکوب و افرادی که با این تور سفر می‌کند بگو بخند و صدای موسیقی مانع شنیدن صدای جیغ می‌شود از خیال شما راحت که صدای جیغ آنقدرها هم بلند و ترسناک نیست. درباره اینکه جنگل جیغ مشهد کجاست باید گفت جنگل جیغ مشهد ادرس سر راستی دارد که می توان از روی نقشه به راحتی آن را یافت.

نتیجه گیری

چرا باید تابستان امسال به جنگل جیغ مشهد در شب بروید؟ هر فصل در جنگل چیزهای خاصی برای ارائه دارد. جنگل در تابستان زنده است! زیرا طبیعت در بهترین حالت خود قرار دارد. جنگل جیغ مشهد کجاست بله کنار یک سد و رودخانه با صدای آب و پرستوها در آسمان بالا سر می چرخند، پرچین ها و سنجاقک ها را مشاهده می کنید که در تور زمینی مشهد از کرمانشاه می توانید از آنان بهره مند شوید.

در غروب تابستان، خفاش ها و پروانه ها بی سر و صدا در جنگل پرواز می کنند. یکی از راه هایی که می توانیم بر سلامتی خود تأثیر مثبت بگذاریم این است که به سادگی بیرون از خانه برویم و با طبیعت یکی شویم. خود را در جنگل غوطه ور کنید و مزایای آن را برای حمایت از سلامتی و رفاه خود با مجموعه ای از درمان ها به دست آورید.

[irp posts=”4390″]

در میان درختان قدم بزن و سرعت را کم کنید. چیزهای جدید را در جنگل جیغ مشهد فیلم بگیرید و امتحان کنید. شما هیچ وقت برای یادگیری زیاد سن ندارید و فعال نگه داشتن مغز برای احساس جوان، شاد بودن و سلامت بسیار مهم است. در تعطیلات جنگلی، می توانید یک جنگلبان را در یک ماجراجویی همراهی کنید.

اگر از ساعت نه تا پنج مشغول به کار هستید، سعی کنید از ساعت پنج تا نه از خانه خارج شوید. برای بچه های کوچک شاید زمان غذای معمولی را جایگزین پیک نیک در جنگل جیغ مشهد کنید یا در یک تجربه دید در شب، حیات وحش شبانه را امتحان کنید.

اگر بپرسید جنگل جیغ مشهد کجاست می گویم جایی هموار برای دوچرخه سواری و سوارکاری! پس جنگل وسیع را با پای پیاده یا دوچرخه کاوش کنید. اگر در تعطیلات تور جنگل جیغ مشهد در شب را می پسندید، به طبیعت برگردید و جنگل شگفت انگیزی را که اطراف شما را احاطه کرده است، کشف کنید. پیاده روی و مسیرهای پیاده روی جنگلی را خواهید دید که شما را در جنگل زیبا با چشم اندازهای خارق العاده در طول مسیر هدایت می کند.

پیاده روی در جنگل و مسیرهای پیاده روی فرصتی ایده آل برای کشف حیات وحش شگفت انگیز ساکن در جنگل است. یک جفت دوربین دو چشمی بیاورید و مراقب حیات وحش، گیاهان و جانوران باشید. جنگلها به معنای واقعی کلمه با حیات وحش همکاری می کنند!

اینکه جنگل جیغ مشهد کجاست مهم نیست مهم این است که زمان فوق العاده ای برای دور شدن از افکار پریشان است – عظمت جنگل وقتی واقعاً آشکار می شود که نور خورشید در میان درختان می درخشد، چهره ها را گرم کرده و تجربه ای فراموش نشدنی ایجاد می کند. سطل و بیل را بردارید و مقدار زیادی کرم ضد آفتاب بسته بندی کنید! تعطیلات جنگلی هر چیزی است که می خواهید باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.