معرفی جامع و آدرس پارک ارم مشهد 1402

2

پارک ارم مشهد یکی از پارک های شادی یا در واقع پارک با وسیله های هیجان انگیز برای بزرگسالان و کودکان است‌.  با توجه به اینکه در منطقه غیر معمول و غیر معروف قرار گرفته است افراد کمتری آن را می شناسند. محل قرار گیری این پارک در منطقه پنج تن و پنجتن ۴۵ یا در واقع بلوار شهید بوکانی است. با این که شهرت زیادی ندارد اما مساحت بسیار بالایی دارد و برای تفریحات خانوادگی جوانان در منطقه مرکزی شهر مشهد مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع این پایه یعنی پارک ارم مشهد نزدیک به حرم مطهر امام رضا قرار دارد در عین این که وسیله های تفریحی مانند فارفار، جری سوینگ، تاب نهنگی، سوارکاری، رانندگی قطارهای هیجانی و غیره را ارائه می‌دهد. با توجه به اینکه در منطقه مرکزی و شلوغ شهر قرار دارد و در واقع به عنوان پایین شهر شناخته می شود می توان توقع داشت که تفریحات در این منطقه بسیار ارزانتر از  پارکی شبیه پارک ‌ملت‌ مشهد باشد.

اما راجع به اینکه پارک ارم مشهد باز است یا نه باید گفت در زمان شیوع کرونا تعطیل بود و در فصل های سرد سال نیز تعطیل است. اگر برای اطلاع از این موضوع نیاز به شماره تلفن پارک ارم مشهد دارید با شماره 118 تماس بگیرید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

آیا پارک ارم مشهد باز است ؟

دریاچه پارک ارم مشهد

این پارک به لحاظ تفریحات شبیه به پارک خورشید در منطقه الماس شهر و یا پارک ملت در منطقه یازده و بالای شهر و یا همان کوهستان پارک شادی سابق می باشد. بنابراین اگر در سفر به مشهد هوس تجربه تفریحات هیجان انگیز را داشتید می توانید به این پارک در نزدیکی حرم مطهر که بسیار ارزان است سری بزنید. این پارک علاوه بر بازی ها دارای رستوران و کافی شاپ و دکه های فروش خوراکی نیز می باشد.

همچنین اگر علاقه‌ای برای سوار شدن وسایل تفریحی هیجان انگیز ندارید می توانید در محوطه فضای سبز پارک اتراق نمایید. اما راجع به اینکه پارک ارم مشهد باز است یانه باید گفت در زمان شیوع کرونا تعطیل بود و در فصل های سرد سال نیز تعطیل است. پارک ارم مشهد همه ایام هفته از ساعت ۶ عصر تا ساعت ۱۲ شب مشغول فعالیت می باشد البته توجه داشته باشید در فصلها و یا ماه‌های سرد سال این مجموعه فعالیت نمی‌کند چون رو باز است.

همچنین در ایامی که کرونا داشت این پارک فعالیت خود را متوقف کرده اما در حال حاضر با وجود واکسیناسیون در سطح وسیع دوباره شروع به فعالیت کرده است.

آدرس پارک ارم مشهد گلشهر است یا پنج تن؟

اگر بخواهید بدانید که این پارک تقریباً چه مقدار فاصله با حرم مطهر امام رضا دارد باید بدانید که حدود ۱۰ کیلومتر فاصله برای رسیدن به این پارک کافیست. حتی می توانید نقشه پارک ارم مشهد را مشاهده کنید. بهتر از این مسافت را با تاکسی یا خودرو شخصی طی کنید و از طریق بلوار شهید آوینی یا اتوبان بابانظر به این پارک بروید.

نحوه واقع اگر از مشهدی هایی که در مرکز شهر زندگی می کند پرسیده شود که پارک ارم کجاست آنها به شما منطقه گلشهر را معرفی خواهند کرد.  بافت خانه ها در منطقه گلشهر و خیابان پنج تن کمی  قدیمی و خانه ها بسیار کوچک و تو در تو هستند‌‌. همین مسئله باعث شده است که تعداد جمعیت در این منطقه بسیار بالا باشد و بسیار شلوغ به نظر برسد.

به هر حال اگر تمایلی برای مسیرهای طولانی و حضور در پارک های شادی مانند و پارک ملت و یا پارک کوهسنگی و غیره نداریم پارک ارم مشهد توصیه می‌شود. البته اگر به این پارک می روید باید بدانیم که در منطقه گلشهر یک شلوغ بازار هر هفته جمعه ها برگزار می شود. این منطقه بیشتر منطقه افغان ها نام دارد از این رو می توانید در اینجا کالاها لباس ها و پارچه های افغانی را به راحتی پیدا کنید و در شلوغ بازار آن تمامی اجناس افغانی و ایرانی را به قیمت بسیار ارزنده خریداری کنید.

آدرس پارک ارم مشهد پنج تن می باشد و در واقع این منطقه بخشی از محله گلشهر است. اما راجع به اینکه پارک ارم مشهد باز است یانه باید گفت در زمان شیوع کرونا تعطیل بود و در فصل های سرد سال نیز تعطیل است. اگر تور مشهد از کرمانشاه را رزرو کرده اید و برای اطلاع از این موضوع نیاز به شماره تلفن پارک ارم مشهد دارید با شماره 118 تماس بگیرید.

امکانات پارک ارم مشهد گلشهر

امکانات پارک ارم مشهد گلشهر

با توجه به نقشه پارک ارم مشهد یک کتابخانه و فرهنگسرای بزرگ نیز در انتهای خیابان پنج تن و پارک ارم مشهد پنج تن قرار دارد که در اعیاد ملی و مذهبی میزبان مسافران مردم بومی برای برگزاری جشن ها می باشد. پارک ارم مشهد در سال ۱۳۸۶ ساخته شده است و در واقع یکی از بزرگترین پارک های ماهشهر محسوب می‌شود آبنماها و دریاچه و آبراهه‌های بسیار زیادی در دل فضای سبز تزیین شده دارد‌‌. که در تور هوایی مشهد از آبادان می توانید از آنان دیدن کنید.

شاید جالب باشد بدانید که فضای سبز پارک های پایین شهر بسیار زیبا تر از فضای سبز پارک های بالا شهر در مشهد هستند. همچنین مردم این منطقه تلاش می‌کند محیط سبز و پارک های خود را به سلامت و درستی نگهداری کند از این رو وقتی وارد این پارک ها می شوید بسیار شگفت زده می شویم و توقع فضای زیبایی به این مرتبی را ندارید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

اما راجع به اینکه پارک ارم مشهد باز است یا نه باید گفت در زمان شیوع کرونا تعطیل بود و در فصل های سرد سال نیز تعطیل است. اما محوطه بیرونی همیشه فعال است و دارای زمین بانوان، زمین دوچرخه سواری، فرهنگسرا، سالن ورزشی، محوطه قایق رانی و زمین های ورزشی فوتبال و بسکتبال و والیبال می باشد.

فواید پارک ارم مشهد گلشهر برای منطقه

فضاهای سبز شهری به عنوان راهی مناسب برای کاهش اثرات گرمایی شهری و ایجاد راحتی برای ساکنان نزدیکی محل زندگی در نظر گرفته می شود. فضاهای سبز شهری علاوه بر خنک کننده فضای واقعی، می توانند بر محیط اطراف نیز تأثیر بگذارند و این پدیده را اثر خنک کننده فضای سبز شهری می نامند.

با توجه به اینکه آدرس پارک ارم مشهد گلشهر است باید گفت این محیط به شدت با آلودگی های محیطی درگیر است. از این رو وجود این پارک برای منطقه الزامی می باشد. مهمترین موضوعات مربوط به اثرات خنک کننده فضاهای سبز شهری، شدت و چگالی سرمایش است که می تواند نقش مهمی را برای طراحان و برنامه ریزان شهری در برخورد با جزایر حرارتی شهری ایفا کند. راجع به پارک های شهری باید گفت آنها به سه دسته تقسیم می شوند.

پارک های شهری و فضای باز سلامت جسمی و روانی ما را بهبود می بخشد، جوامع ما را تقویت می کند و شهرها و محلات ما را به مکان های جذاب تر برای زندگی و کار تبدیل می کند. مطالعات متعدد نشان داده است که پارک ها از مزایای اجتماعی، زیست محیطی، اقتصادی و سلامتی برای یک شهر و مردم آن برخوردار هستند.

به عنوان مثال، آنها گردشگران را جذب می کنند، به عنوان قطعه امضای جامعه عمل می کنند، یک ابزار بازاریابی برای شهرها برای جذب مشاغل و کنوانسیون ها و میزبانی جشنواره ها، کنسرت ها و رویدادهای دو و میدانی ارائه می دهند.

با توجه به نقشه پارک ارم مشهد خریداران خانه ها خانه های نزدیک به پارک، فضای باز و فضای سبز را ترجیح می دهند. علاوه بر اینکه پارک ارم مشهد پنج تن گردشگران را جذب می کنند، اتاق های هتل را پر می کنند و مشتریان را به فروشگاه ها و رستوران های محلی می رسانند. فضای سبز در مناطق شهری خدمات اکوسیستم قابل توجهی را ارائه می دهد.

درختان یک پارک آب را ذخیره می کنند و میزان سرازیر شدن آن به تاسیسات تصفیه آب طوفان شهری را کاهش می دهند. پارکها میزان سطوح قابل نفوذ یک شهر را افزایش می دهند، که اجازه می دهد آب باران به داخل زمین نفوذ کند. گنجاندن درختان و پارک ها در زیرساخت های یک شهر می تواند اندازه لازم سیستم مدیریت آب شهر را کاهش دهد.

اما راجع به اینکه پارک ارم مشهد باز است یانه باید گفت در زمان شیوع کرونا تعطیل بود و در فصل های سرد سال نیز تعطیل است. اگر برای اطلاع از این موضوع نیاز به شماره تلفن پارک ارم مشهد دارید با شماره 118 تماس بگیرید.

نتیجه گیری

شهربازی پارک ارم مشهد

ایجاد و سازگاری مناطق سبز بزرگ به عنوان یکی از موضوعات مورد توجه دولت های محلی شهرها در همه اندازه ها، به ویژه از زمان اختراع خودرو تبدیل شده است. این مربوط به اصطلاح جزیره گرمایی شهری است، نامی که به تغییرات آب و هوایی ناخواسته در هوا و زمین در شهرها داده می شود-در مقایسه با مناطق توسعه نیافته-ناشی از عواملی مانند ترافیک جاده ای، گرمایش، استفاده از مواد به عنوان سیمان یا آسفالت و غیره

پارکهای شهری – چه تاریخی و چه جدید طراحی شده – یکی از پایدارترین راههای مبارزه با این جزیره از گرما و آلودگی است: همچنین تولید اکسیژن، درختان و پوشش گیاهی به کنترل دما و رطوبت کمک می کند. مزایای دیگر این است که آنها اشعه ماوراء بنفش و سر و صدای ناشی از ترافیک جاده ای و ماشین آلات را کاهش می دهند و نوعی واحه برای گیاهان و حیوانات ایجاد می کنند.

آنها همچنین مکانی مناسب برای استراحت و ورزش کردن شهروندان هستند. آنها غالباً مکان رویدادهای فرهنگی یا تفریحی هستند و در بسیاری از موارد ساختمانها و تأسیساتی با ارزش تاریخی و فرهنگی بزرگ را در خود جای داده اند. که ما در سفرآس 24 آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. محسن می گوید

  سلام بیش تر نوشته هایتان اشتباه بود این پارک در وسط شهر قرار ندارد و در حاشیه شهر است چطور وسط شهر است ولی ده کیلومتر با حرم فاصله دارد پس وسط نیست فان فار و قایقرانی ندارد سرسره دارد و یک تشتک که رویش بالا و پایین می پرند احتمالا شما با پارک ارم تهران اشتباه گرفته اید

  1. سفرآس 24 می گوید

   سلام
   محسن عزیز بابت نکاتی که عنوان کردید تشکر میکنیم .
   بررسی خواهیم کرد ، و به زودی این محتوا بعد از بررسی انجام شده به روزرسانی خواهد شد . و سعی خواهیم کرد شما را در جریان به روز رسانی قرار دهیم
   با تشکر
   safarus24.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.